Страница 575 от 707 ПърваПърва ... 525565573574575576577585625 ... ПоследноПоследно
Резултати от 8,611 до 8,625 от общо 10591
Like Tree5865Одобрявам

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #8611

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    да ти припомня ли как рипаше срещу ограничаването на свободата да си тургаш никотин+катрани в тялото по своя воля или не намираш връзка?
    Аз не намирам връзка. Просто се определиха места за пушачи и за непушачи. Между другото всички пушачи които познавам винаги учтиво са ме питали дали е удобно да запалят цигара - те доброволно решават да си вкарват никотин, обаче аз не съм длъжен и не желая да си вкарвам никон, защото пасивните пушачи също поемат отровата която поема и пушача. Така че не ми правете сравнение.
    Frost одобрява това.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #8612

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Ха-ха , връзката е:
    пушачите си вкарват никотин <---> ваксинираните си вкарват ваксина

  4. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #8613

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Всички е силна дума. Много, Повечето е подходяща.
    Понеже определи "всички", като силна дума, а " повечето", като подходяща дума се стига до извода: "Повечето" които не мислят, като теб са тъпи, а тези които мислят като теб са умни. Ти го каза, аз само го оформих.
    Аз нося дънки и съм готин...
    Аз пуша и съм готин...
    Аз слушам поп и чалга и съм готин...
    Аз пътувам насам натам и съм готин...
    Аз ходя в Гърция на море и съм готин...
    Аз имам BMW и съм готин...
    Аз съм инфлуенсър не произвеждам нищо, не допринасям с нищо, лиготя се пред камерата и съм готин...
    В стремежа си всички да са различни неусетно станаха еднакви.
    Това не е готино. Не изкарвай тези които мислят различно от теб, че са тъпи.

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    688
    #8614

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Ей така питанка.Ако имате ваксина за папилома вирус и 40 шота интерферон,дали ще се боцнете .Аз ги имам и не бих рискувал .Прекарах го за 3 дни.Загуба на обоняние за ден и 3 дни 37.5 т..Предполагам и други са го изкарали така.Айде дайте основателна причина да се ваксинирам.На 50 съм.
    П.С.Не помня точно 15-20.12.2020.

  6. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #8615

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    ….it is unclear how many more times the public will need to vaccinate against coronavirus…
    И еврейчетата не знаят колко пъти още ще трябва да се ваксинират.Думи на тяхна професорка-инфекционист.
    https://www.jpost.com/breaking-news/...of-2021-678687
    ”Колкото-толкова” - хубава комедия беше .

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8616

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Аааа, бъркаш ме с някой друг!
    Всъщност адресирах kod, но той явно е изтрил мнението си и моето увисна във въздуха...

    Иначе по-новите съфорумци няма как да знаят, затова ще поясня:

    Преди години kod яростно се възпротиви срещу ограничаването на правото му да пуши, където си иска, а изтритият му пост беше в смисъл, че определени групи, например пенсионерите, трябва да бъдат задължително, да не кажа, насилствено ваксинирани

    Сега вече се надявам, че е станало ясно какво искам да кажа: настояването той да има свободата да си слага никотин и катрани в тялото е идентична със свободата да НЕ си слага някой ваксини. Отнемането на която и да било от тях трябва да е мноооого сериозно аргументирано. Вредата от тютюна е в резултат на 100 години наука, докато ползата и вредата от ТЕЗИ препарати тепърва има да се установява. Хайде да не отваряме старите книги за едни препарати като ДДТ, разни ваксини за бременни и т.н., защото историята НЕ в полза на прибързаното ръгане с химия...

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #8617

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Kaar Виж публикацията
    Репликата ми, по отношение на статията, беше относно лицемерния и евтин популистки език.
    Не съм уточнявал по кой закон или харта и по кой член, гражданите конкретно имат/нямат възможност/право да избират.
    Я пак какво не си правил?
    Цитат Първоначално публикувано от Kaar Виж публикацията
    Не че нещо, ама има една конвенция, приета от тяхната страна (и от нашата също) - наречена "Конвенция за правата на човека и биомедицината".
    Същата тази конвенция е ратифицирана и у ЕС, и у нас - част е от вътрешното ни право и има предимство пред всички норми на вътрешното ни законодателство, които й противоречат (според Конституция на РБ - чл. 5(4)
    Та, в тази конвенция, аджеба е написано следното:
    Член 2 (Върховенство на човека)
    Интересът и благото на човека имат предимство над интереса на обществото или този на науката.
    Цитат Първоначално публикувано от Kaar Виж публикацията
    За по-кратко четящите до някой и друг член, ще спомена и тълкуването на Европейският съд по правата на човека, че
    ...Задължителната ваксинация - като недоброволна медицинска манипулация, представлява вмешателство в правото на зачитане на личния живот, гарантирано от чл. 8, ал. 1 от Конвенция за защита правата на човека и основните свободи...
    И тъй, чукча - писател, а не читател....
    Абе ти що се правиш на излезнал от изхода на чукча, като копираш някакви линковете без да си направиш труда да ги цъкнеш.
    ...Задължителната ваксинация - като недоброволна медицинска манипулация, представлява вмешателство в правото на зачитане на личния живот, гарантирано от чл. 8, ал. 1 от Конвенция за защита правата на човека и основните свободи...
    ЧЛЕН 8
    Право на зачитане на личния и семейния живот
    1.Βсеки има право на неприкосновеност на личния и семейния си живот, на жилището и на тайната на кореспонденцията.2.Намесата на държавните власти в упражняването на това право е недопустима, освен в случаите, предвидени в закона и необходими в едно демократично общество в интерес на националната и обществената сигурност или на икономическото благосъстояние на страната, за предотвратяване на безредици или престъпления, за защита на здравето и морала или на правата и свободите на другите.

    То в цялата конвенция дето цитираш няма думата ваксина или пак си искал да кажеш нещо друго, ама си вметнал е така линк за нещо друго.

    п.п. Днес за втори път от щаба се пробваха да ми залепят монета на място на ваксината. Решиха, че сигурно ми е поставена на другото рамо и съм ги излъгал предния път в кое е бодната, Това не ме учудва като чета тази тема.
    Този пост е редактиран от bobivg; 05-09-21 в 00:29.
    hristoslav2 одобрява това.

  10. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #8618

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    Всъщност адресирах kod, но той явно е изтрил мнението си и моето увисна във въздуха...

    Иначе по-новите съфорумци няма как да знаят, затова ще поясня:

    Преди години kod яростно се възпротиви срещу ограничаването на правото му да пуши, където си иска, а изтритият му пост беше в смисъл, че определени групи, например пенсионерите, трябва да бъдат задължително, да не кажа, насилствено ваксинирани

    Сега вече се надявам, че е станало ясно какво искам да кажа: настояването той да има свободата да си слага никотин и катрани в тялото е идентична със свободата да НЕ си слага някой ваксини. Отнемането на която и да било от тях трябва да е мноооого сериозно аргументирано. Вредата от тютюна е в резултат на 100 години наука, докато ползата и вредата от ТЕЗИ препарати тепърва има да се установява. Хайде да не отваряме старите книги за едни препарати като ДДТ, разни ваксини за бременни и т.н., защото историята НЕ в полза на прибързаното ръгане с химия...
    Хм... бъркаш? Аз мнения не си трия, откъде накъде?
    Иначе не разбрах къде и защо търсиш аналогия?
    В единият случай има нарушение на правата, независимо дали се противя или не. Защо да не искам и в друг да има? Щото общественият морал не работи така ли? Хаха...

    Иначе ми допада. По написаното сравняваш вредата от пушенето - директна и пасивна с вредата от Ковид - директна и пасивна (повишената опасност да заразиш друг ако не си ваксиниран). Йезуитски боравиш както ти допада с ползи и вреди.

    И в завършващ трети абзац да напомня за мнението на Лупус - по-мек вариант за раними души на тема права. Нека не е задължителна ваксинацията. А напълно доброволна. Ако искаш пари, свързани с Ковид ще трябва да се ваксинираш. Пари всякакви - пенсионерски, лекарски надбавки, мерки 60/40 или 88/12. Така поне бива ли?

    ПП - Никой не отговори на въпроса ми???
    Има ли връзка между 4те факта?
    Два от едната страна - най-бедната и най-нискообразована нация в Европа.
    И два от другата - най-нисковаксинираната и с най-висока смъртност (не само Ковид) нация в Европа.
    Или е просто нещастно стечение на обстоятелства?

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #8619

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    .................
    ПП - Никой не отговори на въпроса ми???
    Има ли връзка между 4те факта?
    Два от едната страна - най-бедната и най-нискообразована нация в Европа.
    И два от другата - най-нисковаксинираната и с най-висока смъртност (не само Ковид) нация в Европа.
    Или е просто нещастно стечение на обстоятелства?
    Не, пряка зависимост според мен няма. Има косвени зависимости - например между високата смъртност и недофинансирането на здравната система и нейното разрушаване в малките населени места. Ниското ниво на ваксиниране, имайки в предвид, че ваксините са безплатни се дължи на специфичните ни особености като народ - свързано е с прословутата недоверчивост и инат на българина, Самия факт, че ние имаме излишък от ваксини, които бракуваме, подаряваме или продаваме на безценица вече е достатъчно красноречив факт. За съжаление в цялата тая боза от фактори се намесват и политически и икономически интереси. Защо например натиска е в посока ваксиниране, като се вижда, че всеки следващ вариант на вируса все по-лесно преодолява ефекта на ваксините а предпаните мерки - прословутото ДДД някакси остана на заден план?
    Да видим какво ще ни сервира варианта "Мю" и дали няма да сме свидетели на нова вълна около Коледа.

  12. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #8620

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    се дължи на специфичните ни особености като народ - свързано е с прословутата недоверчивост и инат на българина.
    Хм... Убеден съм, че недоверчивост и инат са приятен художествен синоним на простотия и липса на образование. Говоря общо, да не вземе сега някой антиваксър - интелект от темата да се обиди. Изключения има разбира се.

  13. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #8621

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Еми, натиска се в посока на ваксините, вероятно защото това е най-доброто с което се разполага....хайде малко цифри....

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #8622

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Хм... Убеден съм, че недоверчивост и инат са приятен художествен синоним на простотия и липса на образование. Говоря общо, да не вземе сега някой антиваксър - интелект от темата да се обиди. Изключения има разбира се.
    Да, простотия и необразованост има сред по-младите (чалга и фейсшит поколението) но тия над 50г възраст трудно ще определиш като необразовани, А ината си ни е вродена черта, еднакво разпространен между млади и стари, образовани и неуки. Описан е от всички известни наши народопсихолози. Имаме си даже филм - "Да обичаш на инат".

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    Еми, натиска се в посока на ваксините, вероятно защото това е най-доброто с което се разполага....хайде малко цифри....
    Безопасността на ваксините е едно, ефикасността им срещу новите щамове -съвсем друго!!!
    TRENDS одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #8623

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Нормално е ефикасността да намалява с времето и мутациите или по споменатия български наивитет очакваш 100% гаранция и успеваемост докато в същото време пиеш чайчета от женшен при настинка въпреки, че си наясно с почти нулевата ефикасност на същите....
    hristoslav2 одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #8624

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    Нормално е ефикасността да намалява с времето и мутациите или по споменатия български наивитет очакваш 100% гаранция и успеваемост докато в същото време пиеш чайчета от женшен при настинка въпреки, че си наясно с почти нулевата ефикасност на същите....
    100% ефективност не очаквам, защото такава няма! Но и 20% ефективност не ме устройва! Каръщината е доста разпространено явление и на късмет рядко залагам. (прословутия закон на Мърфи)

  18. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #8625

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    100% ефективност не очаквам, защото такава няма! Но и 20% ефективност не ме устройва! Каръщината е доста разпространено явление и на късмет рядко залагам. (прословутия закон на Мърфи)
    Да уточним?
    Каква ефективност гониш?
    Да не заразяваш други?
    Да не се заразяваш ти?
    Ако се заразиш да боледуваш леко?
    Ако се заразиш да боледуваш по-леко?
    Естествено, че няма категорични данни, но е много вероятно цел 4 да се изпълнява близо до 100% и оттам нататък постепенно по цели да пада към пресилените от теб 20%?

    В момента помоему има 3 метода за превенция в някаква степен:
    - Изолация - най-ефективен и за сметка на това най-абсурден и вреден.
    - Спазване на мерки. Без съмнение с много ниска ефективност, но лесен за правене.
    - Ваксинация - разумен, използван в цял свят. По средата като ефективност, научно обоснован, без доказани негативи (изключенията не са доказателство, от ядене на ядки има повече смъртни случаи.

    ПП Един нелош пример.
    Електронни цигари. С огромна доза вероятност са несравнимо по-малко вредни от конвенционалните. Това се знае от всеки с минимална подготовка, но общественото мнение зависи от интересите. В първите 15 години бяха китайски приоритет и големите западни компании вложиха милиарди в промиване на мозъци колко вредни са.
    В последните години станаха и западен бизнес. Пропагандата спря, вече са налични на всяка будка.
    Хора, които не се ваксинират поради страх от евентуални вреди не биха и пушили ецигари. Ще си карат на конвенционални или няма да пушат. Което е психически стрес голям ако си бил пушач десетилетия. Сравним с изолацията като оръжие срещу Ковид.
    Обобщено, ваксинирайте се и пушете електронни цигари хаха. Вече има и легална трева за тях. Само CBD, но то е по-смислената съставка на марихуаната.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 983
    Последно: Вчера, 22:17
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 08:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 11:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 07:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 10:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе