Страница 5 от 8 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 112
Like Tree10Одобрявам

Външен вентилатор на FTXS...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    176
    #61

    Re: Външен вентилатор на FTXS...

    Здрaвейте!Сменихa ми плaткaтa,но проблемa пaк се появи тaзи нощ кaто зaстудя. От кaкво друго може дa е? Сменен е и външен тръбен. Под плaткaтa имa още еднa мaлкa плaткa. Тя не е смененa. Вентилaторa се върти с лекотa, но може тaм дa е проблемa? Когaто вентилaторa си зaбaви оборотите си ги опрaвя след рaзмрaзявaне или рестaрт.При нaмaлявaне нa гр. и климaтикa сaм спре и последвaло вкл. зa дa поддържa грaдуси отново още при стaрт едвa върти. Кaк се комaндвa вентилaторa и може ли упрaвлението не нa
    плaткaтa, a нa вентилaторa дa се ебaвa? Блaгодaря предвaрително поздрaви!
    Този пост е редактиран от avenger; 18-02-13 в 09:55.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #62

    Отговор: Външен вентилатор на FTXS...

    Следва смяна на самия мотор на вентилатора !

  4. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #63

    Отговор: Външен вентилатор на FTXS...

    Трябва да се провери променяйки температурата на смененият датчик дали се променят оборотите. Ако се променят е възможно проблема да е при EEV или фреонът е малко.
    Този пост е редактиран от valen1; 16-02-13 в 09:23.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    176
    #64

    Re: Външен вентилатор на FTXS...

    Знaм сaмо,
    че си променя оборотите външният вентилaтор при зaтопляне нa външният темперaтурен и в двaтa случaя. Когaто е нa лице и когaто не е нa лице проблемa. И в двaтa случaя си нaмaлявa оборотите. Несме гледaли при зaтопляне нa външния тръбен дaли ще реaгирa вентилaторa, но пък нaли плaткaтa вече е смененa,a тя е към него. също и тръбния е сменен. И при оригинaлния и сменения тръбен проблемa е един и същ.Кaкво е EEV? нещо кaто ел. клaпaн зaмествaщ кaпиляркaтa ли? Климaтикa не зaмръзвa и топли. Нa дaли нямa фреон,пък знaм ли. остaвa дa видят вентилaторa и еднa мaлкa плaткa която е отдделнa от смененaтa.Тя зa кaкво е?
    Блaгодaря предвaрително.

    - - - Обновено - - -

    Valen1 сега като се позамислих ако наистина се променят оборотите като затопля тръбния е възможно ТРВ - то или EEV- то да не отваря коректно и да е наистина затоплен фреона във външното тяло. Интересува ме като цяло може ли проблема да е във вентилатора. и може ли от студа нещо да се ебава в самият вентилатор ?
    Този пост е редактиран от dokkito; 16-02-13 в 09:46.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    176
    #65

    Отговор: Външен вентилатор на FTXS...

    Малко прясна информация за климатика. При поява на проблема( забавяне на оборотите на външният вентилатор) нещата се оправят след рестарт , размразяване или пускане на охлаждане и пак отопление. Проблемат не се оправя когато намаля градусите на отопление и климатика спре сам, докато не е нужно да потдуржа зададената температура. Може ли четирипътния вентил да смесва двата потока, или както беше казал Valen1 да се ебава и така нареченото ТРВ

  7. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #66

    Отговор: Външен вентилатор на FTXS...

    При вътрешното тяло свръзките на тръбите на заварки ли ги направиха или оригинално на конуси? Външният топлообменник равномерно ли заскрежава при по-високи обороти на компресора?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    176
    #67

    Отговор: Re: Външен вентилатор на FTXS...

    Вътрешните и външните връзки ги правиха на конуси. При високи обороти на компресора и около 0 гр. при влажно време заскрежава равномерно цялата пита,а като време на час някъде и размразява на толкова за 8 10 мин. Като не е влажно не заскрежава. При старт на компресора заскрежава долу 2 3 реда в началото и след това изчезва заскреженото.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #68

    Отговор: Външен вентилатор на FTXS...

    При мен , при старт на компресора заскрежава 2 области . Долу 2-3 реда и по средата 2-3 реда . Защо при теб е само долу ?!!!
    Абе , карай ги да сменят външното тяло . Като не разбират на ниво елемент да сменят цялото тяло. Тогава проблема би трябвало да изчезне ...:rolleyes: Покрай фирмата и ти ще се научиш да поправяш климатици, ама то тука всички сме такива ...

    п.п. при моя FTXS25 дефроста под нулата е също по време - 240 мин ( 4 часа) , като по часовник, за разлика от FTX-a, на който беше на 28 мин, пак като по часовник.
    Този пост е редактиран от dimon; 17-02-13 в 18:46.
    smqnab одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    176
    #69

    Отговор: Външен вентилатор на FTXS...

    Toчно! АЗ от както имам климатик чета по цели нощи и разбрах толкова много неща за климатиците и сигурно вече знам повече от монтажниците и на фирмата.... Не смятам, че имам проблем с фреона. Ако аз бях шеф на дадената фирма бих пратил специалист с пълен набор части и на место да замери всичко и да разбере къде е проблема. Да мери напрежението към вентилатора напрежение на управление към вентилатора.Да замерят налягане на фреона преди и след клапана. Да погледнат четири пътния . Те и монтажниците не са виновни, фирмата е виновна.Аз не разбирам от климатици, но след тези подмени сега си мисля, че проблема може да е в четири пътния или ТРВ. Те както са почнали още малко и ще ми сменят всичко по климатика. АЗ сега мисля че след смяната не платка и датчик остава да погледнат четири пътния и терморегулиращия вентил . По горе съм писал кога се оправя и кога остава проблема.
    Този пост е редактиран от dokkito; 17-02-13 в 19:48.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #70

    Отговор: Външен вентилатор на FTXS...

    След толкова четене май не си разбрал основното - трябва да оставиш климатика да те топли, а не да му висиш на главата.
    Този форум на доста хора е докарал хипохондрията.

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    176
    #71

    Отговор: Външен вентилатор на FTXS...

    Няма как да знаеш климатика ми дали работи добре или не. Аз знам много добре че това не е нормална работа на климатика. Просто искам фирмите да си вършат работата, а те ако я вършеха аз нямаше да се занимавам сега във форума. Извинявай ако те обиждам с нещо, но аз съм крайно не доволен като цяло от фирмата и изцяло от всичко в скапаната ни държава.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #72

    Отговор: Външен вентилатор на FTXS...

    Климатика топли ли?

  16. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #73

    Отговор: Външен вентилатор на FTXS...

    До колкото разбрах при отрицателни температури компресора работи на максимум. Топли за сега, но за сметка на голяма консумация и при такъв проблем живота на компресора ще е кратък.

    Наистина е най-добре да се смени цялото външно тяло, а пък те после да си търсят проблема или да го бутнат на някой заспал дето няма да го интересува как работи стига горе-долу да топли.
    dokkito одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #74

    Отговор: Външен вентилатор на FTXS...

    за мен е инженерен дефект още с проектирането, но си е мое мнение.
    щом и със сменена платка прави така...
    да сменят външното, да разменят телата, има хора които няма да чуват върти ли се или не и няма да им пука.
    помисли си и за доплащане...

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    176
    #75

    Отговор: Външен вентилатор на FTXS...

    Valen1 ме е разбрал най- добре. Не че не топли, ама вентилатора на външното тяло под и около 0 гр. забива на минимални обороти до следващото размразяване, изключване или прещракване на охлаждане и пак отопление. За мен това не е нормално, защото единия от монтажниците имал такъв климатик и той каза, че неговия така не правел. Не знам но както са тръгнали лека полека ще го сменят. Аз няма да се откажа да ги занимавам. Още утре съм пак в магазина и да им кажа точно това, че като не могат да отстранят проблема да ми дават ново тяло...
    Този пост е редактиран от dokkito; 17-02-13 в 21:26.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 8 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Външното тяло на FTXS 25 .
    От dimon във форум Климатици Daikin
    Отговори: 0
    Последно: 02-09-13, 17:03
  2. Вибрации при FTXS 25 JV - Чехия' 2011.
    От dimon във форум Климатици Daikin
    Отговори: 3
    Последно: 24-01-13, 18:31
  3. Osaka CH-12 CN-не топли-проблем с външен вентилатор.
    От milchomarkov във форум Климатици Osaka
    Отговори: 12
    Последно: 06-12-11, 18:57
  4. За дефроста на FTXS !
    От dimon във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2
    Последно: 03-12-11, 19:27
  5. Отговори: 84
    Последно: 24-06-10, 23:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе