Страница 11 от 41 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследноПоследно
Резултати от 151 до 165 от общо 605
Like Tree15Одобрявам

Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    168
    #151

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    Намерих условията в темата: https://forum.setcombg.com/index.php/topic,37916.0.html - не са никак много.

    Алгоритъма отпада, защото при по-високи зададени градуси проблем с чести дефрости няма. Дефектните датчици също, защото те ще подават грешни стойности независимо от настройките и товара.

    Според мен остава само 1 възможна причина - твърде ниска зададена скорост на външния вентилатор при малък товар, съответно голяма разлика м/у външната t и тази на изхода на питата, което е основен критерий за влизане в дефрост - само в този случай софта може да реши, че всички останали условия са изпълнени и единственото търсено е натрупаното време на работа на компресора.

    Проблема все пак е в производителя. Аз бих се пробвал да го разреша не като манипулирам датчиците, а повишавайки оборотите на вентилатора т.е. подобрявайки топлообмена на външната пита, стига да е възможно. Преди цялата гимнастика бих се застраховал, че проблема наистина е такъв, затопляики изкуствено външния топлообменник като внимавам източника на топлина да НЕ загрява и датчика за околна t, или премествайки последния някъде около перката, т.е. там където въздуха вече е минал през топлообменника и се е охладил допълнително, като по този начин изкуствено намалям отчетената t разлика м/у него и този на изхода на питата.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #152

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    към no one :

    Здравей! За кой алгоритъм от посочена от теб тема за дефрост говориш ?Там са за много модели ...
    Доколкото разбрах според теб дефрост се предизвиква при голяма разлика между Т околна и Т топлообменник . Сиреч , ако двете Т са близки не би трябвало да дефроства. А за да разберем дали е така би могло външния датчик да се премести вътре в питата ( да не стърчи вън) до перката като по такъв начин ще показва по-ниска Т . Как мислиш ? Просто за проба .

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    168
    #153

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    dimon, при всеки алгоритъм, независимо от марката, разликата м/у t-рите на двата датчика (за околна и за t на изхода на питата) е главния определящ фактор за начало на дефрост - има ли голяма разлика, значи има влошен топлообмен, а последния не може да се появи по друг начин освен от обледяване или зле работеща/неработеща перка. Дори и да се махнат от софта всички други условия, само това е достатъчно за да работи машината коректно.

    Очевадно при обсъждания проблем това условие е изпълнено, въпроса е защо, при положение, че няма натрупан скреж. Мести датчика за външна където казваш, или направо го залепи за другия - и при двата варианта ще отчете по-ниска t от външната, съответно разликата м/у двата ще е малка или никаква и софта ще бъде излъган, че всичко е нормално, т.е. конкретното условие не е изпълнено и няма необходимост от дефрост. Ако не искаш да го отваряш, ти остават 3 начина: или да затоплиш питата като внимаваш да не загрееш и датчика, или някакси да преохладиш последния, или просто да обдухаш питата допълнително имитирайки по-висока скорост на перката. И всичко това е само за да се локализира проблема - от там нататък трябва да се манипулира вентилатора.

    Мисля, че само премесването му вътре, както предлагаш, може да се окаже достатъчно за да бъде разрешен проблема трайно, но това ще се докаже само с проба.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #154

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    А когато наистина е нужен дефрост дали ще сработи по друг критерий - примерно (-14) градуса на хетексченджър термистора ?

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    168
    #155

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    Я най-добре го омотай временно с тиксо около другия - така разликата ще е никаква и би следвало да не влезе в дефрост изобщо. Ако това стане, значи гарантирано перката не обдухва достатъчно при малък товар и спокойно ще можеш да му търсиш подходящо място някъде вътре където предлагаш или пък за най-сигурно: да и се повишат оборотите.

    Ако обаче пак влезе в дефрост без нужда, вероятно проблема е другаде и ще почнем да обмисляме възможните варианти.

    Цитат Първоначално публикувано от dimon
    А когато наистина е нужен дефрост дали ще сработи по друг критерий - примерно (-14) градуса на хетексченджър термистора ?
    Не знам. Трябва да се установи опитно. Само ако повишиш циркулацията на въздуха, можеш да си спокоен, че няма да стане гаф.

    И все пак - ако изобщо проблема е където предполагам.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    135
    #156

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    Преместването на датчика за външна температура ще влоши работата на климатика. Той влияе пряко върху работата на компресора, ТРВ и външния вентилатор.
    spas.slavchev одобрява това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    168
    #157

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    techno, предложението е само за проба. А и да го излъжеш, че е малко по-студено отколкото е, едва ли ще има сериозна промяна в поведението му, особено в посока влошаване - целта е да се смали разликата в показанията на двата датчика за да не се изпълни това условие и да се докаже лош топлообмен.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    135
    #158

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    По ниска външна температура - по високи обороти на компресора - по ниска температура на изпарение - по ниска температура на изхода на питата.

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    168
    #159

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    Цитат Първоначално публикувано от techno
    По ниска външна температура - по високи обороти на компресора - по ниска температура на изпарение - по ниска температура на изхода на питата.
    ...и все пак по-малка разлика м/у показанията на двата датчика.

    Оборотите на компресора не зависеха ли от разликата м/у налична и търсена t вътре в помещението?
    Защото аз съм сигурен, че само от това зависят.

    Както и да е - dimon, не мести датчици, а затопли с духалка тясната част на питата (може и да я включиш 15 мин. след старта), за да задоволим всички претенции по диагностиката на проблема.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    135
    #160

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    Цитат Първоначално публикувано от no one
    Оборотите на компресора не зависеха ли от разликата м/у налична и търсена t вътре в помещението?
    Защото аз съм сигурен, че само от това зависят.
    Не е вярно. Например при -15° външна темп. компресора не може да работи на минимума си. Дори топлозагубите в помещението да са ниски, машината може да роботи on/off но с повишена моментна консумация.Температурата на изпарение ще бъде много ниска, съответно и налягането с което компресора засмуква ще бъде по ниско и за да може да компенсира налягането ще трябва да вдигне оборотите.

    Всеки климатик има минимално топлоотдаване, ако при ниски външни темп. компресора продължи да работи на минимума си то машината би слязла под този минимум и би се създал дискомфорт за ползвателя.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #161

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    Да не говорим пък какъв КОМФОРТ създава на ползвателя си 28-минутното дефростване . Модела даже се казва "комфорт" .
    Калява ползвателя - здравето и нервите му . Особено ако външното тяло е в близост до спалнята - знаете как се развърта компресора при дефрост - ЧУДО !!!
    Не знам за къв *** например при сух студ и -2 да речем ще ми дефроства. Навън няма грам влага и т.н. - Производителя се бил подсигурил от натрупване на лед по тялото , като не е помислено грам за клиента. За икономията и КОП-а пък не мога и да си помисля ...При Т<0 дефростваме 2 пъти в час . За 24 часа това са 48 цикъла ...средно по 6 мин( някога са и по 10-12) - 4,8 часа .
    Демек 5 часа той не работи в полза , а в загуба . FTX35-цата дефроства с 84 Hz честота , което клони към максимум мощност - да речем 0,8 КW/h. Приблизително 1лв на ден или 30 лв на месец ( ако е студен месец). .
    При това положение мисля , че е дори по-зле от конвенционален климатик ...
    В апартамента ми имам климатици от още 2 марки NEDAIKIN , които не помнят дали са се размразявали "някога въобще " .

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #162

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.


    dimon
    Голяма мъка човек, голямо наказание тоя дайкин сритай го от стената и си сложи една мидейка, ако не друго то поне ще си казваш - за толкова пари толкова......

  16. ya
    ya е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    284
    #163

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    Не е точно така, климатиците са си хубави, Вие какво си мислите, че Мицубишита, Тошиби и другите големи нямат болежки ли, всеки си страда от нещо в повечето случаи от замръзване, или презапасено обескрежаване. Но да се твърди, че по добре с конвенционалки отколкото с инверторен ДАЙКИН е прекалено. Казвам ВИ от опит НЕ Е. Сега отоплявам 55 квадрата С FTX50G в куц апартамент, последен етаж ъглов, с 5 прозореца, 3 терасни врати, почти без изолация(има 2см стиропор на 50% от външните стени), и за първи път от 10 години насам е топло в къщи. А преди това бях с ХАЕР обикновен от старите-най толещия климатик който съм виждал издухва до 60 градуса, ама и харчи около 7 ампера, и още един Женерал Електрик инвертор от старите, който харчи почти още толкова.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #164

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    Малко развитие по темата :

    По съвета на "no one" снощи преместих външния датчик в отделението на вентилатора . Когато външната температура стана 0 градуса започнах засичането ...Ииииии първия дефрост стана чак след 130 мин . Нещо невиждано досега . Досега беше на 28 задължително. След като дефростна започнах пак засичнато ...стигнах до 65 мин , но трябваше да си лягам и не успях да направя статистиката , но докато заспивах поне 30 мин не усетих да се размразява. За мен това е голям прогрес ...Евала на "no one " .Някакви смущения в работата на климатика не забелязах . Все пак се чудя защо се размрази въобще ...Беше при Т= -2,9 градуса . Днес сутринта се размрази веднъж при -7 след което изминаха 55 мин без дефрост , но трябваше да тръгвам за работа ...
    Продължавам наблюденията довечера...
    Поздрави !

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,705
    #165

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    dimon, а разхода на ел. енергия повиши ли се?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 11 от 41 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin FTX35JV vs. Panasonic cs-e12pkew-cu-e12pke-etherea-2013
    От SK7 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 4
    Последно: 06-10-13, 19:01
  2. Daikin FTX35JV или Mitsubishi MSZ-GE25VA
    От Gost 1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 01-06-12, 14:43
  3. Daikin FTX35JV или Daikin FTXS35J
    От nrjize във форум Климатици Daikin
    Отговори: 45
    Последно: 20-04-12, 22:49
  4. Daikin FTX35JV - струва ли си?
    От newmanGB във форум Климатици Daikin
    Отговори: 60
    Последно: 27-06-11, 20:58
  5. Fujitsu ASYA12LGC или Daikin FTX35JV ?
    От vannnnkata във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 34
    Последно: 28-10-10, 12:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе