Страница 44 от 115 ПърваПърва ... 3442434445465494 ... ПоследноПоследно
Резултати от 646 до 660 от общо 1725
Like Tree856Одобрявам

Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #646

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    За колко купи навремето FTX50 -ката? 1500?
    Айде сега си помисли навремето при Нокрията дето бше 1000 отгоре щеше ли да я предпочетеш?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #647

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    хайде хайде до -10 не прави

    иначе да 1500 с монтажа и 6м път и почти бяхме свикнали да живеем заедно други времена бяха.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    52
    #648

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man Виж публикацията
    Просто допреди 3-4 години във форума масово се рекламираше Дайкин-а и масово хората си го купуваха, пуснаха и FTX50GV на хубава цена. Много ясно, че на толкова продадени машини все някъде е сложен в голямо помещение или с големи загуби и оттам тръгна легендата за дефростите. После почна да се рекламира Тошиба-та и Nocria-та. И там същата работа. Този сезон вече има повече оплаквания от Тошиба и Nocria, докато Дайкините явно заработиха по стандарт.
    Преди 3-4 години отстъпката за Дайкин беше доста по-гляма и съответно прибраните пари от дилърите бяха доста по-добри от сега, в сравнение с вносители на други марки към момента. От това всеки средно интелигентен човек сам може да си направи изводите защо до вчера Дайкин бяха супер, а вече не е за сметка на други марки, които са на "далавера" за част от така наречените загрижени съфорумци бързащи да дават компетентни коментари на нуждаещите се хора!

  5. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #649

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    фриго говориш пълни глупости.аз бях най-заклетия защитник на дайкин,но един КАСАП ме подлъга и сега ми е топло за малко пари.както бях казал-дайкин е страхотна машина,НО ПРАВЕНА ОТВЪД КУРИЛСКИТЕ ОСТРОВИ.
    smqnab и mirandi харесват това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    52
    #650

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Още един бързак?!

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #651

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Цитат Първоначално публикувано от Frigo Виж публикацията
    Преди 3-4 години отстъпката за Дайкин беше доста по-гляма и съответно прибраните пари от дилърите бяха доста по-добри от сега, в сравнение с вносители на други марки към момента. От това всеки средно интелигентен човек сам може да си направи изводите защо до вчера Дайкин бяха супер, а вече не е за сметка на други марки, които са на "далавера" за част от така наречените загрижени съфорумци бързащи да дават компетентни коментари на нуждаещите се хора!

    Това са пълни глупости. Преди същите години моделите на Daikin бяха в пъти по-евтини и за това бяха добри предложения като възможности и цена. Сложили сме значителен брой 50-ки. За няколко години, цените скочиха значително. От там и търсенето замръзна. Не са ми търсили Daikin поне от година. Съжалявам, но FTX50GV за 1500 лв. не е същото като за 2100. За едната цена е супер предложение, за втората е лудост! Та не дилърите са алчни, май са други хора?
    Този пост е редактиран от Mega; 30-12-13 в 21:25.
    VeleV.Klima, Kasap, smqnab и 1 други харесват това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    52
    #652

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Това са пълни глупости. Преди същите години моделите на Daikin бяха в пъти по-евтини и за това бяха добри предложения като възможности и цена. Сложили сме значителен брой 50-ки. За няколко години, цените скочиха значително. От там и търсенето замръзна. Не са ми търсили Daikin поне от година. Съжалявам, но FTX50GV за 1500 лв. не е същото като за 2100. За едната цена е супер предложение, за втората е лудост! Та не дилърите са алчни, май са други хора?
    Колега, не обичам да споря на щом се налага нека конкретизираме "глупостите" които съм казал според теб!
    Факт, че отстъпката за дилъри, която достигаше до 25% в комбинация с ниската цена (целяща разбиване на пазара) дойде доста добре на много фирмички, които заработиха добри пари, и хвалейки Дайкин "под път и над път" сега се скъсват да плюват, понеже вече няма далавера. Как тогава тези недостатъци на моделите тогава не съществуваха?
    PRACTIC и Павлин Андреев харесват това.

  10. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #653

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Недостатъците ги изтъкват потребителите, не търговците. Търговците продават каквото се търси. Нормална пазарна икономика. Няма как клиентите да се бият за Daikin пък аз да продавам най-много Toshiba (примерно)?
    smqnab и mirandi харесват това.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #654

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Няма как клиентите да се бият за Daikin пък аз да продавам най-много Toshiba (примерно)?
    Клиентите са "стадо", което трябва да се насочва в "правилната" посока
    Но пък от друга страна и цените на Дайкин си бяха добри - 1500 с монтаж на 18-ка, която е леко орязана професионалка - говоря за GV-тата, или пък подов на цената на стенен.

  12. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #655

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Цитат Първоначално публикувано от tweeg Виж публикацията
    Но пък от друга страна и цените на Дайкин си бяха добри - 1500 с монтаж на 18-ка, която е леко орязана професионалка - говоря за GV-тата, или пък подов на цената на стенен.
    Нали това казвам по-горе. За парите си машината беше добра, пък и Nocria беше доста нагоре като цена. След промените в цените стана безинтересна и не само тя.

  13. Novice
    Тук е от
    Jan 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1
    #656

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Моделите на Daikin са с 15 - 20% по-ниска цена от тези на Mitshubishi и General-Fujitsu, които са в същите класове климатици.
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 02-02-14 в 19:55.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #657

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Цитат Първоначално публикувано от Peter Subev Виж публикацията
    Моделите на Daikin са с 15 - 20% по-ниска цена от тези на Mitshubishi и General-Fujitsu, които са в същите класове климатици.
    Май гледате ценовите листи като дяволя евангелието. Такъв абсурд били по ниски цените им как ли пък не да погледнем например FTXS35S и ASHG12LMC който са в един клас относно мощности и консумация като видим цената на първия е със 500лв по скъп.
    А да хубаво си пускаш лека реклама ама поне си платете за свестен сайт
    Този пост е редактиран от justify; 02-02-14 в 21:39. Причина: поправка на граматични грешки.
    zvqara и mirandi харесват това.

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    256
    #658

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Спокойно във Варна постоянно се появяват нови фирми за известно време и после изчезват
    splitservice и mirandi харесват това.

  17. Novice
    Тук е от
    Mar 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    3
    #659

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Наистина през последните две години цените на дайкин все вдигнаха, но не много. Mitsubishi, Toshiba държат едни и същи цени но все пак са малко скъпи от Daikin. При Daikin обаче проблем съм виждал, но при Mitsubishi 99% от подадените сигнали за проблем се оказват фалшиви.

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    167
    #660

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Здравейте колеги, сега се зачетох в темата, и като ползвател от 4 зими на Дайкин, реших да взема отношение по темата, относно дали може 50FTXN да топли помещение около 45 квадрата. Единият от климите ми е FTXS42G и е сложен в помещение 28 квадрата + (срещу климатика, с врата 1,50 м.) кухня 12 квадрата т.е. общо 40 квадрата. Къща новоремонтирана (тогава) с външна изолация (5см.), енерджи стъклопакет и изолация (5см.) на тавана отдолу и всичко отвътре с гипсокартон. До към -20 градуса климатикът топли и прави 22-23 градуса (вероятно на максимална мощност 6,0 КВ, но то си е като номинал 5,4 КВ. Под тези температури до към -23 успява да задържи 21 градуса и под -23 му пускам духалката. В хола е с 27 лунички х 35 вата + 46 инча телевизор на който екрана му е с температура между 35 и 40 градуса (по спомен това). Никога не намалявам температурата, дори когато ме няма и винаги вентилатора ми е на макс (свикнал съм на шума). Хубаво би било да имаше по-голяма мощност, но докато работи ще е с него. После нещо с номинал около 6,5 КВ и развъртане до към 8,5 КВ. Това са ми впечатленията, дано съм помогнал на някой. Вероятно ще се амортизира по-бързо, въпреки събраните номинал и максимал, но връщане назад няма .Сега се загледах по това, но времето не му е дошло. ASHG18LFCA.
    Този пост е редактиран от stennly; 14-08-14 в 13:41.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 44 от 115 ПърваПърва ... 3442434445465494 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 12-10-13, 22:00
  2. OSAKA -НИКОГА- моят опит с тази марка
    От nach във форум Климатици Osaka
    Отговори: 38
    Последно: 17-08-11, 20:44
  3. Daikin - мнения за моделите на тази марка
    От kilikanzer1976 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2554
    Последно: 14-12-10, 05:09
  4. Отговори: 64
    Последно: 20-07-09, 13:20
  5. Мнения за марка Bompani...
    От stsaki във форум Друга битова техника
    Отговори: 1
    Последно: 25-08-08, 12:35

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе