Страница 24 от 100 ПърваПърва ... 1422232425263474 ... ПоследноПоследно
Резултати от 346 до 360 от общо 1488
Like Tree550Одобрявам

Отдавна не сме коментирали църкви и религии

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,584
    #346

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Не че нещо ама и аз да се заям (въпреки че честно казано не ми се влиза в подобни безсмислени спорове - толерантен съм всеки да си вярва в каквото ще) - как се намесиха тия висши правдиви сили , за да предотвратят ("коригират опасните тенденции") някоя от световните войни , Хирошима и Нагазаки и т.н. ?
    Този пост е редактиран от svetlio1; 03-05-16 в 23:46.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,525
    #347

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Защо си мислиш, че не е имало намеса? Намесата не ограничава свободната воля на човека. Погледни третия жокер. Нито едно от събитията, които описваш, не се е оказало опасно за Вселената. Затова са се случили. Не, че нещо, но без намеса Свише, едната от войнстващите страни би била унищожена на 100%. Подобна е и ситуацията с някои авиокатастрофи в близкото минало, при които, теоретично, не би трябвало да има оцелели. Зарежи по-нататъшните въпроси, темата е за религията. Не за вярата.

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #348

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Съвсем го ударихте на словоблудство.

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,584
    #349

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    И как си представяте нещо на Земята да е "опасно за вселената" ?

    Няма значение, напълно съм наясно, че нито вярващия , нито невярващия ще бъдат убедени в противоположната тема . Само че нещо вярващите много са свалили нивото , ако предишните поколения вярващи и мисионери са действали на сегашната ви теза "не ти е дадено да го разбереш" , то досега религиите да се изчезнали , щото нямаше да привлекат и кьорав поклонник ...

  6. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #350

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Не че нещо ама и аз да се заям (въпреки че честно казано не ми се влиза в подобни безсмислени спорове - толарантен съм всеки да си вярва в каквото ще) - как се намесиха тия висши правдиви сили , за да предотвратят ("коригират опасните тенденции") някоя от световните войни , Хирашима и Нагазаки и т.н. ?
    Как се намесиха атеистите, за да предотвратят ("коригират опасните тенденции") някоя от световните войни , Хирашима и Нагазаки и т.н. ?

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,584
    #351

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Не съм забелязал атеистите пишещи тук (пък и изобщо ) да си приписват някакви свръх сили и възможности ... обикновено правещите го се намират в специализирани заведения
    Пък и на въпрос да се отговаря постоянно с въпрос ...
    За 24стр. вече би трябвало да е станало ясно , че
    нито вярващия , нито невярващия ще бъдат убедени в противоположната тема

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #352

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    jacky, убиваш с безсмислени въпроси!!!

    отговарям ти пак, този път пиша по-бавно, че да го прочетеш по-бавно и барем разбереш:

    атеистите- не-претендират-да-са-всемогъща-сила,-установила-категорични-правила,-за-чиито-безпрекословно-спазване-да-следи-чрез-своята-всеприсъственост
    sad sack одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,525
    #353

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    И как си представяте нещо на Земята да е "опасно за вселената" ?
    ...
    А ти, как си представяш уравнението на Шрьодингер и изводите, които е направил за определянето на местоположението на електрона?

    Май, май, според самоопределящите се като атеисти правоверни, електронът, като съставна част от атома, не съществува? Или квантовата физика не съществува, щото не е понятна / неразбираема /, сравнена с нютоновата, за обикновения атеист - правоверник? Словестната диария не се сгъстява, забелязвам. Затова предлагам да се съсредоточите върху по-простичките неща, например религия или атеизъм. Там не се изисква нито мисъл, нито въображение. Дори е вредно

  11. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #354

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Мдаа, простичките неща са най-важни.

    Две бебета си говорят в корема на бременна жена. Невярващото бебе: Вярваш ли в живота след раждането?
    Вярващото бебе: Разбира се, че вярвам. Очевидно е, че има живот след раждането. Целта на престоя ни тук е да станем достатъчно силни и да се приготвим за живота.
    Н: Пълни глупости! Не може да има живот след раждането. Можеш ли да си представиш що за живот ще е това?
    В: Е, не знам подробности, но вярвам, че ще има повече светлина и ще можем да ходим с краката си и ядем с устата си.
    Н: Глупости! Невъзможно е да ходиш със собствените си крака и да ядеш със собствената си уста! Това е нелепо! Имаме пъпна връв, която ни храни. Ето какво ще ти кажа: не може да има живот след раждането, защото истинският ни живот - пъпната връв - и без друго е твърде къса.
    В: Въпреки това, сигурно съм, че животът след раждането е съвсем възможен. Просто всичко ще бъде малко по-различно. Представи си само.
    Н: Но никой не се е върнал оттам! Животът просто свършва с раждането! С други думи, животът не е нищо друго, освен страдание в мрака.
    В: О, не! Не знам какъв ще бъде животът ни след раждането, но със сигурност ще срещнем Мама и Тя ще се грижи за нас.
    Н: Мама? Значи ти вярваш в съществуването на Мама? И къде мислиш е Тя?
    В: Тя е навсякъде около нас, ние пребиваваме в Нея, способни сме да се движим и живеем благодарение на Нея, без Нея не можем да съществуваме.
    Н: Дрън-дрън! Никога не съм виждало никаква Мама - следователно, повече от ясно е, че Тя не съществува.
    В: Не, не мога да се съглася с теб. Понякога, когато всичко около нас утихне, я чувам да пее и усещам как гали нашия свят. Убедено съм, че истинският ни живот ще започне след раждането, а ти?
    ivodivo одобрява това.

  12. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #355

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    И как си представяте нещо на Земята да е "опасно за вселената" ?
    Иначе какъв е смисъла патриарха да е вселенски.
    kod и svetlio1 харесват това.

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #356

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Хайде сега пък и ти, почивен ден точно пък на неговия празник !


    Ама въпроса е "Защо православния господ го е допуснал ?, а не как е станал пожара.
    По някога и на дявола се дава да вкара гол, за да не е съвсем безинтересен мача!
    Momchil одобрява това.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #357

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии


  16. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #358

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Днес изкарах близо 4 часа на открито на Витоша. Доста на височко се качих, там дето вече няма дървета, а само клекове и трева. Паднаха поне 20 гръмотевици, ама нито една не ме уцели, всичките бяха на поне километър.
    Много му е неточен мерника на вашия приятел, голем некадърник се оказа !
    Този пост е редактиран от MitkoS; 08-05-16 в 18:01.

  17. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #359

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Жал ми е за теб, сериозно ти го казвам.

  18. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #360

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    И на мен ми е жал за теб, но не мисля че това може да ти помогне с нещо.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 24 от 100 ПърваПърва ... 1422232425263474 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 15
    Последно: 26-04-11, 15:17
  2. Asus- отдавна не са това което бяха !
    От Mr.TECHNO във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 11
    Последно: 17-04-07, 11:10
  3. Отдавна не сме се събирали в София
    От Sunny във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 59
    Последно: 27-08-03, 08:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе