Страница 8 от 10 ПърваПърва ... 678910 ПоследноПоследно
Резултати от 106 до 120 от общо 136

Daikin FTYN-60F какво ще стане ако...или малък климатик за голяма площ...?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    97
    #106

    Re:Daikin FTYN-60F какво ще стане ако...или малък климатик за голяма площ...?

    Климатикът охлажда невероятно добре!Справя се много по-добре отколкото топли!Да видим колко ще устиска на жегата и каква ще ми е сметката

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #107

    Re:Daikin FTYN-60F какво ще стане ако...или малък климатик за голяма площ...?

    Много ясно,че се справя по-добре.Лятото трябва да осигури 10на до 15 гр разлика с външния въздух,а зимата до 35 гр разлика. Кое е по-трудно,като се знае,че зимата ми намалява ефективността (мощността) ?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    97
    #108

    Re:Daikin FTYN-60F какво ще стане ако...или малък климатик за голяма площ...?

    Здравейте!Реших да преместя външното тяло вътре в срадата а да повиша ефективността на машината! Трябва първо да потърся свестен майстор да ми го премести и евентуално догодина да му включа и конвектори!Като почне зимата ще снимам пак и да видим дали ще има полза от цялата галимация!

  5. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #109

    Re:Daikin FTYN-60F какво ще стане ако...или малък климатик за голяма площ...?

    Дай размерите на съседното помещение в което ще монтираш външното тяло и има ли отворен прозорец или врата...ако е малко помещение- не става ,трябва вентилация някаква...с други думи-не го мести отвън си е най добре.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    97
    #110

    Re:Daikin FTYN-60F какво ще стане ако...или малък климатик за голяма площ...?

    Смятах го като обем ще ми свърши работа!Изключително високо е и смятам ,че това е голямо предимство!



    Готово!Направих го!Преместих го в закрито помещение!Тръбният път стана 6 метра!Дори нямаше нужда от дозареждане с фреон!Очаквах на такова натоварване предната зима да е намалял!Голям зор видяхме с едната стена-дебела половин метър,но стана!!!Като ми остане време ще снимам как изглежда!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    97
    #111

    Re:Daikin FTYN-60F какво ще стане ако...или малък климатик за голяма площ...?

    Здравейте!Моля пуснете ми линк със спецификацията на този модел/каква консумация има при 5 ,0,-5 градуса,-10 и т.н.Преди време го бях открил но сега не мога?

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #112

    Re:Daikin FTYN-60F какво ще стане ако...или малък климатик за голяма площ...?

    Ето http://mmc.bg/admin/pics/17_3_prom_FTYN_10_2009.pdf

    Ам а да знаеш, че си "малко луд".
    Какво му беше на външното тяло отвън, Та нали за това го наричат "ВЪНШНО", за да е отвън.Как ще си запази кпопа, нали сега в това хале където си го преместил ще да стане по судено и отвън.Можеш да му запазиш копа или да го вдигнеш ако в това помещение е 7 градуса или повишиш температурата над 7 градуса

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    97
    #113

    Re:Daikin FTYN-60F какво ще стане ако...или малък климатик за голяма площ...?

    Хмм... ще видим,то ще си покаже!Ако не стане ще го преместя пак отвънТази таблица не ми върши работа!Трябва ми консумация и топлоотдаване при повече градуси основно при нула и плюс пет градуса!Така и не разбрах за логичен аргумент против да бъде вътре тялото включително и от майстора,който ми го премести!Всеки казва не може,ти си луд и т.н.Благодаря!


    Благодаря ти vclima!Точно това ми трябваше!Голям съм балък, търсих все в чужди сайтове!
    Значи трябва да се стремя към средна температура около 6 градуса?Понеже работи без да изключва с колко реално киловата ми дава прерaзход за 24 часа?Четох,че на един час работа трябва да почива 10 минути?Toест за 24 часа работи 8 часа повече?

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #114

    Re:Daikin FTYN-60F какво ще стане ако...или малък климатик за голяма площ...?

    Изтегли го от тук: 42 позиция
    http://v-clima.com/download_tech.php

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #115

    Re:Daikin FTYN-60F какво ще стане ако...или малък климатик за голяма площ...?

    Цитат Първоначално публикувано от lubaka2
    Хмм... ще видим,то ще си покаже!Ако не стане ще го преместя пак отвънТази таблица не ми върши работа!Трябва ми консумация и топлоотдаване при повече градуси основно при нула и плюс пет градуса!Така и не разбрах за логичен аргумент против да бъде вътре тялото включително и от майстора,който ми го премести!Всеки казва не може,ти си луд и т.н.Благодаря!
    Мисля че намерих "частично решение" само за зимата, при което да запазваш копа на климатика.Решението е да се комбинираш с доставчик на ел.енергия, този който ти доставя ток на теб или с мобилен оператор и вместо външното тяло да е в друго помещение да го преместиш в трафопост или в клетка на мобилен оператор в който има отделяне на топлина от уредите вътре.Студа не е вреди на уредите в трафопоста, дори големите трафове имат маслени радиатори за охлаждане.Така през зимата жегата създавана от трафа и другите електроуреди ще бъде охлаждана от твоето външно тяло на климатика, обаче лятото или не трябва да го пускаш или ще трябва отново да го местиш.

    Друг вариант, но доста скъп е да си вземеш климатик митсубиши от серията зубадан.При тях производителя гарантира еднакъе коп и топлоотдаване от +7 градуса до -25 градуса.

    Всичко това в кръга на шегата.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    97
    #116

    Re:Daikin FTYN-60F какво ще стане ако...или малък климатик за голяма площ...?

    Ето и обещаните снимки:
    http://tinyurl.com/yhrgrxc









    На скептиците/това явно са всички/ казвам временните резултати:
    -излъчваната топлина от климатика е постоянна
    -не влиза в размразяване,понеже няма конденз
    -по ламелите на външното тяло е абсолютно сухо
    -температура 6 градуса/постоянна/
    -влажност 80%/постоянна/
    -както виждате не ям доматите с коловете и има прозорци за лятото,които са там където ще отива най-топлия въздух/отгоре/
    -тръбният път е около 6 метра мисля,че споменах

    Между другото,видях вчера една евтина "марка" климатици,която е доста хвалена при 15 градуса и слънчево време имаше лед по цялата пита на външното тяло и упорито искаше да се размразиЗа да съм коректен,обаче беше на сянка!

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #117

    Re:Daikin FTYN-60F какво ще стане ако...или малък климатик за голяма площ...?

    Сега температурите са доста положителни. Интересно е какво ще стане при -10°,-15°,когато вече ще си на зор относно отоплението.Ако това помещение е такова,че отделяния студ от външното няма къде да "отиде",то температурата в него може да спадне под тази на външния въздух и климатика да е в по-неблагоприятни условия ,отколкото ако е навън.
    Разбира се,може да се получи и обратния вариант - в помещението винаги да са плюсови температури и да си на далавера. Искрено ти го пожелавам.

  16. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #118

    Re:Daikin FTYN-60F какво ще стане ако...или малък климатик за голяма площ...?

    Аз имам една конвенционална машина, с подобен монтаж. 6-та година, никакви проблеми за отопление и в най-големите студове. А температурата във "външното" помещение не е падала под -2*.

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #119

    Re:Daikin FTYN-60F какво ще стане ако...или малък климатик за голяма площ...?

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    Аз имам една конвенционална машина, с подобен монтаж. 6-та година, никакви проблеми за отопление и в най-големите студове. А температурата във "външното" помещение не е падала под -2*.
    Е браво , ще го имаме предвид ако се наложи.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    97
    #120

    Re:Daikin FTYN-60F какво ще стане ако...или малък климатик за голяма площ...?

    Най-после някой да ме подкрепи!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 10 ПърваПърва ... 678910 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin FTYN-25GX
    От kostadin11 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 58
    Последно: 10-02-14, 09:29
  2. Daikin FTYN/RYN50
    От bigmouth във форум Климатици Daikin
    Отговори: 48
    Последно: 03-01-13, 16:20
  3. Daikin FTYN 60F - инвертор ли е?
    От abcm във форум Климатици Daikin
    Отговори: 4
    Последно: 15-06-10, 15:32
  4. Daikin FTYN 50/60 - инвертор или конвеционален ?
    От vanko68 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 21
    Последно: 22-03-10, 09:16
  5. Питанка отностно Daikin FTYN 50/60
    От mdimitrovm във форум Климатици Daikin
    Отговори: 31
    Последно: 08-10-09, 18:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе