Страница 37 от 56 ПърваПърва ... 27353637383947 ... ПоследноПоследно
Резултати от 541 до 555 от общо 832
Like Tree59Одобрявам

Mitsubishi MSZ-GE25VA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    25
    #541

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Здравейте! Имам модела от около 4 месеца ,досега съм го почиствал 2 пъти .Ползва се в спалня. Въпроса ми е колко често трябва да се почистват филтрите и имате ли наблюдение влияе ли това на работата климатика?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #542

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    То си показва колко често щом като са чисти, няма кво да ги чистиш,аз моите ги чистя на две семдици на чешмата.Непочистването влияе на работата, задънват се и оттам намаля въздушният поток и все едно винаги работи на най бавните обороти на турбината, а така не се стопля добре и климатика е спънат.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    25
    #543

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Вчера и днес температурите останаха отрицателни и пред деня поради което външното тяло на Мицубишито се обледи доста (за това спомогна и падналият сняг) и стана шумно особенно когато компресорът работи на средна или по висока степен освен това е започнало да се събира доста лед около отвора за оттичане. Въпросът ми е дали това със шума е нормално и може ли да се направи нещо по въпроса и дали събралият се лед може да навреди по някакъв начин ако достигне топлообменникът? Според прогнозите следващите дни ще става още по студено и предвид факта,че климатикът е на усойно място където не достига слънце през зимата очаквам количеството лед да се увеличи затова ми трябва съвет!

  5. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,690
    #544

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Ако ти е на удобно място, няколко шишета с топла вода докато се махне леда от тавата и отвора е най-лесното решение. Следва як студ и няма да има влага, и климатика ти ще остане чист.

  6. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #545

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    С цел да не се занимавам с глупости и да не го мисля климатика още като го монтирах направих подгряване на тавата и отвеждащата тръба за конденз от външното тяло. Частите се продават в магазините за хладилна техника и електроника. Захранване се взема от компресора.

    Необходими материали:
    1. 2 бр. стъклени стопяеми предпазители 1 ампер с държач за предпазител в който се монтират. Защита от късо съединение. Ако климатика е свързан директно към инсталацията, а не е на щепсел е необходим само 1 брой за фазата. За двата предпазителя с държачите ~ 0,8 лева;

    2. 3 метра единичен многожилен кабел със силиконова изолация 1mm² ~ 2 лева;
    3. 2 броя (2 метра) стъклолакотръба ø 2,5 mm за да не се претърка кабела в метална част ~ 0,8 лева;

    4. Керамична или бакелитова лустер клема двойна 2,5mm² ~ 0,2 лева;

    5. Кабелни накрайници с изолация 6 броя. Ако има само без изолация може да им се сложи термосвиваем шлаух. Два за клемореда захранване и четири за часовника. ~ 1 лев;

    6. Силиконов кабелен нагревател 6 метра 180W - 18 лева. Тъй като компресора ми няма подгряване съм му завъртял две навивки в дъното от този нагревател и така топли: компресора, тавата и тръбата за конденз;

    7. Термостат да включва нагревателя под определена външна температура, а не да работи когато няма необходимост Prodigy F2000 (от -30° до +30°) - 10 лева;
    [img width=428 height=600]http://img37.imageshack.us/img37/452/f2000s.jpg[/img]
    8. С цел допълнителна икономия може да се сложи и електро-механичен програмируем таймер на ~220V за да може след като термостата включи например при 0°С часовника допълнително да регулира работата на нагревателя. Моят часовник съм го настроил половин час да работи нагревателя и един час да не работи. Нямам никакви проблеми с ледове, тавата е суха ~ 14 лева.

    Нулата от клемореда на климатика отива едновременно на захранване часовник и на единият край на лустер клемата към която е свързан нагревателя. Фазата се движи последователно от: клеморед захранване, термостат, при часовника едновременно подава на контакт и захранване часовник и отива към лустер клема другият край на нагревателя.

    Обща сума без труда ~ 50 лева за да бъдат нещата добре направени.

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,127
    #546

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    абе ако имаш 3-4 климатика са си пари тия неща дето си ги вложил ..

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #547

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    С това замръзване се спекулира, аз имам модела от година и половина и сега му е втора зима и няма замръзване, колкото по-малко му се бъркате в работата толкова по-добре.Климатика ми е размразявал веднъж с продължителност дори 15 минути, като нормално го прави за 6,7.Това означава, че когато е необходимо повече го прави.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    25
    #548

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    Ако ти е на удобно място, няколко шишета с топла вода докато се махне леда от тавата и отвора е най-лесното решение. Следва як студ и няма да има влага, и климатика ти ще остане чист.
    Горе долу е на удобно място. Ако пробвам със сешоар да разтопя леда по тавата дали ще се получи? И това със високото ниво на шум предполагам е нормално и не може нищо да се направи, просто трябва да си отмине студът.

  11. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,690
    #549

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Пробвай, но е ще се отвисиш там. Аз съм пробвал с пистолет за горещ въздух и пак е много бавно. Само топлата вода върши работа бързо и ефективно. Виж дали ти е нивелирано добре тялото. Трябва да е с една идея (много малко) наклонено назад и една идея срещуположно на компресора.

  12. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #550

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi
    абе ако имаш 3-4 климатика са си пари тия неща дето си ги вложил ..
    Когато климатика струва от порядъка на 600-700лв., мисля че 50лв. не са много за подобен еднократен ъпгрейд

  13. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,690
    #551

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Да не забравяме, че не всяка клима има нужда от това. Зависи от модела и най-вече от това къде е монтирана, и в какви условия работи. Едно е климатик в Петрич, друго е в северна България. Ако се падне да е монтиран и на ветрилник ...

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    25
    #552

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    Пробвай, но е ще се отвисиш там. Аз съм пробвал с пистолет за горещ въздух и пак е много бавно. Само топлата вода върши работа бързо и ефективно. Виж дали ти е нивелирано добре тялото. Трябва да е с една идея (много малко) наклонено назад и една идея срещуположно на компресора.
    Само да ми кажеш как се процедира с топлата вода - количество, от къде е най-удачно да използва, защото досега не съм правил такава процедура и не съм наясно. Благодаря предварително!

  16. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,690
    #553

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    ? Нали тавата ти е в лед. Наливаш в едно голямо шише от кола топла, НЕ вряла вода! Излизаш и поливаш там, където има лед. Топлата вода топи леда и излиза от където намери. Докато не се отпуши и дупката. И си виж нивелацията.

  17. Novice
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    8
    #554

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Другата седмица го дават Сибирски студ! Дали ще имаме климатици при -20??? Аз изцяло се отоплявам с тях и ако ме изоставят....Направо незнам?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #555

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Стридата,не се плаши,в студа влага толкоз няма.
    Мега,кой те учи да монтираш кат войнишки ***?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 37 от 56 ПърваПърва ... 27353637383947 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. MHI 25 ZJ-S или Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA
    От kaki във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 27
    Последно: 30-08-13, 23:36
  2. Отговори: 8
    Последно: 24-05-13, 17:01
  3. Daikin FTXS20K/25K vs Mitsubishi MSZ-GE25VA
    От maddog9 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 21
    Последно: 20-01-13, 13:08
  4. Fujitsu ASYG 09LE или Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA/MUZ-GE25VA
    От kurdamon във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 6
    Последно: 18-12-12, 21:22
  5. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе