Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 67
Like Tree36Одобрявам

Вътрешно тяло Perfera (FTXM25R5V1B) се изключва само през различни интервали

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2021
    Мнения
    13
    #31

    Отговор: Вътрешно тяло Perfera (FTXM25R5V1B) се изключва само през различни интервали

    Така де, ама като се "закрепи" за по-дълго време и си викам - оправи се. Да, ама не! Пак ще го търся тоя дето ми го продаде и монтира.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от borisoff Виж публикацията
    Откачих му на моя wireless адаптер и работи към 12 часа без прекъсване. Закачих я и така работи към 7-8 часа пак без проблеми, на другия ден отново с картата тествах и изключи след 1 час, след това го включих и пак работи 5-6 часа без проблеми. Ще го тествам още няколко дни без карта да видим как ще се държи, но вече не знам какво да правя.. Разполагам с втори същия модел, който не прави проблеми и се чудя дали да не прехвърля платките на проблемния и да тествам.
    Колега, би ли ме насочил къде се намира wireless адаптера и как да го изключа, да пробвам и аз твоя начин?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    69
    #32

    Отговор: Вътрешно тяло Perfera (FTXM25R5V1B) се изключва само през различни интервали

    Маха се първо капака над филтъра като се вдига на 90 градуса и после се бута наляво или надясно и се изважда от пантата с леко придърпване.

    Преди махането на големия капак бях махнал и малкото капаче от дясно, което покрива кабелите, но вероятно може да се мине и без неговото махане, но пробвай внимателно и го махни, ако не става.

    След това има 2 винта централно и 3 куки от горната страна откъм стената и тавана, те се натискат и се дръпва целия корпус, само внимавай да не откъртиш лопатката, тя трябва леко да се отвори на ръка.

    Wireless картата е видима странично в дясно и кабелчето има малко палче за откачане.

    Пиши какво е станало след тестовете.

  4. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #33

    Отговор: Вътрешно тяло Perfera (FTXM25R5V1B) се изключва само през различни интервали

    Възможно ли е да не е активирана функцията "авто рестарт" и след "цъкване" на тока да се изключва и да не тръгва после.
    Пробвайте докато работят издърпване от захранването и след това повторно включване. Да видим дали ще тръгнат.

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #34

    Отговор: Вътрешно тяло Perfera (FTXM25R5V1B) се изключва само през различни интервали

    ако ползвате някакви ватметри ги махнете .. Саньото ми не се понася с моя ватметър и може да се каже че не съм го ползвал с тоя климатик ,тъй като го намирам изключил и затворил клапата и това го прави само с ватметъра

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    69
    #35

    Отговор: Вътрешно тяло Perfera (FTXM25R5V1B) се изключва само през различни интервали

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Възможно ли е да не е активирана функцията "авто рестарт" и след "цъкване" на тока да се изключва и да не тръгва после.
    Пробвайте докато работят издърпване от захранването и след това повторно включване. Да видим дали ще тръгнат.
    Пробвах два пъти с кратко спиране на бушона (2-3 сек), като за това време дори не изгасват диодите на вътрешните тела и те продължиха да работят след това. При мен е с едно външно и 2 вътрешни и само едното вътрешно прави проблеми, като захранването е общо и отива първо към външното и от външното към двете вътрешни.

    Тръбния път до проблемното тяло е 2.5м-3м, а до другото може би към 5м и не знам това оказва ли някакво влияние.

  7. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #36

    Отговор: Вътрешно тяло Perfera (FTXM25R5V1B) се изключва само през различни интервали

    Не е от тръбния път. Смъкни бушона докато изгаснат диодите.
    tanatos одобрява това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    599
    #37

    Отговор: Вътрешно тяло Perfera (FTXM25R5V1B) се изключва само през различни интервали

    Тръбния път при мултито е силно препоръчително , да не кажа задължително да е с еднаква дължина .

  10. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #38

    Отговор: Вътрешно тяло Perfera (FTXM25R5V1B) се изключва само през различни интервали

    Цитат Първоначално публикувано от gerhar Виж публикацията
    Тръбния път при мултито е силно препоръчително , да не кажа задължително да е с еднаква дължина .
    Чак пък задължително не е. Има изисквания за разликата. Ако са спазени не е проблем.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    69
    #39

    Отговор: Вътрешно тяло Perfera (FTXM25R5V1B) се изключва само през различни интервали

    При спиране на бушона за повече време и после пускане и двете тела продължиха да си работят - направиха по 1 оборот на лопатките и ги върнаха в нормална отворена позиция. Явно проблема не е от настройката за възстановяване на захранването, а нещо друго..
    mimojef и zxc0 харесват това.

  12. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #40

    Отговор: Вътрешно тяло Perfera (FTXM25R5V1B) се изключва само през различни интервали

    Жалко. Ами обърнете се към сервиза.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2021
    Мнения
    13
    #41
    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Възможно ли е да не е активирана функцията "авто рестарт" и след "цъкване" на тока да се изключва и да не тръгва после.
    Пробвайте докато работят издърпване от захранването и след това повторно включване. Да видим дали ще тръгнат.
    А как се активира тази функция или как да проверя дали е активирана?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Veliko Tarnovo, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    98
    #42

    Отговор: Вътрешно тяло Perfera (FTXM25R5V1B) се изключва само през различни интервали

    Оказа се, че и моя климатик FTXM20R има същия проблем. От фирмата, която ми го монтира, казаха че проблема е във платката на вътрешното тяло!
    Сега чакам да я сменят и се надявам всичко да се оправи! След смяната ще пиша, какво е станало!

  16. Novice
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    2
    #43

    Отговор: Вътрешно тяло Perfera (FTXM25R5V1B) се изключва само през различни интервали

    Проблемът е в двете платки на вътрешното тяло,означени с Е5 и Е6.Сменят се и двете.Потвърдено от DAIKIN Europe.Има софтуерен проблем в определена партида платки,същите трябва да се подменят от фирмата монтирала машината по гаранция.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    choki_ip одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #44

    Отговор: Вътрешно тяло Perfera (FTXM25R5V1B) се изключва само през различни интервали

    ехе ,колко чаркаляк вътрешното

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    69
    #45

    Отговор: Вътрешно тяло Perfera (FTXM25R5V1B) се изключва само през различни интервали

    Това важи ли и за по-големия FTXM25R5V1B?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Закупуване само на вътрешно тяло на климатик
    От fantoms във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 15
    Последно: 09-10-18, 21:46
  2. Изключва ли се през зимата /при -10/ НЕинверторен климатик?
    От LEGAL във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 13
    Последно: 02-02-12, 19:30
  3. Вътрешно тяло 9-ка, външно тяло 12-ка - проблеми с климатик KOBE
    От koranto във форум Други марки климатици
    Отговори: 27
    Последно: 14-12-09, 16:30
  4. PC-то ми се изключва само...
    От olileli във форум Общ - хардуер
    Отговори: 27
    Последно: 22-05-06, 18:20
  5. Отговори: 4
    Последно: 12-01-05, 22:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе