Страница 7 от 171 ПърваПърва ... 567891757 ... ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 2555

Daikin - мнения за моделите на тази марка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2
    #91

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    точната форма на помещението е
    Север
    |..........|
    |.........| Тр |
    |* ___|
    | | |
    | | К |
    | Х |___|
    | \
    |______|

    Х - хол 5.10х4.20, Тр - трапезария 3.6х3.6, К - кухня 2.5х2.
    ...... - прозорци в трапезарията / тераса в хола
    \ - брата към коридор
    моля предложяте и положение за климатика. - *
    Така, че не ме притеснява че кухнята ще има температурна разлика с останалата част.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    54
    #92

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Цитат Първоначално публикувано от ketuna
    Бихте ли ме посъветвали какъв модел дайкин да си взема за стая от 28 кв.м.,като да бъде икономичен и същевременно мощен.Цената е без значение,въпроса е да е хубав и да е произведен в Япония.Благодаря ви предварително.Всички мнения ще са ми от полза.
    FTXR 28 E URURU-SARARA. Работи на 220 волта . Твърди се от търговците/ и в рускоговорящите сайтове ,също/, че този модел на Дайкин се произвежда в Ярония.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #93

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Цитат Първоначално публикувано от ketuna
    Бихте ли ме посъветвали какъв модел дайкин да си взема за стая от 28 кв.м.,като да бъде икономичен и същевременно мощен.Цената е без значение,въпроса е да е хубав и да е произведен в Япония.Благодаря ви предварително.Всички мнения ще са ми от полза.
    FTXG35E мисля че ще ти свърши чудесна работа и също е произваден в Япония.

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #94

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    много съмнителна работа е това да ви кажа .. при условие че има завод в Белгия за Европа да се произвежда в Япония .. че и за България .. да не бъдем наивни .. японските стоки са и акцизни ,а белгийските не са ...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    67
    #95

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Цитат Първоначално публикувано от PacetoDG
    Здравейте, можете ли да ми кажете дали модел FTYN 50 F / RTYN 50 E (вътрешно/външно тяло) е инвертор.
    Не е инвертор.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    501
    #96

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi
    много съмнителна работа е това да ви кажа .. при условие че има завод в Белгия за Европа да се произвежда в Япония .. че и за България .. да не бъдем наивни .. японските стоки са и акцизни ,а белгийските не са ...
    абсолютно правилна посока на мислене ,такива филми като произведени в Япония спецялно за българите и видеш ли на 220 волта си е чиста комедия на която се хващат само в техно маркет и на чалга маркет , Японските дайкини
    1- са на 100 волта до 18 000 бту
    2- са на 200 волта над 18 000 бту
    3 - нямат и 1 европейска буквичка
    4- претежават кръгъл стикер за сертифицирано качество ЕР ДЖИ - RJ
    5-КОП над белгийското копие поне с 1.0 единица
    6.-ниво на шум под 25 дицибела вътре о 35 вън
    7- не се измерват в БТУ по каталог а Татамити
    8- пластмасите на всякъде са направени по-интелигентно - не пукат ,не се усукват при затваряне ,
    9- включват комплект и една Гейша за превод на дистанционното

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #97

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Mmitaka,серията FTXG има и за японският пазар,но под друго име мисля,а и на климатика пише че е произведен в Япония.Нали не мислиш че Daikin са мошенници на дребно.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    501
    #98

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Цитат Първоначално публикувано от KonanVarvarina
    Mmitaka,серията FTXG има и за японският пазар,но под друго име мисля,а и на климатика пише че е произведен в Япония.Нали не мислиш че Daikin са мошенници на дребно.
    Не следиш мисълта става въпрос за обратното от Япония за България . Това което искаш да подчертаеш е серия FTUX FLAT (S22FTUXS)

    Ако имаш конкретен модел който е направен от Японския концерн(не от румънския и белгийския) на 220 волта специално за България и е аргументиран с документация веднага посочи ще бъде интересно за специалистите

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #99

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    При положение, че за японският пазар повечето марки вече изнесоха заводите си почти изцяло /Саньо на 100%/ извън Япония в това число и Дайкин, е смешно да се мисли, че на българският пазар има произведени в Япония модели. Това, че на някой на кашона пише made in Japan е само търговски трик в най-добрия случай ако става въпрос за модел от високият клас може само компресора и някой елементи да идват от Японски завод.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #100

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Mmitaka,естествено че от Япония за България,нали не мислиш че обратното е възможно...
    blue1,да разбирам ли ,че прехвалените от теб японски климатици втора употреба също не са японски,а това е само търговски трик.
    Или ако трябва с една дума да се изрази човек то тя е -"маскари",за едните и другите.

  13. ayl
    ayl е офлайн
    Member Аватара на ayl
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    406
    #101

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Здравейте, аз поставих два такива климатика (FTXR-42E и FTXS-20D) преди 2 седмици. Все още нямам впечатления, защото не съм ги пускал докато имаше парно (т.е. до вчера). Вчера пуснах големия климатик, настроих го на HEATING и му зададох 23 градуса и влажност STD. Инфото показваше 22 градуса и 45% влажност. Та този започна да топли и след като не спря след известно време, а видимо беше вече топло, видях на инфото, че температурата е 26 градуса. Дадох го на AUTO и започна яко да охлажда. Трябваше да си лягам, та спрях експериментите. Но това, което видях и току що ви описах , никак не ми хареса. Въпросът ми е това нормално ли е или е ненормално (поне според мен) и дали не правя нещо грешно? Мислех, че като има задание климатика ще се опитва да го гони и поддържа, а не да го надхвърля с по няколко градуса.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #102

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Нормално е. Трябваше да го оставиш, да си влезе в режим и щеше да стабилизира температурата на градусите зададени от теб. Нали знаеш, че дистанционното има обратна връзка с машината и трябва да се "виждат", това също може да доведе до неточна работа на машината.

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #103

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Цитат Първоначално публикувано от KonanVarvarina
    Mmitaka,естествено че от Япония за България,нали не мислиш че обратното е възможно...
    blue1,да разбирам ли ,че прехвалените от теб японски климатици втора употреба също не са японски,а това е само търговски трик.
    Или ако трябва с една дума да се изрази човек то тя е -"маскари",за едните и другите.
    така е ,голяма част от новите и втора употреба машини на 100 волта са произведени в китай .. всички Фуджитсу и Санио ,Тошиба се произвежда в Тайланд което си е китайска провинция ,мощните модели на Дайкин и др ... това не е повод да се съмняваме в качеството им ,все пак се произвеждат за японския пазар който е много претенциозен

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #104

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Цитат Първоначално публикувано от KonanVarvarina
    Mmitaka,естествено че от Япония за България,нали не мислиш че обратното е възможно...
    blue1,да разбирам ли ,че прехвалените от теб японски климатици втора употреба също не са японски,а това е само търговски трик.
    Или ако трябва с една дума да се изрази човек то тя е -"маскари",за едните и другите.
    Първо- ако ми покажеш един мой пост в който съм прехвалвал на всяка цена втората употреба климатици ще те почерпя. Второ- винаги съм подчертавал, че няма значение къде е правен климатика а е важно за кой е правен. Трето- да след 2000 година масово японските фирми изнасят заводите си в Китай даже и тези който произвеждат за вътрешният пазар. Но на теб май повече ти се води безсмислен спор отколкото ти се чете.

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    501
    #105

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Отново ви задавам въпросът , и този път моля не отговаряйте като 16 годишни девственици ,който не знаят темата и пишат каквото знаят ,ПОСОЧЕТЕ МОДЕЛ И КООРДИНАТИ НА ДАЙКИН ПРОИЗВЕДЕН ОТ ЯПОНИЯ ЗА БЪЛГАРИЯ

    http://www.daikin.co.jp/aircon/index.html
    http://www.daikincc.com/



    .... Alexi концерна Daikin Industries Ltd. (Osaka, Japan, отдавна измести вътрешно японското си производство в Китай и запази бизнес център в Осака , абе какво ги мислите тия неща нека някой клиент да се изкаже как се държи гореописаната в тема марка Daikin

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 171 ПърваПърва ... 567891757 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin - мнения за моделите на тази марка II част
    От badr във форум Климатици Daikin
    Отговори: 1724
    Последно: 19-04-24, 15:43
  2. Отговори: 3
    Последно: 12-10-13, 22:00
  3. OSAKA -НИКОГА- моят опит с тази марка
    От nach във форум Климатици Osaka
    Отговори: 38
    Последно: 17-08-11, 20:44
  4. Отговори: 64
    Последно: 20-07-09, 13:20
  5. Мнения за марка Bompani...
    От stsaki във форум Друга битова техника
    Отговори: 1
    Последно: 25-08-08, 12:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе