Страница 7 от 308 ПърваПърва ... 567891757 ... ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 4608

Климатици Fujitsu General - впечатления

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #91

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от Jackas
    Аз пък забелязах нещо друго. Странен алгоритъм за управление са написали иженерите от Fujitsu.
    Примерно:
    Включвам климатика, външна темп. е 6гр./вътрешна 19гр. настройвам го на 24гр., за около 30мин. достига зададената си температура.
    В друг случай, (при по-топли дни) външна темр.15гр./вътрешна 20, настройката му пак е 24гр., достига зададената температура след около 1-1,5часа.
    Или с други думи. При по-ниска външна темп., климатика подържа по-висока мощност и затопля стаята много по-бързо
    При висока външна температура фриона се изпарява много по лесно и създава по-високо налягане, което натоварва компресора, който съответно намаля оборотите и от там идва по-ниската ефективност на климатика

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    409
    #92

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Ето характеристиките ВХОД/ИЗХОД на FUJITSU 09L.
    7/гр С/=42/гр F/
    -10/гр С/=14/гр F/
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    10
    #93

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Здравейте някой можели да ми кажи за този модел Fujitsu ASY-12LC ще си купувам климатик

    DS V-PAM ИНВЕРТОР
    Високо ефективен и същевременно мощен климатик с висок COP и ниски нива на шум.Нормална работа при -20С.Ябълков-атибактериален и йонизиращ филтър.Много ниски нива на шум 23db на вътрешното тяло

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #94

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от slaviperko
    Здравейте някой можели да ми кажи за този модел Fujitsu ASY-12LC ще си купувам климатик

    DS V-PAM ИНВЕРТОР
    Високо ефективен и същевременно мощен климатик с висок COP и ниски нива на шум.Нормална работа при -20С.Ябълков-атибактериален и йонизиращ филтър.Много ниски нива на шум 23db на вътрешното тяло
    Отличен избор.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    166
    #95

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Да чудесен избор е,имам около 100 монтирани такива,и не съм имал никакви оплаквания !

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #96

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от FormatC
    Да чудесен избор е,имам около 100 монтирани такива,и не съм имал никакви оплаквания !
    Ами я кажи от тези сто при колко от тях се чува кипене на фриона всеки път преди да тръгне и след като спре вътрешното тяло?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    350
    #97

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Здравейте,
    Вчера ми монтираха GENERAL ASHA 9 LC - Inverter :
    http://www.bulclima.com/bg/product/1...teristiki.html

    В стая 18 квадрата , една външна стена (всички останали стени се отопляват) , топло изолация , ПВЦ дограма.
    За сега съм много доволен , няма никакв звук от вряща вода. Има леко пукане когато се пуска ( но не дразнещо), което изчезва след 3 4 минути.
    То не е било истудено де , да се надяваме и зимата да баца добре.
    Иначе момчетата дето го монтираха си свършиха много добре работата , даже им дадох прахосмукачка и си чистеха(те си поискаха) след монтажа не остана никаква следа освен работещия климатик де
    Надявам се избора ми да е добър и да се радваме на климата

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    409
    #98

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от ba4_dido
    Ами я кажи от тези сто при колко от тях се чува кипене на фриона всеки път преди да тръгне и след като спре вътрешното тяло?
    Ами явно от 100 само ти го чуваш силно.Аз например мога да го чуя съвсем леко само през нощта и то само ако изключи компресора поради достигната температура.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    166
    #99

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от ba4_dido
    Ами я кажи от тези сто при колко от тях се чува кипене на фриона всеки път преди да тръгне и след като спре вътрешното тяло?
    След монтаж не оставам толкова дълго време за да стоя и слушам какво къде шуми.Случва се понякога да има шум при пускане и спиране който изчезва след кратко време, което си е напълно нормално.

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #100

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Аз чувам и когато вътрешното тяло е в режим мониториг, докато други хора твърдят че вътрешното тяло не го чуват изобщо като работи. Дори и при напълно безшумен вентилатор (не знам дали има такъв) самия въздух създава достатъчно силни аеродинамични шумове! По въпроса за кипенето на фриона -чел съм инструкциите и съм наясно, че това е нормално. Потвърждават го и много други хора. Но също така доста хора казват че при тях този шум от фриона го няма. Приемам, че хората имат различно чувствителен слух, както и че общия шумов фон във всяко едно жилище е различен. Но някак си се надявам, че наистина при някой това кипене го няма. И съответно че има начин този ефект да се отстрани или поне намали до колкото е възможно. Можеби влияние оказва дължината на тръбния път (моя е около 2,7 метра) или диаметъра на тръбите или количесвото фрион, наклона на външното тяло или нещо друго което може да е индивидуално за всеки монтаж. А може и самата партида да е такава възможни са конструкивни изменения от време на време (предполагам). Този шум не го свързвам с някакъв проблем а по-скоро го възприемам като дразнител.

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #101

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от FormatC
    След монтаж не оставам толкова дълго време за да стоя и слушам какво къде шуми.Случва се понякога да има шум при пускане и спиране който изчезва след кратко време, което си е напълно нормално.
    Тогава как разбираш че изчезва? При мен не изчезна. Дори сега климатика спира , защото стаята е малка и изолирана и работи 50/50.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #102

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от ba4_dido
    Но някак си се надявам, че наистина при някой това кипене го няма. И съответно че има начин този ефект да се отстрани или поне намали до колкото е възможно. Можеби влияние оказва дължината на тръбния път (моя е около 2,7 метра) или диаметъра на тръбите или количесвото фрион, наклона на външното тяло или нещо друго което може да е индивидуално за всеки монтаж. А може и самата партида да е такава възможни са конструкивни изменения от време на време (предполагам). Този шум не го свързвам с някакъв проблем а по-скоро го възприемам като дразнител.
    При мен на Фуджитсу 12LC го има - тръбният път е много малък - по-малко от 3 метра. На другия климатик (пак фуфжитсу 9LC) тръбният път е повече от 4 метра. Там го няма (или поне не се усеща). Казаха ми че това е нормално да се усеща ако тръбният път е по-малък от 3 метра... но го приемам за нормално, като се свикне не е толкова дразнещо

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    166
    #103

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    В неделя имам 2 Фуджитцута 9 и 12,ще постоя малко след монтажа да послушам кое как шуми.Върти ми се из главата че четох някаква тема относно раположението на телата и шума от фреона и ще се постарая да я намеря.

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #104

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от FormatC
    В неделя имам 2 Фуджитцута 9 и 12,ще постоя малко след монтажа да послушам кое как шуми.Върти ми се из главата че четох някаква тема относно раположението на телата и шума от фреона и ще се постарая да я намеря.
    Ще ти бъда безкрайно благодарен и при първа възможност ще се напия в твоя чест

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #105

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    ba4_dido: Можеш ли тоя шум да го запишеш с нещо и да дадеш линк ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 308 ПърваПърва ... 567891757 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатици Fujitsu General
    От badr във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2217
    Последно: 12-11-23, 20:41
  2. Сервизни ръководства за климатици Fuji, fujitsu, General
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 29
    Последно: 25-11-21, 23:39
  3. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 00:53
  4. Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 351
    Последно: 27-10-11, 21:44
  5. Каква е разликата между(Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric) и кои да избера
    От bat.zdravo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 28-07-11, 00:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе