Страница 5 от 8 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 109
Like Tree2Одобрявам

Въпрос за девиаторен ключ и свързването му

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #61

    Re:Въпрос за девиаторен ключ и свързването му

    Цитат Първоначално публикувано от БаткоВладко
    Уффф, толкова ли съм прост, че не мога да вдяна, защо 3 жици от кутията? като гледам схемата ,те двете жици са нещо като мост между ключовете ? /в моя случай 3 и 4 /... а двете които ми идват от кутията / 1 и 2/ би трябвало да са "прекъснатата" фаза която идва от кутията и отива към лампата ???
    Представи си, че разклонителната ти кутия е над долния ключ, тогава с третата жица връщаш към кутията фазата, влизаща в крушката.Ако РК ти е над горния ключ, третата жица праща фазата във входа на ключа.Това е образно казано, за да можеш да си представиш, как ще изглежда.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #62

    Re:Въпрос за девиаторен ключ и свързването му

    абе хора много ме кефите тука!!
    Една проста схема не можете да си обясните, добре поне, че мечтата ви не е да станете електронни техници.

    https://www.youtube.com/watch?v=ZmPFv-EJurw#ws

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    10
    #63

    Re:Въпрос за девиаторен ключ и свързването му

    Я да кажете разбрах ли урока, като приемам че фазата е 1 ?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #64

    Re:Въпрос за девиаторен ключ и свързването му

    Така е, 4 отива към лампата, а другия край на лампата към нулата.И да не объркаш клемите на ключовете.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    150
    #65

    Re:Въпрос за девиаторен ключ и свързването му

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Така е, 4 отива към лампата, а другия край на лампата към нулата.И да не объркаш клемите на ключовете.
    Най-важното е фазата да се прекъсва от ключовете.

  7. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #66

    Re:Въпрос за девиаторен ключ и свързването му

    Цитат Първоначално публикувано от БаткоВладко
    Уффф, толкова ли съм прост, че не мога да вдяна, защо 3 жици от кутията? като гледам схемата ,те двете жици са нещо като мост между ключовете ? /в моя случай 3 и 4 /... а двете които ми идват от кутията / 1 и 2/ би трябвало да са "прекъснатата" фаза която идва от кутията и отива към лампата ???
    Абсолютно си прав. В последната схемичка, която си направил е много точно и нагледно.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    92
    #67

    Re:Въпрос за девиаторен ключ и свързването му

    към колегите ел.техници-има още една схема на свързване на девиаторни ключове..........не е приложима/в миналото е била някой знае ли я/.......
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1295755432[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от valentino76bs
    към колегите ел.техници-има още една схема на свързване на девиаторни ключове..........не е приложима/в миналото е била някой знае ли я/.......
    .....ако има интерес ще я драсна....

  10. Novice
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2
    #68

    Re:Въпрос за девиаторен ключ и свързването му

    Здравейте хора!
    При мен проблема е малко по-различен,затова ви моля за съвет!
    Живея в къща и реших да си изкарам допълнително осветление на двора, свързано с девиаторни ключове.
    Ползвам за захранване един контакт.Взех си трижилен кабел, но по схемите и коментарите които видях тук,
    изглежда, че ще ми трябват 4 жила? Моля помогнете!

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    348
    #69

    Re:Въпрос за девиаторен ключ и свързването му

    През ключа минава фазата.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #70

    Re:Въпрос за девиаторен ключ и свързването му

    Цитат Първоначално публикувано от kotoosh
    Здравейте хора!
    При мен проблема е малко по-различен,затова ви моля за съвет!
    Живея в къща и реших да си изкарам допълнително осветление на двора, свързано с девиаторни ключове.
    Ползвам за захранване един контакт.Взех си трижилен кабел, но по схемите и коментарите които видях тук,
    изглежда, че ще ми трябват 4 жила? Моля помогнете!
    kotoosh

    Ако смяташ да отделяш /цепиш/ жила от мостовият кабел, трижилният ти е достатъчен.
    В противен случай ще ти е нужен още един двужилен мостов кабел.
    Трижилен ти е нужен между розетка и съединителната й кутия и между двете съединителни кутии, а двужилен между контакта и първата съединителна кутия и между лампите и втората съединителна кутия.
    По-различното е само във вида монтаж. При вътрешният кабелите са вкопани в мазилката, а при външният са в тръба.


  13. Member Аватара на fikata
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    256
    #71

    Re:Въпрос за девиаторен ключ и свързването му

    Ползвам за захранване един контакт
    Под ползването на контакт се разбира и щепселна връзка.Задължително щепсела трябва да се елеминира.Конзолата на контакта трябва да се ползва като разклонителна кутия/ като твърда връзка неподвижна,неразменяема за проводниците за захранване на ключовете и лампите/ .Т.е фазата и нулата ползвани от контакта да не могат да се обръщат чрез включването им през обръщане на щепсела. Нулата трябва директно и постоянно да отиде до лампата/лампите/, а фазата да отиде до и се прекъсва от ключовете.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2
    #72

    Re:Въпрос за девиаторен ключ и свързването му

    Много благодаря за съвета с щепсела! Точно тази глупост щях да сътворя
    Все пак мисля да оставя щепсела, защото искам да мога лесно да спирам захранването,
    но ще бележа правилната позиция на щепсела.Днес ще ги монтирам и ьнд пак сбъркам нещо,ще пиша
    Ето какво възнаперявам да сътворя :
    Пускам нула директно от контакта към лампите, а с трижилния кабел си захранвам девиаторите, както е на схемата,
    като от втория ключ връщам фаза на лампите.
    Чудех се дали мога да ги свържа по някакав начин без това отделно жило за нулата,
    но явно не може Благодаря отново за полезния съвет!

  16. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #73

    Re:Въпрос за девиаторен ключ и свързването му

    И защо така? Третият проводник от трижилния кабел е нулата! По другите два се предава фазата. Не знам общата дължина на кабела и трасето по което ще минава, но само с един трипроводен кабел ще можеш да свършиш тази работа.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #74

    Re:Въпрос за девиаторен ключ и свързването му

    И вместо контакт и щепсел сложи един ключ в конзолата вместо контакт-така няма как да объркаш фазата и нулата.

  18. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #75

    Re:Въпрос за девиаторен ключ и свързването му

    Сега ми идва на ум и друга идея. Ако искаш да запазиш контакта, можеш да го махнеш и на негово място да сложиш бойлерно табло с контакт в него. От ключа на бойлерното табло ще си вземеш фазата и нулата за крушката. Ключа за бойлера ще е включен постоянно, ако искаш да спреш тока на линията за лампата - изключваш от ключа за бойлера, а на контакта ще имаш ток.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 8 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. проблем при свързването на radeon2600pro c LCD TV PHILIPS 42 HELP
    От sannde във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 1
    Последно: 18-11-09, 09:50
  2. Проблем при свързването на ЛСД–ТВ и ЛАПТОП
    От bambuka във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 7
    Последно: 01-04-08, 23:26
  3. Проблем със свързването със Hit.bg
    От shanto във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 3
    Последно: 09-02-08, 10:55
  4. Отговори: 2
    Последно: 29-11-03, 08:12
  5. Windows 98SE ключ въпрос!!!!!
    От DPetrov във форум Windows
    Отговори: 11
    Последно: 16-05-03, 12:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе