Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 65
Like Tree19Одобрявам

Видеонаблюдение на къща

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #46

    Отговор: Видеонаблюдение на къща

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    ... Впрочем, изхранването на зло куче, ценово се доближава до такса за GSM + абонамент за СОТ.
    Забрави и цената на надписа на портата: "Пазете злото куче!"

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #47

    Отговор: Видеонаблюдение на къща

    Щом се коментира жива охрана, по-добре зла тъща-взима пенция и може сама да си готви

  4. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    161
    #48

    Отговор: Видеонаблюдение на къща

    Както казах в началото няма да пазя диаманти или злато в къщата за да ми трябва кой знае каква охранителна система ! По скоро искам да се предпазя от хаоса който оставят апашите след себе си ако "недай Боже" влязат и почнат да тършуват ! Дори правят нарочно мизерий ! Знам случай когато от яд ,че не са намерили нищо ценно уринирали в гадеробите и се иза.али в чувал с боб , порили дюшеци и т.н. ! Което е по-лошо отолкото да вземат нещо и да си тръгнат ! Съдейки по действията им от това което съм чул, групичката (ките) който "бръмчат" из нашето и околните села едва ли разполагат с техниката която описвате ! По-скрото са дребни и дори необразовани кокошкари на които единствената "техника" е примитивна и едвали биха могли да обезвредят и най-простата аларма ! Всички обрани къщи за които знам не са имали никаква охранителна система , а по золумите съдя, че времето което прекарват след като влязат в къщата е много повече от 15-20 минути ,което е повече от достатъчно алармата да ме извести когато са на входа и докато разбият вратата или поне преди да започнат да тършуват аз да пристигна на място и да ги "зачеша" ! Не се притеснявайте от това дали мога да застана срещу тях -мога уверявам Ви и единствения които може да иде в болница са "гостите" дошли некакнени ,ако въобще се стигне до болници

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #49

    Отговор: Видеонаблюдение на къща

    Стана ми интересна темата.
    Варианти...стотици.
    Най-удачното е видеонаблюдение през интернет, с добра система, с интернет модул, отделно вече ако човека иска да ги хване, или да изплаши си дозавършва системата с датчици и начините на реакция.
    Защото крадците ако дойдат когато си на почивка на 200км в планината, или като си на рожден ден на 8 ракии....
    Примерно можеш да си разположиш датчици които да светват лампи, да пускат сирени, съответно с интернет модула директно ти светва на gsm-а кой датчик, с една дума контролираш датчиците и на 100% анализираш движението в обекта. Съответно можеш от телефона да генерираш аларма и да пищи, а можеш да скочиш в колата и да ги "изядеш". Отделно с кемерите ( айфоните преди само можеха, но сега мисля че всеки Андроид телефон може) можеш и да наблюдаваш мястото веднага след алармата в телефона ти и да прецениш ще ги биеш, или са твърде много .
    Ествествено, за тази техника отиват поне 1000-1500 лв, трябва да имаш добър мобилен интернет обхват на мястото, хубав gsm отново с мобилен нет и така. От този род е за интернет модула - Paradox TM50, iParadox & IP100 - YouTube , за камерите е друга програмка, но като цяло е подобно. Понякога целта оправдава средствата. Но не винаги

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #50

    Отговор: Видеонаблюдение на къща

    Едно много евтино средство КСАНАКС SR табл. 0.5 мг. * 30 (XANAX SR), цена и информация' за преодоляване на евентуалните напъни непрекъснато да си гледаш монитора с камерите, телефона и т.н.

  7. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    161
    #51

    Отговор: Видеонаблюдение на къща

    Цитат Първоначално публикувано от VLADO 66 Виж публикацията
    Едно много евтино средство КСАНАКС SR табл. 0.5 мг. * 30 (XANAX SR), цена и информация' за преодоляване на евентуалните напъни непрекъснато да си гледаш монитора с камерите, телефона и т.н.
    Дано не ти се налага да го пиеш !! Преди малко разбрах ,че на 21.02 вечерта са обрали гаража на комшията ,гепили колелото на дъщеря му за 800лв и 4 почти нови летни гуми за колата ! Интересното е, че гаражите са ни пред блока на 30метра с пряка видимист и НИКОЙ нищо не е видял ! Незнам кое по напред да пазя - гаража , къщата на село или апартамента ! Комшията пощурял щял да купува автомат , в случая и картечница да има пак не му върши работа - никой нищо ни чул ни видял -пък гаражите са от ламарина няма как да не се е тропало ! Егати "професионалистите" !!
    Това дали ще ми свърши работа за гаража Безжична аларма с датчик за движение | Блог за охранителни системиБлог за видеонаблюдение и охранителни системи ?? ли http://tony-sjd.com/product_info.php...chni+datchitsi Може и 2 бр да монтирам за по-сигурно !

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #52

    Отговор: Видеонаблюдение на къща

    Цитат Първоначално публикувано от maxuel82 Виж публикацията
    Би свършило чудесна работа, стига да смениш гаража с дървен.

  10. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #53

    Отговор: Видеонаблюдение на къща

    Цитат Първоначално публикувано от maxuel82 Виж публикацията
    Дано не ти се налага да го пиеш !! Преди малко разбрах ,че на 21.02 вечерта са обрали гаража на комшията ,гепили колелото на дъщеря му за 800лв и 4 почти нови летни гуми за колата ! Интересното е, че гаражите са ни пред блока на 30метра с пряка видимист и НИКОЙ нищо не е видял ! Незнам кое по напред да пазя - гаража , къщата на село или апартамента ! Комшията пощурял щял да купува автомат , в случая и картечница да има пак не му върши работа - никой нищо ни чул ни видял -пък гаражите са от ламарина няма как да не се е тропало ! Егати "професионалистите" !!
    Това дали ще ми свърши работа за гаража Безжична аларма с датчик за движение | Блог за охранителни системиБлог за видеонаблюдение и охранителни системи ?? ли http://tony-sjd.com/product_info.php...chni+datchitsi Може и 2 бр да монтирам за по-сигурно !
    За първото "нещо" ако там има 120dB сирена, че и да работи с 2 батерий по 1.5 в . (Имам подобен зънец в къщи, просто тука вместо копчето са сложили "пир датчик"). После това АКО се разсвири как се спира? Като му извадиш батерии, като го извадиш от контакта или като му натиснеш копченцето. @Mr.Techno разправяше, че сирените се обезвреждат за секунди с пяна. За тази "сирена" ако вземеш да дадеш 7 лв за пяна ще се набуташ

    Второто нещо по прилича на аларма. Но както бях казал по-горе, но както бах казал по горе, проблема на тези ментета е в некоректната работа, задействия без причина, и не задействия когато трабва. Ако на някои това не е проблем може да си ги ползва

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #54

    Отговор: Видеонаблюдение на къща

    АЛАРМНА И ПРОТИВОПОЖАРНА СИСТЕМИ - 29294933 | Електроника, битова техника - Други
    Вземаш си нещо подобно старо втора употреба - 100 лв
    само че си армираш кутията или готова такава, един пир датчик - 25 лв, един магнитен за вратата...ако е метална пак има такива - 5-10 лв, сирена 20-25 лв-пак я армираш или я слагаш в кутията, нова батерия 20 лв, може да вържеш един силен прожектор от тия с пуричките - силни са и много евтин ивече 500 или 1000 вата - 10-15 лв, да свети насреща внезапно и......
    с едни 200 лв...си опазваш гуми, колелелета и т.н.
    Но е много важно да си предпазиш инсталацията, не да сложиш сирената до вратата и да резнат кабела....
    Готовите аларми... ще ти излезе с 50-100 лв по-евтино, но няма никакъв смисъл.
    Отделно можеш с една централа да купиш няколко клавиатури и няколко съседни гаража да се вържете. Всеки си има клавиатура зад вратата и отделен код за своя гараж.

    Всяко нещо правено индивидуално и специфично обърква и стряска. За кварталните кокошкари стига.

  12. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    161
    #55

    Отговор: Видеонаблюдение на къща

    А неможе ли да с ереализира 'алармата' с един или два такива датчика Алармени системи - Детектори - За движение - Мегара Секюрити и една такава сирена СТС SB319W Външна сирена със синя лампа | Мегара Секюрити !Гледам че датчиците имаи и реле !Когато датчика засече движение ще активира сирената ! Или не е толкова просто ???

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    38
    #56

    Отговор: Видеонаблюдение на къща

    И всяка сутрин, като си изкарваш колата, целия квартал да разбира

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #57

    Отговор: Видеонаблюдение на къща

    Датчиците, сирените, лампите...всичко се управлява от централа. Или го правиш като хората, за да си сигурен, че няма нощем да ходиш да спираш виене на сирени, или даваш два пъти по-малко пари и.... нямаш нищо, което да даде гаранция, че ако влязат крадци ще сработи, или ако си на почивка някъде далече и комшиите да ти звънят с думите "или го спри или ще ти запалим гаража да спре".
    В края на краищата винаги съм се чудил на следното:
    Гараж, вътре човека паркира джип за 150 000 лв, но няма ел. отваряне, спира, слиза, ръчка катинари, отваря врати, подпира.... , друг купил си кола за 30 000 лв, дава по 2000лв на година каско, но няма 500 лв за гуми .

    Тук е аналогично - даваш 200 лв, ако искаш и по-хубава за 300, и имаш качествена СОТ с централа. Когато ти скимне си я местиш на вилата, в мазата, в апартамента.... Сметни с колко ще олекнеш ако влязат крадци и инвестирай поне 10-15% от стойността в охрана.
    Примерно аз си взех това нещо втора употреба още в гаранция за 150 лв. Централата нямаше батерия.
    sot.JPG

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    38
    #58

    Отговор: Видеонаблюдение на къща

    Това ми беше въпросът де - къде е централата ...

    Няма да забравя студентските години.
    По кафетата, тарикатчетата нарочно си вадеха телефоните струващи по 5 пъти колкото моя и ги слагаха на масата, всеки да ги види, накрая си брояха стотинките за кафето, аз си водех мацките по бирариики с грозната тухла :P

  17. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    161
    #59

    Отговор: Видеонаблюдение на къща

    Цитат Първоначално публикувано от Shogi Виж публикацията
    И всяка сутрин, като си изкарваш колата, целия квартал да разбира
    Мдааа !Не се бях замислил за това ! Един колега се шегуваше , че вместо каско щял да пусне 2 отровни змии в колата и никой няма да я пипне -ама как ще влезе после :rolleyes: ! Явно с малко пари яма да стане ! Освен това в гаража НЯМАМ ток така че и да имам желание няма как да стане без ток ! Трябва първо да измисля как да прекарам ток и после да мисля за охраната ! Значи трябва ми централа , калвиатура 1 или 2 датчика и сирена ! Доста ми се "избистриха" нещата благодарение на информацията която ми дадохте и Ви Благодаря ! Другата седмица ще имам малко свободно време и се захващам !!!

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #60

    Отговор: Видеонаблюдение на къща

    Може вместо клавиатура да се ползва дистанционно като тези http://www.lesi-bg.com/bulkey/ss.htm

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Видеонаблюдение
    От ops5 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 50
    Последно: 09-09-15, 19:49
  2. Система за видеонаблюдение.
    От tritonchev_t във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 10
    Последно: 22-04-13, 15:30
  3. видеонаблюдение
    От dandani във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 4
    Последно: 31-10-10, 03:14
  4. Стикери СОД(T), видеонаблюдение
    От taralion във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 8
    Последно: 05-06-10, 18:50
  5. Бариера и видеонаблюдение
    От Vandal във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 14
    Последно: 17-01-09, 14:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе