Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 95
Like Tree61Одобрявам

Смяна на стар бойлер с нов и подвързването му към ел.инсталацията!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    94
    #31

    Отговор: Смяна на стар бойлер с нов и подвързването му към ел.инсталацията!

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Това, че с химикала си написал PE, не го прави проводник с потенциала на земята. Това си е директно изтеглен "нулев" проводник" - N! Чети, бе момък, прегледай схемите. За пореден път те питам: Знаеш ли как да изпробваш ДТЗ?
    Това, което съм написал с химикала е било за да се разбере къде трябва да се свърже въпросният проводник.
    И като казваш "чети", се очаква и ти да правиш същото, иначе е доста лицемерно. Ако ми четеше мненията, щеше много добре да знаеш, че знам как се пробва ДТЗ. Момък!
    Цитат Първоначално публикувано от orlincho Виж публикацията
    Айде по-точно.
    Чл. 1792. (1) В зоната на действие на ЗП не се допуска връзка на неутралния проводник със заземени елементи и защитни проводници.
    (2) При избор на ЗП се осигурява сигурната комутация на веригата с отчитане и на възможните претоварвания.
    И след прочитането разбирам, че защитния и нулевия проводник НЯМА условие да не връзват след дефектнотоковата защита, а само преди нея (защото това би обезмислило самата защита).
    На ДТЗ не е необходима реално земя. а е необходимо да мери токове през 3 проводника. Когато ток над примерно 30мА протича през 3-я проводник а не през нулата защитата изключва. Заземяването като такова не е определящо.
    "В зоната на действие на ЗП не се допуска връзка на неутралния проводник със заземени елементи и защитни проводници."
    Зоната на действие на ЗП е след ЗП и там не се допуска връзка на нула и земя, защото ЗП ще изключва.
    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Само че самото мерене се прави спрямо трети проводник (земя), който не трябва да има галванична връзка с нито един от другите два.

    За това и когато се използва двупроводна система, третия "проводник" се явява човека или нещото през което протича утечката и следствие на това сработва ДТЗ, да ама след дъжд качулка....
    Точно така, най-накрая да сме на едно мнение с теб! Е, поне отчасти.
    С второто изречение обаче не съм съгласен, тъй като аз от самото начало на спора се опитвам всячески да обясня, че ДТЗне може да работи ако инсталацията след нея е двупроводна, трябва да е трипроводна. Не така обаче стоят нещата преди ДТЗ - там трябват фаза и нула, за да работи, а земята, ако я няма, може да се "симулира" по начина, който съм "нарисувал в ученическа тетрадка" и всичко ще си работи нормално! Който не вярва да пробва

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    30 mA протекли за кратко време няма да те убият-затова тази се нарича за предпазване на хора а другата - 300 mA е за предпазване на съоръжения.
    Момък, тъй като в няколко теми попаднах на това твое изказване, си направих труда да го проверя, понеже признавам си - не знаех.
    Излиза обаче, че това, което проповядваш като развален грамофон, всъщност не е вярно, поне не и според wikipedia.
    Там пише:
    • high sensitivity (HS): 6 – 10 – 30 mA (for direct-contact / life injury protection),
    • medium sensitivity (MS): 100 – 300 – 500 – 1000 mA (for fire protection),
    • low sensitivity (LS): 3 – 10 – 30 A (typically for protection of machine).
    Защо когато се заземяват ГРТ с поцинковани колове се обединяват с нулата, за да дадат по-добро земно при лабораторното замерване? Това се прави най-вече от полу-пияни "енергаджии", които ги мързи да забиват още колове, че после да ги заварят, че да мажат заварките с асфалт, че после пак да мерят.
    Това е и причината земните колове да се поливат с вода преди замерване.
    И в края на краищата, след като всички знаем, че земя и нула са обединени в ГРТ в 99% от случаите, защо го водим този спор, в който на всичкото отгоре хора, които усукват жици по тръби и маркучи, се опитват да ме изкарат неграмотен, незнаещ и т.н., без самите те да имат представа за нещата.
    И последно - откъде идва нулата знаете ли? Аз знам.
    Този пост е редактиран от andronoff; 04-02-16 в 23:38.
    Kasap, AC_From_Hell и DDM87 харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #32

    Отговор: Смяна на стар бойлер с нов и подвързването му към ел.инсталацията!

    С хора, които ползват хУикипидия за информация, вместо научено в училище, нямам какво да си кажа!
    PS Знаеш ли как се изпробва ДТЗ? Напиши най-после. Ако някога беше изпробвал отдавна щеше да спреш да се изявяваш.
    PS Искай си парите обратно от този, който ти е монтирал 6 бр. ДТЗ.
    Kasap одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    94
    #33

    Отговор: Смяна на стар бойлер с нов и подвързването му към ел.инсталацията!

    Браво бе, манЯк, ти и уикипедия не признаваш! Явно само твоята Библия (каталога на Шнайдер) е вярна и нищо друго! Напълно потвърждаваш мнението ми, че си кон с капаци. Толкоз глупости изписа, че чак ме забавляваш!
    Аз когато учех, не са ни преподавали нищо за ДТЗ, за което ако искаш иди и се оплачи в МОН!
    За сметка на това обаче ни научиха, че не трябва да спираме да четем и да се развиваме, а това на теб са пропуснали да ти го кажат или ти си пропуснал да го разбереш!
    А как се изпробва ДТЗ вече писах няколко пъти, но за теб, "умнико", ще го напиша отново: Събираш нулевия и земния проводник след ДТЗ и тя ще изключи.
    Другия вариан е просто да натиснеш копчето, на което пише "Test". Това причинява утечка вътре в самата ДТЗ и тя изключва, ако е изправна!
    Колкото до шестте броя ДТЗ - аз ще си ги монтирам, та не ми давай наклон на оная работа, if you please
    Kasap и AC_From_Hell харесват това.

  5. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #34

    Отговор: Смяна на стар бойлер с нов и подвързването му към ел.инсталацията!

    Умнико, при нормални условия и без товар/примерно на токов кръг с контакти/ как ще протече ток и то по-голям от 30 mA при окъсяване на нулата и защитния проводник, та да сработи защитата! По добре си купи кило сладолед-по-добре ще си вложиш парите.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    94
    #35

    Отговор: Смяна на стар бойлер с нов и подвързването му към ел.инсталацията!

    ХАХАХАХА!
    Стига писа глупости бе, нещастни човече!
    Единственото условие за да сработи защитата е да има наличие на напрежение, а не на товар!
    Това съшо е много лесно за изпробване, та вземи пробвай, преди да говориш глупости! Голям си льольо, много ме разсмиваш, честно
    AC_From_Hell одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    121
    #36

    Отговор: Смяна на стар бойлер с нов и подвързването му към ел.инсталацията!

    Абе момче.....не ти трябват 6 ДЗ.....достатъчна ти е една....не си хвърляй парите на вятъра Бе
    mirandi одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    94
    #37

    Отговор: Смяна на стар бойлер с нов и подвързването му към ел.инсталацията!

    Поредният, мислещ се за голяма работа, говорещ пренебрежително на "момче" и на "бе".
    Като започна да харча твоите пари, тогава ми давай акъл как да ги харча бе, момче!
    И този извод въз основа на какво го направи? Знаеш колко ми е голямо жилището? Знаеш колко токови кръгове имам? Какво?
    МанЯк

  10. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #38

    Отговор: Смяна на стар бойлер с нов и подвързването му към ел.инсталацията!

    Спрете се, че не смогвам да ви лайквам тролните!
    Абе, Андропов... ти да не живееш в Бъкингамския дворец?
    blue1 одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    94
    #39

    Отговор: Смяна на стар бойлер с нов и подвързването му към ел.инсталацията!

    Моля те, не ставай смешен, трафикът там е ужасен, а и по тръбите няма увити жици, та не се чувствам в безопасност там
    Кралицата май трябва да вдига телефона и да моли нашия тесен специалист да ходи да й омотае малко жици по меките връзки на бойлера, че да не изтръпне докато е под душа

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    121
    #40

    Отговор: Смяна на стар бойлер с нов и подвързването му към ел.инсталацията!

    Изобщо не се мисля за велик а спазвам тона на твоя изказ...и пак ще повторя необходима ти е само 1 ДТЗ а ти ако искаш си сложи и дванадесет. ....
    mirandi одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #41

    Отговор: Смяна на стар бойлер с нов и подвързването му към ел.инсталацията!

    Цитат Първоначално публикувано от andronoff Виж публикацията
    ХАХАХАХА!
    Стига писа глупости бе, нещастни човече!
    Единственото условие за да сработи защитата е да има наличие на напрежение, а не на товар!
    Това съшо е много лесно за изпробване, та вземи пробвай, преди да говориш глупости! Голям си льольо, много ме разсмиваш, честно
    Аз бях дотук-нямам какво да обсъждам с човек смятащ, че 30 mA необходим ток за сработване, е напрежение. Жив и здрав и се пази! Електричеството не прощава!
    mirandi одобрява това.

  14.  
     
  15. Member Аватара на sad sack
    Тук е от
    Apr 2008
    Живее в
    Earth, Solar System, Milky Way, Laniakea
    Мнения
    409
    #42

    Отговор: Смяна на стар бойлер с нов и подвързването му към ел.инсталацията!

    Андронофф, вчера бях при баба Лизи Втора и бай Филип Гръка. Видяха ми се малко уклюмали, питам що така.
    Баба вика, Андронката разпространявал в интернет пространството, че в Бъкингама било много опасно, нямало ни едно ДТЗ, да пуснеш една вода не можеш. Гостите ходили първо да уринират в розите, но и те след като умрели, никой вече не идвал.
    Само те и коргитата били в таз голяма къща.
    Вика, пък толкова пари дадохме за заземяване на всичко,






    чак трябвало да се откажат от бидето на бай Филип и да минат на ибрик, но като пристигнала сметката за кучешка храна, бай Филип трябвало да се подмива с бутилка от минерална вода от 25 пенса.

    Заръча, да ти кажа да спреш да лъжеш, всичко било ток и жица, и ако продължаваш с лъжите, щяла да ти прати кралските коргита!
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Kasap, AC_From_Hell и andronoff харесват това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    94
    #43

    Отговор: Смяна на стар бойлер с нов и подвързването му към ел.инсталацията!

    Цитат Първоначално публикувано от ttanev Виж публикацията
    Изобщо не се мисля за велик а спазвам тона на твоя изказ...и пак ще повторя необходима ти е само 1 ДТЗ а ти ако искаш си сложи и дванадесет. ....
    Аз, за раазлика от други хора, се придържам към добрия тон, а ти ми говориш на "момче" и ми казваш, че ми трябва само 1, а не цели 6 ДТЗ, без да знаеш нито за колко токови кръгове става въпрос, нито за какви мощности, нито за какви уреди. С други думи - изказа се напълно неподготвен и го направи пренебрежително и подигравателно, защото явно се имаш за голям капацитет.
    Също така, темата не беше за моята инсталация, а за това дали ДТЗ може да работи, когато ПРЕДИ нея няма заземителен проводник. Ти, като въздесъщ капацитет, имаш ли мнение по въпроса?

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Аз бях дотук-нямам какво да обсъждам с човек смятащ, че 30 mA необходим ток за сработване, е напрежение. Жив и здрав и се пази! Електричеството не прощава!
    Майсторе, ти трябваше да продължиш да си подскачаш из вечните ягодови полета и да минаваш под седемте дъги, вместо да пишеш врели-некипели тук.
    Последната глупост, която каза беше:
    Умниĸo, пpи нopмaлни ycлoвия и бeз тoвap/пpимepнo нa тoĸoв ĸpъг c ĸoнтaĸти/ ĸaĸ щe пpoтeчe тoĸ и тo пo-гoлям oт 30 mА пpи oĸъcявaнe нa нyлaтa и зaщитния пpoвoдниĸ, тa дa cpaбoти зaщитaтa! Πo дoбpe cи ĸyпи ĸилo cлaдoлeд-пo-дoбpe щe cи влoжиш пapитe.
    На която ти глупост, аз ти отговорих, че единственото нужно условие, за да се тества ДТЗ е да има наличие на напрежение, а товар не е нужен. С други думи, дори и ДТЗ да е на кръг с контакти, в които няма нищо включено, ако има 220 волта, то е необходимо да натиснеш копчето, което ще предизвика утечка вътре в ДТЗ и тя ще изключи. Ако на контакта му окъсиш нулата и земята, също ще изключи. Ти обаче разбра съвсем друго и ме обвини, че не знам разликата между ток и напрежение. Все пак, както казах и по-горе, темата беше за това дали ДТЗ може да работи ако е захранена с фаза и нула, а след нея има изградена 3-проводна инсталация.
    И преди да тръгнеш да обвиняваш когото и да е в нещо, вземи и пробвай, за да не се излагаш по форумите с глупостите си. И спри да четеш и отговаряш селективно и кажи за заземяването и зануляването в България, кажи и откъде идва нулата

    Цитат Първоначално публикувано от sad sack Виж публикацията
    Андронофф, вчера бях при баба Лизи Втора и бай Филип Гръка. Видяха ми се малко уклюмали, питам що така.
    Баба вика, Андронката разпространявал в интернет пространството, че в Бъкингама било много опасно, нямало ни едно ДТЗ, да пуснеш една вода не можеш. Гостите ходили първо да уринират в розите, но и те след като умрели, никой вече не идвал.
    Само те и коргитата били в таз голяма къща.
    Вика, пък толкова пари дадохме за заземяване на всичко,






    чак трябвало да се откажат от бидето на бай Филип и да минат на ибрик, но като пристигнала сметката за кучешка храна, бай Филип трябвало да се подмива с бутилка от минерална вода от 25 пенса.

    Заръча, да ти кажа да спреш да лъжеш, всичко било ток и жица, и ако продължаваш с лъжите, щяла да ти прати кралските коргита!
    Респект за свежото чувство за хумор, много на място дойде, браво
    Обаче има едно уточнение - тук, в Англия, където съм и аз в момента, това се прави за да се заземят тръбите, а не тръбите да се ползват за заземител. За жалост обаче, по нашите географски ширини рядко ще видиш някой, който си изпълнява инсталацията с медни тръби, защото е доста по-скъпо. При нас се ползват пластмасови тръби, които всички знаем, че няма нужда да бъдат заземявани, защото не са проводник.
    Говорихме за това по-рано в темата, защото "специалиста" SPSt каза, че е нормално да омотаеш нулата около меката връзка на бойлера, което е меко казано нелепо. Първо защото такава практика не съществува и второ защото дори да съществуваше, нямаше да се "омотава и усуква", а щеше да се използва специална скоба, както е на твоите снимки.
    И пак казвам - темата е за ДТЗ, а който е достатъчно глупав, за да повярва на "майстор", че усукването на кабел върху гумен маркуч с с оплетка от тел и в мокро помещение, би било полезно и безопасно по някакъв начин - нека си вярва. Тук обсъждаме ДТЗ, а не новоизмислена електротехника
    AC_From_Hell одобрява това.

  17. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #44

    Отговор: Смяна на стар бойлер с нов и подвързването му към ел.инсталацията!

    Добре де, за миг приеми че не се заяждам и ми обясни след като "земята" след защитата , тоест таблото няма връзка с нулата то с какво има връзка? Няма как просто ей-така да не е вързана с нищо, защото би било абсолютно безсмислено (вярвам няма нужда да спорим за това). Ако в таблото има мост към "нулата", то тогава каква земя е това? То си се явява втора "нула" Защото потенциална разлика (напрежение) между двата проводника няма и не може да има - галванически са свързани.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    94
    #45

    Отговор: Смяна на стар бойлер с нов и подвързването му към ел.инсталацията!

    Не съм сигурен какво точно ме питаш, но май е "какъв е смисълът от земен проводник, ако не е свързан с нулата в ГРТ?".
    Ако е това въпросът, отговорът е, че земният проводник е свързан със земята и целта му е при утечка да изведе тока на утечка в земята, а не през човека/машината. Това действа, защото съпротивлението до заземителния кол/тръба/шина и съответно до земята, е много по-малко, отколкото съпротивлението на човек/машина. Затова земното трябва да бъде изпълнявано както трябва, а не преди мерене да се налива с вода, за да отчете по-ниско съпротивление. Има си норми, както казах обаче - рядко се спазват.
    Свързването на земния проводник с нулевия според мен е грешка, но както казах в България е практика, защото спестява разходи и труд, а всеки, който е забивал 1,5-метров земен кол в камениста почва, с 15-килограмов чук, знае за колко труд става въпрос.
    И както аз приех, че не се заяждаш, така и ти приеми, че не е редно да се плюем един друг, без да знаем реалните възможности и багаж на човека отсреща.
    Дано съм ти разбрал правилно въпроса и дано отговорът ми ти е достатъчен.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Смяна на нагревател на бойлер Елдоминвест
    От BAlexandrov във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 20
    Последно: 04-10-13, 22:18
  2. Проблем с инсталацията
    От TORO във форум Общ - софтуер
    Отговори: 8
    Последно: 13-04-08, 20:26
  3. Проблем при инсталацията на MSNMessenger 7
    От bushy във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 23-01-05, 15:09
  4. Проблем с инсталацията на BBO Бридж
    От PANTERA във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 16-12-03, 19:56
  5. win XP проблем с инсталацията
    От seso във форум Windows
    Отговори: 22
    Последно: 19-10-02, 00:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе