Страница 49 от 100 ПърваПърва ... 3947484950515999 ... ПоследноПоследно
Резултати от 721 до 735 от общо 1487
Like Tree550Одобрявам

Отдавна не сме коментирали църкви и религии

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #721

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Да- вярвам го и всеки ден го виждам и усещам.
    Но някак си някакъв си Бог, някъде си.....не го усещам!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #722

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от Wise Виж публикацията
    Да- вярвам го и всеки ден го виждам и усещам.
    Но някак си някакъв си Бог, някъде си.....не го усещам!
    Някак си, някакъв...
    Може би всеки носи частица в себе си - не е някакъв и накъде си а на всякъде и в нас... Начина по който си го представяте - твърде принизявате и ограничено в материалната си представа приемате съществуването на Бог!

    Сигурен съм че една част от вас не могат да ме разберат - това е щото сме различни и всеки му е дадено различно...
    И все пак неразбирайки нещо значи ли че не съществува? Пак стигаме до примери като слепия не вижда светлината - но трябва ли неразбирайки я да я отрече? За теб виждащия това е ясно че съществува нали? Може би разликата между слепия и виждащия по отношение съществува ли светлината е същата както между мен и теб Вайс но по отношение Висшата сила...

    И всичко това пиша като един нерелигиозен човек...

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #723

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Я да взема да направя още малко смешки на dodo_pv.

    Някой широко разпространени видове туморни клетки оцеляват в човешкия организъм по един много съвършен начин - правят така, че противодействащите имунни клетки (които ще нападнат и изядат туморните) да умрат бързо. Как го правят - изпускат вещества които се свързват с противодействащите имунни клетки и предизвикват тъй-наречената "програмирана смърт на имунните клетки".

    Къде съм го чел това - чел съм го в описанието на едно ново антираково лекарство.

    За всички които считат че еволюцията е създала човека се появява един такъв парадокс:
    1. Най-общо казано, при еволюцията оцеляват по-жизнените промени
    2. Очевидно механизма с който тумора се предпазва е много съвършен и сложен.
    3. Виждали сме и други сложни механизми създадени от еволюцията, като например паяжината
    4. Но паяжината е помагала на паяка да оцелява, при това колкото по-съвършена, толкова паяка по-добре оцелява.
    5. При туморната клетка е обратното - колкото по-съвършена, толкова болния индивид по-бързо умира и съответно и туморната клетка не оцелява.

    Та парадокса е, че не еволюцията е създала съвършения механизъм на туморната клетка да се предпазва от имунните клетки.
    Тогава кой ?
    До тук намирам за смешна единствено некрофилията, благодарение на която си изровил теми, обсъждани и разяснени преди повече от 60 години. Още от тогава, този "парадокс" изобщо не е парадокс. Усъвършенстването на паяжината помага за оцеляването на всички паяци, като вид. Усъвършенстването на туморните клетки да атакуват по-бързо и успешно предпазва Вселената от унищожение. Разликата между отделния паяк и отделния човек е това, че многокракия няма втора сигнална система и достъп до подсъзнанието, което не му принадлежи и не може да го повреди. Докато при човека не е така. Природата атакува индивиди, опасни за оцеляването на Вселената, т.е. тези, които вървят против Нейните закони и опитват да повредят подсъзнанието. Религията силно опростява нещата, използвайки понятието БОГ. Това са извадки от творчеството на двама руски и един американски учен, с част от което съм се запознал.

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #724

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    човек имал достъп до подсъзнанието?

    всеки епизод на Brain Games те опровергава


    хайде, иво поне отчаяно се е захванал с някакви абстракции, които му позволяват хем да страда за болното дете, обект на издевателства от страна на неговия бог, хем му позволява да оправдава издевателствата с някакъв си промисъл


    ама да определяш ролята на бог като предпазен бушон за вселената, който я пази от унищожение, е меко казано смешно
    да не говорим за "повреждането на подсъзнанието"...

    изреждането на научни и псевдонаучни понятия едно след друго не превръща изказването в смислено и научно
    научният метод го прави!
    justify одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #725

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    К'ъв е тоя научен метод?
    blue1 одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #726

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Човекът няма научни методи и не разбира понятието БОГ по същия начин, както не го разбират и религиозните ни събратя. Това е смешното . Астрологията също се приема за псевдонаука. Не претендирам за точността на превода "повреждане на подсъзнанието", така че приемам критики. Става въпрос за възможности за неделегиран достъп до различни енергетични нива, каквито обикновените хора нямат и на които им е отнета тази способност, за да не вредят с неразбирането на материята. Да обвиняваш или да се присмиваш на родител за това, че не дава на малкото си дете да играе с нож, е меко казано, нелепо. Аз споделям прочетеното от мен, което приемам за истина. Преживял съм лично няколко ситуации, анализирал съм ги и съм стигнал лично до това решение. Не насилвам никой да го приема, но не мога да подмина игнорирането и принизяването на многогодишните изследвания на поне 4 човека от противоположни места на земното кълбо
    ivodivo одобрява това.

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #727

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    К'ъв е тоя научен метод?
    извинявай за невербалния отговор, но той изглежда така:

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    svetlio1 одобрява това.

  10. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #728

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Човекът няма научни методи и не разбира понятието БОГ по същия начин, както не го разбират и религиозните ни събратя.
    Тука си в грешка горски. БОГ може да бъде възприет единствено трансцендентно.
    И това отличава научния ти метод /и неговата неприложимост/, от този на религиозните ти събратя.
    badr одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #729

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    извинявай за невербалния отговор, но той изглежда така:

    Нищо не схванах. Обясни по-разбрано.

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #730

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Тука си в грешка горски. БОГ може да бъде възприет единствено трансцендентно.
    И това отличава научния ти метод /и неговата неприложимост/, от този на религиозните ти събратя.
    Аз собствен научен метод нямам. Споделям чужд. Предполагам, визираш себе си за Бог, съдейки по познанията ти за трансцендентността и това, че хората по земята не ги чувстваш за събратя. Между другото, не съм религиозен. Ако има някакво значение.

  13. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #731

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    ...Природата атакува индивиди, опасни за оцеляването на Вселената...
    Ама и такива ли ги имало !!!
    "индивиди опасни за оцеляването на Вселената"
    Хлъц !
    Професор Вучков директно ще ти завиди за познанията.

    Пътьом ще ти направя забележката, че не посочваш линкове. Плямпаш за неква теория, ама само ти си знаеш сънувал ли си я или наистина я пише някъде.
    Аз съвсем точно съм посочил откъде е моята информация за туморните клетки.
    А твоето е несвързано бла-бла-бла

    ПП.
    Относно паяците - паяците са се развивали/еволюирали повече от 200млн години. Паяжината се е появила преди 100млн години. Преди това паяците не са имали паяжина. В днешно време все още има от ония нееволюирали видове паяци, които не пускат паяжина. Тарантулата например. Тя е един от ранните семпли видове паяци.
    Пиша го това, щото по-горе си написал
    "Усъвършенстването на паяжината помага за оцеляването на всички паяци, като вид."

    (числата 200млн и 100млн са ориентировъчни)

    ... В Австралия има институт за изучаване на паяците с приличен бюджет.
    Този пост е редактиран от MitkoS; 18-10-16 в 02:20.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #732

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии


  16. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #733

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    А да предложиш нещо за агностици?

    ===================================================================================================

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    Дано нямаш в предвид начина по който 5ма обамофили се "справяте" и "громите" един Х2 .... жалка картинка....

    Ей-й-й-й, една забравена "икона", а толкова "вярваща" агресия се изля...

    Чада-а-а-а божи-и-и-и ...

    ==================================================


    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Хм, и все пак нямаш ли известни съмнения относно ползата от атеизма, предвид следващата реинкарнация?
    Хм, добре че ми напомни, че освен агностик съм и Зен будист и Таоист.
    Този пост е редактиран от justify; 18-10-16 в 03:35.

  17. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #734

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Нищо не схванах. Обясни по-разбрано.
    това е кадър от Одисея 2001 на Кубрик по едноимения роман на Кларк, в която първобитните земни маймуни се пулят при вида на непознатия им обелиск

    по-разбрано отговорът ми гласи "незнанието не е оправдание", а съвсем смляно: "това, че ти не знаеш какво означава фразата 'научен метод' не означава, че той не съществува и че не е в основата на всичко, различно от камък в ръката на входа на пещерата, както са били предците ни, които не са го формулирали и следвали"
    svetlio1 и justify харесват това.

  18. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #735

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Мале-е-е...

    Порой от думи, само за да му обясниш, че неговият (или нечии друг подобен) мозък си е измислил "обяснение" което не е сложно за възприемане за неговото ниво на развитие/знания ...

    П.П. Ама остави го "да се гърчи" ...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 49 от 100 ПърваПърва ... 3947484950515999 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 15
    Последно: 26-04-11, 15:17
  2. Asus- отдавна не са това което бяха !
    От Mr.TECHNO във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 11
    Последно: 17-04-07, 11:10
  3. Отдавна не сме се събирали в София
    От Sunny във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 59
    Последно: 27-08-03, 08:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе