Страница 2 от 8 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 118
Like Tree84Одобрявам

DAIKIN до -25гр.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #16

    Отговор: DAIKIN до -25гр.

    Честно казано дефрости не съм забелязал .Майка ми е забелязала два,които съм споменал в по-предни постове. През целия ден ме няма.Излизам в 7:30 ч. и се прибирам в 17:30 ч.. Снощи беше 0-1 гр. ,имаше лека мъгла и валеше някаква субстанция(нещо между дъжд и сняг). Според някои идеални условия за чести дефрости. Но не забелязах дефрости. По принцип стоя с гръб на един метър пред единия. Като се вдигнаха температурите другия пак отоплява 40 кв.м. В каталога си специално за тези климатици са наблегнали ,че са подобрили циклите на дефрост. Мисля ,че са се справили.
    stiv13, necata2, popov и 1 други харесват това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    52
    #17

    Отговор: DAIKIN до -25гр.

    Благодаря за информацията, ще се радвам пак да споделяш впечатления и инфо около тези машини. И аз го прочетох това в каталога за дефроста и то провокира любопитството ми какво ли са постигнали в дефростите в комбинация с по големите външни топлообменици. Насочил съм се към подов климатик и за това ми се иска да узная повече за този новия дайкин.

  4. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #18

    Отговор: DAIKIN до -25гр.

    Този новия с флаш стримъра, профешънал серията ли се води? Те как са с размразяването, че 31.5кг външно ми се струва някак си лекичко.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #19

    Отговор: DAIKIN до -25гр.

    Този FTXM-M(20,25,35) са модели от 2016г. То като видиш PDesignh(-10гр.) колко са малки, значи са за малки стаи.

  6. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #20

    Отговор: DAIKIN до -25гр.

    Видях че са проектирани за малки помещения, по скоро ме интересува дефрост алгоритъма. Има ли някой който поназнайва как стоят нещата в тази посока?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #21

    Отговор: DAIKIN до -25гр.

    Едва ли някой знае нещо ,защото ще дойдат във България за продажба в началото на април.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #22

    FVXS25F/RXL25M3

    Цитат Първоначално публикувано от stiv13 Виж публикацията
    За дефростите на нискотемпературните подовите машини има ли наблюдение да ли са на време, чести ли са, какво се случва при различни външни температури и влажност, мъгли... все критични ситуации, които ги има в последните няколко седмици и са идеални за трупане на впечатления за да се разбере има ли подобрения в дефрост алгоритъма на дайкина и как са машините......
    Събота и неделя бях цял ден вкъщи.Събота , цял ден валеше отначало дъжд, после силен сняг и беше 1-2 гр.В неделя цял ден имаше обилен снеговалеж,имаше лека мъгла и беше -5гр. Тия два дни дефрости не съм забелязал. Сигурно е имало, защото повече от 5 см сняг в/у външните тела не се е задържал.В отсрещния блок е пълно с Panasonic и Hitachi и в/у външните им тела има 25-30 см сняг и са се образували солидни ледени висулки. В момента навън e -6гр. гледам единия климатик(настроен на 21гр.,"тих вентилатор", икон.режим) бълва жега. Термометъра на отсрещната стена показва 22гр.В следващите 10 дена дават температурите да не са по-високи от 0 гр. В сряда,събота и неделя ги дават да достигнат -15гр.,-16гр.Ще видим тогава как ще се държат.
    Този пост е редактиран от emil vasilev; 19-01-16 в 21:13.
    stiv13, necata2 и popov харесват това.

  10. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #23

    Отговор: DAIKIN до -25гр.

    Извинявам се за отклонението.Емо с каква изолация си ,и помагат ли съседите?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #24

    Отговор: DAIKIN до -25гр.

    Тухлена кооперация.Няма изолация.Последен четвърти етаж.Единия в северозападно изложение.Остъклена тераса от север.На запад - външна стена.Отдолу комшията на около 80 год. симулира някакво отопление с някакво кюмбе(от опит знам ,че гори около 4 часа. ).Съседната стая е неотопляема . Другия е в стая с южно изложение и неправилна форма.Отдолу никой не помага.

  12. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #25

    Отговор: DAIKIN до -25гр.

    Колеги, сложете си машините в подписа, че така трябва всеки да знае каква машина имате, или да връща темата назад до безкрай. Ако не поне в поста посочвайте и за коя машина говорите.
    mirandi одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #26

    Отговор: DAIKIN до -25гр.

    ...също и градът/селото от където сте.
    (защо повечето не го пишат, като че някой ще им разбере адреса и току дошъл да изпие ракията. )

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    52
    #27

    Отговор: DAIKIN до -25гр.

    Emo а външното тяло шумно ли е. Питам, защото комшиите под мен си сложиха 2 бр.Тошиби Авант 13-ки в 2 стаи от по 14м2 отворени към коридор и още една стая 10м2 оставени през нощта на 22гр, се чува едно постоянно бучене(ниски честоти) все едно е спрял камион и работи на място. Особено гадно е като легне да спи човек, защото тогава направо му се набива в мозъка това бучене, тези честоти се предават явно неспасяемо по сградата и мебелите. Климите имат тампони и въпреки това е нещо адски неприятно. Освен това двете тошиби от събота, когато заваля снега до тази сутрин са като ледени буци набити със сняг от страни, където трябва да се вижда питата, но не се вижда от леда, както и от горе върху самите клими има 30см сняг, отзад не мога да кажа има ли лед, защото нямам видимост.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #28

    FVXS25F/RXL25M3

    И двете външни тела не се чуват вътре. Едното е на 1 метър от леглото.Не се чува.Комшиите отдолу също не са се оплаквали.Тази сутрин беше -9гр.Застанах пред блока.Външ.тяло е на 8-9 метра над мен и нищо не се чува. Другото е на терасата и има повече работа.Като излезе човек на терасата го чува,не чак толкова силно. Но съм бил на терасата на комшиите отдолу и нищо не се чува.

    Update 20.01.2015г. : Тази сутрин беше -18гр.и имаше лека мъгла(смог). В небето имаше странни атмосферни явления Никакви проблеми относно отопление и шумове от външните тела. Бях ги купил с идея да нямам емоции с тях до поне -15гр.Изглежда няма да има емоции и при по-студено време.
    Този пост е редактиран от emil vasilev; 20-01-16 в 08:21.
    stiv13, necata2, frescor и 1 други харесват това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    52
    #29

    Отговор: DAIKIN до -25гр.

    Емо правил ли си някакви наблюдения, да си засичал как се движи консумацията на тези модели, които имаш. Явно са много хубави машини. Останах с впечатление, че имаш поглед върху широка гама климатици и ми е интересно да узная мнението ти да ли дефроста вече е конкуретно способен на дайсекайския(тошибите) ако си успял да натрупаш впечатления за подобно сравнение в различните температурни диапазони. Много е полезна всяка информация, която споделиш, та за това молбата ми е да продължаваш все така да вписваш, когато можеш, впечатления, информация, данни... за работата на машинките при всякакви условия. Всяко едно впечатление винаги е добре дошло.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #30

    FVXS25F/RXL25M3

    Цитат Първоначално публикувано от stiv13 Виж публикацията
    Емо правил ли си някакви наблюдения, да си засичал как се движи консумацията на тези модели, които имаш. Явно са много хубави машини. Останах с впечатление, че имаш поглед върху широка гама климатици и ми е интересно да узная мнението ти да ли дефроста вече е конкуретно способен на дайсекайския(тошибите) ако си успял да натрупаш впечатления за подобно сравнение в различните температурни диапазони. Много е полезна всяка информация, която споделиш, та за това молбата ми е да продължаваш все така да вписваш, когато можеш, впечатления, информация, данни... за работата на машинките при всякакви условия. Всяко едно впечатление винаги е добре дошло.
    Забелязах по един дефрост сутринта в събота, неделя и понеделник.При два от тях беше -16гр., а другия при -19гр. При тези дефрости, вентилатора на вътреш. тяло спира за около 10 минути.Пет минути никакви индикации от вътрешното и външното тяло. В следващите 5 минути се отделя обилно пара от външното тяло, а от вътрешното се чува леко шумолене,което не е по-силно от шума на работещ вентилатор. Като свърши тази процедура вентилатора започва с малко по-високи обороти и за около минута струята въздух става приемливо топла. Преди дефроста по питата нямаше скреж. Но приемам ,че машината си знае работата.Никога не съм виждал да се образуват висулки по двете външни тела. Почти цяла събота и неделя си бях вкъщи и други дефрости не съм забелязал. Тази сутрин беше -2гр., валеше силно сняг и имаше лека мъгла ,но изглежда тези условия не са тежки за климатиците. Днес за пръв път от 10 дена температурите минаха над 0гр. Сутрин, като излизам, понеже минавам по улици по които рядко минават коли ,имам чувството че съм попаднал в някаква вентилационна шахта.Вият и бучат външните тела на всякакви марки и модели. Един път бях мерил с ватметър на Щайнбергер при 6гр. външ.темпер. и мин. консумация стигна до 180-190 W. Повече не съм мерил ,Ватметъра се развали. Имам и ватметър BRENNENSTUHL PM231, но с него климатика се държи неадекватно.По емпирични сравнения с миналата година си правя извода ,че климатиците са много икономични.Ако си купя някой стабилен ватметър ще направя измервания.Май ще трябва да купувам климатици за две стаи.
    FVXS-F/RXL-M3, FTXLS-K и FG *LTCA ми се виждат доста мощни за малки стаи.FTXL-JV ми изглежда доста шумен по параметри, а Hitachi PSB e доста скъп. Жалко ,че Nexura от тази поредица е толкова скъп.След този 10-дневен студ навън за други модели и марки не искам и да чувам. Зимата почти свърши. Има време за мислене.
    stiv13 и necata2 харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 8 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор между Daikin Nexura FVXG или Daikin FVXS
    От solar77 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 110
    Последно: 24-10-19, 07:52
  2. Daikin FTX35JV или Daikin FTXS35J
    От nrjize във форум Климатици Daikin
    Отговори: 45
    Последно: 20-04-12, 22:49
  3. Отговори: 16
    Последно: 19-07-11, 23:05
  4. Daikin FTXS25GT и Daikin FTXS25G2V1B един и същ модел ли е?
    От IlianaAn във форум Климатици Daikin
    Отговори: 3
    Последно: 06-10-09, 20:13
  5. Отговори: 17
    Последно: 19-11-08, 00:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе