Страница 87 от 99 ПърваПърва ... 3777858687888997 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,291 до 1,305 от общо 1484

Отдавна не сме коментирали църкви и религии

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #1291

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Нещо ми убягва вашия съвременен български ! (на FearMe и на Kasap, затова е в мн.ч.)
    Нещо повече - вашия разказ на съвременен български не съвпада с християнската митология.

    Първо да кажа, че съм любопитен/любознателен, гледал съм филми и съм чел приказки, така че ИМАМ ВЪОБРАЖЕНИЕ (въображение, не вяра !), за да мога да си представя въображаемо как една душа напуска едно тяло. Нещо повече, мога да си представя и как се връща !

    Само че в християнската митология е записано, че тялото е изчезнало. Това май е единствения факт, а оттук насетне в същата митология почват разни тълкувания на този факт, за да се стигне до глагола "възкркръствам" без повече обяснения по въпроса с изчезването на тялото, т.е. "разчитайте на въображението си".
    Само че моето въображение е много силно и с лекота мога да нахвърлям много версии за изчезването на тялото - най-елементарната е "дошли са двама шегаджии, отнесли са тялото нанякъде и на другия ден на пазара са съчинили и пуснали най-успешния двухилядолетен виц в който са включили нов глагол".
    Този пост е редактиран от MitkoS; 20-02-20 в 18:58.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1292

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Митко, за да отричаш нещо, е необходимо да го познаваш.
    Троленето на вярващи, е необходимо, но не и достатъчно условие.

  4. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #1293

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Що да отричам !
    Приказките са си приказки, някои са хубави, други скучни, други прекалено инфантилни.

    Да, има нещо което отричам, но е друго.
    Преди 10-15 години, бпц се занимаваше само с нейния си контингент.
    От тогава насетне, бпц бавно и методично се опитва да се намесва в дневния ред на цялото българско общество.
    Сори, нема да стане !
    Суверния тъпанар нема да е вечно на власт както и идиотите-патреоти. В момента те са тези които дават самочувствието на поповете постоянно да изразяват позиция по неща свързани С ЦЯЛОТО ОБЩЕСТВО, а не само с техните християни.
    И да, това е нещото което отричам - бпц НЯМА право да се меси в дневния ред на цялото общество, а го прави постоянно. Докато го прави, ще съм на нож с нея, даже не на нож, а на секира.

    ... Говорим за конституционни положения - бпц няма място в държавното управление, но подмолно и коварно се бута там, благодарение на прост и суеверен министър председател. ... и на 80% дебили разбира се.
    Този прост и суеверен министър председател, променя или отменя вече взети цивилизовани държавни решения или проекторешения, заради становище на някакво си бпц. Като най-очеизвадния пример е отношението към донорството.
    Този пост е редактиран от MitkoS; 21-02-20 в 17:08.

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #1294

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    хмм.... глей ся ко стаа

    митко, двата семпъла на възкръсване са:

    1. христос вдига лазар
    2. дедо боже вдига христос (хмммм... дали?)

    в първия случай нямаме изчезване, но имаме проява на божието всемогъщество през прокси
    във втория имаме изчезване и предполагаемо възкресение, защото откъде да съм сигурен, след като никой не е видял "възкръсналия" христос?!

    така че №2 опира до вярата, а №1 - до надеждността на източниците

    като се има предвид, че повечето от евангелията са писани >100 години след земния път на субекта христос и сподвижниците му, №1 е трудно доказуем, защото все едно да описвам с подробности как поп кръстьо е предал левски, пък то какво се оказа после?

    така че доказателството за феномена възкресение остава семпъл 2, а както знаем, вярата не се доказва, а се приема на сляпо, така че казусът е като с добрите християни - след като вярваш, че възкресение съществува, значи то съществува. ако не вярваш - значи не съществува

    шрьодингер, брато, get over it

  6. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #1295

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    В темата за релиции най-активни атеистите!
    Мисля, че просто искате да опознаете вярата, търсите я... чудите и се! Какво е това нещо?!?
    Успех... и нека силата бъде с вас!

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #1296

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    абе то аз и да полетя искам, ама като противоречи на вселенски закони и логика се налага да призная, че няма как да стане

    което не важи май за религията

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #1297

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    абе то аз и да полетя искам, ама като противоречи на вселенски закони и логика се налага да призная, че няма как да стане

    което не важи май за религията
    Никога ли не си лятял?
    Ами то отдавана човека лети ли лети... дори в космоса полетя... вяра феар вяра му е майката и ти ще полетиш

  10. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1298

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Успех... и нека силата бъде с вас!
    В тази връзка, Иисус и Анакин братя ли са?

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #1299

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    богохулстваш!

    анакин има мидихлориани в кръвта, които са физически обект, докато исус се уповава на божието всемогъщество

    ---------------

    иво, ако нямаше хора като Джордано Бруно, Галилей и други такива, "подпомогнати" от църквата, сигурно с теб двамата щяхме да ринем л@йната на свинете в съседни кочини, като вярваме, че слънцето се върти около земята, а всичкото накуп си стои в буркана на небесните сфери

    айде малко да заповядаш в 21 век, а?
    летенето на хората е малко по-модерно използване на физическия обект "камък", а не на мисловния конструкт "вяра"

  12. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1300

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    богохулстваш!

    анакин има мидихлориани в кръвта, които са физически обект, докато исус се уповава на божието всемогъщество
    Горното изказване е крайно некоректно. Единственото в което можеш да си убеден, е че при изследванията, които лично си провел над "Кръвта Христова", мидихлориани не са забелязани.

  13. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #1301

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Т.е. казваш, че може и да имало в кръвта му медихлорини, но понеже никой не знае дали ги има или няма, то затова свръхвъзможностите се приписват на вяра ?
    Така ли да те разбираме ?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #1302

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    богохулстваш!


    иво, ако нямаше хора като Джордано Бруно, Галилей и други такива, "подпомогнати" от църквата, сигурно с теб двамата щяхме да ринем л@йната на свинете в съседни кочини, като вярваме, че слънцето се върти около земята

    айде малко да заповядаш в 21 век, а?
    летенето на хората е малко по-модерно използване на физическия обект "камък", а не на мисловния конструкт "вяра"
    Добре, но ти си бил жив пример за вяра и то в крещящо противоречие с физичните закони.
    Че Слънцето се върти около земята е научно установен факт.При това факт емпирично установен чрез наблюдение.Това ти го пиша в случай, че подобно на мнозина решиш да спориш с науката.

  16. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #1303

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от badr Виж публикацията
    Добре, но ти си бил жив пример за вяра и то в крещящо противоречие с физичните закони.
    Че Слънцето се върти около земята е научно установен факт.При това факт емпирично установен чрез наблюдение.Това ти го пиша в случай, че подобно на мнозина решиш да спориш с науката.
    (или не схвана сарказма ми, или съм бил малко неясен )

    нали и аз това казвам: ако великите учени не бяха оспорили църковната догматика, още щяхме да вярваме, че земята е център на вселената, защото църквата казва така и който вдигне очи към небето и започне да картографира движенията на небесните тела, е директно за скарата

  17. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #1304

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    (или не схвана сарказма ми, или съм бил малко неясен )

    нали и аз това казвам: ако великите учени не бяха оспорили църковната догматика, още щяхме да вярваме, че земята е център на вселената, защото църквата казва така и който вдигне очи към небето и започне да картографира движенията на небесните тела, е директно за скарата
    За кой ли път ще трябва да го кажа в тази тема: Църквата е институция и като всяка институция е догматична и консервативна. И като такава тя се стреми да поддържа с всички средства статуквото, на което се крепи. Както е известно "количествените натрупвания (включително и на нови знания) водят до качествени изменения.

  18. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1305

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    ако великите учени не бяха оспорили църковната догматика, още щяхме да вярваме, че земята е център на вселената, защото църквата казва така
    И коя църква го казва това? До сега не съм чувал за църква, която да се занимава с астрономия... Да не си се объркал нещо?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 87 от 99 ПърваПърва ... 3777858687888997 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 15
    Последно: 26-04-11, 16:17
  2. Asus- отдавна не са това което бяха !
    От Mr.TECHNO във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 11
    Последно: 17-04-07, 12:10
  3. Отдавна не сме се събирали в София
    От Sunny във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 59
    Последно: 27-08-03, 09:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе