Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 54

проблем с климатик Daikin FTX50GV

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #31

    Re:проблем с климатик Daikin FTX50GV

    Цитат Първоначално публикувано от maddog9
    Здравейте, имам проблем с климатик Daikin FTX50GV. Стаята е 27кв. на 2.7 височина. Климатика след 1 час работа сложен на 18С и вентилатора на най-силно, не може да свали температурата под 22С, като това е тази сутрин. Говорих с фирмата и те изпратиха хора да го погледнат, оказа се че климатика има фреон, налягането е добре и издухва въздух с температура около 7-8С. До преди 1 седмица след 10мин пуснат климатик в стаята не се стоеше, а сега .. просто не студи. Какво мога да направя, за да ми се оправи климатика или поне да успея да убедя фирмата, че не работи както трябва, тъй като според тях климатика си е наред. Благодаря Ви!
    Бих желал само да попитам maddog9, дали има промени по този пост, направени по късно?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    177
    #32

    Re:проблем с климатик Daikin FTX50GV

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al
    Бих желал само да попитам maddog9, дали има промени по този пост, направени по късно?
    какво имаш предвид промени..

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #33

    Re:проблем с климатик Daikin FTX50GV

    Цитат Първоначално публикувано от stelaartoa
    Определено си е така...Не би трябвало новобранец с 4 поста да дава определения към някой с 2000 ...И то толкова категорични.
    Не знам защо никой от "знаещите " обаче не се улови в цифрите и да пресметне охладителната мощност на климатика. При 22 в стаята и 7 гр на издухвания въздух се получава делта Т=15 гр. При макс вентилатор този модел издухва 850 м3/ч,което пък дава охладителна мощност около 3 750 Вт,което е далеч от номиналните 5 000. Имам две предположения - че температурата на входящия въздух е по-висока,примерно 25 - 26 гр,знаем,че горе до тавана обикновено е по-топло. Тогава и охладителната мощност се получава близка до номинала.
    Куче,къде измери тези 22 гр,долу в стаята или горе над климатика,където засмуква въздуха?
    Ти си абсолютно прав, но зачети се в постовете на кучето. Той казва, че като е пуснал климатика температурата е била около 30С, но не казва колко е била темп в стаята. След един час работа темп в стаята е била 22С. Преди седмица, пак според него, за 10 мин работа в стаята не можело да се седи. Какво означава това, че е било 18С ли?
    Аз имам почти същия климатик и мога да кажа абсолютно убедено, че за 10 мин този климатик не може да направи 18-20С, от да речем 26-27С начална температура. То според мен и фризера не може за толкова време да направи такава разлика!
    Според мен и това което се опитвам да чета в обърканата информация на кучето, климатика си е ОК!

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    177
    #34

    Re:проблем с климатик Daikin FTX50GV

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al
    Ти си абсолютно прав, но зачети се в постовете на кучето. Той казва, че като е пуснал климатика температурата е била около 30С, но не казва колко е била темп в стаята. След един час работа темп в стаята е била 22С. Преди седмица, пак според него, за 10 мин работа в стаята не можело да се седи. Какво означава това, че е било 18С ли?
    Аз имам почти същия климатик и мога да кажа абсолютно убедено, че за 10 мин този климатик не може да направи 18-20С, от да речем 26-27С начална температура. То според мен и фризера не може за толкова време да направи такава разлика!
    Според мен и това което се опитвам да чета в обърканата информация на кучето, климатика си е ОК!

    Значи не знам точно каква е била температурата в стаята преди да пусна климатика, но вчера в 8 сутринта в стаята, едва ли е била повече от 25-26C и след 1 час работа температурата беше повече от 22С. Дойдоха хората от фирмата и провериха климатика и замериха температурата на излизащя въздух(7C) а на този които влиза беше 22С, стояха около час и пак нищо не се промени.

  6. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #35

    Re:проблем с климатик Daikin FTX50GV

    Цитат Първоначално публикувано от stelaartoa

    Не знам защо никой от "знаещите " обаче не се улови в цифрите и да пресметне охладителната мощност на климатика.
    Ами защото е напълно ненужно.Може да се сметне какво ли не.Може да се премери и колко е широк.
    Ако наистина климатика има изходяща 7-8* на макс.вентилатор това е абсолютно достатъчно за да се констатира, че климатика работи както трябва.Машината трудно ще направи по-ниска изходяща температура, защото изпарителя ще започне заскрежава, а това означава максимална възможна dt и максимално студопроизводство.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    177
    #36

    Re:проблем с климатик Daikin FTX50GV

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    Ами защото е напълно ненужно.Може да се сметне какво ли не.Може да се премери и колко е широк.
    Ако наистина климатика има изходяща 7-8* на макс.вентилатор това е абсолютно достатъчно за да се констатира, че климатика работи както трябва.Машината трудно ще направи по-ниска изходяща температура, защото изпарителя ще започне заскрежава, а това означава максимална възможна dt и максимално студопроизводство.
    т.е. да разбирам, че няма да успея да сваля по 22С ?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #37

    Re:проблем с климатик Daikin FTX50GV

    След тези жеги бетона и тухлата са акумулирали доста топлина и ти трябва много време за да охладиш. Остави климатика да работи цяла вечер и тогава ще видиш че всичко е ок.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    177
    #38

    Re:проблем с климатик Daikin FTX50GV

    Цитат Първоначално публикувано от chachoto
    След тези жеги бетона и тухлата са акумулирали доста топлина и ти трябва много време за да охладиш. Остави климатика да работи цяла вечер и тогава ще видиш че всичко е ок.
    да това мисля да направя и ще кажа после резултатите

  11. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #39

    Re:проблем с климатик Daikin FTX50GV

    Чакаме с нетърпение резултата.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #40

    Re:проблем с климатик Daikin FTX50GV

    Термодатчик?!
    Прехвърлих темата набързо и не видях някой да е заподозрял датчика на вътрешното тяло. Може и да не съм прочел нещо в бързината.
    Също не разбрах, дали компресора работи непрекъснато или on/off.

    П.П. Към питащият: Щом допреди седмица, след 10 мин. работа на климатика в помещението не е можело "да се седи", що не пробваш да обдухаш термодатчика на вътрешното тяло със сешоар в продължение на 10 минути и да видиш резултата?

  13. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #41

    Re:проблем с климатик Daikin FTX50GV

    моя FTX-71,който работи в магазина,при зададени 20 градуса си ги прави и поддържа.площа е около 48кв.м.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #42

    Re:проблем с климатик Daikin FTX50GV

    Цитат Първоначално публикувано от avast3
    Термодатчик?!
    Прехвърлих темата набързо и не видях някой да е заподозрял датчика на вътрешното тяло. Може и да не съм прочел нещо в бързината.
    Също не разбрах, дали компресора работи непрекъснато или on/off.

    П.П. Към питащият: Щом допреди седмица, след 10 мин. работа на климатика в помещението не е можело "да се седи", що не пробваш да обдухаш термодатчика на вътрешното тяло със сешоар в продължение на 10 минути и да видиш резултата?
    Въпросът тук не е до датчик или он/офф работа.
    Ако температурата на изх.въздух е наистина 7-8*.През турбината за час минават 850 кубика, а помещението е към 80.
    Това означава, че за час, 10 пъти въздуха в помещението бива охладен до 7-8*, но притока на топлина е такъв, че той се затопля отново.
    Аз обаче силно се съмнявам в тия 7-8*.По вероятно ми се вижда това да е температурата на изпарение, отчетена по манометъра, когато са му закачили уж за да гледат фреона.

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #43

    Re:проблем с климатик Daikin FTX50GV

    E,няма как темп на изпарение да е била 7-8 гр,това означава,че ще издухва въздух с 14-15 гр температура...Така изобщо не би могъл да охлажда климатика.

  17. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #44

    Re:проблем с климатик Daikin FTX50GV

    Цитат Първоначално публикувано от stelaartoa
    E,няма как темп на изпарение да е била 7-8 гр,това означава,че ще издухва въздух с 14-15 гр температура...Така изобщо не би могъл да охлажда климатика.
    Така е, но нали от това се оплаква потребителя.
    Затова строим разни хипотези.Посъветвах го да измери температурата на изходящия въздух , но човекът може да няма тази възможност.

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #45

    Re:проблем с климатик Daikin FTX50GV

    И аз питах за същото ,ама той си знае : " Ами те измериха температурата и ми я казаха...."
    Какво толкова трудно има да мушнеш един термометър за 5 мин в жалузите и после за още 5 да го оставиш отгоре на климатика ???

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin FTX50GV-проблем
    От БИГкоко във форум Климатици Daikin
    Отговори: 32
    Последно: 07-02-23, 10:58
  2. Дали има проблем с Daikin FTX50GV?????
    От mga1981 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 81
    Последно: 16-12-12, 02:59
  3. Daikin FTX50GV / RX50GV - мнения
    От nikopanov във форум Климатици Daikin
    Отговори: 62
    Последно: 01-01-12, 19:15
  4. Daikin FTX50GV или FTXN50
    От bonchev във форум Климатици Daikin
    Отговори: 8
    Последно: 28-12-11, 11:59
  5. Daikin FTX50GV - проблем с отплението
    От newmanGB във форум Климатици Daikin
    Отговори: 5
    Последно: 17-12-10, 20:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе