Страница 6 от 13 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 181
Like Tree4Одобрявам

Отоплителен уред клас А (но не климатик)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    251
    #76

    Re: Отоплителен уред клас А (но не климатик)

    Отоплителен уред от клас А(но не климатик)

    Темата беше актуална за мен когато търсех начин за преминаване от твърдо гориво(камина с радиатори) към ток. Такава ефективност, че да говорим за клас А, може да се постигне само с ползването на нощната енергия. Акумулиращите печки от някога вече ги няма, а и някои от вас не ги и помнят. Сегашните инфра-дрън излъчватели и конвектори са рекламни названия, а на практика разчитат на минимални разлики в субективното възприемане на излъчената от тях топлина. Тъй като имах готови радиатори във всяка стая + разширителен съд и помпа замислих да сложа един 300л. бойлер, който да нагрявам на нощна тарифа и водата му да ползвам само за отопление, като я развъртам през радиаторите с помпата по зададено време от часовник. 300л. се загряват от 12 до 75 градуса за 4 часа при 6 kW мощност. Сметките нататък са прости. След това видях, че има фирми предлагащи загряването на тази вода (бойлера) от външно тяло на климатик, като кондензатора е на мястото на нагревателя в бойлера. Още по-добре, защото COP гони 4. Но пък тези фирми искат пари като за произведение на изкуството. В крайна сметка се спрях на климатик - няма време за експерименти защото заминавам да работя в чужбина и така...

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #77

    Re: Отоплителен уред клас А (но не климатик)

    Цитат zz_stefanow про4ети това тук: http://el-otoplenie.com/prom.htm това тук: http://el-otoplenie.com/lych8.html и ше видиш че твърдението (топлят само в зоната за която са предвидени - да. но не затоплят цялото помещение) което си написал просто не е верно (или е верно само за Уредите за зоново отопление, които не използваме в дома си, те имат друго предназначение)иначе съм съгласен с всичко останало.

    dika, това са рекламни материали и от тях не ми стана по топло в отдалечената зона:

    Цитат: ... или керамични инфрачервени излъчватели. При тях усетът за топлина е моментален. Отопляват само там където и когато е необходимо. Уредите за зоново отопление намират много добро приложение при използването им за изсушаване на прясно боядисани коли. Като ефектът е поразителен. ....
    .. а и текста не противоречи на написаното о мен

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #78

    Re: Отоплителен уред клас А (но не климатик)

    Топлата вода в бойлера изобщо няма да ти стигне. За 1-2 часа може би.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    157
    #79

    Re: Отоплителен уред клас А (но не климатик)

    Референция Мощност (W) Размер (mm) Тегло (Kg) Цени с ДДС в лв

    CMUP20HSEPB 2000 1098x690x121 28.0 1592,00 ..Дика ако приемем , че едно 30 кв. м помещение има размери, 7м на 4.2м мислиш ли, че с този струващ 1592 лв.уред може да се постигне комфорд в цялото помещение ? Как би се чувствал човека който стой на 2 м. от уреда и този на 5 метра от него ? А какво правим с избора на местопоставяне , ако нямаме възможност да поставим излъчвателя под прозореца , а се налага да го сложим на някоя от дългите стени на стаята ?

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    152
    #80

    Re: Отоплителен уред клас А (но не климатик)

    Абе хора вие четете както дявола евангелието .zz_stefanov като си решил да даваш цитати давай ги поне пълните а не изберателно,това което ми цитираш не се монтира в къщи,погледни ,прочети,вникни и тогава изразявай мнение.

    220voltov това се отнася и за теб хората са го написали:
    Излъчващо отоплително тяло с високо качество, което може да се интегрира навсякаде в жилището, благодарение на възможноста да се монтира както вертикално така и хоризонтално. Моментално усещане на топлина. С доказана ефикасност и комфорт.
    COS 20 BCCB* 2000 1217x465x124 15.0 640,00 ,при мен е дългата страна и няма проблем,и накрая ако беше разгледал всичко добре щеше да видиш каде са монтирани тия на сайта поне.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #81

    Re: Отоплителен уред клас А (но не климатик)

    Цитат Първоначално публикувано от blue1
    dika аз не съм търговец и никога не съм бил, тук има участници които ме познават и знаят , че не лъжа. Това което ти изтъкваш като доказателство е частен случай. Повечето качествени климатици нямат проблем с достигане на желаната температура и при голям студ. А тези който са писали , че трябва да помогнат на климатика си с печка, обикновено имат проблем или с изолацията или с неоразмерената машина или просто уреда е от нисък клас.
    Твърдиш, че и печката и климатиците ти достигат зададената от теб температура в твоя дом, за това няма спор, твърдиш, че ще я поддържат и в това няма спор, но как изчесли, че лъчистата печка го прави с по малко енергия. Имаш ли отделен електромер само за нея? И как можеш да бъдеш сигурен, че тя ще бъде също толкова ефективна ако съседните ти помещения не се отопляха с климатици?

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #82

    Re: Отоплителен уред клас А (но не климатик)

    Каква е разликата между твоето и онова, дето излиза на 1-ва страница и струва +1000 лв към твоето?

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    152
    #83

    Re: Отоплителен уред клас А (но не климатик)

    blue1 няма как да го пробвам това,но си мисля че ефективността ще е същата.Електромер не ми е нужен аз в началото ти обясних как става това.

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Каква е разликата между твоето и онова, дето излиза на 1-ва страница и струва +1000 лв към твоето?
    Мисля че разликата е в керамиката.Нагревателя и управлението са едни и същи.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #84

    Re: Отоплителен уред клас А (но не климатик)

    Цитат Първоначално публикувано от dika
    Абе хора вие четете както дявола евангелието .zz_stefanov като си решил да даваш цитати давай ги поне пълните а не изберателно,това което ми цитираш не се монтира в къщи,погледни ,прочети,вникни и тогава изразявай мнение......
    Вникнъл съм, не си ми първия
    Цитат• Излъчва топлина с такава дължина на вълната (8-9 mk), каквато я излъчва и желае да получи човешкото тяло.
    ..., а как стои въпроса с дрехите които нося, те каква дължина на вълната желаят да получат или трябва да съм гол

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    157
    #85

    Re: Отоплителен уред клас А (но не климатик)

    И искам да подчертая една откровна заблуда която тиражират маркетинговите спецове, на продаващите тези излъчватели.В рекламите се набляга на това ,че инфрачервеното затопляне е единственото естествено такова в природата.Изводите се правят от това, че слънцето е единствения естествен енергиен източник. Да това е така , като изключим другата естествена възможност ,да застанем до лавата на някой изригващ вулкан.... ...Според мен обаче,вторичния ефект от загряването на Земята чрез слънчевите лъчи ,т.е. посребством движението на огромните водни и въздушни маси което е една гиганска по-рода си конвекция , не е по-маловажно, а даже и много по-важно за климата на Земята от прякото топлене на слЪнце.
    Цитат Първоначално публикувано от dika
    Абе хора вие четете както дявола евангелието .zz_stefanov като си решил да даваш цитати давай ги поне пълните а не изберателно,това което ми цитираш не се монтира в къщи,погледни ,прочети,вникни и тогава изразявай мнение.

    220voltov това се отнася и за теб хората са го написали:
    Излъчващо отоплително тяло с високо качество, което може да се интегрира навсякаде в жилището, благодарение на възможноста да се монтира както вертикално така и хоризонтално. Моментално усещане на топлина. С доказана ефикасност и комфорт.
    COS 20 BCCB* 2000 1217x465x124 15.0 640,00 ,при мен е дългата страна и няма проблем,и накрая ако беше разгледал всичко добре щеше да видиш каде са монтирани тия на сайта поне.
    Цитата ми е пределно точен, а въпросите ми за разлика от твоите отговори, конкретни и ясни.Внесто да ми цитираш рекламни проспекти ,ми отговори просто с думи на разбираем език .

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #86

    Re: Отоплителен уред клас А (но не климатик)

    Цитата ми е пределно точен, а въпросите ми за разлика от твоите отговори, конкретни и ясни.Внесто да ми цитираш рекламни проспекти ,ми отговори просто с думи на разбираем език .
    Е, те това е най-трудното! Предполага познаване на материята (законите на физиката) и прилагането им към конкретния случай. А иначе на реклами от сорта на "Моето гардже е най-хубавото" сме се наслушали.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    152
    #87

    Re: Отоплителен уред клас А (но не климатик)

    220voltov твоето е откровенно заяждане,ако беше прочел нямаше да питаш каде и как се монтират,и ако продължа в твоя стил наверно глобалното затопляне ми е помогнало.

    zz_stefanov четеш и нищо не подсказва че си разбрал нещо и ако трябва да ти отговоря в стила в който си подхванал едва ли би ме впечатлил па макар и гол.

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Е, те това е най-трудното! Предполага познаване на материята (законите на физиката) и прилагането им към конкретния случай. А иначе на реклами от сорта на "Моето гардже е най-хубавото" сме се наслушали.
    Лупус знам че ние българите сме скептици по рождение,но да искаш от всеки да ти обяснява със законите на физиката като как така плаща малко ток като използва някакъв отоплителен уред е некоректно (едва ли и ти би могъл да го обясниш).Пък и кого го итнересуват физичните закони ако може вместо 100лв да плати 50лв сметка примерно.АЗ съм ви казал по горе не ме интересува дали ми вярвате или не ,нали не вие ми плащате сметките.Не на последно място целта на форума ,е ако можем да помогнем на някого да си облекчи живота (без значение в коя област),а не да го учим на физика.Малко нагло е от ваша страна без да сте го видели,пипнали това животно да го отричате,или като в поговорката за лисицата и гроздето.

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    157
    #88

    Re: Отоплителен уред клас А (но не климатик)

    Цитат Първоначално публикувано от dika
    220voltov твоето е откровенно заяждане,ако беше прочел нямаше да питаш каде и как се монтират,и ако продължа в твоя стил наверно глобалното затопляне ми е помогнало.
    Да ама не.Може начина ми на писане да е леко провокативен, ама уверявам те ,че не се заяждам.Просто ти зададох въпроси за да получа информация и практични съвети от потребител на тези лъчисти отоплители.Като пример ,защо не вярвам на маркетинговите трикове на търговците ще ти посоча още един неоспорим факт ,че практичческия начин на отопление на Земята е ,от вторичното затопляне, а не от прякото топлене със слунчеви лъчи.Стила ми ще е същия , но те уверявам категорично ,че това което казвам е повече от сериозно и достоверно. Значи аз съм забелязъл,че от време на време ми се налага да спя.Това става обикновенно нощем, когато е тъмно,т.е. слънцето е залязло.Забелязъл съм, а със сигурност и ти ,че в летните месеци ,а по-някога и през другите сезони през ноща въпреки ,че няма слънце е топло и приятно,дори по приятно от през деня.От учебниците по география ,знаем ,че земята е кръгла ,върти се и редува дневен с нощен цикъл по-абсолютно еднакъв начин за всяка точка от земното кълбо.Сега колко са дълги ,нощите и дните по-различните географски ширини и особено близко до полюсите е друг въпрос. ...Та мисилта ми е следната.Земята винаги е с едната си половина обърната към слънцето и има възможност да се топли пряко и обратно , винаги точно една половина не е към слунцето и там затоплението става посредством вторично отдаване от нагретия въздух и земна кора топлина. Да ама, в тази половина която се грее пряко от слънцето и същевременно акумолира топлина знаем ,че не чувстваме загряването само от прякото си стоене на слънце, а и чрез отдадената температура от земната повърхност, т.е. пак имаме значително консумиране на вторично отдадена топлина.Имайки в предвид тези факти , разбираме защо търговците на инфрачервени нагреватели ни заблуждават като ни убеждават, че най-естествено е да се топлиш ако седиш на пряка слънчева светлина или до такъав уред.Е ПА НЕ СЪМ СЪГЛАСЕН ДА МЕ МАНИПуЛИРАТ. Не че не бих си купил такъв уред, но трябва да се убедя лично от ефекта му и ефективноста му.

  17. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #89

    Re: Отоплителен уред клас А (но не климатик)

    Цитат Първоначално публикувано от dika
    Лупус знам че ние българите сме скептици по рождение,но да искаш от всеки да ти обяснява със законите на физиката като как така плаща малко ток като използва някакъв отоплителен уред е некоректно (едва ли и ти би могъл да го обясниш).Пък и кого го итнересуват физичните закони ако може вместо 100лв да плати 50лв сметка примерно.АЗ съм ви казал по горе не ме интересува дали ми вярвате или не ,нали не вие ми плащате сметките.Не на последно място целта на форума ,е ако можем да помогнем на някого да си облекчи живота (без значение в коя област),а не да го учим на физика.Малко нагло е от ваша страна без да сте го видели,пипнали това животно да го отричате,или като в поговорката за лисицата и гроздето.
    Ами много е просто! Ако наистина си инженер и си завършил електронна техника (демек колега), работата и живота би трябвало да те накарат да мислиш, да съпоставяш, да разчиташ на физичните закони, а не на казаното. До тук няколко души се опитаха от гледна точка на физиката и термодинамиката да ти обяснят нещата, а ти или ги обвиняваш в глупост, или непрескъснато сочиш една фирма, която продава въпросните уреди и е нормално да твърди, че те са върха, или въобще не вдяваш за какво иде реч. Е кое тогава му е наглото? Трябва ли да пипна бучка лед за да разбера че е студен или да си сложа ръката на котлона, за да разбера, че е горещ?
    Ще се опитам отново да обясня нещата (пак от гледна точка на недолюбваната от теб физика).
    Имаш две еднакви помещения с еднаква термоизолация и еднакво обзавеждане, с еднаква начална температура от Х градуса по Целзий. Трябва да ги затоплиш до температура У, като в единия случай ползваш климатик с КОП=3, а в другия така хваления от теб уред. Приемаме, че уреда има КПД 100% (цялата ел.енргия се преобразува в инфрачервено излъчване и топлина). Очевидно е, че количеството топлинна енергия, което трябва да вкараш е еднакво за двата случая (Wter).
    Wter=Pter*t (където t е времето за достигане на температура У в стаите.
    В случая с климатика Pter=3*Pel (където Pel е изразходваната електрическа мощност)
    В случая с лъчистия прибор Pter=Pel
    Кое според теб е по-икономично? Но те моля за конкретен, математически обоснован отговор, а не увъртане или цитати от Светото писание.

  18. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #90

    Re: Отоплителен уред клас А (но не климатик)

    браво ЛУПУС....каза го добре ,разбираемо...ако може някои да вдене за какво става дума изобщо...аз поддържам тезата че климатика е номер едно по ефективност за отопление -само едно уточнение-вече има инвертор с КОП - 6.5 ... да..толкова е..SANYO маи беше модела..смятаите си колкото искате,аз съм на котел с дърва и въглища...събирам парички за такава машинка,а котела ще го паля когато е -20....какви акумулиращи печки ..какви лъчисти нагреватели...това е морално остаряло...лека вечер

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 13 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Преоразмеряване на отоплителен уред-има ли по-голяма консумация
    От injenercheto във форум Електрическо отопление
    Отговори: 4
    Последно: 17-05-13, 21:30
  2. Отговори: 0
    Последно: 31-10-12, 07:39
  3. Препоръчайте климатик от ниския ценови клас
    От anajo във форум Климатици Midea
    Отговори: 4
    Последно: 15-07-10, 17:20
  4. Чуденка за климатик... среден клас
    От stefan4o във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 17
    Последно: 25-02-10, 13:03
  5. Мнение за отоплителен уред ELITE - WCH 2006
    От mmony във форум Електрическо отопление
    Отговори: 5
    Последно: 09-11-07, 09:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе