Страница 4 от 33 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 484
Like Tree303Одобрявам

Daikin FTXM25R Perfera - въпроси, коментари, проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #46

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    То на минимума още преди над 10г японците хванаха СОР=12
    Aleksandars одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #47

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Аз вече се уморих да повтарям, че проектен товар не е максимален. Обаче някои хора продължават да си мислят, че това което са видели в еуровента показва колко ще топли дадената машина и си правят погрешните изводи че 7-9-12 ще топлят еднакво.
    rosswen одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    40
    #48

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Данните съм ги взел от technical data book. Там пише всичко. Какъв е моделът на компресора, колко вата е ел. двигателя на вентилатора навън, този вътре, какви въздушни потоци преминават за час и т.н. Каквото такова. Не знам как може да се определи колко вата топлинна мощност излъчва, за да се определи СОР във всеки момент. Това е като котлите на твърдо гориво. Производителят е дал някакъв процент ефективност, но колко топлина се усвоява един господ знае.
    Може ли някой да ми обясни като на лаик как да свържа машинката с домашна мрежа. В съседна сграда разполагам с рутер на виваком (черен рутер хуавей предполам) и в същата тази друга постройка има рутер на А1. Той е пък бял ... Бутон WPS на черния рутер нямам. Някой ще се наеме ли да ми обясни какво да правя? На андроид телефон съм инсталирал приложението Onecta - Daikin. Пише ми "Добро утро". Под него са два бутона: "Да добавим вашия първи модул!" и тория "Свържи към дом".
    Deliivanov одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #49

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Аз вече се уморих да повтарям, че проектен товар не е максимален. Обаче някои хора продължават да си мислят, че това което са видели в еуровента показва колко ще топли дадената машина и си правят погрешните изводи че 7-9-12 ще топлят еднакво.
    ако са с еднакъв хардуер ще топлят еднакво ,много ясно .. давайки 500 лв отгоре за 12ка може да те топли и мисълта колко си прецакан де ,ако това го добавяш към топлоотдаването ..

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #50

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Под капака климатика има iD и парола, съответно в менюто на приложението ви дава тази опция за свързване.
    Активирате wiFi на климатика както е описано в упуутването , след което през приложението избирате да се свържете по ID и парола. Важно условие е устройството на което е качено приложението да е свързано към конкретният рутер който ще ползвата за климатика и рутера да има интернвт мрежа ( само с локална мрежа не става). При мен с WSP бутона се получава с променлив успех.

    - - - - - - - - - -

    Относно еднаквостта на хардуера не мога да се съглася че 7 9 12 биха отдавали еднакво количество топлина при условие че топлообмемниците би следвало да не са с еднаква площ.
    Този пост е редактиран от Deliivanov; 28-10-22 в 13:54.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #51

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Под еднакъв хардуер, разбирай и "еднакви по площ" топлообменници и количество фреон.
    Deliivanov одобрява това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #52

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Ха, и то кво излиза, закво ти е 12 ка като при - температури вади топло колкото 7 ца. Така де при 7 градуса външна температура кой го интереаува колко кв вади

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #53

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Цитат Първоначално публикувано от Deliivanov Виж публикацията
    Ха, и то кво излиза, закво ти е 12 ка като при - температури вади топло колкото 7 ца. Така де при 7 градуса външна температура кой го интереаува колко кв вади
    12-ката може да извади по-голяма мощност, защото 7-цата е софтуерно ограничена. Компресорът на 12-ката може да се развърта до по-високи обороти. Същото е като при автомобилните двигатели с еднаква кубатура и различни мощности. Примери бол.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    40
    #54

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Всичко е еднакво. Изглежда разликата е основно в управлението на компресора. При 20-ката (7-ца), 25-цата (9-ка) и 35-цата (дванадесетка) компресорът е еднакъв. По-точно 1YC25GXD#C му е модела, каквото и да означава това. Ще ти дам пример с автомобилен двигател. Да кажем БМВ Е87 с двулитров дизелов двигател се предлага във версия 122 конски сили, 140 и 163 к.с. Всичко им е еднакво. Разликата е в софтуера. Просто при версията 120 "коня" двигателят, всички системи включително турбопълненето, са със запас. Това позволява изстискване на повече мощност без смяна на части. Опел също имат такива двигатели. Мисля че бяха 120 к.с., 160 к.с.... Нещо такова. Е, и там е абсолютно същото. Купуваш си 120 коня, плащаш по-малък данък, наливат ти софтуера като за 160 и караш с повече мощност.
    Да се върнем на климатика. Компресорът позволява работа с широк диапазон хладилен агент. Може да му се подават от 120 вата минимум до 800 вата. В случая ... примерно казвам, 9-ката е спъната да не приема повече от да кажем 650 вата към компресора, 7-цата пък да е на 500 вата, а дванайската - до максималните безопасни 800 вата. Така се получава разликата в хладилната мощност при абсолютно всичко еднакво - размери на модулите, на тръбите, количество R32 и каквото има там. Обяснението не е професионално, но аз така го разбирам и затова пожелах да закупя 20-ката. Не че знаех кой може да ми го направи на "девятка" ако потрябва.

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #55

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Обяснението Ви беше доста красноречиво.
    Не разбирам само какъв му е кяра на производителя да търси повече пари за по големия модел като е набутал същия хардуер вътре.Айде да кажем за повече плащаш повече, но в такъв случай излиза че 7 е най неизгоден за производство.

    П.С. Радвам се че моите 12 ки ги взех на оферта, горе долу като за 7 ци

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #56

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Цитат Първоначално публикувано от Deliivanov Виж публикацията
    Обяднението ви беше доста красноречиво.
    Не разбирам само какъв му е кяра на производителя да търси повече пари за по големия модел като е набутал същия хардуер вътре.Айде да кажем за повече плащаш повече, но в такъв случай излиза че 7 е най неизгоден за производство
    Разбира се, че е неизгодно. Това е практика при повечето производители. При най-високия клас на Дайкин - Уруру Сарара, е същата работа.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #57

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Цитат Първоначално публикувано от Deliivanov Виж публикацията
    Обяснението Ви беше доста красноречиво.
    Не разбирам само какъв му е кяра на производителя да търси повече пари за по големия модел като е набутал същия хардуер вътре.Айде да кажем за повече плащаш повече, но в такъв случай излиза че 7 е най неизгоден за производство.

    П.С. Радвам се че моите 12 ки ги взех на оферта, горе долу като за 7 ци
    В конкретния случай производителят е на печалба от 7, на по голяма печалба от 9 и на още по голяма печалба от 12. Особено в България където почти всички фирми масово препоръчват 12.

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #58

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    разбира се че е много изгодно за производителя .. то за това има примери и с двигатели там е още по изгодно .. произвеждаш едно изделие ,продаваш 3 различни покривайки цяла гама като топлинна мощност

  17. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #59

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Понеже, събудихте научното ми любопитство.
    Това ще рече ли ,че най-малкият модел има най-голям хардуерен запас и съответно очакваният експлоатационен живот ще е по голям.Съответно потребителя се е прецакал веднъж като плати повече само за различен софтуер и втори път като машината му има по кратък живот за сметка на завишените параметри?
    Извинявам се ако спамим в темата въпреки че въпроса има отношение към нея.

  18. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    294
    #60

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Цитат Първоначално публикувано от Deliivanov Виж публикацията
    Понеже, събудихте научното ми любопитство.
    Това ще рече ли ,че най-малкият модел има най-голям хардуерен запас и съответно очакваният експлоатационен живот ще е по голям.Съответно потребителя се е прецакал веднъж като плати повече само за различен софтуер и втори път като машината му има по кратък живот за сметка на завишените параметри?
    Извинявам се ако спамим в темата въпреки че въпроса има отношение към нея.
    Винаги има потребители за прецакване.
    Deliivanov одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 33 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin Perfera много шуми
    От pavlin_s във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2
    Последно: 10-01-24, 19:06
  2. Проблем с DAIKIN PERFERA FTXM25R
    От cveteca във форум Климатици Daikin
    Отговори: 80
    Последно: 23-11-23, 09:51
  3. Дилема между Daikin FTXM25R Perfera и Mitsubishi Electric MSZ-LN25VGW
    От pavkata88 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 14-02-22, 06:04
  4. Daikin Perfera
    От kod във форум Климатици Daikin
    Отговори: 21
    Последно: 31-10-21, 11:55
  5. Мнения за Daikin FTXM25N Perfera
    От Tsen във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 18-01-21, 19:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе