Страница 1 от 8 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 118
Like Tree84Одобрявам

DAIKIN до -25гр.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #1

    DAIKIN до -25гр.

    Колеги тези модели до -25гр.не са коментирани все още тук ,а има хора които вече ги притежават .Според мен моделите 25-ца конкурират по параметри нормалните 50-ци.Тези климатици ще си намерят своята ниша, даже ще са предпочитани пред тези с нормална работа до -15гр.Цени около 2000лв. за моделите FTXL-JV и FVXS-F с външни RXL са добре за това което предлагат, а с вътрешните на Емура и Нексура идват скъпички.Качвам снимки на една брутална 9-ка с 40кг. външно на колега които не ще да се хвали. И параметрите на подовия от Норвежкия сайт.
    http://www.daikin.no/wp-content/uplo...ktArk_FVXS.pdf
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    • Тип файл: jpg 1.jpg‎ (90.0 KB, 1143 Прегледи)
    • Тип файл: jpg 2.jpg‎ (71.1 KB, 951 Прегледи)
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 02-01-16 в 18:55.

  2.  
     
  3. Member Аватара на JOKVN
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    412
    #2

    Отговор: DAIKIN до -25гр.

    Тези нискотемпературни модели,имат ли нагреватели в тавата?

  4. Member Аватара на JOKVN
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    412
    #3

    Отговор: DAIKIN до -25гр.

    ......
    Този пост е редактиран от JOKVN; 02-01-16 в 18:30.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #4

    Отговор: DAIKIN до -25гр.

    Нагревател нямат,точно под топлообменика(свободно стоящ е ) няма ламарина празно е и вода в тавата не може да влезне или да стигне под компресора и да замръзне и от там да бучи.

  6. Junior Member Аватара на gaba
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    66
    #5

    Отговор: DAIKIN до -25гр.

    купон без край ....на 35-45мин. и така до края на март

  7. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #6

    Отговор: DAIKIN до -25гр.

    Незнам защо толкова не ги харесвате тези Дайкини.Нали е до модел ,а не до марка.От всяка марка има дървета .S серията е хубава и око беше малко по-евтина -с 250-300лв щеше да е доста продавана.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #7

    Отговор: DAIKIN до -25гр.

    Ми тя беше по-евтина, беше и по-продавана... Като продаваш Опел на цената на Опел, може и да е харесван повече, отколкото ако го продаваш на цената на Ауди. Та не че нещо за дайкините, просто не струват. Толкова.
    Mega, popov, AC_From_Hell и 1 други харесват това.

  10. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #8

    Отговор: DAIKIN до -25гр.

    Цитат Първоначално публикувано от popov Виж публикацията
    Незнам защо толкова не ги харесвате тези Дайкини.Нали е до модел ,а не до марка.От всяка марка има дървета .S серията е хубава и око беше малко по-евтина -с 250-300лв щеше да е доста продавана.
    Съгласен с Касапа. S-серията горе-долу става, но е с много посредствени параметри за тези цени.

    Панасоник и тяхната Е серия, всеки модел е с по-добри параметри от еквивалентния дайкин и цените са с по 300 и повече лева надолу. Защо да си купи някой FTXS?
    popov одобрява това.

  11. Junior Member Аватара на Claire
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    75
    #9

    Отговор: DAIKIN до -25гр.

    Попов, ми те повечето просто се качват на влакчето Примерно във форума съм чел доста подвеждащи неща за FTXS, само че аз имам такъв от 3 години. Климатикът няма никакви недостатъци от рода на неподържане на зададена температура, шумен дефрост, пукане на пластмаси или че правил виелици. Няма с какво да ме ядоса, не му обръщам внимание и имайки предвид как далеч по-скъпи климатици не могат дори и с това да се похвалят, цената не е чак толкова лоша. Макар че с тоя "безплатен" Wi-Fi, който пробутват голям си го вкарват в момента.
    necata2 и frescor харесват това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #10

    Отговор: DAIKIN до -25гр.

    Тук става дума конкретно за моделите до -25,а те както се вижда имат много добри параметри.Та ако може да се пише по темата ще е добре,хубаво е да се дават мнения точно за тези модели ,а не да се пише емоционално или да се дават мнения за нещо което още не сте виждали.Старите модели са ясни кое става и кое не.
    tony34al и rosswen харесват това.

  13. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #11

    Отговор: DAIKIN до -25гр.

    9ката е номинал 4.7кв. Направо 14ка. Не знам в какви помещения ще намира приложение тази машина.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #12

    Отговор: DAIKIN до -25гр.

    Да споделя впечатления от двата FVXS25F/RXL25M3. Може да се каже ,че досега се справят много добре.Единия отоплява 15.5 кв.м. дневна + 5 кв.м. кухня. Другия отоплява 21.5 кв.м. дневна.А до -2 гр. отопляваше и коридор и спалня(общо ~ 40 кв.м) на 20-22 гр..Тук температурите паднаха в последните дни до -14гр. и не стана по-топло от -9гр. Последните два дни валеше сняг и имаше мъгли.Чак днес достигна до -3гр.Всичките ми близки са доволни от тях. Те пък най-много харесват режима
    на "тих вентилатор".Казват ,че им е по-комфортно при 20гр. на "тих вентилатор", отколкото 23-24 гр. при I-ва и II-ра степен на вентилатора. Дори на единия по настояване на майка ми съм изключил долната клапа.При тези температури естествено на "тих вентилатор" едвам в стаите достига до 20гр. Сега гледам единия, успешно поддържа 21гр.,като навън е -8гр.Обледявания по външните тела не съм виждал.Не се задържа и сняг върху тях. Вчера гледах външните тела от отсрещния блок ,върху тях имаше 10-15 см. сняг. Дефрости лично не съм наблюдавал.Майка ми каза учудено че вчера и днес около 10ч. са се образували облаци пара над едното външно тяло ,макар че вчера по това време било -12гр. ,а днес -8гр.И двата климатика работят на икономичен режим.
    stiv13, necata2 и popov харесват това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #13

    Отговор: DAIKIN до -25гр.

    Облаците пара са от дефроста.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #14

    Отговор: DAIKIN до -25гр.

    Да бе знам.Каза,че траяло около минута .

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    52
    #15

    Отговор: DAIKIN до -25гр.

    За дефростите на нискотемпературните подовите машини има ли наблюдение да ли са на време, чести ли са, какво се случва при различни външни температури и влажност, мъгли... все критични ситуации, които ги има в последните няколко седмици и са идеални за трупане на впечатления за да се разбере има ли подобрения в дефрост алгоритъма на дайкина и как са машините......

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 8 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор между Daikin Nexura FVXG или Daikin FVXS
    От solar77 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 110
    Последно: 24-10-19, 07:52
  2. Daikin FTX35JV или Daikin FTXS35J
    От nrjize във форум Климатици Daikin
    Отговори: 45
    Последно: 20-04-12, 22:49
  3. Отговори: 16
    Последно: 19-07-11, 23:05
  4. Daikin FTXS25GT и Daikin FTXS25G2V1B един и същ модел ли е?
    От IlianaAn във форум Климатици Daikin
    Отговори: 3
    Последно: 06-10-09, 20:13
  5. Отговори: 17
    Последно: 19-11-08, 00:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе