Страница 36 от 50 ПърваПърва ... 26343536373846 ... ПоследноПоследно
Резултати от 526 до 540 от общо 746
Like Tree64Одобрявам

Инфрачервено отопление

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #526

    Re:Инфрачервено отопление

    Поставям 2 снимки при температура днес -13 градуса...на тях се вижда моментният разход от 600 към 400 Втч...постарал съм се днес снимките да са по-добри...




  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #527

    Re:Инфрачервено отопление

    ...Добре,Конане,ама каква е вътрешната температура дето си постигнал и след колко време работа?Защото при -13 навън ,ако в стаята е ледник и включиш и най обикновен радиатор на 1-2 и той ще включва изключва много на често .....разбираш какво искам да кажа!?....Иначе дисплейчето е супер,синьо,елегантно..спор няма...,ама какво от това?...Гори киловати,отдава топлина,ок,но колко е това?Дано не искаш да оставаме с впечатление ,че с 400вата поддържаш температура от 22-24 градуса в 15квадрата стая при външна температура от-13градуса!Щото това тогава няма да е конвектор,а чудо на техниката по ефективно от термопомпа или от най добрите климатици с КОП над5.0!!....А сам разбираш,че КПД-то на отоплението дето ползваш твърдо гравитира около 1-цата!

  4. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #528

    Re:Инфрачервено отопление

    защо да не може да се потдържа 22 с 400-600 вата конвектор? може ако има толкова топлозагуби. не е невъзможно.
    аз тази зима я изкарах с духалка на 600 или 1200 вата в 16-18м2 спалничка. дори сега съм я изключил a sinoptika ми дава -19°C Усеща се: -25 ама много лъжат тия и товва за 10 и половина през деня. http://sinoptik.bg/silistra-bulgaria-100727221
    та до 0 не я пускам - колкото дойде от климатика от отатък - потдържам 19 градуса. до -5 я държах на 1 това са 600 вата, а вечер в най студените дни 1200.
    мерил съм я с уредче.
    Всичко е топлозагуби и изолация. ако стигнеш стандарта за пасивна къща - ще можеш и с 100 тина вата да си топлиш стаята/може и да са по-малко принципно говоря/.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #529

    Re:Инфрачервено отопление

    @slovaka
    Като погледнеш почти на всичките климите им харчат 150-200 Втч,което е около 500-600 Втч топлинна енергия.Значи климатика може,а Campa-та не може.
    Аз съм писал и каква е изолацията ми...писал съм,че отоплителните ми уреди са постоянно включени...цяла зима...незнам дали съм писал,че в къщи лято и зима се ходи по къс ръкав...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    19
    #530

    Re:Инфрачервено отопление

    Каква ти е точно изолацията,че докарваш тези сметки за ток?

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #531

    Re:Инфрачервено отопление

    Цитат Първоначално публикувано от pondzi
    Каква ти е точно изолацията,че докарваш тези сметки за ток?
    Ха сега де...че те сметките ми не са малки бе човек...миналият месец платих 180 лева,след около 15 дена ще платя 260 лева...като гледам повечето тук какви сметки имат...аз направо съм за оплакване...

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #532

    Re:Инфрачервено отопление

    Абе, сметки, сметки.Въпроса е, че си избрал отоплението, което ти допада и ти е топло в този кучи студ.

  10. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #533

    Re:Инфрачервено отопление

    Пичове,гледайте позитивно!....Верно,студено е ,но......и това ще свърши!..Не е проблем,ако сметката за отопление е 10-100 или400лв !....Проблем е ,ако не може да си платиш сметките и за ток и за другите харчове!Тогава вече е шибана история!Ако виждаш,че на детето ти му е студено,че жена ти мие чинии със студена вода....Че хладилника е почти празен.....Това е гадното!Ама да си гледаш Тошковци,Санчовци,Фуджикуто и т.н. за по 2000-2500лв и да се вайкаш,че си дал не 50,а 60 лв за ток,това отива към цинизъм!....Аз поне така мисля!

  11. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #534

    Re:Инфрачервено отопление

    Това не е цинизъм, а по-скоро "да си надскочиш сянката". В БГ е много често срещано явление.

  12. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #535

    Re:Инфрачервено отопление

    .....И така може да се каже!Интерпретации...различни!....Ама ще дойде и топлото,че и....горещото след него!

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #536

    Re:Инфрачервено отопление

    Цитат Първоначално публикувано от 1011
    Да обещавам ще постна снимки, както съм писала в предишни постове - нанасям се в нов апартамент . По отношение на сметката - ще постна и нея , но нямамЕ партите в ЧЕЗ, защото блока е нов.
    Сметката не е ли излязла още?

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    6
    #537

    Re:Инфрачервено отопление

    Здравейте.Интересува ме следният въпрос:
    конвектор ТЕСИ MC 201


    Предимства:
    - Нагревателен елемент МИКА.
    - Много по-мощен инфрачервен нагревател
    - 2 степени на мощност 1000/2000 W
    - Безшумна работа
    - Защитен термостат
    - Терморегулатор
    - Защита при падане
    - Опция стенен монтаж
    - Устройство против замръзване
    - Дръжка за пренасяне на уреда

    Управляващ модул:
    Двете степени на мощност 1000 и 2000 W и вграденият терморегулатор осигуряват удобната експлоатация на конвектора и създават домашен комфорт.

    Инфра червен нагревател:
    С помощта на своя Мика нагревателелен елемент , конвекторите ТЕСИ постигат по-мощен инфра червен обогрев в сравнение с други конвектори.

    Опция стенен монтаж:
    Предоставя ви възможност да освободите пространство във вашият дом посредством монтажа на стена на конвертор ТЕСИ.
    Въпроса ми е следният.
    Днес говорих със представител.
    Та той ми каза,че не е тип с Инфрачервен нагревател.

  16. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #538

    Re:Инфрачервено отопление

    не е ир защото толкова му разбира главата да си прочете книжката която му идва с радиатора.
    линк за четене : http://www.micathermic.com/content_structure.htm

    по-напред из темата имаше линк към такова мисля че в баумакс - хем по евтино хем с дистанционно и екранче за Т, което може да предполага някаква електроника вътре, може и да не предполага - китайците са големи гении на простите изпълнения.

  17. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    6
    #539

    Re:Инфрачервено отопление

    Здравейте.
    Искам един съвет, тези Инфрачервени печки ARMIA 2200W. Някой ползвал ли е.И дали са ефективни, дали си заслужават парите ?

  18. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #540

    Re:Инфрачервено отопление

    дали ще е това или друго няма значение , избери това което идва с по-точен термостат. от това ще дойдат икономиите. ако можеш да го програмираш - още по-добре.
    и какво беше това лично на руски ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 36 от 50 ПърваПърва ... 26343536373846 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Инфрачервено отопление ??????
    От fbi_1 във форум Отопление
    Отговори: 4
    Последно: 31-01-13, 21:54
  2. Отговори: 3
    Последно: 13-08-12, 20:47
  3. Отговори: 0
    Последно: 13-08-12, 17:31
  4. Съвет при избор на инфрачервено отопление
    От niki456 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 0
    Последно: 18-07-11, 12:43
  5. Инфрачервено лъчисто отопление
    От audibs във форум Електрическо отопление
    Отговори: 17
    Последно: 24-02-09, 13:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе