Страница 36 от 38 ПърваПърва ... 263435363738 ПоследноПоследно
Резултати от 526 до 540 от общо 569

Видяхте ли новия FTXB-C

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,289
    #526

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    Е миналата година топлеше ли?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #527

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    Цитат Първоначално публикувано от Vectron Виж публикацията
    Ако само ти го допълнят, значи са пълни калъфи-пълначи, само и само да се отърват от теб!!!!

    Има си процедура!! Източване, надуване проверка на плътност, зареждане по везна с нов хладилен агент...

    Ако не я спазят тази процедура, не ги викай повече тези майстори....
    И вакуумиране преди зареждането по везна.

    Моите бяха точно такива - искаха да се отърват от мен и трябваше да се обаждам специално за да ги питам защо не е вакуумиран. Изпратиха нови техници след няколко дни, които направиха цялата процедура.

    Тони 71
    Пълненето си е включено в гаранцията, ти си го купил пълен и си платил за монтаж. Това не е кола, че да изтича по 100-200 грама за година и да се пълни всяка пролет. Това, че има нередности в монтажа не е твой проблем, а техен. Кажи, че искаш да гледаш и да си записваш какво мерят и че искаш да запишат измерванията в протокол за ремонта. Трябва като закачат уредите, да запишат наляганията и температурите, тока при работа на номинал, после да източат фреона, да запишат колко количество са източили. Ти намери колко е количеството от завода, виж го на етикета на външното тяло, за да запишат и разликата. После да надуят да видят за пропуски, после да вакуумират определено време според инструкцията (при мен е 20 минути, в случай че системата не е била отваряна към атмосферен въздух и 1 час ако е била отворена (например ако сменят конус или нещо подобно). След вакуумирането да ти сложат фреон колкото пише на етикета. (Сигурно са допустими малки отклонения нагоре, 2-3 %). За дълъг тръбен път също се добавя според инструкциите на модела. Накрая задължително трябва да направят измерванията като в началото и да запишат числата, - налягания, при какви температури са измерени, ток, за да може при евентуален друг случай - да служат за сравнение и диагностика. При теста трябва освен наляганията и тока, да измерят разликата между входящ и изходящ въздух на вътрешното тяло. За Панасоника в подписа - при отопление е не по-малко от 14 градуса при работа на номинал, след 15 минути от началото.

    Понеже виждаш - отнема много време, а ти няма да платиш нищо, заради гаранцията, имай предвид, че ще искат да претупат и да спестят някои стъпки, за да бягат на следващия обект, където няма да са в гаранция и ще вземат лев.

  4. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,860
    #528

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    Интересно “Техника.бг” чрез кого монтират.
    То хубаво ще искаш това-онова, но дали могат/знаят и имат ли оборудване....?

  5. Junior Member Аватара на vipdiesel
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    18
    #529

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    Сутринта докато се оправях за работа гледам на ватметъра, FTXB35C, се въртеше между 160 и 170 вата. Помислих, че е офил, но доде излязох за работа той продължаваше да си върви в този диапазон. Турбината си се върти, духа си топло и така. Не съм го виждал на такива ватове. До сега паднеше ли под 190 вата след няколко минути изключваше. На 23 градуса, 1ва степен на турбината. Мисълта ми е да не се е прецакал ватметъра, нямах време да го пробвам на друг уред. Гледам, че по данни минимума на дайкинчето е 190 вата по документи.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #530

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    Днес "видях" и аз, само че новата версия ftxc35b. Помогнах на приятели да го инсталират
    Много тихо вътрешно и външно тяло. Приятно ДУ и базов модел. Ще го ползват за охлаждане и много рядко за отопление в преходните сезони.
    Надявам се да им работи добре... Ето няколко снимки, има още за довършване отвън, но съм оставил удоволствието на собственика





    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #531

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    Аз го разглеждах миналата седмица в някакъв магазин за климатици. Честно казано, вътрешното тяло ми харесва повече от на далеч по-скъпия FTXM. По-добре изглежда.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #532

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    Просто е много изчистен дизайн. Един бутон с led и свети червено на отопление, синьо на охлаждане...Пластмасата е окей - няма пукания. Вчера беше около 12 градуса външна температура и го пробвах на 18 охлаждане и после на отопление 22. Тиха и приятна работа вън и вътре.
    Но е много базов модел - хоризонтално положение на клапите- ръчно. Вертикално има само swing и трябва да си избираш всеки път къде да спре.
    Сглобката е Малайзия.
    Още веднъж взет е за охлаждане и предполагам ще си върши работата по предназначение

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #533

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    Изобщо не е лош модела,и няма общо със стария който циклише дефроси през 30мин.Аз монтирам редовно от него и нямам оплаквания.От марковите бюджетни машини само неговото дистанционно има подсветка.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #534

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    Наистина дистанционното е много приятно .Има и опция за Wifi, но се плаща допълнително.

    Никакви паразитни шумове не успях да чуя, въпреки че го "напънах" няколко пъти на студено и на топло

    Хоризонталните клапи могат да се регулират индивидуално, но ръчно.

  12. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,289
    #535

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    На FTXM и вертикалното и хоризонталното насочване работят по този ТЪП начин.
    Особено хоризонталното насочване е много кофти. Трябва да застана под него за да виждам на къде са насочени лопатките ако искам да ми духа в друга посока. Добре, че не ми се налага да ползвам тази опсия.
    До колкото знам всички модели са така.
    Единственият недостатък на марката според мен.
    Този пост е редактиран от mimojef; 07-06-20 в 17:20.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #536

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    А помни ли ги като спе токът.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #537

    Видяхте ли новия FTXB-C

    Това е голяма гавра с клиента, такава скъпа машина да няма подобни елементари "екстри". Нали уж космически технилогии, "Мерцедес" в климатичната техника и т.н... За базовия модел си е съвсем в реда на нещата, ама за 20-тица, на цена 2к + хич не е... Пък вие им се прехласвайте колкото щете.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #538

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    Споко Ross, дайсейкай6 също е с ръчни хоризонтални.

    - - - - - - - - - -

    А голямата пък не и помни позицията.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #539

    Видяхте ли новия FTXB-C

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Споко Ross, дайсейкай6 също е с ръчни хоризонтални.

    - - - - - - - - - -

    А голямата пък не и помни позицията.
    Дайсейкай 6 не се произвежда от колко, 6-7 години? Изобщо не е правилно да се сравняват. Сравнявай с 8-ма или 9-та серия.

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    190
    #540

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    Някой знае ли, колко е реалния минимум в режим на отопление, на въпросния климатик?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Новия флагман на LG - H09/12MW
    От cooler във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 225
    Последно: 08-01-17, 00:26
  2. Отговори: 24
    Последно: 19-08-16, 01:26
  3. Видяхте ли новите Bi-Metal тръби?
    От Mega във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 12
    Последно: 21-05-11, 06:42
  4. Видяхте ли това безумие? :))))
    От RadoD във форум Мрежи
    Отговори: 6
    Последно: 15-12-04, 18:11
  5. Видяхте ли новия eng-bg преводач
    От Kico във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 17-10-03, 02:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе