Страница 7 от 13 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 181
Like Tree4Одобрявам

Отоплителен уред клас А (но не климатик)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    152
    #91

    Re: Отоплителен уред клас А (но не климатик)

    Lupus ади ако обичаш направи ми ти сметкатапонеже на мен физиката ми беше слаб предмет,и така не можах да ги науча тези пустите закони)

    Имам две стаи по 18квм.с височина 2,5м. една до друга са ,еднакво изложение една и съща изолация и дограма,мабелите са почти еднакъв обем,едната се отоплява с климатик Хитачи не му знам КОПа точно но мисля че е около 3,а другата с въпросния радиатор 2кВт/ч.Чакам отговор за колко време ще достигна температура от 22* в едната и респективно в другата, и колко е това като киловати при външна температура от минус 2*колкото е примерно сега.Очаквам да сметнеш и каква мощност (пак в киловати на час) ще ми е необходима да я подържам тази температура в рамките на 24 часа.
    Да видим как е била физиката респективно математиката при теб,ако това направиш повече няма да изкажа и едно мнение в този форум,макар че сам доста сдържан и от 2000г. само 127 мнения.
    Ще съм ти наистина благодарен ако го направиш това,тогава за всички ще стане ясно за какво точно говорим,ако имаш нужда от допълнителни разяснения за някой от посочените параметри аз съм насреща.Говоря сериозно защото макар и инженер съм слаб в сметките,всичко което съм казал е изпитано на практика и не реклама както някой искат да го изкарат.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #92

    Re: Отоплителен уред клас А (но не климатик)

    Цитат Първоначално публикувано от dika
    Lupus ади ако обичаш направи ми ти сметкатапонеже на мен физиката ми беше слаб предмет,и така не можах да ги науча тези пустите закони)

    Имам две стаи по 18квм. една до друга са ,еднакво изложение една и съща изолация и дограма,мабелите са почти еднакъв обем,едната се отоплява с климатик Хитачи не му знам КОПа точно но мисля че е около 3,а другата с въпросния радиатор 2кВт/ч.Чакам отговор за колко време ще достигна температура от 22* в едната и респективно в другата, и колко е това като киловати при външна температура от минус 2*колкото е примерно сега.Очаквам да сметнеш и каква мощност (пак в киловати на час) ще ми е необходима да я подържам тази температура в рамките на 24 часа.
    Да видим как е била физиката респективно математиката при теб,ако това направиш повече няма да изкажа и едно мнение в този форум,макар че сам доста сдържан и от 2000г. само 127 мнения.
    Ти как смяташ, дали ще седна да си губя Коледната вечер с това? При това задачата ти е с непълно условие - не си дал консумираната електрическа мощност от климатика.
    Дадох ти три прости формулки - ако имаш възражения срещу тях - пиши.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    152
    #93

    Re: Отоплителен уред клас А (но не климатик)

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Ти как смяташ, дали ще седна да си губя Коледната вечер с това? При това задачата ти е с непълно условие - не си дал консумираната електрическа мощност от климатика.
    Дадох ти три прости формулки - ако имаш възражения срещу тях - пиши.
    Може и след коледа да го сметнеш аз не бързам за никъде.Максималната мощност която отдава климатика на отопление е 4,8кВт/ч.
    Да ги разобличиш тези шарлатани веднъж завинаги,какво си мислят те,че немогат да бъдат разобличени ли.

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #94

    Re: Отоплителен уред клас А (но не климатик)

    Цитат Първоначално публикувано от dika
    Може и след коледа да го сметнеш аз не бързам за никъде.
    Ще има много да чакаш, при тия свинско/вински истории, които се заформят. Аз мисля, че доказах моята теза, сега ти гониш.

  6. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #95

    Re: Отоплителен уред клас А (но не климатик)

    dika:
    Цитат Първоначално публикувано от dika
    (понеже на мен физиката ми беше слаб предмет,и така не можах да ги науча тези пустите закони)
    Срещал съм такъв стил на изразяване, но той подхожда да се ползва когато се говори на прости хорица дето си нямат хал-хабер от нещата. Тука в интернет е много трудно да се намерят такива, особенно в този форум.

    Всички сме заинтересовани ако се появят по-икономични уреди от вече съществуващите, защото всички ще спечелим от това. Но когато се появят е добре да се обясни какъв им е принципът на работа и от къде им идва икономията. Не очаквам от теб някакъв смислен отговор, затова и не се напъвай да ми отговаряш.

    Едно нещо успя да постигнеш и то е да обърнеш внимание на тези уреди с продажбата на които изглежда си свързан по някакъв начин. Обаче да обърнеш внимание е едно, а да ни убедиш в тяхната икономичност съвсем друго.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    152
    #96

    Re: Отоплителен уред клас А (но не климатик)

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Ще има много да чакаш, при тия свинско/вински истории, които се заформят. Аз мисля, че доказах моята теза, сега ти гониш.
    Само дето не разбрах как я доказа,всеки може да хвърли в пространството някакви формули,числата са му майката пред тах и бог мълчи.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    157
    #97

    Re: Отоплителен уред клас А (но не климатик)

    Цитат Първоначално публикувано от dika
    Lupus ади ако обичаш направи ми ти сметкатапонеже на мен физиката ми беше слаб предмет,и така не можах да ги науча тези пустите закони)

    Имам две стаи по 18квм.с височина 2,5м. една до друга са ,еднакво изложение една и съща изолация и дограма,мабелите са почти еднакъв обем,едната се отоплява с климатик Хитачи не му знам КОПа точно но мисля че е около 3,а другата с въпросния радиатор 2кВт/ч.Чакам отговор за колко време ще достигна температура от 22* в едната и респективно в другата, и колко е това като киловати при външна температура от минус 2*колкото е примерно сега.Очаквам да сметнеш и каква мощност (пак в киловати на час) ще ми е необходима да я подържам тази температура в рамките на 24 часа.
    Да видим как е била физиката респективно математиката при теб,ако това направиш повече няма да изкажа и едно мнение в този форум,макар че сам доста сдържан и от 2000г. само 127 мнения.
    Ще съм ти наистина благодарен ако го направиш това,тогава за всички ще стане ясно за какво точно говорим,ако имаш нужда от допълнителни разяснения за някой от посочените параметри аз съм насреща.Говоря сериозно защото макар и инженер съм слаб в сметките,всичко което съм казал е изпитано на практика и не реклама както някой искат да го изкарат.
    Закрепи си термометъра близко до стъклото на прозореца и ще разбереш кЪде грешиш, като сравняваш температурите в двете стаи.При работещ климатик и лъчист уред, температурата около прозореца ще е по-ниска при лучистия уред, поради минималната конвекция на въздуха, и ще бъде по-висока там където лъчите са напекли стените и съответно затопления въздух е повече загрят.При продължително циркулиране на въздуха причинен от въздушната струя на климатика, помещението се загрява равномерно.Като имаме в предвид възможноста ,на струята да загре и пода , съм убеден,че долу в ниските слоеве на стаята пак въздуха ,ще буде по-топъл при отопление с климатик, от колкото при инфрачервен уред, стига да не е закрепен на тавана.В този случай обаче стените ще са студени. ..Обобщено казано, мнението ми е, че за да се прави съпоставка колко енергия са отдали и до каква степен са затоплили стаята тези принципно различни уреда ,измерването на температурата трябва да се извърши не с един ,а с поне 20 термометъра разположени на различни места и различна височина в помещението и то при изключени уреди и да се разбере и измери колко потенциална енергия е натрупана в стените и мебелите ...

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    152
    #98

    Re: Отоплителен уред клас А (но не климатик)

    valen1 заповядай в къщи и се убеди,по друг начин аз не мога да те убедя .От това по голямо доказателство здраве му кажи.
    Весела коледа и щастлива нова година на всички.И се топлете както намерите за добре.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #99

    Re: Отоплителен уред клас А (но не климатик)

    Цитат Първоначално публикувано от dika
    220voltov твоето е откровенно заяждане,ако беше прочел нямаше да питаш каде и как се монтират,и ако продължа в твоя стил наверно глобалното затопляне ми е помогнало.

    zz_stefanov четеш и нищо не подсказва че си разбрал нещо и ако трябва да ти отговоря в стила в който си подхванал едва ли би ме впечатлил па макар и гол.
    dika dika Разбрал съм всичко, че и повече от това което си написал, не съм от срамежливите и мога дати пусна едно голо съобщение. Надявам се че не се майтапиш че физиката ти е била слаб предмет иначе за какво си говорим.
    Предлагам ти да се свържете с другия запалянко по енергийна ефективност, който също като теб не беше търговец http://forum.setcom.bg/index.php/topic,33312.80.html , но после ни запозна с разни неща които може да си купим http://forum.setcom.bg/index.php/topic,34750.0/all.html и си направете партия.
    Участвам и в други форуми, където участват и търговци, но те си признават коретно и винаги дават точна информация.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    152
    #100

    Re: Отоплителен уред клас А (но не климатик)

    220voltov ти сам започна да си противоречиш ,в предишни постове направи откритие че този радиатор с нищо не е по различен от другите сега пак си се хванал за зоната в която топлел.Абе човек абстрахираи се от това зоново отопление,температурата е равномерна в цялата стая,пък и 22* са си 22*(примерно) независимо с какво ги постигаш,или греша.

    zz_stefanov да търговец съм,само че на хранителни стоки които нямат нищо общо с казаното до тук.А с въпросната фирма съм се срещал само веднъж, ито когато си купувах уреда.Абе хора аз съм постнал и сайта на произвидителя от Франция (не съм виновен че не разбирате френски-нищо лично,защото и аз не разбирам),нали не си мислите че имам и акции и там (де да можех).

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #101

    Re: Отоплителен уред клас А (но не климатик)

    Цитат Първоначално публикувано от dika
    zz_stefanov да търговец съм,само че на хранителни стоки които нямат нищо общо с казаното до тук.
    ... и се опитваш да започнеш търговия с печки?? Вярно е че идеята е да се продава всичко каквото може, ако ще и на краставичар краставици

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    152
    #102

    Re: Отоплителен уред клас А (но не климатик)

    Още веднъж, Весела коледа и щастлива нова година на всички.И се топлете както намерите за добре.

  16. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #103

    Re: Отоплителен уред клас А (но не климатик)

    Цитат Първоначално публикувано от dika
    ...всеки може да хвърли в пространството някакви формули,числата са му майката пред тах и бог мълчи.
    Що не хвърлиш ти няколко формули, та да помълчим пред тях? Lupus е написал едно съвсел просто уравнение, още повече пък за човек с висше образование по електроника. Не го ли разбираш или не те кефи просто? Плюс това, и да ти дойдем на гости как ще се убедим в разхода на дадения уред... гледайки скала да дисплейче, която колко е линейна и точна само един електромер може да каже.

    Сериозно ти предлагам да започнеш да се обосноваваш с разумни доводи, защото от всичките ти постове няма нищо сериозно. И в крайна сметка, защо не драснеш един мейл на хората дето продават уреда и да ги светнеш, че икономията не е колкото те си мислят, ами пет пъти повече... може да си го напишат в рекламата

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #104

    Re: Отоплителен уред клас А (но не климатик)

    dika, мога да ти направя сметката, но трябва да се знае този климати колко отдава при съответната температура. Специално за Хитачи незнам кяак се държат особено ако е старо. За стаята трябва да се знае полщ на прозорци, вид на дограма, дебелина на стени и матери. Съседните стаи с какви температура са и т.н. Така ще се сметне по отделно каква мощност е необходмо за поддържанен на 22 градуса в статите. Трябва да се знае и от каква температура почваме да топлим. Иначе веднага ще ти кажа, че за еднакви стаи енергията консумирана от климатика ще е три пъти по малко ако КОП=3 при 6,7 градуса външна температура. Трявба да се вземе предвид, че стаите са ти различни с разични топлинни загуби. Само не ме карай да идвам с инфрачевена камера. Има познат с такава ама едва ли ще ми я даде за такова нещо, което е ясно на всички топлотехници.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    152
    #105

    Re: Отоплителен уред клас А (но не климатик)

    Cko ето ги формулите или задачката (Имаш две еднакви помещения с еднаква термоизолация и еднакво обзавеждане, с еднаква начална температура от Х градуса по Целзий. Трябва да ги затоплиш до температура У, като в единия случай ползваш климатик с КОП=3, а в другия така хваления от теб уред. Приемаме, че уреда има КПД 100% (цялата ел.енргия се преобразува в инфрачервено излъчване и топлина). Очевидно е, че количеството топлинна енергия, което трябва да вкараш е еднакво за двата случая (Wter).
    Wter=Pter*t (където t е времето за достигане на температура У в стаите.
    В случая с климатика Pter=3*Pel (където Pel е изразходваната електрическа мощност)
    В случая с лъчистия прибор Pter=Pel ) мен не ме е срам да си призная че не ги разбирам.
    Ади МОЛЯ ти се разясни ми ги (кажи ми какво да направя) и ще ти дам резултати те.
    А относно рекламата и фирмата продавач сериозно се замислям да им се обадя и поискам някакав процент.

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    dika, мога да ти направя сметката, но трябва да се знае този климати колко отдава при съответната температура. Специално за Хитачи незнам кяак се държат особено ако е старо. За стаята трябва да се знае полщ на прозорци, вид на дограма, дебелина на стени и матери. Съседните стаи с какви температура са и т.н. Така ще се сметне по отделно каква мощност е необходмо за поддържанен на 22 градуса в статите. Трябва да се знае и от каква температура почваме да топлим. Иначе веднага ще ти кажа, че за еднакви стаи енергията консумирана от климатика ще е три пъти по малко ако КОП=3 при 6,7 градуса външна температура. Трявба да се вземе предвид, че стаите са ти различни с разични топлинни загуби. Само не ме карай да идвам с инфрачевена камера. Има познат с такава ама едва ли ще ми я даде за такова нещо, което е ясно на всички топлотехници.
    Що така бе не става ли с формулите на Лупус,тук всички ме убеждават че става и е лесно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 13 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Преоразмеряване на отоплителен уред-има ли по-голяма консумация
    От injenercheto във форум Електрическо отопление
    Отговори: 4
    Последно: 17-05-13, 21:30
  2. Отговори: 0
    Последно: 31-10-12, 07:39
  3. Препоръчайте климатик от ниския ценови клас
    От anajo във форум Климатици Midea
    Отговори: 4
    Последно: 15-07-10, 17:20
  4. Чуденка за климатик... среден клас
    От stefan4o във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 17
    Последно: 25-02-10, 13:03
  5. Мнение за отоплителен уред ELITE - WCH 2006
    От mmony във форум Електрическо отопление
    Отговори: 5
    Последно: 09-11-07, 09:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе