Страница 37 от 99 ПърваПърва ... 2735363738394787 ... ПоследноПоследно
Резултати от 541 до 555 от общо 1485
Like Tree550Одобрявам

Отдавна не сме коментирали църкви и религии

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #541

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    И сам можеш да си отговориш, или както един колега каза, не ми се плаща за да те просвещавам.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #542

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    обединява "във" вярата, а не "обединява верите"

    красиво казано, но историята е показала колко е вярно (междуособиците между различните течения и в християнството, и в исляма) и колко е ползотворно (насаждане на нетърпимост към друговерците (кръстоносни походи, джихад и т.н.)

    така че освен да обединява поповете около свещоливниците и главорезите около дръвника, аз друго религиозно обединение не виждам


    тук, Сетком, където участниците гарантирано са над средно интелигентните в страната, аз не видях заставането зад една ясна обща теза на религиозните/вярващите, освен че нерелигиозните/невярващите са недорасли полуидиоти, които не са в състояние да скочат с главата надолу и завързани очи в басейн, в който не знаят има или няма вода

    то не бяха свети сили, то не бяха енергийни нива, то не беше отричане на догматика, която вече била неточна, защото не трябвало да се чете дословно (а именно заради такова дословно четене са били избити милиони), то не беше позоваване на добротата, породена от вярата...

    да, няма състезание, ама моята доброта произлиза от начина, по който са ме възпитали родителите ми, от разума ми, от житейския ми опит, а не от приказки, написани с пачи пера от времената, когато "горещи новини" било всичко, случило се по-скоро от 3 месеца...
    MitkoS и svetlio1 харесват това.

  4. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #543

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Я си задай въпроса - Кой се нахвърли върху вярващите?

    Ние се защитаваме, не нападаме.
    ivodivo одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #544

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Всеки знае, че атаката е най-добрата защита и въпреки това само отбиваме такива! Това е защото вярващите са по търпеливи и имат повече сили/подкрепа от горе...
    Мир
    blue1 одобрява това.

  6. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #545

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Така е. Много лесно можем да преминем в офанзива, но аз лично не виждам смисъл в това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #546

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Крайно време е безверниците да бъдат вкарани в правия път, со кротце, со благо, со малко кютек! А, ако е нужно някой благочестив християнин трябва да поеме греха на плещите си и да изрежи зелките на по - упоритите, защото с тяхните уста говори сатаната!
    MitkoS одобрява това.

  8.  
     
  9. Member Аватара на sad sack
    Тук е от
    Apr 2008
    Живее в
    Earth, Solar System, Milky Way, Laniakea
    Мнения
    409
    #547

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Народа е казал "Вържи попа, да е мирно селото"
    Ако не можете да разберете значението, тук е обяснено
    Вържи попа, да е мирно селото


    Цитат Първоначално публикувано от blue1 Виж публикацията
    Крайно време е безверниците да бъдат вкарани в правия път, со кротце, со благо, со малко кютек! А, ако е нужно някой благочестив християнин трябва да поеме греха на плещите си и да изрежи зелките на по - упоритите, защото с тяхните уста говори сатаната!
    Музикален поздрав:


  10. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #548

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от sad sack Виж публикацията
    Народа е казал "Вържи попа, да е мирно селото"
    Ако не можете да разберете значението, тук е обяснено
    Вържи попа, да е мирно селото
    Да те открехна. По повечето села, отдавна няма попове. И хората са на изчезване.

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #549

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    няма нужда от рязане на глави
    по-добре ще е да се започне с конкретен диалог и дискусия върху конкретна теза, а не "ние сме по-благи", "ние сме по-търпеливи", "вие сте потомци на маймуни"


    чакам някой да изкоментира по какъв начин отсъствието на вяра в мен е довело до появата на добър човек?

    бидейки добър човек, но не и добър християнин, каква съдба ме чака?

    ако съм по-скоро добър християнин, вършещ грехове, покайващ се и получаващ прошка, с привилегии ли ще съм пред нехристиянин, който е правил многократно по-малко грехове от мен, но не са му опростени свише?

    вярата сплотява в недоволството срещу финалиста на евровизия, защо не може да сплотява за по-важни неща като да не се бомбардират други човешки същества, макар и мюсюлмани?
    доколкото си спомням се говореше нещо като "Не убивай"... или плочата се отчупила и паднала втората част, гласяща "освен ако нямаш полза от това"?

  12. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #550

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията

    чакам някой да изкоментира по какъв начин отсъствието на вяра в мен е довело до появата на добър човек?

    вярата сплотява в недоволството срещу финалиста на евровизия, защо не може да сплотява за по-важни неща като да не се бомбардират други човешки същества, макар и мюсюлмани?
    доколкото си спомням се говореше нещо като "Не убивай"... или плочата се отчупила и паднала втората част, гласяща "освен ако нямаш полза от това"?
    Ама ти вярно Ни мислиш за някакви глупаци.

    Добротата, в която ни убеждаваш, че не е дошла от религията, а е възпитана в теб от семейството е всъщност същата вяра, но обяснена по различен начин от теб. Ти си добър човек, значи добродетеля вяра е силен в теб.

    Що се отнася до бомбардирането, тук вярата е недостатъчен по себе си фактор, за да се осъществи нещо толкова мащабно по независещи от нас геополитически причини. И под нас, визирам самите НАС.

  13. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #551

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от blue1 Виж публикацията
    Крайно време е безверниците да бъдат вкарани в правия път, со кротце, со благо, со малко кютек! А, ако е нужно някой благочестив християнин трябва да поеме греха на плещите си и да изрежи зелките на по - упоритите, защото с тяхните уста говори сатаната!
    На няколко пъти сте се опитвали. Не си спомням да е произтекло нещо добро.

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #552

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    момчиле, изобщо не смятам хората тук за глупаци, както съвсем ясно съм написал

    просто не ми е приятно да се чувствам, все едно говоря с първолак... аз го питам едно, той ми отговаря това, което си е наумил да ми каже, без да ми е чул и осмислил въпроса....

  16. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #553

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от Yasen6275 Виж публикацията
    На няколко пъти сте се опитвали. Не си спомням да е произтекло нещо добро.
    За некадърника не схванал иронията ми е ясно но, за теб си мислих, че си по-широко скроен и с чувство за хумор.

  17. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #554

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от blue1 Виж публикацията
    За некадърника не схванал иронията ми е ясно но, за теб си мислих, че си по-широко скроен и с чувство за хумор.
    Ясен е надарен с чувство за хумор, колкото Сатаната - с милосърдие!
    blue1 одобрява това.

  18. Member Аватара на sad sack
    Тук е от
    Apr 2008
    Живее в
    Earth, Solar System, Milky Way, Laniakea
    Мнения
    409
    #555

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от Momchil Виж публикацията
    Да те открехна. По повечето села, отдавна няма попове. И хората са на изчезване.
    Да те осветля по въпроса, поговорката е от времето когато всяко село е имало поп. И както всяка поговорка, поуката в нея е изстрадана тежко.

    @FearMe
    Разбери най-накрая, всяко добро е от Бог(нищо, че ти отказваш да вярваш в него), всяко зло е от Сатаната !

    Да обявяват обществена поръчка за дърва и да палят кладите, че се нетрае вече.


    Още едни се самоизключиха от генетичното разнообразие.

    Майката на мъртвото бебе, родено у дома: Повиках Христос - България | Vesti.bg

    Просто избрали кофти момент за раждане, баш на Възкресение Христово.
    Извикали Христос(да се слави името МУ),но абоната не приел зовът, защото в момента се възкресявал и не приемал обаждания.
    Виновни са пак околните хора, само не и двамата вярващи.
    Очакваме още такива чеда божии, сътворени по негов образ и подобие, да последват примера им светъл!

    А маймуноподобните, ще се редим на опашки пред лекарските кабинети.

    @blue1
    Къци Вапцаров, ти ли си бе?
    Преди смешка, казвай че ще пускаш анекдот, да не те приемаме насериозно и да се засмеем накрая.
    Някой не много толерантни хора,изпатили от религия, могат да не разберат ирониятата ти и да ти наритат поцинкованата кофа до неузневаемост.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 37 от 99 ПърваПърва ... 2735363738394787 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 15
    Последно: 26-04-11, 15:17
  2. Asus- отдавна не са това което бяха !
    От Mr.TECHNO във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 11
    Последно: 17-04-07, 11:10
  3. Отдавна не сме се събирали в София
    От Sunny във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 59
    Последно: 27-08-03, 08:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе