Страница 2 от 50 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 746
Like Tree64Одобрявам

Инфрачервено отопление

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    35
    #16

    Re:Инфрачервено отопление

    Цитат Първоначално публикувано от slovaka
    ....То хубаво,ама като гледам всичко е 500-700вата.Как я топлиш тази баня с толкова малко вата или този уред е постоянно включен!?....Да не се изпотява огледалото,ОК,разбирам ,ама отопление?....А и тези уреди имат ли някакъв регулатор,било електронен или механичен?....
    Моите уреди са по 900 и 1400W в хола и спалнята, с изключение на този в банята, който е 400. Банята е 6.5 квадрата, хората си дойдоха и изчислиха какъв да е уреда за всяка стая. Ами топли си кво да кажа, жената не се е оплакала, а това ми е критерия ;-)

    Иначе има всякакви уреди от 250 до 1400W - в каталога на страницата им мисля ги има всичките. не знам къде видя само 500 до 700В? Доста богат избор на различни възможности са и цената варира от това дали искаш чисто и просто бели панели(като мен) или например картина, мебели(има табуретка, лавица и т.н.), огледало/стъкло или дъска за писане. Там вече цената е по-височка.

    А иначе моя термостат е програмируем електронен. Задаваш температурата и уредът си я поддържа като се включва и изключва когато има нужда. Може за всеки ден да кажеш да се включва примерно 20 минути преди да се прибереш. И се връщаш и ти е топло. Основното е, че стените, пода и тавана поемат топлината от уреда и я излъчват по-бавно в помещението, което води до икономия и по-малка време за работа на уредите. Дистрибуторите от Редуел ми обясниха, че за 24 часа отопление е достатъчно средно около 7-8 часа време работа на уреда.

    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1318857483[/time]_________________________________________________

    Сега се зачетох в по-подробно в първия пост:

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2

    1. Защо инфрачервените излъчватели са по-икономични от конвекционните отоплителни уреди, отговорът е - защото са по-маломощни.
    2. Принципът на работа не е да затоплят помещението, а да затоплят кожата и създадат илюзията за по-висока температура. Температурата на околният въздух си остава непроменена!
    Е това просто не е вярно! Как да не топлят помещението, дори напротив! Инфрачервените уреди затоплят стените, мебелите, тавана и всичко в помещението, без въздуха. Натрупаната в следствие на това енергия в стените после се преизлъчва по-бавно за по-дълъг период от време. Ето затова инфрачервените отоплителни уреди са по-икономични!

    Обратното, при затопляне на въздуха - топлото отива нагоре и като спреш печката или отвориш да проветриш - топлината бяга. При инфрачервеното отопление това не е така, помещението се затопля много бързо, топлината е рановмерна и комфорта е значително по-голям. (например подът не е студен и не ти е студено на краката!) Въздухът остава свеж и не се изсушава. От опит го казвам, доста обикалях и разпитвах по въпроса и то в няколко фирми в бг!

    Ние наистина усещаме инфрачервената енергия като топлина. Но затоплянето на кожата изобщо не е основния ефект, не бъркай с инфрачервените сауни :-))) Макар, че това определено е част от здравословното въздействие на уреда (стимулира имунната система), основното е другото.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #17

    Re:Инфрачервено отопление

    ....А какво е нивото на влагозащита,т.нар. IP? Колко е? 24,44,54?....

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #18

    Re:Инфрачервено отопление

    niki456

    От кога ги имаш???Какви стаи/помешения отопляваш.Какви са сметките в зимния период???

    Пиши да знаем(не казвай фирмата и други имена, да не получиш БАН за реклама...)

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    134
    #19

    Re:Инфрачервено отопление

    slovaka, за тези - българските, които ги споменават по-горе - нямам представа, но съм гледал вносни /Франция, Италия/ модели за баня /с поставки за кърпи и т. н./ с различна мощност и оформление. Не помня IP, но никак не бяха евтини, дори маломощните, без никакво вградено управление /само клеми за захранване.../ и без "екстри", като поставките за кърпи... Моделите за баня с прилична мощност, с вградени ключове, термостати /особено - с "електронните"/, таймери, програматори, поставки за кърпи и т. н., бяха на просто плашещи цени...

  6. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #20

    Re:Инфрачервено отопление

    файла от който е цитата е от сайта на фирмата с лъчите на стройко.
    интересен начин на смятане на топлинните нужди ??? 20вата на м3??? за съжаление не живеем в пасивни къщи...
    та :

    ОФЕРТА
    Доставка и монтаж на отоплителни панели
    СТАЯ – 30 кв.м, тухла, изолация,качествена дограма
    - необходима мощност - 1560 W
    - среден брой отоплителни часове на ден – 7
    - среден брой отоплителни дни в годината – 210
    - консумация на ток за една година в лева – 343.9

    Според мощността от 1560 W клиентът може да направи
    сам своя избор на отоплителни панели в зависимост от
    неговото предпочитание за дизайн и цена. Ето няколко
    варианта :
    ВАРИАНТ I
    - 900 – 1 брой – цена: 666лв
    - 600 – 1 брой – цена: 539лв
    ОБЩО: 1205лв.
    ВАРИАНТ II

    - 900 - цена: 1355лв.
    - 800 – цена: 1654лв.
    ОБЩО: 3009лв.

    моя коментар е ИЗВИНЯВАЙ!!!
    първо 20вата на м3
    после веднъж офертираш 1500 вата, втори път 1700.
    за печка цените са оле мале - ако има народ да го купува това идвам в софия да рисувам по радиатори.
    странна работа - трябва да си смятам пак стаите.тия ми счупиха идеите за това колко топло иска една стая.

    може пък да става номера наистина да има революция...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    35
    #21

    Re:Инфрачервено отопление

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    niki456

    От кога ги имаш???Какви стаи/помешения отопляваш.Какви са сметките в зимния период???

    Пиши да знаем(не казвай фирмата и други имена, да не получиш БАН за реклама...)
    Сложихме ги през септември тази година, стаите са хол от 25 кв. (1400 В), две спални по 16 кв. (два по 900В) и баня(400В). Хората ми сметнаха сами за моето помещение колко мощност ми трябва навсякъде и топлината ниастина е ок. Влагозащитата е IP40 и IP65, не помня кой уред отделно какъв клас е. Сметките като дойдат за октомври/ноември ще пиша как са. Очаквам да са малки :-)

    Австрийски са уредите, не български. не знаех, че участват на стройко, но нищо чудно.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #22

    Re:Инфрачервено отопление

    Niki456,на мен също ми е интересно тези мощности как се държат на минусови температури и каква е изолацията на помещенията.Надявам се да споделиш по-натам.

  10. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #23

    Re:Инфрачервено отопление

    ..Аз ще си го кажа директно.Не ми се вярва с тези 1400 вата да се отопли помещение от 25 квадрата!Намирисва ми на жива реклама,освен ако жилището не е в Кайро!Не искам да обиждам човека,не го познавам,но нещата са бая нелогични!Тази топлина инфрачервена или зелена или какъвто и да е там нюанс си е 1към 1,сиреч 1 ват от електромера си е 1 ват топлина!Тя не може да стане 5-6 или повече вата!Като знам,че на мен в апартамента и 4000вата от акумулиращата на времето не стигаха и към 17ч зимата зънзуркахме,колкото и да е отишло напред строителството и използуваните материали...абе пак не се вързва!Щеси направя труда ,ще опитам да намеря магазин или шоурум във Виена да видя на живо какви са тия отоплит.тела по 30 и кусур килограма,пък ако реша....мога и да купя!

  11. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #24

    Re:Инфрачервено отопление

    С всички тия сметки за отопление с 20 вата на кубик - много скоро ще ги пере така яко студа, че завинаги ще забравят за инфрачервени и ултразелени отоплителни тела.
    Но пък от друга страна сметката за тока ще ги кара да подскачат, което би ги постоплило и спасило от бялата смърт.
    За капак на всичко виждам и цена 3бона за тия печки.
    За тези 3к човек си купува Уруру Сахара и му е наистина топло, а защо да ги даде за тази тъпотия и да мръзне с баснословни сметки.
    Цялата постановка е наистина пропита с мазохистичен дух.

  12. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #25

    Re:Инфрачервено отопление

    ...Прав си Бадр,на мен ми е ясна цялата работа,ама в банята не мога да сложа Уруру,нали!?На мен там ми е проблема,иначе за стаите е решено :или Дайсекай 5 или Хитачи ЕсХ 8 премиум.Ей до месец се прибирам и ..къртенето продължава!

  13. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #26

    Re:Инфрачервено отопление

    чакам с огромен интерес коментарите зимата. и първите сметки - то това животно гори като климатик , че и отгоре, а не се споменават релета или няккаво изкючване при достигане на т?

    20 вата на кубик имам какво да топля - ако някой продава втора ръка може да взема едно такова.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #27

    Re:Инфрачервено отопление

    25 квадрата ги топля с 1200W/хубава духалка 2400W включена на първа степен/ ,но над 3 градуса външна температура.Изолацията ми е 6см върху тухла и 5 камерно PVC/около 7кв.м/

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    35
    #28

    Re:Инфрачервено отопление

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty
    чакам с огромен интерес коментарите зимата. и първите сметки - то това животно гори като климатик , че и отгоре, а не се споменават релета или няккаво изкючване при достигане на т?

    20 вата на кубик имам какво да топля - ако някой продава втора ръка може да взема едно такова.
    С термостат се контролират, пускат се и се изключват сами когато трябва. Иначе ок. 3000 лева беше всичко(избрах икономичната серия бели панели и уред-огледало за банята). и това за всички стаи! стените са изолирани, ново строителство, дограмата е Шуко. (да не се приема като реклама, просто в смисъл на качествена).

    А спрямо климатика - пробвал съм дълго време, освен че работя на климатик. не само е шумно(особено в спалня), но подът винаги е студен. Ако се замислиш, има логика инфрачервеното отопление да е по-икономично и то на по-малка мощност. След като стената се затопли, тя излъчва много по-бавно топлината си. При климатика като отвориш прозореца и - дотук с топлото. а да не говорим за конденза по стените. като дойде сметката ще пиша :-)

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    620
    #29

    Re:Инфрачервено отопление

    Цитат Първоначално публикувано от niki456

    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1318864680[/time]_________________________________________________

    Сега се зачетох в по-подробно в първия пост:

    Е това просто не е вярно! Как да не топлят помещението, дори напротив! Инфрачервените уреди затоплят стените, мебелите, тавана и всичко в помещението, без въздуха. Натрупаната в следствие на това енергия в стените после се преизлъчва по-бавно за по-дълъг период от време. Ето затова инфрачервените отоплителни уреди са по-икономични!

    Обратното, при затопляне на въздуха - топлото отива нагоре и като спреш печката или отвориш да проветриш - топлината бяга. При инфрачервеното отопление това не е така, помещението се затопля много бързо, топлината е рановмерна и комфорта е значително по-голям. (например подът не е студен и не ти е студено на краката!) Въздухът остава свеж и не се изсушава. От опит го казвам, доста обикалях и разпитвах по въпроса и то в няколко фирми в бг!

    Ние наистина усещаме инфрачервената енергия като топлина. Но затоплянето на кожата изобщо не е основния ефект, не бъркай с инфрачервените сауни :-))) Макар, че това определено е част от здравословното въздействие на уреда (стимулира имунната система), основното е другото.
    Сегааа... това , което си писал като забележка към Христослав също не е съвсем вярно. Защо? По какъвто и начин да топлиш едно помещение, за да достигнеш дадена Т трябва нещо да отдаде определена енергия. Дали първо ще се нагрее стената и оттам въздухът или обратно се е все тая. За да нагрееш един кубик въздух до 20 гр. трябва да се отдаде определена енергия, която е горе -долу 70 вата. Говоря за практика и състояние близко до идеалното, т.е. с ниски загуби./ Естествено ако нагряваш статирана камера, теоритично можеш да е я взривиш и с един ват/час/. Така, че най-просто казано, всеки уред, който не се характеризира с понятието "ТРАНСФОРМАЦИЯ", си е чисто и просто една жица на късо. Под каква форма се излъчва енергията е друг въпрос -инфрачервена, памбяно-кафява и т.н., няма значение. Прочее, така обичното предимство на ИЧ отопл. , а именно ИЧ излъчване, се наблюдава при всички нагрети тела, в различна степен разбира се.
    Още нещо много важно! За да се нагрее стена и под, повярвайте ми, трябва бая ток да се врътне. Та да чакаш да се напече стената и после да се нагрее въздухът си е залудо. Друго: като се отворела врата, щял да изстине въздухът, но ако се топлиш на ИЧ няма!!!!! Дали??? Както и да е загрят, щом му се даде пространство, газът изчезва. Друго: помещението се затопляло по-бързо!! Защо? Нали стените поемали топлина от уреда и после я отдават по-бавно!!? То, че я отдават по-бавно е вярно, но доклко ще стоплят въздуха е друго, нали!
    Така, че като някакво предимство, което може да се посочи на ИЧ уреди е, че повишават леко Т на пода и за някои хора това е добре. Но това е за сметка на въздуха, който пък дишаш. Разбира се има го и усещането за непосредствено затопляне на кожата, което засега не е ясно дали е предимство. В обобщение: усещането за комфорт е личен въпрос и не бива да се свързва с други фактори, особено с разход на ел. енергия. Иначе всеки е свободен да си топли в къщи с каквото иска. Не вярвайте на всичко, което чуете от продавач-консултантите. На тях работата им е да ви продадат!!

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #30

    Re:Инфрачервено отопление

    Има нещо друго което може да заблуди бъдещите потребители на ИЧ отопление.Повечето уреди са внос от страни където строителните стандарти изискват много по-сериозна изолация от слаганото масово в България 5 сантиметрово стереопорче и от там топлозагубите в Австрия,Франция,Дания и пр. и пр. са много по-малки от което следва и по-малката мощност на уредите.Дано не съм прав, защото става дума за сериозни пари и разочарованието може да е сериозно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 50 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Инфрачервено отопление ??????
    От fbi_1 във форум Отопление
    Отговори: 4
    Последно: 31-01-13, 21:54
  2. Отговори: 3
    Последно: 13-08-12, 20:47
  3. Отговори: 0
    Последно: 13-08-12, 17:31
  4. Съвет при избор на инфрачервено отопление
    От niki456 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 0
    Последно: 18-07-11, 12:43
  5. Инфрачервено лъчисто отопление
    От audibs във форум Електрическо отопление
    Отговори: 17
    Последно: 24-02-09, 13:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе