Страница 5 от 308 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 4608

Климатици Fujitsu General - впечатления

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    421
    #61

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Така... след Fuji вече притежавам и Fujitsu a преди това да стане събирах и оферти за General, та относно буквичите при малките модели:
    1. Fuji - вътрешно тяло - RS или (RSA за LC,RSB за LDC)
    - външно тяло - RO или (ROA за LC,ROB за LDC)
    2. General - вътрешно тяло - ASH или (ASHA за LC,ASHB за LD)
    - външно тяло - AOH или (AOHR за LC,AOHS за LD)
    3. Fujitsu - вътрешно тяло - ASY или (ASYA за LC,ASYB за LD)
    - външно тяло - AOY или (AOYR за LC,ASYS за LD)
    Става въпрос за така наречения стенен тип (това са масовите които се продават, изключвам нокрия серията)
    Разликите между аналогичните модели са само във вида на предния панел и дистанционните.

    Избийте си от главите за 7 , 9 и 12 климатик на посочените марки произведен в Япония... евентуално Тайван ограничени серии
    Заводът на Fujitsu General Ltd се намира в Китай... от 2001г. и според решение на фирмата "малките" климатици 7,9 и 12 ще се произвеждат само там
    LC и LCC, както и LD и LDC - няма особени разлики. Вече между LC и LD сами можете да ги установите ... главно екстрички
    Моделите инвертори LB са от 2005г, LC от 2006г.
    LB не се произвеждат вече
    Разлика между 12LB и 12LC няма
    Разликата между 9LB и 9LC е в така наречения V-pam или с други думи отдавана мощност 9LB max 6.1KWt, 9LC max 5.3KWt, както и в други показатели, като ток, циркулация и т.н.
    9LB и 12LB имат еднакви по размер вътрешни и външни тела. Разликата е във фреона 950гр. на 1050гр. и теглото на външното тяло 35кг. на 38кг. Вътрешните са абсолютно еднакви.
    9LCC и 7LCC имат еднакви по размер вътрешни и външни тела, 900гр. фреон и тегло 32кг на външното тяло.Вътрешните са абсолютно еднакви.
    9LCC и 12LCC Разликата е във фреона 900гр. на 1050гр, теглото на външното тяло 32кг. на 38кг., дължината на външното тяло 660мм на 790мм.

    7LC, 9LC и 12LC имат еднакви компресори
    Шумът на вътрешните тела е еднакъв, външното тяло на 9LB e най-шумно, следва 9LC, 12LC и 12LD са с еднакъв шум

    P.S. Естествено има разлика и в цените на Fuji, General и Fujitsu

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    149
    #62

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от freelander
    P.S. Естествено има разлика и в цените на Fuji, General и Fujitsu
    Интересно каква е разликата и от какво?

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    149
    #63

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    BTW да споделя впечатление от моя 09LD. Като застудя тези дни започна да работи без прекъсване вътрешното тяло, което пък спестява пропуквания от свиване на пластмасите и (евентуален) шум от спиране/тръгване на фреона.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    409
    #64

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от bobo21
    Интересно каква е разликата и от какво?
    Доколкото съм чувал/но не знам дали е напълно вярно/ когато от поточната линия климатиците излизат под марката Fujitsu примерно всеки 5-ти климатик се сваля за тестване , когато от поточната линия климатиците излизат под марката General всеки 6-ти климатик се сваля за тестване а под марката Fuji всеки 7-ми климатик.По този начин поточната линия с Fuji върви по бързо и излизат на малко по ниски цени.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    149
    #65

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от dan66
    Доколкото съм чувал/но не знам дали е напълно вярно/ когато от поточната линия климатиците излизат под марката Fujitsu примерно всеки 5-ти климатик се сваля за тестване , когато от поточната линия климатиците излизат под марката General всеки 6-ти климатик се сваля за тестване а под марката Fuji всеки 7-ми климатик.По този начин поточната линия с Fuji върви по бързо и излизат на малко по ниски цени.
    Това малко като градски фолклор ми звучи, макар че наистина май най-непретенциозата марка е Фуджи.

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    350
    #66

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Незнам каква е разликата м-у трите марки. Аз имам наблюдения само от Генерал .
    На бившите ми две работи бяхме с Генерал обикновен , единият 12 другият 14 .
    И мога да кажа че и при -15 , -20 си бачкаха перфектно.
    А за икономичност не мога да кажа , все пак служебния ток е най-евтиният

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #67

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Общото е само между Фуджитсу и Дженерал, което е и едно и също, А Фуджи е съвсем различна компания нямаща нищо общо с Fujitsu General .

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #68

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Днес видях ама яко замръзнал дженерал незнам какво да кажа ама бучеше яко.

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    409
    #69

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от airclima
    Днес видях ама яко замръзнал дженерал незнам какво да кажа ама бучеше яко.
    Къде пък видя замръзнал климатик като температурите и през нощта са около +10гр.?Да не си видял някоя 15 годишна втора употреба?
    Инверторите на Fujitsu General имат много добра програма за саморазмразяване.Вече две зими го ползвам и се саморазмразява напълно когато е необходимо .

    Цитат Първоначално публикувано от blue1
    Общото е само между Фуджитсу и Дженерал, което е и едно и също, А Фуджи е съвсем различна компания нямаща нищо общо с Fujitsu General .
    Фуджи е съвсем различна компания но собствеността на акциите е обща.

    "Fuji Denki Sosetsu Co., Ltd. выпускают кондиционеры под маркой Fuji Electric.
    Производство организовано на заводах, где выпускаются кондиционеры Fujitsu и General. Кондиционеры всех этих трех марок сходят с одних и тех же конвейеров, состоят из абсолютно идентичных комплектующих, обладают одинаковым набором функций.
    Основная причина выпуска одних и тех же кондиционеров под тремя разными брэндами - это преодоление антимонопольных препонов в законодательствах стран потребителей. Кроме этого - используя разные каналы дистрибьюции, а также различную политику продвижения брэндов легче добиваться большего охвата потребителей"

    http://www.a-service.ru/index.php?co...n=vendor&id=14


  12. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #70

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Да бе, верно, къде видя замръзнал климатик. Днес температурата при нас достигна 17гр......северна Бг.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #71

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    dan66 и все пак не мога да намеря друга връзка през официалните сайтове на фирмите освен посоченият от теб руски сайт.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    409
    #72

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от blue1
    dan66 и все пак не мога да намеря друга връзка през официалните сайтове на фирмите освен посоченият от теб руски сайт.
    Ами колко още да търся:

    "Fujitsu was created on June 20, 1935, as the manufacturing subsidiary of Fuji Electric Limited"
    "Fuji decided that its telephone division would be better off as a separate company, and in 1935 that division was incorporated as Fujitsu, Ltd."


    http://www.answers.com/topic/fujitsu...dr?cat=biz-fin
    http://www.answers.com/topic/fuji-el...td?cat=biz-fin
    http://www.gresa.kiev.ua/presentatio...fuji/index.htm

  16. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #73

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    dan66 мерси за разяснението

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    101
    #74

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Отлично dan66,в украинския сайт много добре е описано за компанията като цяло(FUJITSU,GENERAL,FUJI)

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #75

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от Jackas
    ... разликата във външните тела е огромна, при макс. мощност и двете нямат вибрации но са шумни.....

    ...За мен минусът на тази марка климатици е че, при режим отопление, пластмасата на вътрешните тела пука, чува се само когато се пусне климатика и след като се спре.....не ме дразни, но пък го има това пукане.

    bobo21
    Твоята 9-ка по-скъпа, с повечко екстри е. Интересно ми е, има ли го това пукане?
    От скоро съм собственник на 2 фуджитсу: единият е ASY 9LCC а другият е ASY 12LCC. Споделям напълно наблюденията: леко пропукване по време на работа се чува от 12ката. След разглобяване на капака установих, че вътрешното тяло е облицовано със стериопорено покритие от всички страни. Това пропукване при 9ката го няма. При оглед се оказа, че и то е с такова покритие. Забелязах, че при монтажа на 12ката така е закачен че покритието се натиска доста до задната планка. Пропукването според мен не е от пластмасата а от търкането на стериопора в задната метална монтажна планка. След отделяне с дистанционна втулка на 1-2мм на задното покритие от планката почети не се усеща вече такова пропукване.
    Другото е коментар за движението на фреона. Наистина при спиране на вътрешното тяло се чува лек звук наподобяващ вряща вода но е много незабележим и не винаги даже успява да се усети. Когато в стаята е тихо се забелязва.
    Външните тела на 12ката и 9ката са с доста голяма разлика и по габаритни размери и тегло. Това което ми направи впечатление е, че външното на 12ката е по-шумно от това на 9ката. Осезаем е звука на компресора в начално пускане. Това което ме притеснява е, че в тези ситуаций даже се усеща и трептене на корпуса на самото външно тяло. Дали това е нормално? Между другото звука наистина е много подобен на ускоряване на кола. След влизане обаче в режим почети не се се забелязва и остава само звука от вентилатора.
    Като цяло обаче съм доволен от представянето и на двата климатика.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 308 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатици Fujitsu General
    От badr във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2217
    Последно: 12-11-23, 21:41
  2. Сервизни ръководства за климатици Fuji, fujitsu, General
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 29
    Последно: 26-11-21, 00:39
  3. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 01:53
  4. Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 351
    Последно: 27-10-11, 22:44
  5. Каква е разликата между(Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric) и кои да избера
    От bat.zdravo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 28-07-11, 01:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе