Страница 13 от 13 ПърваПърва ... 3111213
Резултати от 181 до 191 от общо 191

FTXN50K/RXN50K и FTXN60K/RXN60K - новите попълнения на Daikin

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #181

    Re:FTXN50K/RXN50K и FTXN60K/RXN60K - новите попълнения на Daikin

    Цитат Първоначално публикувано от bigmouth
    По принцип си прав, само че 18-ка се слага в помещения 33-35м2, а не под 30. още повече че тук вътрешното тяло е 1050 или 1070мм срещу 800мм на Fuji/Fujitsu, 870 на Panasonic (които също е до макс 6.7квт). все пак се гледа номиналната мощност, която е по-висока от тази на една 12-ка. не защитавам моделът FTXN50, просто той е много мслко по-лошо предложение от FTX 50. разликата е по-малка от тази, която се очакваше да бъде. Ако тярбва да допълня недостатъци на този модел ето още 2 неща, които не ми харесаха: 1. на всички хубави климатици крачетата са поцинковани - това означава, че като се пристегнат с болта към стойката няма боя която да се олюпи и след 2 години да потече ръжда. тук просто са боядисани и ще гледаме филма с ръждата. Най неприятното от монтажна гледна точка е предно дясно краче(това пред вентилатора) много малко стърчи напред. Отворът за болта, хващащ климатика за стойката е почти под тялото на климатика и е много трудно достъпно, ако се монтира под прозорец - трябва да легнеш върху целия климатик и да се провесиш хубаво с главата надолу за да уцелиш дупката - старшно недомислие..А за кредита си прав. Но има едно "но"- до няколко години изискванията за А клас ще са променени - завишени с около 20%. Освен това до няколко години енергийната ефективност ще се смята както тази в Япония- затова сега има такива разлики между японските и европейските модели.
    Сигурно е така за помещението в което се слага, но при мен всичко се изчислява за температура 25-25.5 градуса когато става въпрос за дайкин защото на тази температура се чувствам комфортно, а когато става въпрос за фуджитсу и & ми е достъчно 23 градуса вътре до -4 градуса навън и 24 градуса под -4 градуса за да се чувствам добре.Мисля, че фуджитсу създава по-осезаема температура за човешкото тяло-поне аз така я чувствам, но и един колега когато зимата влезнеше в офиса след 10-15 минути ми казваше: "Толкова е топло и приятно че направо започвам да дремя...".Е това някак не се получава при дайкина.Чудя се дали и при тошиба и мицубиши ще се чувствам така на 23 градуса?

    Та поради температурата която обичам зимата 50-ка слагам на до 30 кв.м. и засега съм доволен от сметките за ток.
    Каквъто и климатик да взимам задължително ще е с плазма филтър, без значение дали ще е фуджитсу, мицубиши или тошиба.
    В момента в който ми останат излишни пари ще сменя подовия дайкин с плазма климатик.Ако дотогава има подова плазма ще купя подова.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #182

    Re:FTXN50K/RXN50K и FTXN60K/RXN60K - новите попълнения на Daikin

    Е ако искаш да си 50% преоразмерен- тогава да. Иначе няма спор Fuji/Fujitsu подават въздух с най-висока температура. Малка корекция на пишещите няколко поста по-нагоре- компресорите се казват Recchi, и бяха доста добри - поне това бяха моите впечатления.

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #183

    Re:FTXN50K/RXN50K и FTXN60K/RXN60K - новите попълнения на Daikin

    С ТОШИБА също ще се чустваш добре, потока е комфортно топъл.

  5. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #184

    Re:FTXN50K/RXN50K и FTXN60K/RXN60K - новите попълнения на Daikin

    bigmouth : мерси за обзора,
    за вътрешното тяло някакви впечетления? вярно че на заима ще си проличи и това но някой път има неща които си се виждат и от раз.

  6. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #185

    Re:FTXN50K/RXN50K и FTXN60K/RXN60K - новите попълнения на Daikin

    Цитат Първоначално публикувано от bigmouth
    вчера разглобих едно външно тяло на FTXN50 от любопитство. Честно казано имах огормни резерви към този модел.какво се оказа обаче: двуредов много добре направен топллообменник, Blue fin кондензатор, уникална футуристична по форма перка на външния вентилатор сигурно гарантираща както нисък шум, така и много добро обдухване, перката е от еластична и относително дебела пластмаса, гарантираща здравина, китайски мотор на вентилатора, платка разделена на 2 части с голям радиатор за PAM модула, достатъчен брой видими защити по платката, тръбната разводка около компресора е много нагъната - намалява се шума и вибрациите, има 2 mufler-а, EEV, датчик на тръбата веднага след компресора на нагнетателната тръба, добри заварки, чохъл на конпресора (един около него) и един около тръбите- между тях и кутията. Външнияте чохли е гумирани - не се знае ако се вдърви зимата дали няма да дрънчи леко или по-силно. Има и чохъл върху компресора. Китайски 4 пътен с китайска бобина, но такива слагат всички. Липсва досадната мрежа отзад на климатиците, която събира всякакви боклуци. Като цяло мнооооого добре изглеждащ модел със следните няколко забележки: 1. има само една дупка на дъното на тавата под топлообменника - не е особено подходящо за нашия климат води до замръзване на външното тяло-това има много тъпо решение - да се разпробива тавата на още поне 2 или 3 места ако се появи такъв проблем през зимата. Нещо не ми хареса как е закачена стойката на вентилатора за топлообменника в горната си част- след разглабяне не си дойде сама на мястото, а трябваше да се пасне с малко повече внимание. Трябваше при сглабянето да напасвам повече от нормалното горния капак. Тук интересното е как ще се представи конкурентния модел на Panasonic YE18, които е със същите технически характеристики
    И аз разглобих и потвърждавам - прекрасен климатик. Към забележките може да се добави единствено, че предното краче от леката страна и недостъпно (скрито навътре от стърчащата предна решетка) и това доста дразни монтажниците. Утре разглобявам YE18, но тъй като вече успях да разглобя YE12 знам какво ще видя - един максимално поевтинен климатик, който не е възможно да се конкурира с въпросния Дайкин. А доставната цена се различава с 16 лева към момента в полза на Панасоник. Ако разликата беше 160 щях да съм съгласен. Това е положението.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #186

    Re:FTXN50K/RXN50K и FTXN60K/RXN60K - новите попълнения на Daikin

    Как хвалите нещо, което още не е работило, че и на хартия е с лоши параметри? Софтуерът дали е същият като на FTX50 или си е писан за новия модел и какво ли може да очакваме?

  8.  
     
  9. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #187

    Re:FTXN50K/RXN50K и FTXN60K/RXN60K - новите попълнения на Daikin

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Каквъто и климатик да взимам задължително ще е с плазма филтър, без значение дали ще е фуджитсу, мицубиши или тошиба.
    В момента в който ми останат излишни пари ще сменя подовия дайкин с плазма климатик.Ако дотогава има подова плазма ще купя подова.
    Джъсти, те сегашните подови на въпросните марки, които си споменал + Шарп са на цени 1950-2100лв. за 25-ца и ако вземат един плазмен филтър да им "набутат" вътре и ще станат "сребърни" кът големия Нек.ура на Дайкин. Е, не чак толкова, но ще подгонят 2500лв. за най-малкия размер, да не говорим за 50-ката. По-добре изчакай внос от Далечния Изток на някоя използвана, но запазена Z40V2 с оргинално ДУ за има-няма 1500-1800лв. и ше си праиш баня на яйцата през студените зимни денонощия, а с останалите пари сменяш и другия климатик

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #188

    Re:FTXN50K/RXN50K и FTXN60K/RXN60K - новите попълнения на Daikin

    Вътрешното е същото както на FTX отново произведно в Тайланд, но без око. Може би е същото както старите FTYN-ки
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1305880199[/time]_________________________________________________

    Все пак това влиза в класа на нискобюджетна инверторна маркова 18-ка и не може от нея да се желае да е както FD, Дайсейкай или Нокрия. Ако е като тях то тогава тези скъпи модели няма как да се продават

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    69
    #189

    Re:FTXN50K/RXN50K и FTXN60K/RXN60K - новите попълнения на Daikin

    Така, вече и аз съм с FTX50 GV. Някой беше писал да си отварям очите на четири да не ми набутат новия модел. Това са означенията на вътрешното/външното тяло: FTX50GV1B/RX50G2V1B. Останах доволен от монтажниците - работиха бързо и професионално според мен. Вакуумираха. Ами това е засега. Живот и здраве ще видим как ще е зимата. Помещението е около 30 кв. м. Ще бъде хол/кухня. Юг/запад изглед, без изолация с намерение и изолация да сложа тази година. Къщата е еднофамилна. По принцип тази стая досега не се позлваше и въпреки хубавото изложение зимата в нея пада до 0-3 градуса.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #190

    Re:FTXN50K/RXN50K и FTXN60K/RXN60K - новите попълнения на Daikin

    Цитат Първоначално публикувано от digunan
    Така, вече и аз съм с FTX50 GV. Някой беше писал да си отварям очите на четири да не ми набутат новия модел. Това са означенията на вътрешното/външното тяло: FTX50GV1B/RX50G2V1B. Останах доволен от монтажниците - работиха бързо и професионално според мен. Вакуумираха. Ами това е засега. Живот и здраве ще видим как ще е зимата. Помещението е около 30 кв. м. Ще бъде хол/кухня. Юг/запад изглед, без изолация с намерение и изолация да сложа тази година. Къщата е еднофамилна. По принцип тази стая досега не се позлваше и въпреки хубавото изложение зимата в нея пада до 0-3 градуса.
    Честито за придобивката и дълга, вярна и безаварийна работа!
    И един съвет от мен: Непременно си направи изолация. Тези спартански условия с температури около 0°С в неотопляеми помещения в къща са ми до болка познати . Ако не предприемеш нещо, рискуваш да измъчиш машината и себе си в зимните месеци. А и вероятно ще плащаш луди сметки за ток. Дано да не изляза прав!

  13. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #191

    Re:FTXN50K/RXN50K и FTXN60K/RXN60K - новите попълнения на Daikin

    излязоха и новите малки модели 25 / 35.
    има ли впечатления за тях?
    някое сервизно не изтече ли?

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 13 от 13 ПърваПърва ... 3111213

Подобни теми

  1. Новите цени на Daikin или ритуално харакири
    От Mega във форум Климатици Daikin
    Отговори: 53
    Последно: 13-04-13, 00:15
  2. Daikin FTXN50L или FTXN50K - кой от двата?
    От djega във форум Климатици Daikin
    Отговори: 13
    Последно: 13-10-12, 18:16
  3. Отговори: 24
    Последно: 23-06-12, 17:36
  4. Daikin FTXN50K
    От dimo2 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 11
    Последно: 27-08-11, 21:44
  5. Ето и малко сайтове от мен: Нови попълнения
    От Danail Killer във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 13
    Последно: 04-01-05, 11:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе