Страница 5 от 171 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 2555

Daikin - мнения за моделите на тази марка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    31
    #61

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Дайте ми повече информация за Daikin- FTXS35C. Интересува ме поддръжката- разваля ле се. Как се държи в студ? Добре ли е конструиран технически? Жалузите били ръчно настройващи се. А, бе общо взето, всичко ще е от полза като инфо.
    ИЛИ

    Mitsubichi- SRK25ZGX-S

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #62

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Как сравняваш 2 модела с различна номинална мощност?
    В конкретния случай, спрямо този модел на Daikin, Mitsubishi SRK25ZGX-S е по-добро. Но за какво помещение става въпрос? Едното е 35-ца, другото 25-ца?!

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #63

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Този даикин е стар модел. Скоро даже няма да се продава. По-новата му разновидност е FTXS35D. Не, че климатика е лош, но можеш да взеше и по добър за същите пари. Иначе по въпроса за студа. Амо Даикин и Мистубиши хеви са най-добри като характеристики. За клапите можеш да си ги настройваш нагоре, надолу с дистанционното, както на всеки климатик. Добър климатик с нисък КОП. Е, не чак толкова нисък ката на китайски инвертор.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    31
    #64

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Кажете ми някакъв аналог на Mitsubichi. Трябва ми за 35 куб.м. и долу-горе на добра цена -ефективен.
    Примерно- MSZ-FA35 VA или ........., какво?
    Или
    Daikin- FTXS35D

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #65

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    donevo, ако стаята е 35 куб.м. (а не квадратни), излиза, че тя е около 14 кв.м. - доста малка. Какви са тези 35-ци, за които мислиш? Ако ще е инвертор ти трябва 7-ца, максимум 9-ка! Дефинирай "добра цена" за теб - моделът на Мицубиши, който беше дал самият ти, струва 1900 лв.
    Аз бих ти предложил същият модел, но по-малък - SRK20ZGX-S - 1700 лв с COP 5,45! Другият вариант е някой General, Toshiba, Daikin. Опиши си помещението, изолации, блок, къща и т.н. и определи сума.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    31
    #66

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Значи ситуацията е следната: Стаите са две по 12 кв.м., искам едната да я топля през зимата, а лятото да охлаждам и двете. Височината на стаите е 260см. и втората 230см. Помещенията са в къща с южно изложение и еднокатови прозорци- дървени. 80% от стените са външни без допълнителна изолация. Няма етажи нагоре и надолу. Подът е от теракота, а тавана от гипс-картон.
    Очаквам разрешаване на въпроса .Моля ви помагайте . Рядко се попада на специалисти, а виждам, че тук има такива.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    29
    #67

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    FTXS 25 D. Не съм предполагал, че може да има такова благо отопление. Държа го засега на АВТО. Ни шум, ни звук нито вътре, ни вън! Вълшебна работа. Сега глася и за кухнята. Е, ако има някой да каже и как се сваля роторът/турбината/ на вентилатора за почистване, няма да е зле. Ама още е рано, де!

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #68

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Свалянето на вентилатора се прави само от майстор срещу заплащане. Да ама не, както казваше Петко Бучаров. Купуваш си един спрей за пичистване на климатици и напръскваш целия вентилатор. Оставяш да подейства и после изплакваш с вода пак с някаква пръскалка. Разбира се някой трявба да държи една тава отдолу. От теб се иска да свалиш клапите, предпазната решетка и евентуално и хоризонтално насочващите ламелки за да имаш достъп до вентилатора. Ако смяташ, че няма да се справиш сам ивикай майстор да ти направи профилактика на климатика. По назад в една тема един колега от форума си е изчистил по този начин вентилатора, без да вика майстори. Имаше и снимки. Вентилатора беше като нов. Аз лично го чистих моя с четка, но беше много пипкава работа. Лятото и аз ше го чистя със спрей. Разглобяването е сложна процедура.

    Едит: Това е почистващия спрей.
    http://83.228.53.252/pages/page12.php
    Има и едни други в бриколажа, които са за автоклиматици с тръбичка отпред за недосъпни места. Те даже може да са по удачни за почистване на вентилатора. Струват към 12лв. Япоснкия спрей е по-скъп. Принципа на дейсвие е един и същ.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    29
    #69

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Е, срещу заплащане и баба знае. Ясно е, че този цилиндричен ротор се изважда настрани, наляво или надясно и сигурно без да сваля елдвигателят. Ако някои знае евентуални трикове или фирмено заложени капани, за това питам. Надали е сложно като космическа совалка. Не ми се слагат ванички, найлони и пр. под вътрешното.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #70

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Вярвай ми, махането е по-сложно, отколкото да слагаш ваничка под вътрешното тяло. Иначе за разглобяването мога да ти пратя сервизна книжка, но те с есъветвам сам да го правиш. FTYN-D е същия като FTXS-C. Аз има за FTYN-D. АКо икаш ще ти го пратя. Голямо разглобяване е. Със спрея ще стане мнооооооооого по-лесно.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    31
    #71

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Да разбирам ли, че FTXS 25 D ще ми върши работа за описаните помещения?

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    1
    #72

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    daikin e nai dobroto ot klimaticite az rabotq vav firma v koqto podarjame globul izcqlo i bankite navsqkade slagame samo daikin az sashto si kupih daikin za doma v kashta sam qnuari kogato padna do minus 14 vav hola mi beshe 30 gradusa po princip po kniga mu davat ot minus 25 do plus 30 nqma po dobar ot nego toi e nomer 1

    //mod edit Jackas
    Добре дошъл във форума! Прочети правилата! http://forum.setcom.bg/index.php/topic,22317.0.html Следващия ти пост на маймуница ще бъде трит!

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    169
    #73

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Цитат Първоначално публикувано от daikin_ftxs35
    daikin e nai dobroto ot klimaticite az rabotq vav firma v koqto podarjame globul izcqlo i bankite navsqkade slagame samo daikin az sashto si kupih daikin za doma v kashta sam qnuari kogato padna do minus 14 vav hola mi beshe 30 gradusa po princip po kniga mu davat ot minus 25 do plus 30 nqma po dobar ot nego toi e nomer 1

    Сладур.
    Че в Глобул само с Дайкин ли са?
    И каква е връзката с поддържането на нещо от някой и качеството на някоя техника. Ми така ще кажат и другите дето работят с други добри марки. И които поддържат БТК, да речем..или М/тел...или Шел...и т.н.

    Имаш интересен начин на изразяване. Ми, моя в къщи "по книга" му дават да работи до +36 градуса. И не е Дайкин. Дали е по-добър?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    31
    #74

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Предлагат ни инякакъв General, но ....Иначе те как се държат?

  18. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #75

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Цитат Първоначално публикувано от donevo
    Предлагат ни инякакъв General, но ....Иначе те как се държат?
    http://forum.setcom.bg/index.php/topic,33657.0.html

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 171 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin - мнения за моделите на тази марка II част
    От badr във форум Климатици Daikin
    Отговори: 1724
    Последно: 19-04-24, 15:43
  2. Отговори: 3
    Последно: 12-10-13, 22:00
  3. OSAKA -НИКОГА- моят опит с тази марка
    От nach във форум Климатици Osaka
    Отговори: 38
    Последно: 17-08-11, 20:44
  4. Отговори: 64
    Последно: 20-07-09, 13:20
  5. Мнения за марка Bompani...
    От stsaki във форум Друга битова техника
    Отговори: 1
    Последно: 25-08-08, 12:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе