Страница 75 от 100 ПърваПърва ... 2565737475767785 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,111 до 1,125 от общо 1487
Like Tree550Одобрявам

Отдавна не сме коментирали църкви и религии

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #1111

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Всеки може да откаже ваксинация. Ако работите или искате да работите в здравеопазването сте длъжни да имате всички ваксинации. Поне тук е така уредено. Защо? Защото някой ще трябва да се грижи за тези, които се разболеят. И не говорим за сезонните грипни ваксини ( те също са задължителни за хората, работещи в здравеопазването), но за другите като дифтерит, полио, хепатит б, туберколоза и т.н.
    Всеки има право да се съмнява и отрича, но ако прекарате полио и останете инвалид за цял живот-някой ще трябва да плаща, за да имате достоен живот.
    Наистина няма нищо общо с релия и църкви, но е добре да се замислим...

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #1112

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Фиър...Това не харесвам на науката - агресивността и, много по-грозна и от тази на най-радикалните религии. Децата ни вече плащат цената: алергични, асматични, с разбита имунна система, фрашкани с безсилни вече антибиотици и химия идваща от всяко пакетче в магазина. Ако вземеш чистата вяра и я облечеш във влияние и пари, получаваш грозни религии, но и науката облечена в същото става много по-опасна. Пример: болниците ни, личните лекари пътуващи безплатно до китни места срещу откровено тровене на населението, производители на храни готови да не оставят дори една натурална съставка в продуктите срещу по-голяма печалба....Фен си на научно-техническите постижения, но едва ли дори с трима яки мъжкари бихме те принудили да ядеш салам нали ?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #1113

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    За антибиотиците съм съгласен- те затова и никъде по света не се продават без рецепта
    За другите проблеми- те са си по-скоро на местно ниво. Ако имате възможност да платите около 100 лв за килограм prosciutto примерно-вероятността да е некачествено е малка
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от stainway; 11-09-18 в 01:26.

  5. Kx
    Kx е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    968
    #1114

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    Фиър...Това не харесвам на науката - агресивността и, много по-грозна и от тази на най-радикалните религии. Децата ни вече плащат цената: алергични, асматични, с разбита имунна система, фрашкани с безсилни вече антибиотици и химия идваща от всяко пакетче в магазина. Ако вземеш чистата вяра и я облечеш във влияние и пари, получаваш грозни религии, но и науката облечена в същото става много по-опасна. Пример: болниците ни, личните лекари пътуващи безплатно до китни места срещу откровено тровене на населението, производители на храни готови да не оставят дори една натурална съставка в продуктите срещу по-голяма печалба....Фен си на научно-техническите постижения, но едва ли дори с трима яки мъжкари бихме те принудили да ядеш салам нали ?
    Викаш религията не е агресивна, а разните призиви за огън и меч няма да ги броим.
    Хайде да погледнем картинката от гледна точка на статистиката. Каква е продължителността на живота там където не ползват наука и там където се ползва достиженията на съвременната наука? Къде е по-високо качеството на живота?
    Не забелязах да си отговорил на въпроса какво е Бог според теб. В какво точно вярваш?

  6. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #1115

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от Kx Виж публикацията
    Не забелязах да си отговорил на въпроса какво е Бог според теб. В какво точно вярваш?
    Да се включа неканен...

    Понеже виждам и ти явно търсиш доказателства за съществуването на Бог - мога само да ти загатна за косвени такива.
    Когато нещо е предсказано и се случва - това какво ти говори?
    Когато имаш среща с човек, който те прочита като отворена книга и за минали събития (без да се познавате дори) и ти назовава проблемите и страховете, както и какво ще се случи и то се случва - нима това е съвпадение?

    Е аз съм си извлякъл поуките и съм убеден, че Бог съществува и всички ние имаме съдба...

  7. Kx
    Kx е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    968
    #1116

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Според теб няма значение какво какво правим има Бог който ни управлява и всичко е предначертано ?
    Относно доказателствата ти за това , колкото сбъднати предсказания, хиляди пъти повече несбъднати.
    До сега не съм срещал някой непознат който да ме чете като отворена книга (но и не ходя при врачки и гадатели)

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #1117

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от Kx Виж публикацията
    Според теб няма значение какво какво правим има Бог който ни управлява и всичко е предначертано ?
    Относно доказателствата ти за това , колкото сбъднати предсказания, хиляди пъти повече несбъднати.
    До сега не съм срещал някой непознат който да ме чете като отворена книга (но и не ходя при врачки и гадатели)
    Това, че не си срещнал не значи, че несъществуват!

    Това което ти споменах за предсказание - имам в предвид точно конкретни неща и те се случват! И повярвай когато изпаднеш в положение в което няма кой да ти помогне ще търсиш и нестандартни начини. Въпроса обаче опира до това да намериш правилния човек, който не е шарлатанин, да има способности... Та тогава може и да разбереш какво имам в предвид!

    Да така мисля, че има съдба - т.е. предначертани са ни определени неща в живота и те ще се случат! Никой не може да ги промени! Иначе няма как да има предсказания които да се сбъдват - нали така? Кофти е - когато се замислим, че едва ли не сме марионетки, живеем в матрица или нямаме свободна воля - но това се получава...

    А иначе до преди 10-тина години бях абсолютен атеист...Но съдбата така ми се завъртя, че сега разбирам колко съм бил наивен...

  10. Member Аватара на sad sack
    Тук е от
    Apr 2008
    Живее в
    Earth, Solar System, Milky Way, Laniakea
    Мнения
    409
    #1118

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    Фиър...Това не харесвам на науката - агресивността и, много по-грозна и от тази на най-радикалните религии. Децата ни вече плащат цената: алергични, асматични, с разбита имунна система, фрашкани с безсилни вече антибиотици и химия идваща от всяко пакетче в магазина. Ако вземеш чистата вяра и я облечеш във влияние и пари, получаваш грозни религии, но и науката облечена в същото става много по-опасна. Пример: болниците ни, личните лекари пътуващи безплатно до китни места срещу откровено тровене на населението, производители на храни готови да не оставят дори една натурална съставка в продуктите срещу по-голяма печалба....Фен си на научно-техническите постижения, но едва ли дори с трима яки мъжкари бихме те принудили да ядеш салам нали ?
    Това което описваш е човешка алчнотия, не е наука. Науката създава, а човека решава как и какво ще използва

    Човешка алчност, създадена по божие образ и подобие..... не маймунската

    Или и това ще го пишем на сметката на Лукавият ?

    Относно агресивността на науката, дай поне един пример в който учени изгарят публично вярващи .

    Обратните примери, БОГ дал
    Kx одобрява това.

  11. Member Аватара на stoqng76
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    205
    #1119

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от sad sack Виж публикацията

    Относно агресивността на науката, дай поне един пример в който учени изгарят публично вярващи .

    Обратните примери, БОГ дал
    https://fakti.bg/life/327312-5-ot-na...rhu-hora-video
    https://www.vbox7.com/play:ffa1f20622&start=9
    То примери има ........
    Tommorow одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #1120

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    За антибиотиците съм съгласен- те затова и никъде по света не се продават без рецепта
    За другите проблеми- те са си по-скоро на местно ниво. Ако имате възможност да платите около 100 лв за килограм prosciutto примерно-вероятността да е некачествено е малка
    Това става ли за ядене? Италиански смешници...ще ми продават само бут и сол....ето това е етикет:

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #1121

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    E621 е много гадно нещо .
    Мононатриевият глутамат...Избягвайте го!
    Но ако силно вярвате-може и да не ви действа

    П. П. Сега погледнах, при мен само свинско месо и сол

    А иначе няма никакъв проблем шунката да бъде от биологични съставки .Въпрос на избор.

    Извинявам се на тези ,които по религиозни причини не консумират свинско. Стана малко шунково -релогиозна тема.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от stainway; 11-09-18 в 14:58.

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #1122

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    момент да видя при мен...



    пфу, туй пък аз сам си го правих... да му се не види, сега откъде да знам какво има в него?
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    stainway одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1123

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    E621 е много гадно нещо .
    Мононатриевият глутамат...Избягвайте го!
    Защо?
    Китайците масово го използват като подправка в тяхната кухня, в супи, рамен и нуделси, и като гледам нищо им няма.
    В стрийт фууд и в ресторантите много го използват за овкусяване, заедно с лют червен пипер.

  17. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #1124

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Разводнихте темата...

  18. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #1125

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    мононатриевият глутамат не овкусява, а обостря вкусовъзприятието на луковиците на езика

    и китайците не го ползват в кухнята си, а китайската кухня ИЗВЪН китай го ползва, защото храната ти се струва по-вкусна и плюскаш ли, плюскаш...

    -------------------

    и понеже ме попитаха дали бих ял салам, след като вярвам на науката, искам да уточня нещо много важно:

    аз имам доверие в обектните знания, част от науката, като не ги бъркам със субективната глупост на биологичната единица "човек", склонна да ги вземе и... да се застреля в главата с тях

    нъл' вдявате разликата?

    човек може да си вярва в който бог на утринната роса иска, но докато проявява здравия разум да знае какво ще се случи, ако натисне червеното копче, нямам проблем с него

    проблемът ми идва с идиоти като тези:

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Kx, sad sack, svetlio1 и 1 други харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 75 от 100 ПърваПърва ... 2565737475767785 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 15
    Последно: 26-04-11, 15:17
  2. Asus- отдавна не са това което бяха !
    От Mr.TECHNO във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 11
    Последно: 17-04-07, 11:10
  3. Отдавна не сме се събирали в София
    От Sunny във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 59
    Последно: 27-08-03, 08:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе