Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 46

Климатик Daikin FTKS20D3VMW - не топли

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #16

    Re:Климатик Daikin FTKS20D3VMW - не топли

    Цитат Първоначално публикувано от climamarket
    Аз програмирам успешно платки (външни и вътрешни), разполагам с програматори за това. Мисля, че като мен във форума има много "специалисти" стига да им се даде възможност (програма, програматор и указания)
    Просто вече писах, че японските марки доста ревниво пазят своята информация - аз и до ден днешен за да направя от 9-ка 12-ка на панасоник се налага да разпоявам еепрома на въшната платка, защото не знам кода с който да вкарам външния процесор в режим на програмиране...
    Едно време имаше едни CS/CU-E15DKE, които даваха голям проблем с размразяването и се наложи да се поотвори EEV-то и да се увеличи скоростта на компресора в режим размразяване - разпояваш еепрома, препрограмираш два байта запояваш и готово - стига да знаеш какво и къде да програмираш...
    И с този дайкин нещата по-скоро опират до информация, отколкото до специалисти...Често хора, които имат вярната информация се обявяват за специалисти без да са такива...
    Пак ще повторя - не си губете времето с тази работа...
    Клима ти си САМО оператор и оперираш, а не програмист да програмираш.След като ти трябва програма, указания и ..... и чакаш някой друг..... значи нищо не разбираш от програми и програмиране...
    Това, че можеш с няколко уреда да подмениш фърмуера, не означава че програмираш..., някой хора така си сменят фърмуера на телевизора... ама и те като теб чакат да излезне новата програма(новия фърмуер)...

    То и аз съм оператор в момента да знайш- на Уиндоус 7, то и затова като бъгне нещо и двамата чакаме ЪПДЕЙТ, а не го пишем, тестваме и ...


  2.  
     
  3. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #17

    Re:Климатик Daikin FTKS20D3VMW - не топли

    Аз какво разбирам и колко мога отдавна съм го доказал...Темата беше съмсем друга и не виждам какво общо има бил гейтс...Просто посъветвах човека да не си губи времето, а то какво излезе...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    10
    #18

    Re:Климатик Daikin FTKS20D3VMW - не топли

    И аз си мислех да сваля епрома, но като нямам фирмуера /никъде нищо не пише/ явно минавам на вариянта да купя цяла платка за модела с отопление, първо за вътрешното тяло, а в последствие и външна ако се налага. Е ще падне търсене и чакане в ебей. Между временно ако на някой му трябва само охлаждащ дайкин да се обади .

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #19

    Re:Климатик Daikin FTKS20D3VMW - не топли

    Интересно ми е колко пари брои за този климатик за охлаждане? Извинявам се за оф-топика, то станалото-станало. Не знам дали преправянето си струва.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    10
    #20

    Re:Климатик Daikin FTKS20D3VMW - не топли

    Излезе ми около 500 лева + 100 лева с поставянето. Лошото е, че го сложих лятото и чесно казано в последствие разбрах, че няма отопление.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    10
    #21

    Re:Климатик Daikin FTKS20D3VMW - не топли

    Темата продължава . Закупих вътрешно тяло FTXS20D3VMW т.е. това което има функция отполение. Просто излезе 2-ра ръка такова и реших да рискувам. Взех от него вътрешната платка заедно с датчици и всичко и я сложих на мястото на моето. Пуснах и ... пак дърво .. климатика си правеше същото както преди т.е. рестартира се. Явно проблема е във външната платка. Направо не нога да повярвам. Просто няма логика на външната ми платка да има всички елементи, а нещата да не стават. На нея има едно реле на което трябва да му се подадат 12 волта и ще пусне фаза към магнит вентила, но нещо не се получава. Ако някой има идея да сподели.

  8.  
     
  9. boy
    boy е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    126
    #22

    Re:Климатик Daikin FTKS20D3VMW - не топли

    Добре де,а вдига ли някаква грешка.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    10
    #23

    Re:Климатик Daikin FTKS20D3VMW - не топли

    Не, няма грешки, пробвах и по двата метода с дистанционното. Дори след като се рестартира т.е. остава в изходна позиция, диода на външното тяло си мига нормално.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1323357794[/time]_________________________________________________

    Ето я платката нагледно:

    http://postimage.org/gallery/32w6kj0u/784aad0e/

    [img width=800 height=600]http://s6.postimage.org/79nx1h0jl/PC080045.jpg[/img]

    [img width=800 height=600]http://s6.postimage.org/a5108c4jl/PC080046.jpg[/img]

    [img width=800 height=600]http://s6.postimage.org/4uw1h1kap/PC080047.jpg[/img]

    [img width=800 height=600]http://s6.postimage.org/95apcmpdt/PC080049.jpg[/img]

    [img width=800 height=600]http://s6.postimage.org/7rj2hbq4h/PC080051.jpg[/img]

  11. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #24

    Re:Климатик Daikin FTKS20D3VMW - не топли

    Цитат Първоначално публикувано от climamarket
    Едно време имаше едни CS/CU-E15DKE, които даваха голям проблем с размразяването и се наложи да се поотвори EEV-то и да се увеличи скоростта на компресора в режим размразяване
    Как се прави това??? Скоростта на компресора програмно ли се увеличава ? И след такава интервенция не замръзва ли топлообменника на вътрешното тяло по време на дефрост?

  12. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #25

    Re:Климатик Daikin FTKS20D3VMW - не топли

    Конкретно за модела това се прави като се запишат две по различни числа на две места в еепрома. едната стойност е на колко стъпки да е отворен вентила като числото се записва четири пъти по-голямо, защото една стъпка на иглата става след четири пулса, а другата стойност е за оборотите на компресора по време на размразяване. След това "преправяне" трупането на лед по външния топлообменник се прекрати.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #26

    Re:Климатик Daikin FTKS20D3VMW - не топли

    Цитат Първоначално публикувано от climamarket
    ... едната стойност е на колко стъпки да е отворен вентила като числото се записва четири пъти по-голямо, защото една стъпка на иглата става след четири пулса...
    При някой модели, промяната на една стъпка на иглата става след 8 импулса, не при всички е 4 импулса.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    Самоков
    Мнения
    91
    #27

    Re:Климатик Daikin FTKS20D3VMW - не топли

    Цитат Първоначално публикувано от Korohulio
    Излезе ми около 500 лева + 100 лева с поставянето. Лошото е, че го сложих лятото и чесно казано в последствие разбрах, че няма отопление.
    Струва ми се колега че си си сложил таралеж в гащите. Сега си сменил вътрешната платка, после ще смениш външната, след това ще трябва да смениш и термодатчиците щото тези са предвидени само за ниска температура. Май трябваше да започнеш от тях. Дано успееш да го подкараш и на топло .

  16. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #28

    Re:Климатик Daikin FTKS20D3VMW - не топли

    Цитат Първоначално публикувано от climamarket
    След това "преправяне" трупането на лед по външния топлообменник се прекрати.
    Това можеш ли да го правиш и с други марки климатици?

  17. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #29

    Re:Климатик Daikin FTKS20D3VMW - не топли

    при панасоник и конкретния модел си е четири импулса, за други модели не знам...
    подобни "преправяния" мога да правя единствено при самсунг, защото там във външното тяло могат да се променят до 625 параметъра, предполагам, че това е възможно да се прави с всяка марка, но никой не ти дава документация, а в конкретния случай с модела на панасоник преди години тази информация дойде от фабриката...

  18. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #30

    Re:Климатик Daikin FTKS20D3VMW - не топли

    Питам те,понеже имам една щайга Haier 12HV03/R2(SDB) с калпав дефрост.Ако може да и се помогне бих се навил да и побаеш.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с климатик national-не топли
    От nike65 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 3
    Последно: 11-11-12, 12:34
  2. Климатик Diplomat DPL AUS12 H53R-G - не топли
    От condors1 във форум Други марки климатици
    Отговори: 14
    Последно: 24-02-12, 14:58
  3. Климатик Samsung AQ 12FC SER-не топли
    От Sabrin във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 6
    Последно: 15-11-11, 20:09
  4. Климатик ATC 12-ка - не топли
    От BornToDrink във форум Други марки климатици
    Отговори: 2
    Последно: 24-03-11, 20:43
  5. Daikin FTX35GV1B+ RX35GV1B ще ми топли ли хола?
    От nevena666 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 17
    Последно: 02-09-09, 20:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе