Страница 55 от 171 ПърваПърва ... 545535455565765105 ... ПоследноПоследно
Резултати от 811 до 825 от общо 2555

Daikin - мнения за моделите на тази марка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #811

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Ами около месец търсих по кои ли не фирми F серията но никъде нямаше останал нито 25 нито 35, та някой даже доста спориха докато не погледнаха какво продават и не случайно V-clima след това намалиха цената на 1690лв. комплекта уж промоционално

    Сигурно има разлика защото при вътрешните от серията G и F има разлика имам снимки и можем да ги сравним.
    Друго също ми е интересно има ли разлика реална при 25 и 35 става въпрос за външните тела защото по размери и тегло са абсолютно еднакви - това значи ли софтуера или електрониката е само по различна.

    И не се заяждам ама какво значи продавам доста - тези климатици са скъпи и много малко хора купуват от тях - по мое мнение.
    До средата на септември имаше от F серията.При 25-ца и 35-ца само софтуера е различен,т.е оборотите на компресора и вентилаторите.
    Тези машини се продават много въпреки че са скъпи и според мене си заслужават парите.Напоследък много започнаха да се продават и Уруру-тата.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    131
    #812

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Цитат Първоначално публикувано от jori
    До средата на септември имаше от F серията.При 25-ца и 35-ца само софтуера е различен,т.е оборотите на компресора и вентилаторите.
    Тези машини се продават много въпреки че са скъпи и според мене си заслужават парите.Напоследък много започнаха да се продават и Уруру-тата.
    Машинките са супер - според мен но URURU SARARА не ми харесва лично, шуми и не е ефективен от към свеж въздух, за мен най доброто е каналния тип там всичкия ти въздух е свеж , а не само процент от него. Шуми като го пуснеш да вкарва свеж въздух на MAX и то доста - става въпрос за вътрешното тяло
    т.е. ако си сменя софтуера ще ми стане 35-ца такали да разбирам.

    И следващия въпрос от къде може да се намери софтуер.

    и аз като ги гледам няма никаква разлика но тлябва да взема една 35 и да видя

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #813

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Абсурд е да шуми Ururu Sarara

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #814

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    jori, кво значи абсурд да шуми... , Има "сериозни" микрофони и спектроанализатори, хващат всичко...даже това което не го чуваш.. Е, в лабораторни условия...

  6. Novice
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    5
    #815

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Цитат Първоначално публикувано от hP_Pavilion

    т.е. ако си сменя софтуера ще ми стане 35-ца такали да разбирам.

    И следващия въпрос от къде може да се намери софтуер.[/color]
    [/b]

    Искаш да овърклокнеш климатика ли? Ако успееш кажи, защото и аз ще опитам да направя същото с ОСАКАТА

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #816

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    При много марки разликите межди 9 и 12 са незабележими ли ги няма – Panasonic, Hitachi- модел със scroll компресор, най-вероятно и Дайкин не прави изключение (външно са едни и същи )- прави се с цел уедняквяване на елементите и поевтиняване на продукта. Но ако можеше всеки да сваля софтуеър нямаше да се внасят 12-ки в БГ всеки щеше да носи 9-ки Още повече че някои марки трябва се хакне външното тяло, на други вътрешното, на трети и двете.....

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #817

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    ако няма разлика поне в количеството фреон 35цата ще я квалифицирам като компромисна машина ,завишената и мощност ще е за сметка на КОП ,по висок шум и скъсен живот
    ЕДИТ: напротив ,при повечето има разлика поне в количеството фреон ,а най често и в диаметъра на тръбите ,като при качествените климатици задължително има разлика и в топлообменника на външното тяло

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #818

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Е,явно Дайкин не е от качествените(хахахаха),защото няма никаква разлика нито в количеството фреон(по каталожни данни),нито в диаметъра на тръбите(на абсолютно всички климатици 25 и 35 тръбите са 1/4 и 3/8),нито в топлообменника(теглото на външното е еднакво)
    Да напомня,че става въпрос за серията RXS- Професионал,която има славата като може би най-добрия продукт на Дайкин.

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #819

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Повярвай ми за тези марки май всичко си е едно към едно тръби 6 и 10, R410 A около 800 гр и т.н. ако има разлика то тя е видима – например 9-ката е с по-малко външно тяло Hitachi 10EH1(EH2), Fuji

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #820

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Нали писах защо ги правят еднакви?? И защо да не са като даикина 35 е 5.2квт макс на отопление, а 25-цата е 4,7 – 500Вт разлика – малко по-висока rotation compressor speed и готово То по тази логика и другите 2 марки не са хубави Ха ха ха

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    131
    #821

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Цитат Първоначално публикувано от bigmouth
    Нали писах защо ги правят еднакви?? И защо да не са като даикина 35 е 5.2квт макс на отопление, а 25-цата е 4,7 – 500Вт разлика – малко по-висока rotation compressor speed и готово То по тази логика и другите 2 марки не са хубави Ха ха ха
    За отопление
    Daikin - 25- max 4.5 kV
    35 - max 5.0 kV
    не знам другите данни от къде ги вземате и каво се продава

    На 36 страница от каталога го пише

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    131
    #822

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Цитат Първоначално публикувано от gacogaco
    Искаш да овърклокнеш климатика ли? Ако успееш кажи, защото и аз ще опитам да направя същото с ОСАКАТА
    какво лошо има да го овърклокна щом производитела го прави и за ще се пробвам и няма да има нужда да му слагам водно охлаждане и допълнителна перка )

    Не знам но фреона по каталог трябваше да е 800 грама на RXS25G2V1B, а се оказа като го взех че е 1000 гр. което е за 35-цата

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #823

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Alexi имаше предвид (и аз го подкрепям също), че от серия различни мощности машини с еднакви външни и вътрешни тела, най-добре ще се държи тази с най-малка мощност. Има модели, при които 20-ца, 25-ца и 35-ца са абсолютно еднакви по всичко показатели (с изключение на софтуера), промени се правят чак при 50-цата, защото би била с плащещо слаби характеристики само от вдигане на обороти

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #824

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    HP Pavilion, ползам оригинален каталог на Daikin (син дебел с адски много продукти), получен от Атаро Клима преведен на български, същия го имат и в друг вносител Еър Клима

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    131
    #825

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Цитат Първоначално публикувано от bigmouth
    HP Pavilion, ползам оригинален каталог на Daikin (син дебел с адски много продукти), получен от Атаро Клима преведен на български, същия го имат и в друг вносител Еър Клима
    Много хубаво че го ползваш и аз имам същия
    НО като ти го даваха някой съуми ли да ти каже че е пълен с печатни грешки - примерно на 17 страница със съдържанието има описано ча на 41 ще намериш FVQ-B/RZQS-C обаче такъв няма!!!
    А и този каталот си е за крайния клиент въобще не е за пълна информация има само общи данни на мен лично не ми харесва, аз съм почитател на сервизните каталози - тези които имат всичко за всеки модел подробно със схеми и т.н.

    Относно шумомерите не е задължително да се прави в лабораторни условия измерването, въпроса е да ползваш качествена техника и добре обучен и кадърен физик - може да ти хване честотно два компресора един до друг монтирани на някой си блок - BRÜEL & KJÆR мерцедеса на шумомерите в света.

    Я някой има ли идея за двете вътрешни тела с RXS25G2V1B

    Deian не се ядосвай явно има различни каталози с доста грешки пък и промени от страна на производителя както се оказа за моето подово стенно тяло и неговия компресор.


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Daikin - мнения за моделите на тази марка II част
    От badr във форум Климатици Daikin
    Отговори: 1724
    Последно: 19-04-24, 15:43
  2. Отговори: 3
    Последно: 12-10-13, 22:00
  3. OSAKA -НИКОГА- моят опит с тази марка
    От nach във форум Климатици Osaka
    Отговори: 38
    Последно: 17-08-11, 20:44
  4. Отговори: 64
    Последно: 20-07-09, 13:20
  5. Мнения за марка Bompani...
    От stsaki във форум Друга битова техника
    Отговори: 1
    Последно: 25-08-08, 12:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе