Страница 24 от 115 ПърваПърва ... 1422232425263474 ... ПоследноПоследно
Резултати от 346 до 360 от общо 1725
Like Tree856Одобрявам

Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    351
    #346

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    ...впечатленията са по-горе в 'ТТ' данните...с дистанцията не е кой знае какъв проблем да се оправиш - промяна градуси,степен вентилация и позиция клапи...на пролет ,есен - смяна на режима...ако е читава машината си заслужава...

  2.  
     
  3. Member Аватара на blekota
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    255
    #347

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Очаквах повече коментари за модела но явно тук не е разпространен и в това има логика понеже човека го е купувал от Румъния. Но определено нещо не са доволни от машината за да се навият да я продават и това не е до технически проблем а нещо свързано с удобството и работата което малко ме притеснява. Но рискувам, днес или утре ще опитам да ида да го взема, стига хората да са на разположение. Вероятно там ще разбера и какво не им харесва.

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    174
    #348

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    От пролетта имам такъв климатик но 56-ца. Общо казано нямам кой знае колко впечатления, охлажда без проблем целия етаж а за топлото да е работил два три дни само. Имам едно малко разочарование и то е че когато пуснеш аспирацията спира да топли което я обезсмисля защото освен зимата проветрение с климатика едва ли ще ти трябва, а и многото му пари са именно заради нея един вид като изпълнена по всички правила, вкара и изкарва въздух,системата - Ururo Sarara. Другия ми климатик също има по елементарна такава /само изкарва въздух/ но си топли и когато си я активирал. Не знам дали аз нещо не я активирам както трябва, не съм се задълбавал, натискаш функция за аспирация започва да върти друга турбина и "топлото" става с външната температура. Ако някой може да даде по подробна информация ще се радвам. Възможно е всеки модел да е различен. Ако ти е на далавера взимай го, това са скъпи машини, аналогичния за европейския пазар ти е над 4 хилядарки, на този колко е реалната не знам, зависи от вносителя но в Румъния наистина са по евтини. Моят там е 1600 евро без монтажа и гаранцията,мисля че 40-ката беше 200 надолу.
    Този пост е редактиран от liubo_; 10-11-12 в 09:33.

  5. Member Аватара на blekota
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    255
    #349

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Климата е вече при мен, днес ходих да я взема. Супер машинка, и дизайна и дистанционното само да зърнеш, всичко те милва по окото. Беше монтиран в една голяма спалня, и до колкото разбрах много им е шумял и им е пречил да спят и затова дамата е искала да го сменят, и то с какво, с някакъв Панасоник който вече са преместили в новата къща и от който са доволни защото бил безшумен. Нищо друго не знам, като го пусна ще пиша.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #350

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    "Нещастието" за едни е късмет за други....:D Да са живи и здрави жените ни.

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    174
    #351

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Цитат Първоначално публикувано от blekota Виж публикацията
    .......Беше монтиран в една голяма спалня, и до колкото разбрах много им е шумял и им е пречил да спят и затова дамата е искала да го сменят, и то с какво, с някакъв Панасоник който вече са преместили в новата къща и от който са доволни защото бил безшумен. Нищо друго не знам, като го пусна ще пиша.
    Да ти е честит, новия стар...... Може да е така, май и в къщи коментирахме че турбината ясно се чува. То има регулации но като че ли моя го оставих на най низката. Ще обърна повече внимание. Но определено Шарпа в другата стая ми се стори много по безшумен.

  8.  
     
  9. Member Аватара на blekota
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    255
    #352

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Машината е вече на стената. За първите ми впечатления не знам какво да напиша, класен климатик, но определено ако ти е в спалнята не е добре, доста шум вдига за което хората са били прави. Има регулация на оборотите на турбината но дори в режим "комфортен сън" е добре да си в съседна стая, от там нататък за всяка следваща степен шума е по голям, има нещо сбъркано мисля, добре че го сложих в хола. Иначе турбината на макс направо те отнася като Бойнг при излитане, което според мен е безсмислено, все едно климатика си го взел за физкултурен салон.

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    174
    #353

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Така е колега,преди два дни бях на село и си поиграх с дистанционното на моя,просто няма начин да намалиш оборотите,оставил съм го в нощен режим и като върти се чува ясно,мога да кажа че дори външното тяло е по безшумно от вътрешното. Нощния режим е малко по тих от 1 степен, остави го на него но разликата е малка. Само като стигне градуси става безшумен и духа слабо но не е така постоянно. Иначе топли целия етаж, в другата стая не пускам климатика.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    44
    #354

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Здравейте.Както писах в предните постове имах проблем със замръзването на дъното на климатика.Зимата чука на вратата а аз съм спокоен защото благодарение на /stelaartoa/реших проблема на стария а и на току що монтирания нов FTXS35J.Надявам се тази зима да няма проблеми.Първата снимка е от миналата година когато беше само Daikin FTX60GV, а сега новия е под стария.1 (1).JPG1 (2).jpg1 (3).jpg
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от bingobongo; 21-11-12 в 21:25.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    44
    #355

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Още малко снимки.А проблема с влагата по стъклата го реших с един Einhell.Einhell.bmp1 (6).jpg1 (5).jpg1 (8).jpg
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от bingobongo; 21-11-12 в 21:53.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #356

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    При мен миналата година 60GV-то замръзваше тавата, но професионалната 25-ца нямаше проблеми. Така че според мен малко си се престарал като си сложил нагревател и на 35-цата.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    174
    #357

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Добро изпълнение, похвала, аз не успях да намеря време за моите. Ами това около компресора за да го затопля ли е? Той би трябвало сам да се справя с това но няма лошо че си го направил. И това е обаче мое мнение, мисля че отходната тръба ще ти замръзне, вижда ми се дълга и тънка, там нагревателя няма да огрее.
    Какъв нагревател използваш, дай малко информация?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    44
    #358

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Това около компресора си е фабрично и явно не е само за да го топли а и за обезшумяване.Нагревателния кабел влиза чак във водосточната тръба и преди да го затворим го тествахме.Загрява маркуча доста добре.Сега е настроено да включва при дефроуст само ако е под -5 градуса.За повече подробности се обърнете към /stelaartoa/ той ги монтира за което съм му благодарен.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #359

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Цитат Първоначално публикувано от bingobongo Виж публикацията
    Това около компресора си е фабрично и явно не е само за да го топли а и за обезшумяване.Нагревателния кабел влиза чак във водосточната тръба и преди да го затворим го тествахме.Загрява маркуча доста добре.Сега е настроено да включва при дефроуст само ако е под -5 градуса.За повече подробности се обърнете към /stelaartoa/ той ги монтира за което съм му благодарен.
    Браво,много добре ти е монтирал нагревателя.А и също което ми харесва е,че е наблегнал на най-слабото място на всички клими и го е направил двойно там.Дано да ми остане време и аз ще си монтирам по този начин на моите.

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    174
    #360

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Цитат Първоначално публикувано от bingobongo Виж публикацията
    Това около компресора си е фабрично . . . . .
    Имах напредвид жицата /кабела/ не ватата. Колко време ти работи нагревателя, само по време на дефроста или повече? И каква е мощността на отоплението?
    Този пост е редактиран от liubo_; 22-11-12 в 20:23.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 24 от 115 ПърваПърва ... 1422232425263474 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 12-10-13, 22:00
  2. OSAKA -НИКОГА- моят опит с тази марка
    От nach във форум Климатици Osaka
    Отговори: 38
    Последно: 17-08-11, 20:44
  3. Daikin - мнения за моделите на тази марка
    От kilikanzer1976 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2554
    Последно: 14-12-10, 05:09
  4. Отговори: 64
    Последно: 20-07-09, 13:20
  5. Мнения за марка Bompani...
    От stsaki във форум Друга битова техника
    Отговори: 1
    Последно: 25-08-08, 12:35

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе