Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345
Резултати от 61 до 70 от общо 70

Молба за правен съвет - дело срещу Виваком

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #61

    Отговор: Молба за правен съвет - дело срещу Виваком

    Днес и аз се сблъсках с един Виваком абсурд. На 26 този месец ми изтичзат договорите на три телефонни номера. Решавам да отида в офис и да ги подновя. Предварително в My Vivacom виждам че имам оферти за преподписване при същите условия само планове, план с телефон, планове с други ценови рамки и условия. В офиса ми съобщават радостно, че мога да ги преподпиша с по 1лв на месец горница и консултанта почва да ме навива за телевизия, и други оферти. Учтиво му припомних че идвам само да преподпиша при същите условия. Не можело, не му излизал такъв план. Не ми се спореше, хора чакаха и се прибрах. Влизам в My Vivacom и добавям първия номер за възобновяване на договора при същите условия. Дотук добре, добавям и втория номер и изненада. Трябвало да приключа с първия. Ок, казвам си, един по един ще ги пускам щом не може и трите в кошницата. Пускам първия, всичко ок, потвърждение на e-mail и т.н. Започвам поръчката на втория и ......съобщение че докато не приключи обработката на първия план не можело втори. Това се случва тази сутрин. Разговори със 123, все едно говоря с папагали-роботи, ще предадем на техослужването. Тази вечер получавам SMS, че договора е предаден на куриер. Решавам че на този етап на обработката ще ми позволи да пусна заявка за втория номер. Да, ама не, същото съобщение. Пак нервен разговор със 123 и оттам някаква шепнеща дихателка даже не може да ми каже кога се смята за завършена поръчката за да мога да направя нова. Предполагам чак когато подпиша. Пълен абсурд. Започвам да се притеснявам че чисто физически нещата няма да се случат до 26.03. Три договора, три куриера, бах го това online улеснение. Абсолютна недомислица. Ами ако на всичките ми телефони изтичаше тогава договора? За едно толкова елементарно нещо нерви и разправии. Пуснах им и една форма с жалба. Ще видя как ще се развият нещата.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #62

    Отговор: Молба за правен съвет - дело срещу Виваком

    Какво се случва, ако не преподпишеш договора? Би трябвало да останеш на същата тарифа, освен ако не е записано друго.

  4. etg
    etg е на линия
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #63

    Отговор: Молба за правен съвет - дело срещу Виваком

    Обикновено минаваш на двойна тарифа, защото досега си ползвал "промоция".

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #64

    Отговор: Молба за правен съвет - дело срещу Виваком

    Цитат Първоначално публикувано от etg Виж публикацията
    Обикновено минаваш на двойна тарифа, защото досега си ползвал "промоция".
    Мисля че е точно това

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #65

    Отговор: Молба за правен съвет - дело срещу Виваком

    При изтичане на предишен договор и не заявяване на неговата промяна в срок:
    1.В случай, че сте на промоционална тарифа, отпадат намаленията и бонусите, ако има такива в договора.
    А самият той се преобразува в безсрочен, съгласно актуалните условия на стандартната тарифа. Ако тя се предлага към момента на изтичане на стария договор.
    2.Ако до момента сте на някоя от стандартните тарифи, актуална към датата на изтичане на договора, то автоматично ви прехвърлят на нея. С евентуална корекция нагоре на месечния абонамент към датата на изтичане на предишния договор.
    3.Лично аз се интересувам поне месец преди крайната дата какви са условията за преподписване (обикновено срокът е 24 месеца).
    И какви - ако не искам да подписвам нов договор.

    Практиката от 2017 насам показа, че по-добре да се преподпише с 24 месечен договор. Предвид сегашните условия и вероятността от инфлация.
    Докато се усетят, поне 2-3 месечни такси ще бъдат при старата тарифа,
    Четете си договорите и успех!

    p.s. Защо не питате как стоят нещата с едновременното подновяване, ако всичките телефонни номера са на една сметка/клиентски номер?
    Не разбрах дали вашите са отделни абонаменти или на общ клиентски номер, респективно фактура.
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 24-03-20 в 09:37.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #66

    Отговор: Молба за правен съвет - дело срещу Виваком

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    p.s. Защо не питате как стоят нещата с едновременното подновяване, ако всичките телефонни номера са на една сметка/клиентски номер?
    Не разбрах дали вашите са отделни абонаменти или на общ клиентски номер, респективно фактура.
    Добре, сега по-подробно. 6 телефонни номера плюс VDSL интернет на три клиентски номера(три фактури) на мое име. Както написах на три от номерата сега изтича договора. На други два лятото, а на последния с интернета декември. Преди около 10 дни посетих офис на Виваком. Обясних ситуацията и попитах дали е възможно да преподпиша за всички номера и интернета, сега нов двугодишен договор при същите условия. Момиченцето въодушевено потвърди че няма никакъв проблем това да се случи и аз спокоен и казах че ще мина 3-4 дни преди крайния срок. Е, вчера се оказа че неможело. Прехвърли ме на колегата си и той взе да ми предлага телевизии, телефони и други глупости. Когато я попитах как преди 10 дни можеше, каза че не съм я бил разбрал. Не ме поглежда, свела глава, прави се че има работа и ми говори. Попитах я дали и приличам на дебил, който си измисля и няма друга работа освен да се разхожда и да си губи времето в празни приказки. Можело да преподпиша само за трите номера при същите минути и трафик но с по висока "само с 1лв на месец такса". Това при условие, че в платформата им My Vivacom ми предлагат преподписване при същите финансови условия, както досега. Сагата с онлайн подписването я описах по-горе.
    Хубавото е че тази сутрин в 9:00 бях в Еконт, получих договора за първия от трите телефона и го подписах. Когато се прибрах в къщи вече ми позволи да пусна заявка и за втория номер (сутринта не ставаше). Та ако всичко е наред утре ще получа и втория договор и ще успея да направя заявка и за третия. Плащат три пъти куриер, три разкарвания от мен до офис Еконт. Недоизмислена работа.
    Този пост е редактиран от espace; 24-03-20 в 12:06.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #67

    Отговор: Молба за правен съвет - дело срещу Виваком

    Можеш да преподписваш договори само, ако остават 3 месеца (ако не греша) до изтичането им.
    Триалистичният български монопол така са се разбрали преди няколко години.

    Трябвало е да извикаш шефа на офиса, ако това не е бил въпросният колега, разбира се. И да настояваш да подпишеш при обявените в нета условия.
    Другият вариант е да отидеш в друг офис. Но при сегашните "вирусни" уж условия си е загуба на време.
    Винаги имат скрити промоции и тарифи, които не са обявени официално. Или поне не на първите страници в нета и брошурата.
    От друга страна 3 дни подред да се занимаваш с куриери... Нали се сещаш, че в същия ред след изтичане на договорите пак ще се занимаваш с идиотщини?

    Логично е да можеш да си подновиш едновременно и трите договора, ако те са сключени на един титуляр. Още повече на една и съща дата.
    Но както всички знаем, законите на логиката и на здравия смисъл не важат у нас. Все пак сме страната на неограничените възможности - всеки си прави каквото иска!
    Успех още веднъж!

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #68

    Отговор: Молба за правен съвет - дело срещу Виваком

    мен на всеки 2 години започват да ми досаждат , защото картата ми от Вива изобщо не я ползвам / личен номер за тайни разговори !/ и я държа на нянакъв смешен план от 7-8 лв, естествено всеки път ми казват , че този план вече не съществува и ми предлагат 12 -15 и тн лв планове. Карам ги да ми отворят разговорите и там са обикновено 10 минути и не ползвам интернет , след което учтиво ги питам - ще остана ли на дребните левчета или да сменя оператора. След няколко разговора с шефовете ми дават договор / стандартен/ на тарифа примерно 12 лв, задраскват с химикалка и пишат 7 лв. И така вече от години. Просто си пазя номера, защото другата ми карта е служебна и винаги може да се наложи да я закрия по една или друга причина. А номера ми е мобилтелски и се вижда , че съм сменял вече оператора и не ми дреме.

  11. etg
    etg е на линия
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #69

    Отговор: Молба за правен съвет - дело срещу Виваком

    И аз по същата схема карах доста време на тарифи 7-8лв, но последния път не се навиха и приключихме взимоотношенията.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #70

    Отговор: Молба за правен съвет - дело срещу Виваком

    Сагата продължава. Днес получих и втория договор, оказва се че е отново за първия номер. Каквото и да избера в онлайн магазина, ме препраща винаги към един и същ номер. Явно затова не ми е позволявало да сложа и трите в кошницата.
    Разбрах какво се случва. Което от предложенията от основния екран да избера, както написах винаги ме препраща към един номер. Оказа се че малко по надолу има бутон "още предложения". Когато се кликне на него се отваря допълнителни възможности и можеш да избираш нов договор или преподписване. Отваря се и възможност от падащо меню да избираш номера за който се отнася въпросната оферта. Както и да е вече успях да направя заявка и за останалите два номера. Проблема им с грешното пренасочване от основния екран остава.
    Този пост е редактиран от espace; 25-03-20 в 12:20.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345

Подобни теми

  1. Молба за съвет при избор!
    От nut001 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 18
    Последно: 16-08-10, 18:31
  2. Молба за съвет
    От irenaiva във форум Телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 04-08-10, 03:02
  3. Молба за съвет
    От bogy във форум Windows
    Отговори: 15
    Последно: 14-09-08, 12:09
  4. ...с молба за съвет
    От orelyt във форум Друга битова техника
    Отговори: 2
    Последно: 27-04-08, 17:29
  5. Молба за съвет
    От commguy_79 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 10-02-04, 17:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе