Страница 21 от 29 ПърваПърва ... 111920212223 ... ПоследноПоследно
Резултати от 301 до 315 от общо 425
Like Tree242Одобрявам

Daikin FTXC SENSIRA - въпроси, коментари, проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #301

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Цитат Първоначално публикувано от dimjek Виж публикацията
    Здравейте! Искам да попитам, заслужава ли си да дам 200лв. в повече за турската сглобка на SENSIRA - FTXF 20 C или да вземам малайзийската FTXC 20 C, която е с по-ниска цена?
    Става въпрос за стая 10кв., вътрешна, топла с 10см. изолация. Климатика ще се ползва най- вече за охлаждане.
    Благодаря за отговорите!

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
    Не, не си заслужава. Освен, че на книга, ми изглеждат еднакви, условията, при които ще се ползва (охлаждане- всички се справят), не оправдават харча. Същият може да се оползотвори празнично.
    Дори за отопление, такова помещение, може да се отопля с чаени свещи.

    пп. Не зная защо, вероятно поради информация от сайта на магазина, до преди 19 секунди бях убеден, че климатикът е модел 2019г.
    Погледнах табелката на вътрешното тяло, само за да съм сигурен в подаваната от мен информация.
    Е, установих, че Сенсирата е модел 2021г.- FTXC20CV-1B, скован в Малайзия.
    Вероятно са му вкарали дефростов акъл- до тук само два съм забелязал.
    Доволен съм от Дайко. Работи с около 100 вата под разхода на Диаманта, в спалнята.
    Квадратурата е сходна, но топлоизолацията там куца- само на тавана, а и изложението е изток- североизток, на открито. Сенсирата е юг-югоизток и е на завет, та затуй заскрежава по малко.

    ПП на пп. Толкова много ми хареса работата на модела, че заръчах още една, подарък на благоверната и изненада за РД.
    Този пост е редактиран от Трифон Панайотов Трифонов; 17-12-21 в 19:16.
    Mig82, dimjek и Vasil Vasilev харесват това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    64
    #302

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Ето какво прочетох относно дефростите на подовите Дайкини. Дали е актуално и за Сенсирата?

    " Погледнах отново в документацията на Daikin да си припомня пак формулата и условията за влизане в дефрост. Преценката дали климатика да влезе в дефрост при модела FVXS_F се прави на база температурите измерени от датчика за външна околна температура и температура на външният топлообменник, като минималното време между два дефроста е 28 минути. Пример мога да дам с друг модел на Daikin тъй като при този тази информация не е разгърната, като обяснение. При външна температура по-висока или равна на -4°, температурата на външният топлообменник трябва да е по-ниска от -15° в продължение на поне 1 минута. При външна температура по-малка от -10°, температурата на външният топлообменник трябва да е по-ниска от -22° в продължение на поне 1 минута. Температурата на външният топлообменник зависи от моментната мощност на компресора, колкото тя е по-голяма толкова и температурата на топлообменника е по-ниска. "

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #303

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    това изглежда като читав алгоритъм ,какъвто на сенсирата не е .. най вероятно под нулата дефроства на 30-40 мин по часовник и това е

  5. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #304

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Цитат Първоначално публикувано от nikolas Виж публикацията
    Пример мога да дам с друг модел на Daikin тъй като при този тази информация не е разгърната, като обяснение. При външна температура по-висока или равна на -4°, температурата на външният топлообменник трябва да е по-ниска от -15° в продължение на поне 1 минута. При външна температура по-малка от -10°, температурата на външният топлообменник трябва да е по-ниска от -22° в продължение на поне 1 минута. Температурата на външният топлообменник зависи от моментната мощност на компресора, колкото тя е по-голяма толкова и температурата на топлообменника е по-ниска. "
    Това за кой модел е, може ли да качиш документа или снимка на цялото описание?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    64
    #305

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Ето линк, от където го прочетох: https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0...%D1%8F-33.html

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #306

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    това изглежда като читав алгоритъм ,какъвто на сенсирата не е .. най вероятно под нулата дефроства на 30-40 мин по часовник и това е
    Алекси, ако не те затруднява много, а то няма как, прочети малкото ми постове в тази тема, за да си по конкретен, в бъдеще!
    С мненията си, би ощетил не само Дайкин, а би отказал и потребители, от модела, съвсем неоправдано.
    espace и bobivg харесват това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    121
    #307

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    това изглежда като читав алгоритъм ,какъвто на сенсирата не е .. най вероятно под нулата дефроства на 30-40 мин по часовник и това е
    Не е така. При мен при 2-3 градуса под нулата направи 2 дефроста при напълно побеляла пита през 3-4 часа( нова са му дефростите до сега, през единствената нощ с отрицателни темп. и валеж тогава). При условие че се включва в 8 вечерта и се изкляючва в 8 сутринта. ...Има си други кусури, но не и дефроста му, поне като цикличност, иначе си е шумен... за 7-ца става дума.

    Изпратено от моят SM-A515F с помощта на Tapatalk

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    64
    #308

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Бях на гости и там имаше монтиран АSHG 12kgtb. Същата работа като Сенсирата ми. Шурррр на тръгване, шуррр на спиране.. Даже по зле се чува фреона, от колкото при мен. Около 1, 1,5м тръбен път. Останах замислен и все повече заобичвам Митсубишитата си.

    Изпратено от моят VOG-L29 с помощта на Tapatalk

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #309

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Температурите паднаха още малко надолу (-5, -6), поради което, желанието ми да топля коридорите, през отворените врати на стаите, започна да куца. От нормалните 19-20 градуса, температурата спадна на 18-18.5.
    Съответно, в стаите не може да се поддържа зададената Т от 22 градуса- при Диаманта е 21.5, а Сенсирата бута ок 21.
    Реших, че имам решение, като прасна вентилаторите на постоянна, висока скорост. Стигнах до максималната.
    Митсубишито с лекота догони, Дайко също, но влезе в цикъл, точен като на VIP любовница. Не съм засичал точно- на около половин час, както споделят недоволните тук.
    Затворих вратата на кухнята, автоматичен вентилатор и нещата си дойдоха на място- Т 22.4, разходомера между 190 и 240-280, в коридора 19-19.5. Външна температура -3, като до сутринта падна до -7. Нито един дефрост.
    Те ,хората, са го написали- 10-15 квадрата.
    Двете седмици са в стаи по 14 квадрата, отворени към още 22, общо 50. Справят се, но комфорта отива при ония, където се опитваме да ги таковаме у въздуха. Колкото повече падат температурите, толкова по се доближаваме до написаното на етикета- ТТД и цена.
    Уруру Сарара е следващият.
    Този пост е редактиран от Трифон Панайотов Трифонов; 22-12-21 в 09:22.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #310

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Аз карам на открехнати врати - 10..15см без да ги отварям или затварям напълно. В коридора даже прекалено топло става.

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #311

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Аз карам на открехнати врати - 10..15см без да ги отварям или затварям напълно. В коридора даже прекалено топло става.
    Сигурен бях, че имаш повече опции, за поддържането на перфектна температура.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #312

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Трифонов , ако беше с две хевита щеше да ти е топло навсякъде

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #313

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Трифонов , ако беше с две хевита щеше да ти е топло навсякъде
    Знам.
    Като го купувах, зора беше "бързо и сносно". Щерката ми гостува за седмица, у дома беше 32гр и напълно неподготвен, по темата за климатиците, заложих на "сигурно"- име и не много скъпо. Освен това, в началото на Август, е трудно да намериш и с монтаж, в рамките на 2 дни. 100лв експрес.
    Все пак, за тези пари, Сенсирата си е добро изделие, особено ако се ползва с акъл. Жигулите още ги карат по някои ралита, но не може да очакваме чудеса във WRC. За едната стайчка Дайко е добър, а коридорите ще ги компенсирам с Уруру и Хевито. Ако ми затракат мартинките, забравям ината си- в близо 90 квадрата етаж имам инсталирани ок. 50kW мощности, като дори спиране на тока не ме бърка, стига Газът да тече.
    Сега съм на тема Климатици. До тук четох, образовах се, а от тук натам, освен да заприличам на стара свекърва, както повечето тук, друг вариант е просто да не обръщам внимание. Специалист няма да стана, нито те, хахаааа.
    Този пост е редактиран от Трифон Панайотов Трифонов; 22-12-21 в 14:20.
    GLARYS и Mig82 харесват това.

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #314

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    или пък два дайкина :D

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #315

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    или пък два дайкина :D
    С Дайкин и Хеви не става, така ли г-н Алекси?
    С два и Хеви ще се получи ли?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 21 от 29 ПърваПърва ... 111920212223 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin FTXM25R Perfera - въпроси, коментари, проблеми
    От pavkata88 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 483
    Последно: 01-02-24, 18:34
  2. Проблем с Daikin Sensira
    От Norek1 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 33
    Последно: 15-11-23, 08:58
  3. Отговори: 8
    Последно: 03-02-22, 22:45
  4. Покупка на климатик DAIKIN FTXC25B SENSIRA.
    От krasi80 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 0
    Последно: 21-04-21, 14:26
  5. Проблеми с новините, триене на коментари и др...
    От kod във форум Коментирай новина
    Отговори: 5
    Последно: 16-06-03, 11:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе