Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 67
Like Tree36Одобрявам

Вътрешно тяло Perfera (FTXM25R5V1B) се изключва само през различни интервали

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    2
    #46

    Отговор: Вътрешно тяло Perfera (FTXM25R5V1B) се изключва само през различни интервали

    Цитат Първоначално публикувано от borisoff Виж публикацията
    Това важи ли и за по-големия FTXM25R5V1B?
    Да важи,също и за по голямото FTXM35R5V1B.Но трябва да се видят съответните парт номера на платките.
    choki_ip одобрява това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    587
    #47

    Отговор: Вътрешно тяло Perfera (FTXM25R5V1B) се изключва само през различни интервали

    Щом климатици за една торба пари идват дефектни по дефолт не са добре нещата. Явно все по-зле ще става занапред.
    Alexi одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #48

    Отговор: Вътрешно тяло Perfera (FTXM25R5V1B) се изключва само през различни интервали

    Такива дефекти не са необичайни. Затова идват с гаранция. Не виждам къде е драмата.
    Aleksandars, Mega и choki_ip харесват това.

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #49

    Отговор: Вътрешно тяло Perfera (FTXM25R5V1B) се изключва само през различни интервали

    Според мен са доста необичайни като погледнем назад в годините различни марки и модели ,и не говори добре за производителя ,модела явно не е тестван обстойно преди да се пусне на пазара .

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #50

    Отговор: Вътрешно тяло Perfera (FTXM25R5V1B) се изключва само през различни интервали

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Такива дефекти не са необичайни. Затова идват с гаранция. Не виждам къде е драмата.
    Драмата е че не всеки е айляк да се занимава с климатика, с телевизора.....
    Alexi и Gena_bs харесват това.

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #51

    Отговор: Вътрешно тяло Perfera (FTXM25R5V1B) се изключва само през различни интервали

    Предния модел пак имаше проблеми с платка ,и дефростваше през 20 мин .. та за Дайкин явно е обичайно ,но за други марки не мисля че е практика да се сменят платки на нови модели .

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #52

    Отговор: Вътрешно тяло Perfera (FTXM25R5V1B) се изключва само през различни интервали

    ....на някои даже платка на снимка няма да ти покажат...

  10. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #53

    Отговор: Вътрешно тяло Perfera (FTXM25R5V1B) се изключва само през различни интервали

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    Според мен са доста необичайни като погледнем назад в годините различни марки и модели ,и не говори добре за производителя ,модела явно не е тестван обстойно преди да се пусне на пазара .
    Те колите не тестват, ти за климатиците мислиш.
    Този пост е редактиран от Mega; 05-12-21 в 14:47.
    Gena_bs одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #54

    Отговор: Вътрешно тяло Perfera (FTXM25R5V1B) се изключва само през различни интервали

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    Според мен са доста необичайни като погледнем назад в годините различни марки и модели ,и не говори добре за производителя ,модела явно не е тестван обстойно преди да се пусне на пазара .
    Платките ги прави някой друг, а не производителя. Имало е дефектна партида. Това се случва всеки ден. Цената на ремонтите Дайкин ще си я искат от производителя на платките.
    Те и платките идват с гаранция.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    42
    #55

    Отговор: Вътрешно тяло Perfera (FTXM25R5V1B) се изключва само през различни интервали

    Здравейте Колеги,
    Преди около месец и аз си взех след дълго мислене една 35-ца. Стаята, която отоплявам е 27 кв .м, южна с добра дървена дограма. Нежен климатик с плавно развъртане. Сравнително тих и не знам колко ще е икономичен.
    Но ще пиша по темата, която сте отворили. Забелязах, че когато съм го включил през интернет с приложението или гласово с Гугъл и след това направя някаква промяна с дистанционното се изключва. Все едно съм му натиснал бутона за изключване.
    Ако си го включа с дистанционното и след това работя само с него няма проблеми.
    Някой забелязал ли е нещо такова? Дали проблема няма да се окаже подобен на вашите?
    И това приложение по никакъв начин не е синхронизирано с дистанционното. т.е. Работил си с дистанционното и оставаш климатика с някакви настройки различни от тези, които са в приложението. Ако след време го включиш от приложението той ще тръгне с други настройки, а не с тези. Не знам как е при другите климатици.
    Донякъде съжалявам, че не взех ME LN серията. Там пък кой знае каква щеше да е изненадата.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #56

    Отговор: Вътрешно тяло Perfera (FTXM25R5V1B) се изключва само през различни интервали

    Ако дистанционното показва на дисплея, че климатика е изключен ( няма ON, при твоят модел може да е по друг начин) , климатика работи защото е пуснат от нета. И решиш да повишиш с 1° температурата и натиснеш стрелката нагоре на дистанционното, климатика ще се угаси.
    За разлика от ТВ-та при климатика натискането на който и да е бутон на ДУ се излъчва цялата информация - температури, вентилатор, положение на клапите и т.н.
    mimojef одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    42
    #57

    Отговор: Вътрешно тяло Perfera (FTXM25R5V1B) се изключва само през различни интервали

    Благодаря много за бързия отговор. И аз си мислех нещо подобно, но нямам достатъчно опит в това отношение.
    В такъв случай според мен трябва да включа дистанционното като го прикрия, за да не излъчва и след това да го използвам. Така ли е?
    Тук възниква следващия въпрос: Ако съм го включил през интернет с едни настройки, включвам дистанционното с прикриване на светодиода и променям някакъв параметър.Но дистанционното е било с други настройки, различни от приложението. Тогава също ли ще промени всичко или само този параметър, който променям.

    Разбира се , че ще направя опит, но ако може да отговорите. Предполагам ще е полезно за всички.
    Този пост е редактиран от dimovdid; 17-11-21 в 19:31.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #58

    Отговор: Вътрешно тяло Perfera (FTXM25R5V1B) се изключва само през различни интервали

    С ръка отпред гласиш каквото си решил, градус на долу от желаното, махаш ръката и натискаш градус нагоре. Поне аз така правя.

  17. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #59

    Отговор: Вътрешно тяло Perfera (FTXM25R5V1B) се изключва само през различни интервали

    Като бутнеш нещо от дистанционното се променят всички параметри така както са на екрана му.
    Т.е. дистанционното изпраща цялата информация, а не само за натиснатия бутон.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    42
    #60

    Отговор: Вътрешно тяло Perfera (FTXM25R5V1B) се изключва само през различни интервали

    Благодаря! Беше полезно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Закупуване само на вътрешно тяло на климатик
    От fantoms във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 15
    Последно: 09-10-18, 21:46
  2. Изключва ли се през зимата /при -10/ НЕинверторен климатик?
    От LEGAL във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 13
    Последно: 02-02-12, 19:30
  3. Вътрешно тяло 9-ка, външно тяло 12-ка - проблеми с климатик KOBE
    От koranto във форум Други марки климатици
    Отговори: 27
    Последно: 14-12-09, 16:30
  4. PC-то ми се изключва само...
    От olileli във форум Общ - хардуер
    Отговори: 27
    Последно: 22-05-06, 18:20
  5. Отговори: 4
    Последно: 12-01-05, 22:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе