Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 70
Like Tree14Одобрявам

Молба за правен съвет - дело срещу Виваком

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #31

    Отговор: Молба за правен съвет - дело срещу Виваком

    Сканирай и пращай по мейла, или оригинала искат?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    227
    #32

    Отговор: Молба за правен съвет - дело срещу Виваком

    Потвърждава се подозрението, че продавач-консултанта в магазина се е окъкал...

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #33

    Отговор: Молба за правен съвет - дело срещу Виваком

    ...интересна политика на обслужване на клиенти.....то така отиваш сключваш си договор с 10... 15лв. абонамент и......идва първата фактура и хоп 99,99лв. .....Обаждаш се, звъниш, ходиш по магазини и ти се отговаря "ми за този номер плана е супер надупер с 99,99лв. абонамент.....дай сега да види ме ти какви документи имаш....." А ако много знаеш какво пречи "някой от магазина" да издраска подписа на дигитайзера за още 5-6 договора.
    Сори за офф-а, ама какво пречи този сценарий да се случи на някого.....

  5. Junior Member Аватара на Darakchiev
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    75
    #34

    Отговор: Молба за правен съвет - дело срещу Виваком

    И аз преподписах вчера нет и тв, само на хартия.

  6. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #35

    Отговор: Молба за правен съвет - дело срещу Виваком

    Цитат Първоначално публикувано от grischa Виж публикацията
    Потвърждава се подозрението, че продавач-консултанта в магазина се е окъкал...
    Добре де, оакали са се в магазина първия път.
    Но в неделя бях в същия магазин с искане да си оправят проблема.
    Всички бяха в час с оакването.
    Пратиха ми едно агресивно момиче, което ми обясни, че всичко при тях с договора е ОК, предаден е когато трябва и да чакам благоволение свише да бъде активиран.

    Кога... когато решат.

    На забележката ми, че услугите не ми допадат и Виваком нарушава договора получих ехиден отговор - каквито са - такива!

    Все пак, доволен съм, че не получих 1-2 шамара за наглостта да ги тормозя и отнемам от времето им.

  7. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #36

    Отговор: Молба за правен съвет - дело срещу Виваком

    Понеже сега виждам темата да кажа и аз моят поглед върху нещата като работил в компанията.Щом договорът е разписан ръчно а не е на дигитайзер шри положение,че си бил в магазина,явно е направено с цел.Да се изпише апарат към услугата или ....Няма причина да не разпишеш дигитално.Нещо е замислено и после са забравили да прикачат договора.Активацията става в 24,00 веерта без значение как е разписан ръчно или дигит.Това ,че има забавяне на активацията заради празниците е лъжа.Системата сама активира при положение,че има разписан договор.Отлагане може да има само,ако е в комбинация с тв примерно И то докато се инсталира другата услуга само е забавянето.

  8.  
     
  9. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #37

    Отговор: Молба за правен съвет - дело срещу Виваком

    Няма нищо допълнително...

    Просто от Hybrid с изтекъл срочен договор без ангажименти минавам на друг план с 2-годишен договор.

    Както съм написал по-горе - това е номер на майката на жена ми.
    Минути преди подписването на този договор подписах друг - отново на ръка за прехвърляне на номера на мое име.
    Този първи договор се активира. Вторият не.

    Не съм видял някой в този офис да подписва договор на дигитайзер - всички, на които съм бил свидетел докато чакам на опашка са били на хартия.

    Така че няма никакви комбинации и усложнения - от обикновен план без срок и ангажименти минавам на друг...

  10. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #38

    Отговор: Молба за правен съвет - дело срещу Виваком

    Цитат Първоначално публикувано от granity Виж публикацията
    Понеже сега виждам темата да кажа и аз моят поглед върху нещата като работил в компанията.Щом договорът е разписан ръчно а не е на дигитайзер шри положение,че си бил в магазина,явно е направено с цел.Да се изпише апарат към услугата или ....Няма причина да не разпишеш дигитално.Нещо е замислено и после са забравили да прикачат договора.Активацията става в 24,00 веерта без значение как е разписан ръчно или дигит.Това ,че има забавяне на активацията заради празниците е лъжа.Системата сама активира при положение,че има разписан договор.Отлагане може да има само,ако е в комбинация с тв примерно И то докато се инсталира другата услуга само е забавянето.
    Ангажиментите по сключен договор не зависят от вътрешните процедури на една от страните, а зависят от Закона за задълженията и зоговорите (ЗЗД).
    Не се наемам да тълкувам конкретния случай с определенията в ЗЗД, но хич не би трябвало да ни интересува какви са вътрешните процедури на Виваком, щото не техните вътрешни процедури регламентират ангажимента на Виваком.

    ПП.
    ЗЗД
    Чл. 20а. (Нов - ДВ, бр. 12 от 1993 г.) Договорите имат сила на закон за тези, които са ги сключили ...
    Този пост е редактиран от MitkoS; 28-09-16 в 14:01.

  11. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #39

    Отговор: Молба за правен съвет - дело срещу Виваком

    Ако не е сключен договора три месечни такси без ддс те отърват и от Рибасом и от Кибрита.т.е.Пускаш номера за пренос в друг оператор и с 24лева неустойка се отърваш от тях.Тръгнеш ли да ги съдиш отече работата.Ако се окаже,че новия план е в сила работата е 3*17,80+3*18 или колкото е стандартно плана там става малко по друга цифра.Съветът ми е огледай какво предлагат другите за пренос на номер,мисля ,че в Теленор имаше неогр.мин.за около 18.00 лв този месец.Не се занимавай с КРС и КЗП всички са си плюли в устите виждал съм хора да плащат 800/1000 лв задължения и разноски по делата.

  12. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #40

    Отговор: Молба за правен съвет - дело срещу Виваком

    Цитат Първоначално публикувано от granity Виж публикацията
    Ако не е сключен договора три месечни такси без ддс те отърват
    Ама виж... аз не искам някой да ме отървава
    Аз съм сключил договор на необвързана карта заради самата тарифа... нищо допълнително не съм искал...
    Не е въпроса в отърваването, а в това да се актвира договора!

    Смениха ми най-накрая плана преди 10 минути:

    Здравейте г-н Димитров,
    С настоящото писмо, бихме искали да поднесем нашите извинения за изпитаните от Вас неудобства, свързани с таксуването на предоставяните от VIVACOM услуги.
    VIVACOM прави всичко възможно да реагира своевременно на сигналите за тези затруднения.
    След извършената проверка и предприети действия от страна на VIVACOM във връзка с Вашия сигнал, бихме искали да Ви информираме, че причините за забавената промяна на абонаментен план за номер 0879187136, са следствие на технически несъответствия, които са отстранени.
    VIVACOM ще извърши необходимата компенсация, която ще бъде отразена в следваща месечна сметка.
    Искрено се извиняваме за причинените неудобства.

    Ще допълня темата ако има някакво допълнително развитие, свързано с наказания, следващи от изпратените жалби.

    Както и ще пиша каква е необходимата компенсация, която щяла да бъде отразена в следващата ми сметка...

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    66
    #41

    Отговор: Молба за правен съвет - дело срещу Виваком

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Както и ще пиша каква е необходимата компенсация, която щяла да бъде отразена в следващата ми сметка...
    Парите дължими по договор за месечната такса за дните без услуга сметнати с точност до стотинката.

  14.  
     
  15. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #42

    Отговор: Молба за правен съвет - дело срещу Виваком

    Дни без услуга е нямало...
    Имаше дни с непоискана услуга, така че, сметката не е толкова лесна.
    А и аз не съм от най-предпочитаните недоволни клиенти.

  16. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #43

    Отговор: Молба за правен съвет - дело срещу Виваком

    ИЗВОД-след като МЕНТЕЛ излъга бая кклиенти със сметките,ВИВАБАЛЪЦИ дръпнаха напрредд и си ПОВЯРВАХА.......отлива от тях вече започна.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #44

    Отговор: Молба за правен съвет - дело срещу Виваком

    Накъде!? Към тези дето още се ослушват за прекратяването на договора с три такси...
    justify одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #45

    Отговор: Молба за правен съвет - дело срещу Виваком

    Ползвам Мтел от почти основаването и - не съм имал сериозни грижи с тях. Помня преди няколко години имаха срив поради подмяна софтуера но и тогава освен забавянето на сметките не е имало други грижи... А тези легенди за надписването на сметки - никакви доказателства само приказки най-вероятно от конкуренцията...
    Bivola одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Молба за съвет при избор!
    От nut001 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 18
    Последно: 16-08-10, 17:31
  2. Молба за съвет
    От irenaiva във форум Телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 04-08-10, 02:02
  3. Молба за съвет
    От bogy във форум Windows
    Отговори: 15
    Последно: 14-09-08, 11:09
  4. ...с молба за съвет
    От orelyt във форум Друга битова техника
    Отговори: 2
    Последно: 27-04-08, 16:29
  5. Молба за съвет
    От commguy_79 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 10-02-04, 16:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе