Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 71

Как да разбера защо тока ми е много

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #16

    Re:Как да разбера защо тока ми е много

    Работата е там, че поради многото лъжи и изтеклите месеци, ми беше писнало да се разправям малко по-рано, отколкото е трябвало. Явно заплахите са свършили работа и младежът е решил да свърши работата с голяямо закъснение, защото в къщи еонаджиите намериха работещ мост в електромера, което ме накара да съжалявам, че съм им се обадил, но нямах избор след толкова време разтягане на локуми. А на другият обект нямаше " неправомерна манипулация ", поне до този момент. Та трябваше да се докаже само че той е извършителя. Странно как не излязоха никакви отпечатъци. А и кому са нужни, след като има 2-ма свидетели. Абе тъпотия. Има хора - шанаджии , на които им върви. А хитрите свраки като мен - с двата крака вътре.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,778
    #17

    Re:Как да разбера защо тока ми е много

    Пак да се благодариш ,че моста е бил в електромера а не извън него

  4. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #18

    Re:Как да разбера защо тока ми е много

    Калчев 1, проблема е в самия теб. Ако нямаше такива като теб, нямаше да има такива като него!

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #19

    Re:Как да разбера защо тока ми е много

    Цитат Първоначално публикувано от Egu
    Калчев 1, проблема е в самия теб. Ако нямаше такива като теб, нямаше да има такива като него!
    дали?

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #20

    Re:Как да разбера защо тока ми е много

    Калчев, радвай се, че си само свидетел, просто ти се е разминало.

  7. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #21

    Re:Как да разбера защо тока ми е много

    Изпищях с 1500 лв,**** ти разминаването. А имам познати над 10 годинки си карат на магия, зимата се разхождат боси и по къси гащи и вече не ги *** и да ги хванат, тази глоба от 1500-2000 лв са я изкарали не знам колко пъти...

    Следващото малко бие на клюка, но е забавно - Комшийката в отсрещната панелка пък заряза авера си и след седмица и нея ЕОН-а я изплющя с 1500 лв " изравняване " , а си беше супер около 7 годинки също на магия. Пуст мъжки гняв ...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    37
    #22

    Re:Как да разбера защо тока ми е много

    Направо ми е писнало от тоя ток ! А съм на 23 години , представям си (да сме живи и здрави) след години какво ще е ... Сега съм луднал и вече , грозно НЕ-грозно ще слагам контролен електромер , постоянно ходя гася лампи и пестя енергия и си плащам по 70 лева ток и тва си е ... Стигало е и до 120 ..

  10. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #23

    Re:Как да разбера защо тока ми е много

    Има лесно, откажи се изцяло от тока и готово, ще ти е 0лв./мес. Не мой така, потребяваш - плащаш. Хората, и данъците и удръжките не ги радват, но се налага да бъдат плащани ( поне някаква част от тях ). Чакай да отгатна, в къщи готвите на ток, с обикновени плочи и имате бойлер на ток.
    Зимата водата е ЛЕДЕНА и няма стопляне = многократно повече изразходвана енергия. Само бойлерчето папка 60 ст/час ако работи през деня. Фурната и тя толкова. Сложи 1-2 ТВ-та по 100W, хладилник 100 W от време на време, компа май е доста повече + още други дребни консуматори. И сметката ти май ще излезе. Гледай да оптимизираш големите консуматори и се възползвай от нощната Е.

    ПП или почвай ти да крадеш от ел. компанията, а не тя от теб

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    37
    #24

    Re:Как да разбера защо тока ми е много

    На ток се готви много малко ! Предимно на газ , не се отоплявам по никакъв начин на ток , Бойлера съм го направил да не работи нон-стоп ,а само когато аз го пусна , като падне температурата на водата не се пуска автоматично пак , пускам го само вечер, пере се веднъж в седмицата и само нощно време , бойлера се пуска също през ноща ... Телевизор вечерно време и то само 1 . Е няма как да се съглася ,че харча толко ток . За компютъра съм съгласне , сега за празниците мисля да си подаря енергоспестяващ

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #25

    Re:Как да разбера защо тока ми е много

    Цитат Първоначално публикувано от Shizo
    На ток се готви много малко ! Предимно на газ , не се отоплявам по никакъв начин на ток , Бойлера съм го направил да не работи нон-стоп ,а само когато аз го пусна , като падне температурата на водата не се пуска автоматично пак , пускам го само вечер, пере се веднъж в седмицата и само нощно време , бойлера се пуска също през ноща ... Телевизор вечерно време и то само 1 . Е няма как да се съглася ,че харча толко ток . За компютъра съм съгласне , сега за празниците мисля да си подаря енергоспестяващ
    Провери си електромера, може да мери грешно.
    Изключваш всичко от контактите - отиваш да видиш - върти ли, мига ли?
    Включваш само един консуматор (с известна консумация) и отиваш да го видиш какво отчита. Ако не можеш да го сметнеш, кажи какво ще включиш (колко kW) и какъв е електромера колко (об./мин. или имп./мин.) пише на него и ще ти кажем как да го отчетеш за секунди.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    37
    #26

    Re:Как да разбера защо тока ми е много

    Като махна предпазителите не върти , мисля ,че отчита грешно . Ще сложа контролен за 1 седмица и ще споделя тогава как е ...

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #27

    Re:Как да разбера защо тока ми е много

    Сега сметнах колко може да изгори една 12-ка, сложена в непосилна за нея стая и без изолация:
    24 часа по 1кв = 24 кв, за 1 месец 720 кв
    От които 16 часа дневна т.е 480кв по 0,182 лв = 87,36 лв.
    За нощната остават 240 кв по 0,12лв = 28,80 лв.
    Общо 116,16лв.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    37
    #28

    Re:Как да разбера защо тока ми е много

    А как изчисли ,че точно 1кв ти дърпа за 1 час ?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    134
    #29

    Re:Как да разбера защо тока ми е много

    Добре де, не издребнявай - може да е 1.04 или 1.08 и т. н., може и да е "куче" с 1.30 - поглеждаш за конкретния модел и коригираш посочените за 1.00 цифри - не е трудно...

    П.П. При родителите ми 10-годишен конвенционален Самсунг 12-ка /наистина е към 1.30 някъде/ "праска" по 50-60 лв. на месец лятото и за отопление в преходните сезони, направо ми е писнало от него, но си е корейски и не иска да се счупи лакомника...

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #30

    Re:Как да разбера защо тока ми е много

    Цитат Първоначално публикувано от Shizo
    А как изчисли ,че точно 1кв ти дърпа за 1 час ?
    Повечето конвенционални клими дърпат по 1,2 на час, и му залагам все пак през деня да изключва от време да време, той иначе нон стоп няма да издържи, че така де 100 кинта могат да са само от него.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Цената на тока...
    От babati във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 30
    Последно: 08-07-12, 16:40
  2. Много евтин vs. много скъп - моля за мнение
    От totopz във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 31
    Последно: 08-11-08, 20:42
  3. Много проста и много гадна редичка (междинка)
    От dedis във форум Логически задачи
    Отговори: 4
    Последно: 19-05-07, 13:15
  4. Спира ли ви тока?
    От hard във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 17
    Последно: 30-10-06, 12:09
  5. Много много странен проблем с USB флаш памет
    От Julian във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 28-09-05, 19:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе