Страница 26 от 29 ПърваПърва ... 162425262728 ... ПоследноПоследно
Резултати от 376 до 390 от общо 425
Like Tree242Одобрявам

Daikin FTXC SENSIRA - въпроси, коментари, проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,936
    #376

    Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Щом външното не работи, значи е изключил. Турбината просто върти въздуха в стаята, като вентилатор.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    26
    #377
    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Щом външното не работи, значи е изключил. Турбината просто върти въздуха в стаята, като вентилатор.
    При дженерала не е така и това ме дразни явно при тия е така ще се живее така докато се счупи и го изхвърля

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,936
    #378

    Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Цитат Първоначално публикувано от zlatanov Виж публикацията
    При дженерала не е така и това ме дразни явно при тия е така ще се живее така докато се счупи и го изхвърля
    Без да се заяждам, защо смяташ, че щом при Дженерала е така, значи е по-добре? В режим охлаждане, по вътрешния топлообменник се отделя вода, сиреч мокри се. При застояване на тази вода, се образуват всякакви микроорганизми, плесени и т.н. В случай, че климатика изключи и турбината продължава да се върти, това води до обдухване и изсушаване на топлообменника, съответно до намаляване на въпросните микроорганизми и по-чист топлообменник. Неслучайно някои климатици имат режим "самопочистване", който представлява работа на турбината за известно време, след изключване на климатика, работил в режим охлаждане. При спрял компресор, въртенето на турбината не води до допълнително охлаждане на помещението. Просто превърта въздуха в стаята.
    Aleksandars и GLARYS харесват това.

  5. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,775
    #379

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    На дженерала първата ми работа беше да го настроя от сервизното да продължава да духа вентилатора в режим на охлаждане.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,573
    #380

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Ако имаше възможност FTXF35C да не спира турбината щеше да е първото нещо, което щях да направя. Защото сега се налага да я чистя тази турбина от плесен по средата на сезона. Голяма глупост е спирането на турбината в охлаждане. Прерових сервизното, не открих такава опция.

  7. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,775
    #381

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    espace, пускаш ли го в режим вентилация когато решиш да го спираш? Ако не го правиш оставяй го да поработи така половин час, по-трудно ще се вмирисва.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,573
    #382

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Не го спирам. Проблема е че в това не съвсем горещо време дори работейки на 85-90W достига заданието и спира. Топлообменника е чист, обаче турбината... Относно миризма, няма такава. Но се налага почистване защото като се наслои и натрупа намалява въздушния поток.

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    26
    #383
    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Без да се заяждам, защо смяташ, че щом при Дженерала е така, значи е по-добре? В режим охлаждане, по вътрешния топлообменник се отделя вода, сиреч мокри се. При застояване на тази вода, се образуват всякакви микроорганизми, плесени и т.н. В случай, че климатика изключи и турбината продължава да се върти, това води до обдухване и изсушаване на топлообменника, съответно до намаляване на въпросните микроорганизми и по-чист топлообменник. Неслучайно някои климатици имат режим "самопочистване", който представлява работа на турбината за известно време, след изключване на климатика, работил в режим охлаждане. При спрял компресор, въртенето на турбината не води до допълнително охлаждане на помещението. Просто превърта въздуха в стаята.
    Да съгласен съм с теб явно е монтиран на кофти място и има един дискомфорт поне за мен

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    На дженерала първата ми работа беше да го настроя от сервизното да продължава да духа вентилатора в режим на охлаждане.
    И как се прави това да пробрвам да видя там как ще е положението

  11. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,775
    #384

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Цитат Първоначално публикувано от zlatanov Виж публикацията

    И как се прави това да пробрвам да видя там как ще е положението
    Линк.

  12. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,879
    #385

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    espace, виж това дали ще ти свърши работа :
    https://www.manualslib.com/manual/21...age=167#manual

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,573
    #386

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    ccankov73 благодаря. Имам го този service manual но явно не отговаря точно за модела. Стигам до 3 точка и там няма SU за избор. Имам доста други опции, но като не знам кое за какво е не смея да бутам.
    Отделно е странно информационното поле, където пише " тъй като това устроиство няма инсталирано дист. управление купете ARC480A1 отделно за да изпълните процедурата". И върха е че въпросното ARC480A1 дори няма MODE бутон, как се очаква да се изпълни долната процедура с него за мен е необяснимо.
    Този пост е редактиран от espace; 01-07-23 в 19:14.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    601
    #387

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Преди 7-8 години имаше пак разговор кой как си ползва климатиците за да се охлажда . Тогава Mega каза че с неговите се охлажда в режим обезвлажняване . Пробвах и от тогава не ползвам друг режим за охлаждане . Комфорта е на друго ниво , няма и вмирисване .

  16. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,879
    #388

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    А консумацията поглеждал ли си ….?

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    601
    #389

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Консумацията е с 10-15 % по-голяма , но комфорта е много по-добър , 5-6 лв. плюс мен ме устройват .

  18. Junior Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    26
    #390
    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Никъде не видях къде се прави това ако може малко помощ

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 26 от 29 ПърваПърва ... 162425262728 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin FTXM25R Perfera - въпроси, коментари, проблеми
    От pavkata88 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 483
    Последно: 01-02-24, 18:34
  2. Проблем с Daikin Sensira
    От Norek1 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 33
    Последно: 15-11-23, 08:58
  3. Отговори: 8
    Последно: 03-02-22, 22:45
  4. Покупка на климатик DAIKIN FTXC25B SENSIRA.
    От krasi80 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 0
    Последно: 21-04-21, 14:26
  5. Проблеми с новините, триене на коментари и др...
    От kod във форум Коментирай новина
    Отговори: 5
    Последно: 16-06-03, 11:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе