Страница 74 от 99 ПърваПърва ... 2464727374757684 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,096 до 1,110 от общо 1485
Like Tree550Одобрявам

Отдавна не сме коментирали църкви и религии

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #1096

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    ОК, опитах се да дам друг ъгъл, от който да се погледне. Не искам да изпадам в елементаризъм, тъй като на ниво, "ама вие пък си биете негрите", спора е абсолютно непродуктивен, което недвусмислено показват 73те страници изписани до сега.
    За мен, лично, такъв спор просто не съществува. Човекът е доста по сложна машинка, отколкото еволюцията или религията, сами по себе си могат да обяснят.

    П.С. Аз, лично, нямам никакъв проблем, спора да продължава по начина по който се е водил и до сега.
    Този пост е редактиран от tony34al; 10-09-18 в 09:29.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #1097

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от bisval Виж публикацията
    Атеистите (какъвто съм и аз) не отхвърляме религията - не може да отхвърлиш нещо , което не си приел , просто не вярваме в нея. И още нещо - коментарите трябваше да бъдат за религиите и църквите , а Вие намесихте тук и бог.
    Ще имаш ли нещо против да разпечатам това и да си го сложа в рамка?

    инак: Когато се опитваш да наложиш тезата, че няма никакви проблеми живота да се самозароди, трябва само бульон от химия, да почакаш няколко млрд години на взаимодействия и въпреки 10на130-те вероятности да се пръкнат аминокиселини, гени, те пък да се самоорганизират в макромолекули, клетки, вируси, ....и т.н.и еволюират впоследствие до ходещи, пълзящи, летящи, плуващи, пръдящи, пишещи по форуми същества, то трябва да можеш да наблюдаваш резултатите на същите процеси във всички сходно образували се планети в която и да е планетарна система, като махнем тези, които са прихванати и газовите планети. Миналото на Марс, Венера, Меркурий е сходно с това на Земята и са на една и съща възраст, действали са вулкани, падали са комети и метеорити, пълно е със всякаква химия и би трябвало ако не сладки разговори с марсиано/венериански атеисти, да се наслаждавам филми за ужасно игривото поведение на дишащите сероводород венерийни кучета или сменящото си цвета марсианско коалоподобно....или какъвто и да е друг еволюирал живот, самосъздал се, оцелял и развил се в съответните планетарни условия....
    Този пост е редактиран от Tommorow; 10-09-18 в 13:09.
    Jack Krauser одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #1098

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Нямам нищо против религиите и религиозните хора. Проблемът ми е ,когато те започнат да налагат правила в обществото, изхождайки от религиозни принципи, а не от здрав разум.
    Пример-в момента се завръщат болести като полио, морбили и т.н., защото религиозните родители не дават да се ваксинират децата им.Води се в момента дискусия-как да бъдат убедени да го правят, защото в противен случай обществото има проблем и поема тежестта да се грижи за тях-след прекаран полио примерно. Познавам и хора, които забраняват да се гледа телевизия, никакви книги за Хари Потър, защото е магия и т.н. Възпитават си децата по този начин убедени, че истината е само в дебелата книга...
    Друга дискусия, която все още се води-могат ли магазините да работят в неделя? Преди 10-15 години, всички магазини бяха затворени в неделя, защото било грехота да се печелят пари в неделя и т.н.
    Сега на повечето места се разрешава веднъж в месеца да бъдат отворени. В големите градове е по-добре, но зависи и от месната власт-има християнски партии, които си следват библията и отказват промени. Мюсюлманите от друга страна като се почнат техните пости-не могат да функционират на работното място-обикновено се пада през лятото, а дните тук са много дълги, слънцето залязва чак към 22,30 и изгрява рано-пак е проблем на общото, с който тези, които не вярват трябва да се съобразяват (и го правят).
    Не съм чул атеист(и) (не коментираме Северна Корея или друг подобен режим) да заплашва(т) някого с анатемосване, потопи, божии гняв и други подобни.
    Има си закони и правила-те регулират отношенията между хората.
    Това в какво вярваш е до голяма степен предопределено от географски принцип. Шансът да си се родил в България и да си възпитан като Будист е доста малък, в сравнение ако си роден в Тибет.
    Всеки човек (или почти всеки) търси отговори на въпроси, които го вълнуват. Религията дава едни, науката и общото познание други. Дори различните религии-ако приемем, че са общо познание дават различен отговор . При едни се прераждаш при други си в рая или ада и т.н. Всеки си избира в какво да повярва и какво да го " направлява в земния му път". Все пак има и философски понятия като етика и морал и хората могат да ги обсъждат, приемат и спазват без намесата на религия и църква.
    За сетен път казвам, че изпитван дълбоко уважение към хората които искрено вярват, не съм чул досега някой да е изразил същото отношение към тези, които не вярват.
    bisval одобрява това.

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #1099

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    аз имам няколко въпроса:

    1. ако изведнъж знанията на човечеството за ВСИЧКО изчезнат, след няколко хиляди години питагоровата теорема 100 на 100 ще бъде преоткрита в смисъла, в който си съществува и сега. за това спор няма, нали? християнството ще възникне ли в абсолютно същата си форма, ако приемем, че то е едната и единствена права вяра?

    2. във връзка с 1: ще се наложи ли да се появи втори христос, който да изкупи греховете на хората за втори път, макар вече веднъж да го е правил, макар и те да са го забравили?

  6. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1100

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Множество развити цивилизации са просъществували и без двата атрибута. Човечеството може да живее без Питагорова теорема, ама без вяра не става...

    П.С. Отборчето на атеистите допуска грешка, като под вяра/религия разбира единствено - християнство. Оборвайки тази доктрина, си усложнявате задачата, защото (в случай на успех) се очаква да оборите и всички останали.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,173
    #1101

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    @ Kasap - Досега в различните религии по света е имало около 2500 богове - аз не вярвам във всичките 2500 , ти не вярваш в 2499. Разликата не е голяма...
    justify одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #1102

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    А толкова ли е арогантно да вярваш в себе си и в собствените си възможности?
    В Холандия ще ти кажат с усмивка, че Бог е създал земята, но холандците са създали Нидерландия. И са прави-не го казват като богохулството, а защото е факт и са го правили от средните векове досега с или без религия и църква. Мисълта ми е -до каква степен изпитвате необходимост да вярвате в нещо, което както беше споменато не може да се обясни? Ако така се живее по-лесно -аз нямам нищо против. Стига да не се пречи на другите.

  10. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1103

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от bisval Виж публикацията
    @ Kasap - Досега в различните религии по света е имало около 2500 богове - аз не вярвам във всичките 2500 , ти не вярваш в 2499. Разликата не е голяма...
    Не приемам това твърдение. Атеистите вярват в несъществуването на бог, а не на конкретен Бог. За да защитиш тезата си, не е достатъчно да обориш съществуването на моя Бог, независимо кой от тези 2500 е той.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #1104

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    аз имам няколко въпроса:

    1. ако изведнъж знанията на човечеството за ВСИЧКО изчезнат, след няколко хиляди години питагоровата теорема 100 на 100 ще бъде преоткрита в смисъла, в който си съществува и сега. за това спор няма, нали? християнството ще възникне ли в абсолютно същата си форма, ако приемем, че то е едната и единствена права вяра?

    2. във връзка с 1: ще се наложи ли да се появи втори христос, който да изкупи греховете на хората за втори път, макар вече веднъж да го е правил, макар и те да са го забравили?
    За Питагор-ясно. За нов месия-предполагам евреите няма да повярват и ще кажат отново-разпни го!
    Колкото до единствената вяра-това си е твърдение на БПЦ-проблемът си е техен.

  12. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #1105

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Нямам нищо против религиите и религиозните хора. Проблемът ми е ,когато те започнат да налагат правила в обществото, изхождайки от религиозни принципи, а не от здрав разум.
    Пример-в момента се завръщат болести като полио, морбили и т.н., защото религиозните родители не дават да се ваксинират децата им.Води се в момента дискусия-как да бъдат убедени да го правят, защото в противен случай обществото има проблем и поема тежестта да се грижи за тях-след прекаран полио примерно.
    И е установено и описано, че заболели са само и изключително неваксинирани, без изключения, както и това, че родителите на всички са ревностни вярващи пак без изключения??!!! Както обича да казва един атеист тук: ако не приложиш, убедителни доказателства, подписани от регионалните здравни организации и лично от управителя на СЗО, ще те обявя публично за лъжец и манипулатор

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #1106

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Ама още ли живеем в държавата на подписа и печата?
    Да установено е-има райони в които хората живеят в миналия век. Ето ти списък на тези места:
    https://bg.wikipedia.org/wiki/Библей...ландия)
    Ето ти и на Официалната инстанция, която се занимава със заразни болести тук:
    https://www.rivm.nl/Documenten_en_pu...n_de_Biblebelt

    Не разбирам защо всеки път се вменява лъжа, манипулация и т.н. Аз не си позволявам такива внушения.

    Просто споделих обществената дискусия, която се води тук-случайно миналата седмица имаше предаване и затова се сетих.
    Търси се решение, което да е приемливо за всички. Без лъжи и без манипулации!
    Само, изключително, всички.... Не си позволявам да говоря в абсолюти...
    Този пост е редактиран от stainway; 10-09-18 в 17:41.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #1107

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Разбираш какво искам да кажа...така поднесена информацията без ясни доказателства, че заболелите са основно неваксинирани е жива манипулация на общественото мнение и демонизиране на малки групи хора.
    Защото като се позаинтересуваш, дори без да си религиозен, сериозно ще се позамислиш предпазвайки детето си от А и то недостатъчно ефикасно ( не/ефикасността на ваксината ) дали няма да си докараш далеч по-неприятни последици Б,Ц,Д,Е,Ф,Ж...Я( нежелани реакции )

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #1108

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Просто не ми се обясняваше какво наричаме Библейски пояс и как точно там непрекъснато избухват епидемии, които струват доста да се овладеят .Затова има дискусия в обществото тук -как хем да се уважават религиозните им разбирания, хем да уважи обществения интерес. Факт е, че поне тук се случва точно в тези райони. За успех се смята, че трябва да са ваксинирани над 92-93% ако се получи спад се появяват съответните заболявания. Но това не е толкова важно .Просто го дадох за пример .Неваксинираните могат и само да пренесат вируси, без да се разболеят, но да разболеят другите .Не бих могъл да демонизирам никого, защото не вярвам в демони, но го считам за егоистично спрямо другите.

  17. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #1109

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Можеш по всяко време да дойдеш да живееш в гербаджийския пояс
    Jack Krauser и stainway харесват това.

  18. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #1110

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    tommorow, еваларка за мнението за ваксините, дано повече хора се поинтересуват от истината за тях. мислех, че съм глас в пустиня по този въпрос

    и очевидно не религиозният ми уклон ме е направил скептичен, а точно обратното - неутолимата ми жажда за знания

    -------------------

    иначе не разбрах каква е позицията на религиозните относно нуждата от повторна поява на месия след евентуално заличаване на колективната памет и знания на човечеството

    --------------

    прочее, няма особена нужда да доказвам поотделно, че всеки бог не съществува, защото ако се демонстрира, че бог in general не съществува, то после прилагаме модус поненс за всички останали частни случаи и готово

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 74 от 99 ПърваПърва ... 2464727374757684 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 15
    Последно: 26-04-11, 15:17
  2. Asus- отдавна не са това което бяха !
    От Mr.TECHNO във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 11
    Последно: 17-04-07, 11:10
  3. Отдавна не сме се събирали в София
    От Sunny във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 59
    Последно: 27-08-03, 08:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе