Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 70
Like Tree14Одобрявам

Молба за правен съвет - дело срещу Виваком

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #16

    Отговор: Молба за правен съвет - дело срещу Виваком

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Щом не си се подписал на дигитайзера май наистина няма договор... Като ги привика КЗП и КРС, от оператора ще кажат няма такова нещо, господина си е фалшифицирал няколко листа и те така...
    Как ще докажеш, че си разписал договор, а не си си отпечатал в къщи няколко листа на принтера.....?
    Не схванах?
    Казах, че имам подписан от БТК ЕАД и подпечатан с техен печат договор.
    За какви отпечатвания вкъщи и какви разписвания говориш?



    Идеята ти е, че БТК ще кажат, че това не са го подписвали и подпечатвали ли
    Няма как да стане...
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #17

    Отговор: Молба за правен съвет - дело срещу Виваком

    Като отидеш в офиса да им покажеш договора го държиш в ръка и не го даваш друг да го пипа. Да не го вземе някоя "кака" и да рече" само да проверя нещо..." и хоп в задната стаичка и после няма "кака", няма договор...
    Това може да звучи смешно и несериозно, но човек винаги трябва да си има едно на ум.....
    justify одобрява това.

  4. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #18

    Отговор: Молба за правен съвет - дело срещу Виваком

    Има едно хубаво нещо - смяната на плана не е толкова спешен на бабата.
    Циркът според мен ще е интересен, искам да видя, ще наведе ли някой глава и да каже - сори, виновни сме или наистина ще се стига до подобни необходимости като да стискам договора

    И искам да проверя, има ли начин да се активира без да ходя до офис да го показвам или в крайна сметка няма да може да стане

  5. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #19

    Отговор: Молба за правен съвет - дело срещу Виваком

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Като отидеш в офиса да им покажеш договора го държиш в ръка и не го даваш друг да го пипа. Да не го вземе някоя "кака" и да рече" само да проверя нещо..." и хоп в задната стаичка и после няма "кака", няма договор...
    Това може да звучи смешно и несериозно, но човек винаги трябва да си има едно на ум.....

    Е това е спам - какви офиси , какви 5 лева?
    КОД си има договор - не се изпълнява - следва неустойка или прекратяване!
    разбира се, че не може да иска милиони евра/долари, но целта му е да вземе и 1 лев неустойка!
    Принципът е важен! Размерът не е от значение!
    Пожелавам му успех в борбата за правова държава!

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #20

    Отговор: Молба за правен съвет - дело срещу Виваком

    ".....Bcъщнocт, гoлeмия пpoблeм пopaди ĸoйтo Bивaĸoм зacлyжaвa caнĸции e дeйcтвиeтo cлeд тoвa.
    Зaбpaвил cлyчжитeля - OK. Зaтoвa ce oбaждaм нa пoддpъжĸa нa 123 cлeд 2 дни и cигнaлизиpaм. Ho oттaм дa ми ĸaзвaт, чe нищo нe мoгaт дa нaпpaвят и дa xoдя в мaгaзинa дa ce oпpaвям... e тoвa вeчe e нeдoпycтимo. Bce eднo c няĸaĸви paзлични фиpми гoвopя......"


    Какъв спам, не го карам аз да ходи в магазина. От 123 го пращат там.

  7. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #21

    Отговор: Молба за правен съвет - дело срещу Виваком



    Малко арт към жалбата в КЗП

    Легенда: аз съм човечето с чукчето
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #22

    Отговор: Молба за правен съвет - дело срещу Виваком

    Шефче, Тръгнал Си по пътя, който отдавна поех, срещу Теленор, Обаче!

    Седма жалба, До Сега, Плюс Жалба До КЗП!

    Резултат: Досега, Никакъв!

    Продължавам!

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #23

    Отговор: Молба за правен съвет - дело срещу Виваком

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Не схванах?
    Казах, че имам подписан от БТК ЕАД и подпечатан с техен печат договор.
    За какви отпечатвания вкъщи и какви разписвания говориш?



    Идеята ти е, че БТК ще кажат, че това не са го подписвали и подпечатвали ли
    Няма как да стане...
    А ти сигурен ли си, че услугата се ативира от момента на подписване на договора? Има различни срокове за активации - мисля че пишеше нещо такова в общите условия.

  11. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #24

    Отговор: Молба за правен съвет - дело срещу Виваком

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    А ти сигурен ли си, че услугата се ативира от момента на подписване на договора? Има различни срокове за активации - мисля че пишеше нещо такова в общите условия.


    Мисля, че достатъчно ясно е упоменато кога договора влиза в сила...
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    66
    #25

    Отговор: Молба за правен съвет - дело срещу Виваком

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Ами - и аз се учудих, но не се подписвах на дигитайзер, а на 2 хартиени копия на договора.
    Това е интересно... и странно. Явно някой нещо е осрал генерално.
    Сега се поразрових в Общите условия на Виваком:
    https://www.vivacom.bg/bg/files/4920...01-08-2016.pdf
    102.2. (изм. в сила от 07.05.2013 г.) В случай на прекъсване на обслужването от мрежата, което продължи повече от осем часа на денонощие, БТК дължи на Потребителя обезщетение в размер на 1/30 от месечната абонаментна цена за всеки ден, в който е налице прекъсване на услугата. Обезщетението се отразява най-късно във фактурата за отчетния период, следващ датата на подаване на писмено искане за това от страна на Абоната.
    Не знам дали правно при теб може да мине "прекъсване", но при всички случаи, ако искаш да направиш нещо ще трябва да ги съдиш. КРС и КЗП няма да ти свършат работа. Като минимум трябва да подадеш жалба, а тя се подава именно в офис.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #26

    Отговор: Молба за правен съвет - дело срещу Виваком

    Хммм, как се доказва липса на поддръжка на дадена услуга в даден период от време? В предният пост се споменава интервал от 8ч. Как ще докажете, че имате проблем, ако няма някакъв тотален срив, който не може да бъде отречен от оператора?
    milanov одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    66
    #27

    Отговор: Молба за правен съвет - дело срещу Виваком

    Не знам, но всъщност това, което са написали, е че ще възстановят сумата от месечната такса за всеки ден липса на услуга разделена на 30, т.е. 30лв/месец по договор - по левче на ден. Но съответно ще трябва да си плащате таксата. С две думи - със сложни думи казват, че ако не ви предоставят услуга повече от 8 часа ще се напрегнат да ви върнат парите за съответния ден... след като си го платите ествествено.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #28

    Отговор: Молба за правен съвет - дело срещу Виваком

    То ако бяха само Виваком...

    Отивам в Мтел да подпиша договор за втори приемник. Плащам си като поп с уговорката, че ще ми се обадят да се разберем кога да дойдат да дупчат и свържат устройството. Звъни ми се след 1 седмица в понеделник и най-рсно могат да ме навестят в петък - почти две седмици след като съм подписал и платил за съответния месец.

    Излиза ми спешна работа и съответно няма да мога да съм вкъщи в петък и им звъня на центъра за обслужване за клиенти в сряда да преместят часа. Любезно ми се съобщава, че ще уведомят колегите и да чакам ново обаждане. По случайност в петък се забавих и в 9:00 ми се звъни на вратата от монтажния екип.

    Аз кого да псувам в случая?

    Sent from my SM-G925F using Tapatalk

  17. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #29

    Отговор: Молба за правен съвет - дело срещу Виваком

    Развитие

    Или по-точно - липса на развитие и фонтан от наглост....

    В неделя бях в магазина на Виваком, в който е подписан договора за да си платя сметката. Използвах случая за да пусна и хартиена жалба за дискутирания тук проблем.

    След като си платих сметката, с договора в ръчичка попитах какво трябва да направя за да бъде активирано споразумение, което според подписите трябва да е влязло в сила на 18 септември.
    Никой не се притесни от нарушението, погледнаха договора, казаха - ОК е, ще чакате защото имаше празници и се бавим...
    Викам ама пише 18 септември, а днес е 25 - колко още да чакам?
    Отговорът - ами може би другата седмица ще ви го пуснат...

    Звъня от магазина на 123 - казвам - имам договор, в момента съм в магазина, но колегите ви казват, че не знаят кога ще ми пуснат новия план. Девойката от кол центъра - не мога да помогна, забавянето е в друг отдел.
    Аз - свържете ме с другия отдел или моля вие се свържете и ми върнете обаждане,
    Девойката - не мога да се свържа, този отдел няма телефон
    Аз - Какво да правя?
    Девойката - Чакайте

    Направо...
    Обясних, че в сметката вече са ми начислили такса за план, който би следвало да е спрян, беше ми обяснено да не се притеснявам, като се активира новия да пусна жалба да ми върнат начислените пари и евентуално, ако преценели щели да го направят...

  18. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #30

    Отговор: Молба за правен съвет - дело срещу Виваком

    Ето и първия отговор на Виваком, компанията, която видиш ли мислела за клиентите си

    Здравейте г-н Димитров,
    Във връзка с Вашето оплакване, искаме да Ви уверим, че VIVACOM е компания, ориентирана към нуждите на клиентите си. Тя се стреми да осигурява качествено обслужване и не толерира непочтително и непрофесионално отношение към своите клиенти. Ние ценим обратната информация, която получаваме от своите клиенти и съгласуваме своите действия с цел подобряване на вътрешните си процеси и по-добро обслужване.
    Част от фирмената политика е, всеки търговец да се стреми да обърне максимално внимание на всички клиенти в магазина- както с информация относно изложените устройства и предлаганите услуги, така и на каса.

    Всички услуги се конфигурират съгласно разписаните договори. VIVACOM не може да вземе отношение по даден проблем на база устни договорки с представителите в магазините.

    Посоченият номер на мобилна услуга 0879187136 е на тарифен план VIVACOM Hybrid.

    Моля, в случай, че разполагате с документ с всички необходими реквизити, удостоверяващ написаното от Вас запромяна на тарифен план от VIVACOM Hybrid към Vivacom Smart Call S , да го изпратите в повторно писмо, за да извършим необходимите проверки и корекции.

    Благодарим Ви, че използвате VIVAONLINE!

    С Уважение,
    Д. Николаев


    При неразрешаване на спор, частни клиенти могат да потърсят съдействие от помирителна комисия, на www.kzp.bg или Online Dispute Resolution - European Commission. БТК ЕАД не се ангажира да ползва посочените органи.
    VIVACOM Обслужване на клиенти.

    Устни договорки моля ти се

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Молба за съвет при избор!
    От nut001 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 18
    Последно: 16-08-10, 17:31
  2. Молба за съвет
    От irenaiva във форум Телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 04-08-10, 02:02
  3. Молба за съвет
    От bogy във форум Windows
    Отговори: 15
    Последно: 14-09-08, 11:09
  4. ...с молба за съвет
    От orelyt във форум Друга битова техника
    Отговори: 2
    Последно: 27-04-08, 16:29
  5. Молба за съвет
    От commguy_79 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 10-02-04, 16:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе