Страница 4 от 10 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 143
Like Tree71Одобрявам

Конвектори Адакс

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    193
    #46

    Отговор: Конвектори Адакс

    От скоро сме с гламокс 1.5кW За пушене не е пушил, но първата нощ си намирисваше като на горяло масло.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Sofia, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    74
    #47

    Отговор: Конвектори Адакс

    Конвектора пушеше малко първоначално и миришеше на изгоряло. Видях по други теми, че това е от покритието на реотана. Tesy конвектора също правеше подобни проблеми в началото. В момента Адакса е в хола и работи нормално.

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    4
    #48

    Отговор: Конвектори Адакс

    Здравейте ,

    бих искал да споделя терзанията си с вас отностно конвекторите адакс. Края на месец Септември 2013г. си купихме два броя Адакс : Единият VP920 Economic 2000 W за помещения с размери 5.50м/3.10м H=2.60 м с кубатура 44,33 м3 и Другия VP 917 Economic 1700W за помещения с размери 3.50м/3.50м H=2.60м с кубатура 31,85 м3. Преди покупката изчетох всевъзможно информация за Норвежките радиатори и то наистина пложително отзиви. Монтирани са на стена под прозореца на височина от 15см от пода. Радиаторите не са изключвани от момента на монтирането им и са поставени на температура от 20 градуса, като показанията на термометъра в стаята варират от 22-23 градуса в средата на помещенията. За месец Октомври сметката за ток беше 155 лв, като в това число влиза консумираната електроенергия от бойлер в банята , подмивково бойлерче за кухнята , и се готви на ток. И си казах идеално ! Сметката за месец ноември е 220 лв. !!! Леко се попритесних но си казахме, че е приемливо стига да не е повече. Сметката за месец декемви 293лв. !!!! И НАПРАВО СЕ ШОКИРАХМЕ !!! При положение, че 6 дни ни нямаше бяхме на почивка и радиаторите бяха оставени на 13 градуса. Апартамента ни е ИЗЦЯЛО ЮЖЕН (всички стаи се осветяват само на юг) и при слънчево време спираме радиаторите защото не може да се диша от топлина. Не ми изглежда нормално два радиатора да изхарчат толкова много електроенергия. Апартамента е тухлен , няма изолация но е изцяло вътрешен няма нито една външна стена освен тези на юг където са прозорците. Дограмата е дървена но прилична с двоен стъклопакет. Не духа. Радиаторите си имат индикатор кога включва и изключва.

    Достатъчно грамотен съм да си направя сметката колко ток харчат за определен период от време:
    вкл.15 сек / изкл. 40 сек , следователно 15/55 = 0,272 % радиатора е включен 27 % от засеченото време.

    Което в моя случай и двата работят в един и същ режим в диапазон от 27%-30% включено. Да сложим коефициент на неравномерност 1.2 т.е.

    0.30% х 1.2 = 0,36%

    При инсталирана обща мощност от 3.7 кВ/ч изразходваната електроенергия е:

    3.7х0,36 = 1,332 кВ/ч

    При цена на електроенергия с ДДС: ( по касов бон, което включва , преност НП, пренос ВП , зелена енергия и т.н...)

    ДНЕВНА тарифа от 0.193224 ст./кВ и
    НОЩНА тарифа от 0.118236 ст./кВ

    се получава следната сметка:

    дневна тарифа - продължителност 16 часа: 16 (часа) х 1.332 (кВ) х 0.193224 ст. = 4.117989888 лв. (точно)
    нощна тарифа - продължителност 8 часа: 8 (часа) х 1.332 (кВ) х 0.118236 ст. = 1.260210528 лв. (точно)

    ОБЩО за 24 часа: 4.117989888 + 1.260210528 = 5.378200416 лв.
    ОБЩО за месец
    (30 дни) = 30 х 5.378200416 = 161.34601248 лв.

    Нека прибавим и консумираната мощност ( в лева ) на останалите домакински уреди взети от летен месец: = 40.00 лв.

    КРАЙНА ЦЕНА = 161.34 + 40.00 = 201.34 лв.

    Ето как да си сметнете колко ви харчат радиаторите !!!!
    Сметка от 220 лв. е приемлива и смея да твърдя че е почти реална !!! (+/- 10 % )
    НО СМЕТКА ОТ 293лв. просто няма как да я направя. !!!

    Моля ако някой е правил подобна сметка за консумираната от него електроенергия и съпоставка със сметката си за ток да сподели.
    Мисля, че това е реалната консумирана мощност от моите радиатори. Ако някой си мисли, че конвекторите са МНОГО икономични нека сам да прецени. При тези радиатори , колкото си пише толкова си харчи. Консумира 2.00 кВ отдава 2.00 кВ. Всичко е математика. Според мен , колко точно ще платите зависи не само от познатата на всички точна наука, но и от енерго разпределителните дружества !!! Тази зима се излъгах (лично усещане), но ще преосмисля решението си за конвекторите, и следващата зима най-вероятно ще мина на камина на дърва с водна риза и радиатори !!! Комфортът от топлината на конвектора е безспорна, чисто е и не се занимаваш, постоянна и равномерна температура и висока сметка ( поне за мен е висока ) за отоплението на две стаи.

    МОЯТА РАВНОСМЕТКА:

    КОНВЕКТОРИ АДАКС:

    Вложение в радиатори = 510.00 лв.
    Електроенергия: 155.00 + 220.00 + 293.00 = 668.00 лв + очаквани още 2 месеца по 220.00 лв. = 440.00 лв. общо: 1108 лв.

    за стартов отоплителен сезон: 1618.00 лв.

    за всеки следващ отоплителен сезон 1108.00 лв.

    КАМИНА С ВОДНА РИЗА:

    камина с водна риза - цена ( ориентировъчна ) 450 лв. мощност : тяло 6 кВ/ч и водна риза 12 кВ/ч
    дърва за огрев: приблизително за отоплителен сезон 6.00 м3 цена 70лв. = 6 х 70 = 420 лв.
    инсталация и 2 бр. радиатори = ( приблизително ) 200 лв.

    за стартов отоплителен сезон с камина = 1070.00 лв.

    за всеки следващ отоплителен сезон 420 лв.
    ДЛЪЖЕН БЯХ ДА ПРОБВАМ с ADAX-ите тъй като сме на квартира !!!

    ТЪЙ КАТО ПРЕКАРАХ ОГРОМНО КОЛИЧЕСТВО ОТ ВРЕМЕ В ТЪРСЕНЕ НА ИНФОРМАЦИЯ КОЛКО ЩЕ МИ СТРУВА ОТОПЛЕНИЕТО С КОНВЕКТОРИТЕ ( преди да ги купя ) И НИЩО НЕ НАМЕРИХ РЕШИХ ДА СПОДЕЛЯ МОЯ ОПИТ И ДА ОСВЕТЛЯ ТАЗИ ТЕМА С ИКОНОМИЧНОСТТА НА КОНВЕКТОРИТЕ. ДАНО МОЯТ ОПИТ БЪДЕ ПОЛЕЗЕН НА ОНЕЗИ , КОИТО ВСЕ ОЩЕ СЕ ЧУДЯТ ДАЛИ ЩЕ ИМ Е ИЗГОДНО. КАТО ДУМАТА ИЗГОДНО ЗА ВСЕКИ Е РАЗЛИЧНО ПОНЯТИЕ И СЕ ОПРЕДЕЛЯ ОТ СРЕДСТВАТА С КОИТО РАЗПОЛАГА.
    Този пост е редактиран от plamen_mihov; 25-01-14 в 20:11.
    Suren одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #49

    Отговор: Конвектори Адакс

    Цитат Първоначално публикувано от plamen_mihov Виж публикацията
    Достатъчно грамотен съм да си направя сметката ...
    сметките за съжаление не ги правим ние...

    Цитат Първоначално публикувано от plamen_mihov Виж публикацията
    вкл.15 сек / изкл. 40 сек , следователно 15/55 = 0,272 % радиатора е включен 27 % от засеченото време.
    тук ми чезнат 5 секунди до минута, но може и да бъркам... като цяло се оплетах в сметката.
    ерп-то не отчита по това колко свети лампата на ради-то ти.
    както и да е - засечи си електромера за 24 часа и така смятай. хем виж точен ли е часовника, правилно ли въртят тарифите, дали не върти когато си изключил всичко в къщи...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    111
    #50

    Отговор: Конвектори Адакс

    Мисля,че е по -лесно да си засечеш електромера на нощната тарифа,като изключиш бойлера и др. консуматори.
    Ще разбереш,точна консумация за 8ч. и после знаеш как.:rolleyes:

  7. Novice
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    4
    #51

    Отговор: Конвектори Адакс

    един цикъл на засичане = 15 сек + 40 сек = 55 сек.

    времето на работа на конвектора ( 15 сек.) изразено в проценти = (15 / (15+40) ) х 100 = 27,27 %
    времето на престои на конвектора ( 40 сек. ) изразено в проценти = ( 40 / (15+40) ) х 100 = 72,73 %

    общият сбор трябва да е равен на 100%


    Проверката на електромера за 24 часа ще я правя тези дни , защото нямам достъп до електромерите без домоуправителя на блока.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #52

    Отговор: Конвектори Адакс

    "Процентите надвишават 100, понеже стотината журналисти са дали по повече от един верен отговор."
    plamen_mihov, направи си сметка как ще изглеждат нещата, когато Зимата дойде.

  10. Novice
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    4
    #53

    Отговор: Конвектори Адакс

    А някой може ли да ми каже как да си проверя часовника, защото след обаждане на националния телефон на Е.ОН. българия за справка на моя абонатен номер ми казаха, че е ремонтиран часовника на електромера, защото имам една сметка със служебно начислени киловати, която е някаква междинна. И след тази сметка , сметките ми за електроенергия прогресивно нарастват. Както съм описал по-горе.

  11. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #54

    Отговор: Конвектори Адакс

    натискаш синият бутон и ще видиш чесовника - това за електромерите искра.
    те са две копчетата , както хапчетата в матрицата - синьо и червено... ама както и да е...

    как така са ти смъкнали електромера, пипали, програмирали, без да те уведомят? без да си се подписал на показанията с които са го взели? и после какво са върнали? после ти брой секунди и смятай проценти...
    пак казвам отвори гледай, засичай.
    по-принцип най-сигурно е да имаш контролен горе при теб вързан на преди таблото на апартамента. и на нивото на очите.

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #55

    Отговор: Конвектори Адакс

    тези радиаторчета бързо ли затоплят или от тях има полза само при нонстоп работа?

  13. bpd
    bpd е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    27
    #56

    Отговор: Конвектори Адакс

    здравейте искам да попитам за малко дразнещ шум при включване на ковектор adax standart серията ,конвектора е 1250 w при включване първите 20-30 секунди при нагряване на нагревателя започва странно като просвирване което като е тихо се чува след като загрее след малко изчезва ,после се чува само изключването тъй като е с механичен терморегулатор ,в кухнята имам същиият 1kw и няма такова просвирване ,иначе като отопление е ок отоплявам стая 17,5 кв с 1,25 kw температурата е 22-23 ппрез деня ,вечер го изключвам защото температурата пада до 18 градуса,конвектора при тези температури работи 6-7 мин и почива 11-12мин пи външна 5-6 градуса,което се дължи на изолация на всички стени и таван с гипскартон и вата 5см и ПВЦ дограма ,къща без външна мазилка само тухли единички ,ако може някой да сподели как може да се спре този лек щум ще е ок

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #57

    Отговор: Конвектори Адакс

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    тези радиаторчета бързо ли затоплят или от тях има полза само при нонстоп работа?
    За бързо затопляне горещо ти препоръчвам духалка вместо конвектор.
    Kasap одобрява това.

  16. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #58

    Отговор: Конвектори Адакс

    Цитат Първоначално публикувано от avast3 Виж публикацията
    За бързо затопляне горещо ти препоръчвам духалка вместо конвектор.
    аз си имам една сплит-"духалка" на стената във въпросната стая, която се справя превъзходно при всякакви външни температури
    просто се чудя дали съществува не-"духалкова", разбирай абсолютно пасивна като присъствие в стаята, алтернатива

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #59

    Отговор: Конвектори Адакс

    Цитат Първоначално публикувано от plamen_mihov Виж публикацията
    един цикъл на засичане = 15 сек + 40 сек = 55 сек.

    времето на работа на конвектора ( 15 сек.) изразено в проценти = (15 / (15+40) ) х 100 = 27,27 %
    времето на престои на конвектора ( 40 сек. ) изразено в проценти = ( 40 / (15+40) ) х 100 = 72,73 %

    общият сбор трябва да е равен на 100%


    Проверката на електромера за 24 часа ще я правя тези дни , защото нямам достъп до електромерите без домоуправителя на блока.
    Сметките са абсолютно точни. Няма значение колко му е часа на електромера - конвекторите са постоянно включени. Дали нощната ще е 23h-7h, 22h-6h, 0h-8 , все ще работят 8ч. на нощна и 16ч. на дневна. Ако е ТАП тогава има значение, защото се дебне нощната енергия само.
    Този цикъл 15с./40с. за кой месец е и за каква външна температура?
    Нали не мислиш, че ще работи в този цикъл, независимо от месеца и външната температура.
    Даже ми се виждат малки тези сметки. Според мен за миналият декември грубо за двете стаи могат да изхарчат спокойно 210-220лв.
    plamen_mihov одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    193
    #60

    Отговор: Конвектори Адакс

    При гламокса цикъла вкл/изкл общо е 30сек. Ползваме го само на нощна и малко дневна, зависи кога отворя очи - обикновенно 7-7.30 За това време при температурите от последните дни стига до 6кWh. Натроен е на 22гр. в стаята е 21гр. Отоплява 14кв.м.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 10 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. маслен радиатор, конвектор ( АДАКС ) или климатик?
    От ops5 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 19
    Последно: 21-10-22, 21:09
  2. Продавам три конвектора Адакс Гламокс
    От vaniosl във форум Приключили продажби
    Отговори: 3
    Последно: 26-12-14, 11:58
  3. Адакс Гламокс с дигитален термостат
    От irka_us във форум Електрическо отопление
    Отговори: 3
    Последно: 05-10-13, 21:05
  4. Отговори: 5
    Последно: 08-02-11, 22:21
  5. Конвектори ползвани в бензиностанции OMV
    От barona75 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 5
    Последно: 13-11-09, 21:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе