Страница 4 от 8 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 109
Like Tree2Одобрявам

Въпрос за девиаторен ключ и свързването му

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. zbb
    zbb е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    11
    #46

    Re:Въпрос за девиаторен ключ и свързването му

    Мерси много за отговора!!!

    Веднага отивам за сериен ключ, дано само намеря отворена железария, но ако не и Бриколаж не е много далече!

    Само един въпрос остана - какво да правя с втория кабел от вентилатора?

    Има два кабела - фаза и явно проводник (като съм недоразбрал, си мисля, че е нула, ама...) за лампата. Те си бяха там. От вентилатора също идват два нови кабела. Единият от тях ще бъде проводник за вентилатора, свързан през ключ за общата фаза, това е ясно. А другия къде да се включи? Опитах и с един висящ кабел, но тогава вентилатора въобще не работи.

    Благодаря много още веднъж!!!

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------
    EDIT: Освен двата кабела, които явно са били един - прекъсната фаза, ама така е, като не мога да мисля , имаше и един непрекъснат - който съвсем в реда на нещата се оказа нула. Оголих го леко и свързах единия кабел от вентилатора към него. След това на клемите на ключа свързах фазата на входа и на изходите двата останали кабела - останалия от лампата и останалия от вентилатора. Както казваше някой в едно шоу - "Нещата рязко потръгнаха"

    Благодаря много на fikata за раннонеделния отговор, който ме наведе на гореспоменатите мисли и доведе до успешния край!!!

    Надявам се написаното от мен да е от полза, ако някой друг изпадне в същото затруднение!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    13
    #47

    Re:Въпрос за девиаторен ключ и свързването 

    [blue]Още веднъж опитай да обидиш участник !!!
    май не си се запознал с някой правила, или като си починеш няколко дена, ще се научиш да уважаваш малко другите.[/blue]

  4. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #48

    Re:Въпрос за девиаторен ключ и свързването му

    Е то се вижда, че питащия не е наясно с нещата и за това така стоят неясни неговите думи.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    10
    #49

    Re:Въпрос за девиаторен ключ и свързването му

    Здравейте, наскоро купих едно апартаментче и взех да го ремонтирам.На терасата има една лампа ,а ключовете за нея са два - един от кухнята и един в хола /те са на обща стена, един срещу друг/ бяха облепени и като ги отворих се показа следната картинка . Допълвам - в едната кутия са 1,2,3,4, а 3 и 4 отиват в кутията от другата страна. Въпросът ми е как да свържа девиаторните ключове и дали може и как да сложа обикновени щото май няма логика да излезеш примелно от кухнята на тераса и после да не се върнеш пак в кухнята
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    10
    #50

    Re:Въпрос за девиаторен ключ и свързването му

    Не пускай поредни мнения!
    Ако искаш да допълниш нещо - редактирай горния си пост.
    Крис

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #51

    Re:Въпрос за девиаторен ключ и свързването 

    Ако съм разбрал добре това не е девиатор а линейно включване
    така направена схемата е когато е включен точи ключ, ще има ток и на другия превключвател.
    ако е изгасен - от другия ключ няма да може да се включи.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    10
    #52

    Re:Въпрос за девиаторен ключ и свързването му

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Ако съм разбрал добре това не е девиатор а линейно включване
    така направена схемата е когато е включен точи ключ, ще има ток и на другия превключвател.
    ако е изгасен - от другия ключ няма да може да се включи.
    Незнам какво е. Питам как да свържа ключовете /девиаторни и обикновени ако става/ така че и от двата самостоятелно и поотделно да може да се "светва и изгасва" лампата а и после да може да се включва не само от където е била изгасена - всъщност проводници 3 и 4 са25 см и свободно стоящи така да се каже , а 1 и/или 2 спокойно могат да се обърнат към другата кутия щото както казах едната кутия е на гърба на другата,растоянието е една тухла
    Всъщност така май става класически девиатор
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  10. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #53

    Re:Въпрос за девиаторен ключ и свързването му

    В новата ми кооперация всички тераси с двоен излаз са вързани с девиаторни ключове.
    И в по-дългите коридори - пак така. Най-удобно е според мен.
    //Ако забравиш терасата да свети, излизайки от спалнята - не трябва да се връщаш, а може да я изгасиш и от хола.

  11. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #54

    Re:Въпрос за девиаторен ключ и свързването му

    Не си написал какво има на тези кабели, в смисъл фаза, нула, неутрални. Проводници 3 и 4 каза, че са неутрални (не свързани никъде). Ако проводници 1 и 2 са фаза и нула няма да стане. Ако единият от 1 или 2 е фаза, а другият отива към лампата - тогава става както е показано на втората скица.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    10
    #55

    Re:Въпрос за девиаторен ключ и свързването му

    Ясно, значи ако "вържа" 1 и 2 и лампата светне ще стане втората схема с девиаторни ключове, а както каза ако 1 и 2 са фаза и нула - какво мога да направя ?

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #56

    Re:Въпрос за девиаторен ключ и свързването му

    За девиатор ти трябват 3 жици от разпределителната кутийка . Ти имаш само 2 .

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #57

    Re:Въпрос за девиаторен ключ и свързването му

    Ето една схемичка за улеснение - в долния влиза фаза, нулата в лампата, да не стане грешка.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    10
    #58

    Re:Въпрос за девиаторен ключ и свързването му

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    За девиатор ти трябват 3 жици от разпределителната кутийка . Ти имаш само 2 .
    Уффф, толкова ли съм прост, че не мога да вдяна, защо 3 жици от кутията? като гледам схемата ,те двете жици са нещо като мост между ключовете ? /в моя случай 3 и 4 /... а двете които ми идват от кутията / 1 и 2/ би трябвало да са "прекъснатата" фаза която идва от кутията и отива към лампата ???

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    10
    #59

    Re:Въпрос за девиаторен ключ и свързването му

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Ето една схемичка за улеснение - в долния влиза фаза, нулата в лампата, да не стане грешка.
    Изв. ама май твоята картинка май нещо е объркана - най-долу дават че входа е където има 1 клема ??

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #60

    Re:Въпрос за девиаторен ключ и свързването му

    Не е объркана, там е входа, превключването става на другите две, такова е разположението на клемите на този вид ключове.Други може да са с друго разпределение, но това е принципа.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 8 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. проблем при свързването на radeon2600pro c LCD TV PHILIPS 42 HELP
    От sannde във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 1
    Последно: 18-11-09, 09:50
  2. Проблем при свързването на ЛСД–ТВ и ЛАПТОП
    От bambuka във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 7
    Последно: 01-04-08, 23:26
  3. Проблем със свързването със Hit.bg
    От shanto във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 3
    Последно: 09-02-08, 10:55
  4. Отговори: 2
    Последно: 29-11-03, 08:12
  5. Windows 98SE ключ въпрос!!!!!
    От DPetrov във форум Windows
    Отговори: 11
    Последно: 16-05-03, 12:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе