Страница 42 от 50 ПърваПърва ... 324041424344 ... ПоследноПоследно
Резултати от 616 до 630 от общо 746
Like Tree64Одобрявам

Инфрачервено отопление

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    24
    #616

    Отговор: Инфрачервено отопление

    Orlincho, благодаря за анализа. Явно му разбираш и съм заинтригувана, както и ще се радвам на помоща ти. Преди да отговоря на въпросите ти искам да вметна, че консумацията от 10КW, се отнася само за единия панел, не за двата.
    Градът е Шумен. Панелът наистина е 800W. Дата на измерването 17.10.2013. Уточнявам, че температурата в стаята се подържа 20* от 24.09.2013 ( от тогава панела работи непрекъснато). Изложение стена 3,95/2,60 изток, срещу нея вътрешна със същия размер, север 3,40/2,60 с вратопрозорец с размери ( 1,50/1,30 за прозореца и 0,70/2,30 за вратата), вътрешна стена 3,40/2,60, етаж 1 над гаражи. Уточнявам, че северната стена не е външна-има остъклена тераса алуминий с термомост. Строителството е тухла ( от 1995). Външна изолация 8 см,вътрешна 5см + залепен гипсокартон на западната стена. Северната и вътрешната срещу нея са изолирани със Селитрон. Под фибран 3 см. отгоре ламинат. Дограма 5 камерно ПВЦ. Таванът е боядисан с Термошилд. Единствената неизолирана стена, на която е монтиран панела е вътрешната срещу запада. Но от другата страна стаята е изолирана с гипсокартон с минерална вата и една стена
    със Селитрон, температурата и също е 20*.
    Мисля си, че изолацията е много добра. Затова и се надявах да няма проблем с отопленито с Infraheat,но уви!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #617

    Отговор: Инфрачервено отопление

    Цитат Първоначално публикувано от диди Виж публикацията
    Изложение стена 3,95/2,60 изток, срещу нея вътрешна със същия размер, север 3,40/2,60 с вратопрозорец с размери ( 1,50/1,30 за прозореца и 0,70/2,30 за вратата), вътрешна стена 3,40/2,60, етаж 1 над гаражи. Уточнявам, че северната стена не е външна-има остъклена тераса алуминий с термомост. Строителството е тухла ( от 1995). Външна изолация 8 см,вътрешна 5см + залепен гипсокартон на западната стена. Северната и вътрешната срещу нея са изолирани със Селитрон. Под фибран 3 см. отгоре ламинат. Дограма 5 камерно ПВЦ. Таванът е боядисан с Термошилд. Единствената неизолирана стена, на която е монтиран панела е вътрешната срещу запада. Но от другата страна стаята е изолирана с гипсокартон с минерална вата и една стена
    със Селитрон, температурата и също е 20*.
    Мисля си, че изолацията е много добра. Затова и се надявах да няма проблем с отопленито с Infraheat,но уви!

    Доста се объкрах с това обяснение.
    Да видим какво съм разбрал - ще разгледам само една стая за която си казала че си изхарчила 10КВч за денонощие при 20 вътре и за външна ще взема Разград (Шумен не намирам) за 17.10 (средна Т за денонощието 9.4*)
    Външните стени са запад и север като северната е към остъклен балкон. Другите стени са вътрешни и при еднакви температури от двете страни не ги разглеждаме като топлопроводимости.

    Западната стена - 10.4м2 има структура:
    8см стиропор х(0,0385W/m2K)
    35см тухла х(0.52W/m2K)
    5см вата х(0,039W/m2K)
    1см гипскартон х(0,21W/m2K)
    малко магия и общо: 0.24W/m2K
    и контактува с външен въздух. дТ 10.6
    Загуби 10.4м2 х 0,24W/m2K х 10.6* = 26Вата постоянни загуби или 624Ватчаса за конкретното денонощие

    Северната е 8,84м2 от които 3.56м2 е дограмата значи стената остава 5.28м2
    Структура:
    35см тухла х(0.52W/m2K)
    0,6см Селитрон (0.026 W/m.K)
    можем да приемем структурата на балкона като слой от стената
    1,2м въздух (15W/m2K)
    алуминиева дограма - слагам го като за ПВЦ-то (2.9W/m2K)
    общо: 0,66W/m2K
    и контактува с външен въздух. дТ 10.6
    Загуби 5,28м2 х 0,66W/m2K х 10.6* = 37Вата постоянни загуби или 887Ватчаса за конкретното денонощие


    Дограма: 3.56м2
    ПВЦ 5кам и стъклопакет бяло-бяло - 2.9W/m2K
    алуминиева дограма - слагам го като за ПВЦ-то (2.9W/m2K)
    общо: 1,45W/m2K
    и контактува с външен въздух. дТ 10.6
    Загуби 3,56м2 х 1,45W/m2K х 10.6* = 55Вата постоянни загуби или 1317Ватчаса за конкретното денонощие


    Под: 3,4мх4м = 13,6м2
    бетон 12см.
    фибран 3см.
    змазка 5см.
    подожка за ламинат 0,2см
    ламинат 0,8см
    общо: 0,7W/m2K
    Контактува с въздух с меджинна температура (да речем разликата е 1/2 на външната) дТ 10.6/2 = 5.3
    Загуби 13,6м2 х 0,7W/m2K х 5,3* = 50Вата постоянни загуби или 1210Ватчаса за конкретното денонощие

    Таван 3,4мх4м = 13,6м2
    термошилд - 0,025см (0,000152W/m2K) ТУК ТОЗИ КОЕФИЦИЕНТ МИ СЕ СТРУВА ПРЕКАЛЕНО КОСМИЧЕСКИ!!!http://www.europe-c.dp.ua/tech.php
    бетон 12см
    Общо 0,51W/m2K
    тук отгоре нямам идея какво има, ако нямаш съседи температурата е като в гаража. Ако имаш са късметлии защото ти ги топлиш.(препоръчвам изолация на таваните но това води до снишаване на същите) Примерно 5см вата и гипскартон.
    Контактува с въздух с меджинна температура (да речем разликата е 1/2 на външната) дТ 10.6/2 = 5.3
    Загуби 13,6м2 х 0,51W/m2K х 5,3* = 37Вата постоянни загуби или 882Ватчаса за конкретното денонощие



    Общо теоретични загуби
    624+887+1317+1210+882 < 5КВатчаса за конкретното денонощие.

    Ако приемем че термошилда не е панацея и не излоира коефициента за тавана става 2,9W/m2K тогава
    тавана ще губи 4272КВатчаса за конкретното денонощие

    Ако приемем, че гаража е с външна температура и неговите загуби ще нарастнат на 2420КВатчаса

    Така общите загуби ще достигнат 9520 което е вече доста по-близко до реално изразходваното. С термо мостовете които не са смятани сме направо точно със сметките.

    От това аз вадя две заключения:
    1. Термошилда дори да осигурява топла повърхност не осигурява смислена топлоизолация.
    2. Имате огромна нужда от излоация на (1) тавана и (2) пода - там е най големия разход. Това значи вата и гипскартон на тавана и изолиране на таваните на гаражите с каширана вата. Стените на гаражите все още ще бъдат термо мостове и ще охлаждат спрямо идеализираните сметки тук.
    estqwerty, nikolov333 и диди харесват това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    24
    #618

    Отговор: Инфрачервено отопление

    Цитат Първоначално публикувано от orlincho Виж публикацията
    От това аз вадя две заключения:
    1. Термошилда дори да осигурява топла повърхност не осигурява смислена топлоизолация.
    2. Имате огромна нужда от излоация на (1) тавана и (2) пода - там е най големия разход. Това значи вата и гипскартон на тавана и изолиране на таваните на гаражите с каширана вата. Стените на гаражите все още ще бъдат термо мостове и ще охлаждат спрямо идеализираните сметки тук.
    Браво! Относно термошилда, фирмата която продава панелите препоръчва боядисването с такава боя, с цел постигане на икономия на електроенергия ( само факт, без да коментирам). В крайна сметка, според теб кой е най-добрият вариант на отопление и с каква мощност трябва да са уредите. Още веднъж благодаря за професионалния отговор!

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #619

    Отговор: Инфрачервено отопление

    Цитат Първоначално публикувано от диди Виж публикацията
    В крайна сметка, според теб кой е най-добрият вариант на отопление и с каква мощност трябва да са уредите. Още веднъж благодаря за професионалния отговор!
    Ако въпорса е най-евтиния за употреба - еднозначно климатици. Какви конкретно в подфорума за климатиците. За мен трябва да се преборите с топлозагубите посредством намаляването им. Изолация на тавана като начало. ако не може с картон и вата то фибран и шпакловка.

    По въпроса каква мощност ви трябва за отопление - то при -15 ще имате дТ35 градуса. Загубите на конкретната стая са 2.88Вата на м2 за градус разлика - или 1373Вата нон стоп нужни при подобни ниски температури. Би трябвало 1.5КВата да са достатъчни да поемат зимните температури. Сега какво точно ще се използва за да достави тази енергия в стаята е друг въпрос.
    1. Ел отопление 1.5КВата Печка/инфрачервена/ел. подово - тук не се пести
    2. Радиатор с подходящ размер/подово - ТЕЦ/Камина/Котел - тук пестиш от разликата м/у цената на тока и дърва/газ/пелети
    3. Климатик (тук е важно да може да отдава 1.5КВ при -15) това значи нормално при 7* да е 3-4-5КВ незнам там във форума за климатиците разбират и ще дадат добър съвет. Тук има и ползата, че лятото може да охлажда. Негатива е в намаления комфорт заради обдухването.
    4. отопление на течно гориво - нафта - цената е над цената на тока май - скоро не съм чул някой да се топли на такова.

    Малко сметки на пари. Разград средна Т за Януари миналата година -1.7. Това за тази стая прави 849Вата нон стоп - или 632КВч = 114лв (0.18лвКВч) само за тази стая на ток. с хубав климатик тази цена пада м/у 2 и 3 пъти в студените месеци и повече пъти в преходните сезони. Ти си го умножи по количеството стаи и си сметни планиран разход и планирано изплащане на климатиците (след като ти препоръчат конкретни машини)
    Този пост е редактиран от orlincho; 24-10-13 в 17:46.
    диди одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    24
    #620

    Отговор: Инфрачервено отопление

    orlincho, сърдечно ти благодаря! Истината е, че досега се отоплавахме на дърва, т.е локално парно, котелът ни е 18КW, разположен в гаража, но това си е голям ангажимент, затова решихме да минем на друг вид отопление. За газ и дума не може да става-при нас газта е много скъпа ( ЧТК). Съпругът ми е против климатиците, така че...
    Между другота съм се разбрала с търговеца на панелите да ги заменя за 1000W-ви.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,784
    #621

    Отговор: Инфрачервено отопление

    Помисли за пелетна горелка.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #622

    Отговор: Инфрачервено отопление

    5. изолация.
    6. акумулираща печка и игра с тарифите.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    24
    #623

    Отговор: Инфрачервено отопление

    Цитат Първоначално публикувано от VLADO 66 Виж публикацията
    Помисли за пелетна горелка.
    Мислили сме. Това е идеален вариан, но при нас мисля, че няма как да стане. Кооперацията е на 4-ри етажа и коминските тела, според мен, не са пригодени за такава мощност. Стигам до този извод, от практиката до сега- ползвали сме котела само на дърва и еко брикети, чистим комина, койта само ние ползваме всяка година, но... той се пали задължително поне веднъж годшно. Това създава неудобства на останалите живущи. А няма как да изградим отделен комин за нас.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty Виж публикацията
    5. изолация.
    6. акумулираща печка и игра с тарифите.
    Извинявай, но тава не го разбрах.

  11. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #624

    Отговор: Инфрачервено отопление

    Опитай нещо по нестандартно-убеди съпруга си,че просто от нищо нещо няма как да стане и сложете климатици,ама климатици,не разни бръмкала за по 1000-1500лв.......Иначе,както и да го въртиш и смяташ ,няма да стане!Лошото е само,че в Шумен зимата си е доста тежка......

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    24
    #625

    Отговор: Инфрачервено отопление

    Цитат Първоначално публикувано от slovaka Виж публикацията
    Опитай нещо по нестандартно-убеди съпруга си,че просто от нищо нещо няма как да стане и сложете климатици,ама климатици,не разни бръмкала за по 1000-1500лв.......Иначе,както и да го въртиш и смяташ ,няма да стане!Лошото е само,че в Шумен зимата си е доста тежка......
    Имаш ли предложения за качествени климатици? Важно е да не духат студено, когато "почиват".

  13. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #626

    Отговор: Инфрачервено отопление

    Диди, питай в съответната тема. Не че пречи и тук да ти отговорим, но ще ни станат много точките за ОЧЗ.
    Сигурен съм че ще получиш адекватни предложения. Помисли и за "финикийите", с които си склонна да се разделиш.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,784
    #627

    Отговор: Инфрачервено отопление

    С пелетите няма да имаш проблем с комина -влагосъдържанието е ниско и контролирано,също така изгарянето е пълно.Като прегледах сметките по-горе котела ти е силно преоразмерен и предполагам вътре пълен с конденз какъвто има и по комина.Ако вземеш горелка тя ще работи под минималната си мощност/демек он-оф/,пелетна камина би била по-подходяща.Спирам с офтопика
    П.П.По отношение на изолацията-под хола ми е гаража и краката ми с каквото и да се отоплявах все бяха студени.Лепнах на тавана на гаража 5см фибран,резултата е потресаващ.
    Този пост е редактиран от VLADO 66; 24-10-13 в 22:43.

  16. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #628

    Отговор: Инфрачервено отопление

    Цитат Първоначално публикувано от диди Виж публикацията
    Мислили сме. Това е идеален вариан, но при нас мисля, че няма как да стане. Кооперацията е на 4-ри етажа и коминските тела, според мен, не са пригодени за такава мощност. Стигам до този извод, от практиката до сега- ползвали сме котела само на дърва и еко брикети, чистим комина, койта само ние ползваме всяка година, но... той се пали задължително поне веднъж годшно. Това създава неудобства на останалите живущи. А няма как да изградим отделен комин за нас.
    Какъв е котела?

  17. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #629

    Отговор: Инфрачервено отопление

    Касапа правилно ти казва,иди на темата за климите,тука има много отворени колеги,на някои това им е и бизнеса,ще питаш ,ще умуваш и съм напълно сигурен,че ще намериш решение!И то добро!!Марки-бол,модели още повече......Слагай два-три подови модела и забравяй за проблемите!И аз щях да сложа подови,но местото ми е по малко ,та затова взех два Дайсекай 5-ци.....Имаше моменти в които и аз бях залитнал по австрийски,швейцарски и какви ли не още панели,добре,че се усетих на време.....

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    24
    #630

    Отговор: Инфрачервено отопление

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Какъв е котела?
    ATMOS Kombi 18C

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 42 от 50 ПърваПърва ... 324041424344 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Инфрачервено отопление ??????
    От fbi_1 във форум Отопление
    Отговори: 4
    Последно: 31-01-13, 21:54
  2. Отговори: 3
    Последно: 13-08-12, 20:47
  3. Отговори: 0
    Последно: 13-08-12, 17:31
  4. Съвет при избор на инфрачервено отопление
    От niki456 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 0
    Последно: 18-07-11, 12:43
  5. Инфрачервено лъчисто отопление
    От audibs във форум Електрическо отопление
    Отговори: 17
    Последно: 24-02-09, 13:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе