Страница 3 от 41 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 605
Like Tree15Одобрявам

Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #31

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    Цитат Първоначално публикувано от dimon
    Taka трябва да бъде . Но не и на 22 мин при въшна температура примерно -1 . При мен когато температурата е доста под нулата външното тяло също се чува доста силно , макар че е на тампони ( истински) .
    Казах че имаш проблем с климатика...в гаранция е - взимай телефона и ги вдигни във въздуха ..не знам коя е фирмата и не ме интересува...климатика ти ще се съсипе така - не се мотай във форума да питаш повече.Техника си намери...

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #32

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    Цитат Първоначално публикувано от rkk
    Казах че имаш проблем с климатика...в гаранция е - взимай телефона и ги вдигни във въздуха ..не знам коя е фирмата и не ме интересува...климатика ти ще се съсипе така - не се мотай във форума да питаш повече.Техника си намери...
    Tова ми е ясно , още повече че съм техничар и се занимавам професионално със сервизиране на черна техника , но сега е топло ( над 0) и няма как да се покаже дефекта. Чакам застудяване ! Може би към НГ .
    Проблемът се показва само при -Т .

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    51
    #33

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    От 2003г. ползвам Ftxs35... в стая 20м2 при температури под -2,3градуса дефроста е на 30мин. и трае около 5 мин. климатика го пускаме от октомври до март и му задаваме температура 24 , 25 град. на същите интервали е дефроста и при -25град.
    Преди месец си купихме Fvxs25...за стая 16м2. ,тази стая е топла няма големи топлозагуби, дефроста на климатика беше на повече от час работа но траеше по дълго при външна температура около -10 градуса и зададени вътре 25 градуса.
    Преди седмица при температури около 0 градуса забелязах че новият климатик изключва периодично защото си достига зададените градусиа ,а стария в това време беше на дефрост. Не че климатика е повреден но сега разбрах че климатика/стария/ се държи така заради големите топлозагуби на стаята и работи на по- голяма мощност.



  5. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #34

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    Абсолютно правилни заключения си направил.Нека си направят изводите другите с въпроси по темата...всеки случай е индивидуален и логаритъма на дефроста няма начин да е по време,а е в зависимост от много фактори.

  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    6
    #35

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    Ако някой знае истината за тоя кратък дефрост, нека да напише. Защото, предполагам, че тези от вас, които действително се занимават професионално с поддръжка на климатици, имат достъп до специфична документация. Но не ми се четат вече глупости за топлозагуби и оразмеряване. Дайкин Ftxs35 по спецификация е предназначен за квадратура между 25 и 35 кв.м., /при някои фирми - между 15 и 30кв.м./ и стандартен таван 2,60 м. Така че няма как да не топли 20 кв.м., при положение, че е монтиран правилно и на правилно място. Просто климатикът дава някакъв дефект и искрено се надявам истинските професионалисти да намерят отговора и да ни помогнат, защото се оказва, че вече сме поне трима в тоя форум с един и същ проблем на тая марка. Условия - различни, дефект-един и същ.

  7. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #36

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    Дефроста пряко зависи от температурите измерени от датчика за външна околна температура и от датчика за температура на външния топлообменник. За съжаление манипулирането на датчиците не е препоръчително, защото ефективността на климатика като цяло зависи от техните правилни показания.

    Това са единствените параметри, които се променят, докато другите са фиксирани по минимално изминало време от предния дефрост и минимално/максимално натрупано време работа на компресора. При някой модели във формулата за разскрежаване участие взема и честотата, на която работи компресора преди дефрост.

    Нищо не може да се направи, защото това, което може е да се манипулират показанията на тези два датчика обаче това сериозно ще повлияе на ефективността на системата.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    6
    #37

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    valen1, датчикът, който се вижда отзад на външното тяло, за какво отговаря? Защото когато климатикът ми размразяваше на 20 мин. в студената мъгла, този датчик беше целият заскрежен.

  10. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #38

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    Той е да мери външната околна температура. Той е един от тези двата които участват в условията за влизане в дефрост.

    Не трябва да е заскрежен, някой точно поради тази причина го изваждат от гнездото му и го отдалечават малко от тялото, важното е да мери точно външната околна температура.

  11. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    6
    #39

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    Благодаря ти! Явно студеният вятър и мъглата са повлияли зле на този датчик, защото самият външен топлообменник почти не се заскрежаваше. То и кой ще го остави да се заскрежи-дефрост на 20 мин. в продължение почти на едно денонощие...
    А и два дни по-късно отвън температурата беше под -10, само че сух студ и аз нямах никакви проблеми-в стаята +24,+25, колкото му зададеш, с две думи беше жега.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #40

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    Като чета отговори на колеги с Дайкини ( подобни) тръпки ме побиват относно правилността на избора ми. Всички пишат за някви дефрости на 30 мин при -2,3'C . Ми тва не е нормално , бе хора. Имам и 3 други инвертора вкъщи ( Панасоници) на по над 7-8 г - ми при тях размразяването е само при необходимост . Чак при -10 съм забелязал , че започва на около 40 мин , но това се получава заради критерия за -4 'c на външния топлообменник. Апартаментът ми е добре изолиран , PVC... климатиците не се товарят , дори само поддържат. Доскоро на мястото на въпросния Дайкин имах Митсубиши ( 9-ка инвертор) и не е влизало никога в размразяване без нужда . Да не би логиката на дефроста при Дайкин в тези модели да е такава - при (-1) и надолу на 30 мин ????
    При всичките ми уважения към Дайкин , това което споменават в сервизното описание съвсем не е достатъчно :
    ................
    3.10 Defrost Control
    Outline Defrosting is carried out by the cooling cycle (reverse cycle). The defrosting time or outdoor
    heat exchanger temperature must be more than a certain value to finish.
    Detail Conditions for Starting Defrost
    The starting conditions is determined with the outdoor temperature and the outdoor heat
    exchanger temperature.
    The system is in heating operation.
    The compressor operates for 6 minutes.
    More than 28 minutes of accumulated time pass since the start of the operation, or ending
    the previous defrosting.
    Conditions for Canceling Defrost
    The judgment is made with outdoor heat exchanger temperature. (4°C - 22°C)
    .....
    Събрал съм няколко SERVICE MANUAL-а ...на FTX, FTXS и др. в които критериите за дефрост са едно към едно . Само в един друг модел участват и оборотите на компресора в режим на рзмразяване и някви мн.странни дроби от рода 47/64 ...и тям подобни...
    Ако се окаже , че при Т< -1'C Daikin-a се размразява на време го хвърлям през терасата. Иязък за името им и за хвалбите им !!!
    Не може да се нарича Comfort , a да ми причинява дискомфорт на 22мин. Честита Коледа !!!

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    43
    #41

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    Здравейте,

    Да кажа и аз какви впечатления имам защото имам и двата модела в нас ( София,Бояна)
    миналата година имах FTXS35D i FTXS25D а тази година си монтирах и 35JV
    35-цата ми е в хол който е 32кв и миналата година ми беше направил проблем тръгичката за вода беше замръзнала след това се усетих и я махнар и не съм имал проблеми повече.Тази година обачре стана неща странно с него.Като паднаха температурите до -15 преди 2 седмици работеше без проблем, както аз поддържам около 20-21 в нас, та си работеше и той и другите 2 (25-цата и 35JV), обаче към края на този преиод се връщам в къщи гледам в хола температурата 16 градуса.Застоях се в хола и засекох,че работи 25мин и се дегроства 14-15.Помислих,,че е замръзнал но беше тъмно и нямаше как да обикалям.Намилх му градосите на 19 и си легнах.На сутринта отидох погледнах външното тяло и видях,че дупката на тавичката беше замръзнала, но пък питата беше чиста.както и да е, рамръзнах тавичката с пистолет за топъл въздух и след това си заработи без проблем като си достигна почти веднага зададените 20 градуса.

    От тогава не е имало такива студове да видя дали пак ще стане така, но това което си мисля,че може да не е нивелирано хубаво тавичката и част от водата да замръзва при много студено преди да се оттече.С другите 2 нямах проблеми и си правиха комфортна топлина на всякъде

    Ще видя като застудее пак дали ще стане така, и ако не ще ги накарам да дойдат и да го погледнат

    Относно JV-то впечатленията които имам за 3 месеца от него е че малко повечко дефроства от другите 2 иначе като консумация е много добре и той

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #42

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Аз за ДАЙКИН други видове, освен тези ТТ данни не съм виждал, порови ли из мрежата, там се намират, но след доста ровичкане.
    Сервизните ги намерих !
    Бих искал да повдигна малко темата и ако още някой има FTX...JV да каже дали е забелязал това.

    към svetlik :
    Благодаря ти за отзива ! Това започва да потвърждава моята теза за размразяване на време.
    Между другото дори и най-тъпите климатици ( неинвертори) не правят дефрост по този начин . Правят го по необходимост.
    За теб дали е нормално примерно след 24 мин работа да се извършва 8 мин АНТИработа . Самият дефрост е въртене на компресора почти на максимани обороти напразно , в смисъл без да затопля стаята . За едно денонощие ще имаш около 48 дефроста по 8 мин =384 мин или около 6,4 часа. Консумацията в тези 6 часа пак ще е около 1КW/h. И къде отива тогава COP-а по дяволите !? Ако е бил 4 ,06 при твоя модел става 2,8 ...
    НЕКА някой друг да кажи дали знае модел на КОЯТО ще да е фирма да прави дефрост на 25 мин при Т на въздуха под +2 градуса !!!

    п.п. Относно датчиците - има си всички необходими : 1. Температура на въздуха , това дето ти стърчи отзад зад вън.тяло ,
    2. Температура на външния топлообменник ( на тънката тръба ) , или както някои го наричат дефрост датчик ,
    3. Discharge pipe temp. control , след компресора
    И трите са ntc термистори с еднаква стойност при зададена температура.

    Ааа, и още нещо , след като УЖ е проектиран на време 20 и няколко минути , защо като му задам 27 градуса спира да прави дефрост на време , само по необходимост...може да си бачка 2 часа без да се размрази примерно при -3'C , но на мен не ми трябват дебели сметки , а комфорт . To май и модела се именуваше Comfort !

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    204
    #43

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    Би ли дал линк към сервизните на модела

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #44

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    Цитат Първоначално публикувано от mir71
    Би ли дал линк към сервизните на модела
    Линк няма - виж в пощата !

  18. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #45

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    Точно пък с този орязан модел си решил да се топлиш и говориш за комфорт...не се сърди ,но наистина ми е странно как се купува този модел за отопление?Дефроста не е на време...сам си стигнал до извода.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 41 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin FTX35JV vs. Panasonic cs-e12pkew-cu-e12pke-etherea-2013
    От SK7 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 4
    Последно: 06-10-13, 19:01
  2. Daikin FTX35JV или Mitsubishi MSZ-GE25VA
    От Gost 1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 01-06-12, 14:43
  3. Daikin FTX35JV или Daikin FTXS35J
    От nrjize във форум Климатици Daikin
    Отговори: 45
    Последно: 20-04-12, 22:49
  4. Daikin FTX35JV - струва ли си?
    От newmanGB във форум Климатици Daikin
    Отговори: 60
    Последно: 27-06-11, 20:58
  5. Fujitsu ASYA12LGC или Daikin FTX35JV ?
    От vannnnkata във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 34
    Последно: 28-10-10, 12:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе