Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 70

Молба за правен съвет - дело срещу Виваком

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kod
    kod е на линия
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #1

    Молба за правен съвет - дело срещу Виваком

    Здравейте,
    Моля за правен съвет от някой, който има понятие от материята.

    Какъв е шансът за успех и бихте ли ме посъветвали да заведа следното дело срещу Виваком:

    Имам подписан договор за тарифен план, на който е написано, че влиза в сила от 18 септември 2016 г.
    Днес, 20 септември, вече 2-ри ден след влизането в сила на договора, тарифният план не е активиран.
    За мен, това е нарушение на договора.

    Как бихте коментирали дело с иск за обезщетение на стойност всички месечни такси за срока на договора - 24х9.99 = 239.76 лв поради нарушение от страна на Виваком?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2

    Отговор: Молба за правен съвет - дело срещу Виваком

    Не можеш да докажеш вреда на такава стойност. По-скоро ще те компенсират с минути или мегабайти / ,а те няма да ти трябват защото примерно си имаш достатъчно/ отколкото да се откажат от плащането на абонамента.

  4. kod
    kod е на линия
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #3

    Отговор: Молба за правен съвет - дело срещу Виваком

    Ами... ако аз наруша договора, Виваком иска да заплатя месечните такси по него.
    Защо няма реципрочност - те нарушават договора, не е ли редно това да важи и за тях?

    Всъщност, не държа на 24 месечни такси - има ли възможност да ги осъдя за 1 месечна такса - 9.99 лева?
    Тук не става въпрос за отказ за плащане на абонамент... след като е нарушен договора не би следвало да се обсъжда ще плащам или не такси по него, това трябва да е мое допълнително решение.
    А да се мисли за наказание за Виваком за нарушение на договор.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #4

    Отговор: Молба за правен съвет - дело срещу Виваком

    Едва ли. Въпроса е принципен, нали после ще почне камара от подобни дела. Ще те компенсират с нещо на стойност 10 пъти повече от твоята претенция и сигурно съдът няма да ти уважи искането. Знам ли. Така мисля.
    Като се срина мрежата им нали точно това направиха.

  6. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #5

    Отговор: Молба за правен съвет - дело срещу Виваком

    и аз искам да ги ОНОДЯ в.....съда

  7. kod
    kod е на линия
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #6

    Отговор: Молба за правен съвет - дело срещу Виваком

    За дело... явно трябва да се обмисли.

    Сега подадох жалба до КЗП:
    Жалбата е за 2 неща:
    1. Нарушение на договора от страна на БТК ЕАД и неспазване на срок
    2. Използване на ЕГН-то ми в номера на договора - това е... крайно неприемливо.

    Ще ви държа в течение

  8.  
     
  9. VPM
    VPM е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Живее в
    София
    Мнения
    159
    #7

    Отговор: Молба за правен съвет - дело срещу Виваком

    Мисля, че правилният орган е КРС, не КЗП.
    Наскоро доста афектиран писах на всички възможни институции за проблем с моя оператор, като КЗП препратиха сигнала на КРС.

  10. kod
    kod е на линия
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #8

    Отговор: Молба за правен съвет - дело срещу Виваком

    Благодаря,
    изпратих и до КРС за всеки случай електронна жалба.
    Ето от какво се оплаквам:


    В събота, 18 септември 2016 г. сключих с Българска Телекомуникационна Компания ЕАД 2-годишен договор с номер хххххххххххххххх за преминаване на тарифа Vivacom Smart Call S с допълнителен пакет +BG&Europe L.
    В договора е записана дата на влизане в сила на поразумението - 18.09.2016 година.
    Към настоящия момент на изпращане на тази жалба - 20.9.2016 г. - два дни след упоменатата дата, тарифният план все още не е активиран.

    Това е нарушение на договора от страна на Българска Телекомуникационна Компания ЕАД.
    След обаждане на център за поддръжка на номер 123 ми беше съобщено, че Българска Телекомуникационна Компания ЕАД няма данни, че такъв договор е подписван и не могат да ми съдействат за изпълнението му...

    Не разбирам какво трябва да направя за да накарам търговеца да изпълни поетите в договора ангажименти. Срокът на договора не е спазен и той е нарушен от Българска Телекомуникационна Компания ЕАД.

    Моля за вашето съдействие и налагане на санкция на некоректния търговец.

    Към молбата ми прилагам договора с Българска Телекомуникационна Компания ЕАД, подписан от служителя на фирмата Елизабет Гюрджийска с дата на активиране 18.09.2016 г.


    Допълнение:
    Искам да обърна внимание и на номера на договора ми с Българска Телекомуникационна Компания ЕАД - ххххххххххххххххххххххх.
    В този номер е включен моя Единен Граждански Номер!
    С което, Българска Телекомуникационна Компания ЕАД ме задължава да споделям ЕГН-то си с всеки, с който искам да споделя този договор. Не съм давал разрешение за това и моля да бъдат предприети мерки от ваша страна, така че личните данни на клиентите на Българска Телекомуникационна Компания ЕАД да не присъстват в номерата на договорите, които се сключват.

    Поздрави

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    66
    #9

    Отговор: Молба за правен съвет - дело срещу Виваком

    За неспазване на договора от страна на Виваком можеш да изискаш неговото прекратяване. В него е описано в кои случаи се случва това и не е предвидена неустойка от страна на Виваком. Не можеш да ги съдиш за това, че е предвидена неустойка, ако е прекратен по твоя вина, а няма реципрочна такава за прекратяване по тяхна вина. Можеш да ги съдиш за пропуснати ползи, ако успееш да докажеш такива - загуби претърпени от теб (материални и/или морални) в следствие липсата на услугата. За ощетяващи потребителите клаузи в договора, освен ако не са противозаконни, можеш да сезираш омбудсмана. Тя Манолова вече не търси популярност за кандидат-президентската кампания, ама все ще намери за полезно да се появи по телевизията.

    ПС: ЕГН-то ти, заедно с данните за личната ти карта, не ги ли пише в договора, че се притесняваш за номера му?

  12. kod
    kod е на линия
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #10

    Отговор: Молба за правен съвет - дело срещу Виваком

    Ама не искам да го прекратявам, искам някой да си мръдне задника и да ми пуснат услугата, която съм поискал без да се мъкна втори път в магазин и да чакам нов час на опашка!
    Нещо съвсем елементарно искам - просто да се направи това, което пише в договора.
    Пропуснати ползи
    - половин ден се занимавам с това засега, вместо с нещо по-смислено...
    - Бабата не може да се обажда по телефона, защото на Хибрида са му свършили включените минути вече втори ден.

    Вътре в договора има личните ми данни, да.
    Защо трябва да ги има и в номера на договора?
    Номерът е необходим за да го цитирам - по този начин повече хора, без достъп до съдържанието на договора имат достъп до личните ми данни.

    Ситуацията за мен е комична.
    Поискал съм услуга, БТК се е съгласило да ми я предостави. Подписали сме договор и вече втори ден БТК не знае, че е подписало такъв и ме кара да отида в магазина, в който съм подписал за да подсетя служителите му!
    Стигам да абсурда да пускам жалба до КЗП да сезира БТК да ми пусне плана, за който съм подписал договор.

  13. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #11

    Отговор: Молба за правен съвет - дело срещу Виваком

    Възможно е служителя на гишето да не е натиснал бутона submit и този договор да си стои само в теб. Какво да очакваш като компенсация може да намериш в общите условия на компанията, които не мисля, че имаш време и желание да ги четеш. Добре си направил, че си вдигнал патардия, нека се захванат да работят като хората.

  14.  
     
  15. kod
    kod е на линия
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #12

    Отговор: Молба за правен съвет - дело срещу Виваком

    Цитат Първоначално публикувано от glarus Виж публикацията
    Възможно е служителя на гишето да не е натиснал бутона submit и този договор да си стои само в теб. Какво да очакваш като компенсация може да намериш в общите условия на компанията, които не мисля, че имаш време и желание да ги четеш. Добре си направил, че си вдигнал патардия, нека се захванат да работят като хората.
    Предполагам, че това е станало.
    Това е простимо, всекиму се случва.

    Всъщност, големия проблем поради който Виваком заслужава санкции е действието след това.
    Забравил случжителя - ОК. Затова се обаждам на поддръжка на 123 след 2 дни и сигнализирам. Но оттам да ми казват, че нищо не могат да направят и да ходя в магазина да се оправям... е това вече е недопустимо. Все едно с някакви различни фирми говоря.

    Недоволството ми е спрямо арогантния и напълно безполезен персонал на 123. Създалият се проблем със забравен събмит е напълно във възможностите да бъде решен от 123 - да господине, кой е номера на договора, къде сте го подписали - ок, ще звънна в магазина и ще проуча. Звъни, активира, обажда се и се извинява за забавянето - край на ситуацията...
    Нищо толкова трудно.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    66
    #13

    Отговор: Молба за правен съвет - дело срещу Виваком

    Те договорите вече ги пазят само в електронен вид, затова и се подписваш на дигитайзер. Ако служителят се е осрал царски, в момента го нямат никъде, затова и те карат да ходиш пак в офиса. Нормалните фирми в такъв случай се извиняват и добавят някакъв малък бонус - допълнителни минути или MB към договора, например. Виваком нямат такава практика. Аз заради тяхна тъпа служителка, дето не си знаеше какви пакети се предлагат, колко ги псувах... отивам в офиса и искам ТВ с всички HD канали. Няма проблем господине... прибирам се у дома - 5-6 от най-интересните ми пише, че не ми били включени в абонаментния план. Връщам се, обяснявам че ги няма, а тя ми казва "Ами сигурно не са се активирали още. Ако и утре ги няма, елате пак". Отивам на следващия ден, защото си ги нямаше и докато чаках разгледах брошурата. Хоп - там ги видях всички липсващи накуп в отделен пакет не знам какъв си... супер-дупер екстра HD, например и и казвам на кокошката - ей ги, включвай ги. Цената 5лв, за нови абонати 2.50лв. Тя тръгва да ги смята по 5лв/месец. Викам и, чакай малко - аз съм нов абонат. Ааааааа, не сте - вчера бяхте, днес вече не сте Теглих и една майна, излизам навън, звъня на 123 и обяснявам случая и ги питам: Ще ме включвате ли като нов абонат или да си изкарвам договора и да ви тегля майните генерално. "Ами нищо не можем да направим господине". Ай и на вас...
    Та така с Виваком.

  17. kod
    kod е на линия
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #14

    Отговор: Молба за правен съвет - дело срещу Виваком

    Цитат Първоначално публикувано от silfox2000 Виж публикацията
    Те договорите вече ги пазят само в електронен вид, затова и се подписваш на дигитайзер. Ако служителят се е осрал царски, в момента го нямат никъде, затова и те карат да ходиш пак в офиса.
    Ами - и аз се учудих, но не се подписвах на дигитайзер, а на 2 хартиени копия на договора.

    Едното е в мен, с подпис на служител на Виваком и печат.
    Другото - трябва да си е в магазина на БТК...

    Наистина, не разбирам защо грешката трябва да е моя и да посещавам отново магазина - подал съм вече жалби в КЗП и КРС, приложил съм към тях подписания и подпечатан договор.
    Интересно ми е как ще се развие ситуацията и ще имам ли в близките седмици план, за който сме се разбрали или напротив...

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #15

    Отговор: Молба за правен съвет - дело срещу Виваком

    Щом не си се подписал на дигитайзера май наистина няма договор... Като ги привика КЗП и КРС, от оператора ще кажат няма такова нещо, господина си е фалшифицирал няколко листа и те така...
    Как ще докажеш, че си разписал договор, а не си си отпечатал в къщи няколко листа на принтера.....?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Молба за съвет при избор!
    От nut001 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 18
    Последно: 16-08-10, 18:31
  2. Молба за съвет
    От irenaiva във форум Телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 04-08-10, 03:02
  3. Молба за съвет
    От bogy във форум Windows
    Отговори: 15
    Последно: 14-09-08, 12:09
  4. ...с молба за съвет
    От orelyt във форум Друга битова техника
    Отговори: 2
    Последно: 27-04-08, 17:29
  5. Молба за съвет
    От commguy_79 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 10-02-04, 17:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе