Страница 4 от 8 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 112

Външен вентилатор на FTXS...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    176
    #46

    Re: Външен вентилатор на FTXS...

    Valen1 те на място не бяха идвали до сега и оправданието им бе, че не можели да бъдат сигурни докато те не го видят. Сега знаят, че има проблем. Дaйте ми съвет кaк дa ги нaтиснa. Мисля да поискам черно на бяло написано кога съм им подал сигнал за проблема с климатика.
    Този пост е редактиран от dokkito; 30-01-13 в 06:19.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #47

    Отговор: Външен вентилатор на FTXS...

    Отиваш във фирмата и искаш книгата за рекламации, вписваш си там рекламацията и до 30 дни ако не е отстранен проблема имаш право да получиш нов климатик или сумата, платена за стария. Само вписване в книгата за рекламации може да ти докаже 30 дневния срок.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #48

    Отговор: Външен вентилатор на FTXS...

    Аз бих мернал какви напрежения има на куплунга на вентилатора особено когато проблема е налице. И втори път бих мернал когато няма проблем и тогава да си правя изводи и предположения.
    Обикновено са : 300V , 0V, 15V - твърди DC
    управление 0-7 V DC - това определя на каква скорост да се върти вентилатора.
    изход от вентилатора - правоъгълни импулси 0-5V (вероятно уреда ще отчете около 2,5V, както и да се върти - зависи от уреда) с променлива честота.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    176
    #49

    Отговор: Външен вентилатор на FTXS...

    Здравейте! Днес ходих пак в офисът им и исках да видя къде и гока са ме вписали в кникага с проблема на климатика ми. Побеснях , тея се мърдосват само . Сега остава да изчакам обажданевто им довечера за уговорен час вече кога ще дойдат точно да отстраняват проблема. Благодаря за съвета biro . Така и ще направя още утре , ако довечера на ми дадат точен ден кога ще ми се отстрани проблема.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #50

    Отговор: Външен вентилатор на FTXS...

    Когато уредът е в гаранция , тя (гаранцията) се поема от завода производител или от вносителя. Явно си попаднал на някакви мишоци . Нищо не ги бърка да си поръчат платка от вносителя и да ти я сменят. От тях си няма да дадат нито лев , дори ще спечелят от ремонта , който също им се плаща от завода (вносителя).

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    176
    #51

    Отговор: Външен вентилатор на FTXS...

    Абе и те това казват, че сега чакали вносителя да им кажел от какво е (щото те са малоумни) и да им го пратили зада ми го сменят. Неса малка фирма, ама явно не им пука за клиентите , което не е никак добре.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    176
    #52

    Отговор: Външен вентилатор на FTXS...

    Здравейте! Днеска дойдоха и смениха външният тръбен датчик, но вмомента е топло и аз няма как да разбера сега дали нещата са о.к. Момчето което дойде да го смени ми каза, че за него е платка, но от Дайкин им пратили датчик да пробвали първо с него. Сега чакат от мен да дам знак дали работи климатика добре и ако не работи добре ще сменят и платка.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    256
    #53

    Отговор: Външен вентилатор на FTXS...

    "От тях си няма да дадат нито лев , дори ще спечелят от ремонта , който също им се плаща от завода (вносителя)."
    това още несъм го виждал.Части да ти дават да но чак и пари за смяната.....

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    176
    #54

    Re: Външен вентилатор на FTXS...

    Аз ги питах и им намекнах, защото монтажника точно с това се оплака, че ще се разходят заради това, защото не са им дали и платка. Питах ги е не ви ли поемат разходите и той каза не .

  12. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #55

    Отговор: Външен вентилатор на FTXS...

    айде препоръчай я тази фирма.

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    176
    #56

    Re: Външен вентилатор на FTXS...

    Какво да и препоръчвам. Да чакате по 1 месец за реакция при изникнал проблем по време на гаранцията ли.

    - - - Обновено - - -

    Taka. Проблема пак се появи снощи като позахладня. Сега трябва да идват и платка да сменят. Някой знае ли какво е времето за доставка на платка от вносителя до вирмата монтирала климатика. Предполагам не повече от 3 работни дни ако не се лъжа.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #57

    Отговор: Re: Външен вентилатор на FTXS...

    Когато имах проблем с ФТХ , фирмата от която го бях купил се държа по същия начин като при теб. Научих кой е вносителя на стоката и се обадих направо на тях. Вносителят беше Атаро. Говорих с един -двама човека по телефона и се разбрахме за дата когато да дойдат. В уречения ден дойдоха хората, носеха нова платка на външното тяло и 3-те датчика ( вървят заедно на един сокет). Смениха си всичко за 1 час и си тръгнаха. Макар, че съм от друг град - не ми взеха и стотинка.
    Друг е въпроса , че климатика не се оправи ...Свържи се направо с вносителя и им обясни случая.
    Успех!

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    176
    #58

    Отговор: Re: Външен вентилатор на FTXS...

    Добре , а като не се е оправил защо не продължат с нещо друго. Може пък проблема да е във вентилатора.Можеш ли да ми намериш връска с вносител на Дайкин.Предполагам те са много.
    Фирмите се държат така, защото не вземат нищо от тези рекламации, но пък те са посредниците и те ти продават климатика с надценката и те трябва да те обслужват като клиент, а не като" поредния вече купил климатик и не ни пука за него " Убеден съм че ако имам климатик с проблем извън гаранция и като ги викна ще дойдат веднага. Просто се оправдават фирмите със вносителя. Цялата работа се умирисва от монтажните фирми.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #59

    Отговор: Външен вентилатор на FTXS...

    Когато говорих с Дайкин -Европа (Австрия) хората споделиха , че за БГ вносителите са Атаро и ММЦ. Питай твойте монтажници от кой вносител е закупен и звъни направо на него. Нещо си мисля, че нямат много опит твойте хора с ремонтите и не знаят как да подходят. Да монтират - могат, но не и после. Вносителят ( заводът) осигурява резервни части за гаранционен ремонт БЕЗПЛАТНО . Дори заплаща ставка труд . Работя в тази сфера (само, че черна техника) , занимавам се с гаранционно обслужване и затова го твърдя ! Гаранцията на брандовите стоки е ЗАВОДСКА. При ремонт се набутва единствено завода -производител. Всички други по веригата печелят за негова сметка .

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    176
    #60

    Re: Външен вентилатор на FTXS...

    Tака и аз разбрах, но явно монтажниците не са запознати с това и не знаят. Разрових се и видях че атаро са вносители за Шумен . Благодаря за помоща ! поздрави !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 8 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Външното тяло на FTXS 25 .
    От dimon във форум Климатици Daikin
    Отговори: 0
    Последно: 02-09-13, 18:03
  2. Вибрации при FTXS 25 JV - Чехия' 2011.
    От dimon във форум Климатици Daikin
    Отговори: 3
    Последно: 24-01-13, 19:31
  3. Osaka CH-12 CN-не топли-проблем с външен вентилатор.
    От milchomarkov във форум Климатици Osaka
    Отговори: 12
    Последно: 06-12-11, 19:57
  4. За дефроста на FTXS !
    От dimon във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2
    Последно: 03-12-11, 20:27
  5. Отговори: 84
    Последно: 25-06-10, 00:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе