Страница 8 от 308 ПърваПърва ... 6789101858 ... ПоследноПоследно
Резултати от 106 до 120 от общо 4608

Климатици Fujitsu General - впечатления

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #106

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Логиката ми е че щом се чува да кипи, значи някъде завира. Къде е това някъде, и какво има по пътя на фриона до вътрешното тяло? И дали завира прекалено бързо или бавно (при мен продължава около 10 секунди)? И ако вътрешното тяло почне да духа малко по-рано и спре малко по-късно то би могло да заглуши този шум.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #107

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от muchoto
    ba4_dido: Можеш ли тоя шум да го запишеш с нещо и да дадеш линк ?
    С GSM-а не става...

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #108

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от ba4_dido
    Логиката ми е че щом се чува да кипи, значи някъде завира. Къде е това някъде, и какво има по пътя на фриона до вътрешното тяло? И дали завира прекалено бързо или бавно (при мен продължава около 10 секунди)? И ако вътрешното тяло почне да духа малко по-рано и спре малко по-късно то би могло да заглуши този шум.
    А как точно са монтирани телата едно спрямо друго, можеш ли да им направиш снимки.
    А техниците викал ли си ги. Виждаш , че само ти имаш подобен проблем. Да беше климатик за 500 лв щеше да свикнеш, ама като си дал 1600 лв поне ги разходи да се разбере.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #109

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от muchoto
    А как точно са монтирани телата едно спрямо друго, можеш ли да им направиш снимки.
    Аха. Може би утре.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #110

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Някаде може да има стеснена тръбичка /дали от пречупване, дали дефект/ и оттам по-голямо налягане и шум. Най-добре същите техници , които са го монтирали да го видят.

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #111

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от muchoto
    А как точно са монтирани телата едно спрямо друго, можеш ли да им направиш снимки.
    А техниците викал ли си ги. Виждаш , че само ти имаш подобен проблем. Да беше климатик за 500 лв щеше да свикнеш, ама като си дал 1600 лв поне ги разходи да се разбере.
    Да. Казаха че ако източат фриона ще се оправи, ама няма да топли . Но не са мерили нищо. По принцип мисля че добре се справиха, всяка тръба е изолирана, никъде не виждам печупено има само една сгъвка и тя е плавна.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #112

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Тръбите запояваха ли ги? Ако има стеснение на тръбата климатика няма да работи добре. Иначе шумове се чуват предимно при къс тръбен път. Аз шумове чувам само на охлаждане.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    138
    #113

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Моля колегата Lada 2107 по-често да се включва с впечатления от работата на климатика си,защото този модел вероятно ще е моя бъдещ климатик.

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #114

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Тръбите запояваха ли ги? Ако има стеснение на тръбата климатика няма да работи добре. Иначе шумове се чуват предимно при къс тръбен път. Аз шумове чувам само на охлаждане.
    Да, към вътрешното тяло. Но нямам впечатление че климатика не работи добре. Искам да попитам има ли някакви външни признаци за частично запушена тръба, нещо като заледяване?

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    350
    #115

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    При мен трабите не го запояваха никаде.
    Разшириха краищата с някакъв иснстромент и ги затегнаха с нещо като гайки и си паснаха с накрайника на самото тяло (аз следях всичко от близо ) . Това нормално ли е ?
    А то и на виншното и на вътрешното тяло там кадето се слагат трабите си беше с накрайник с резба . Незнам как ги запояват, режат накрайника с резбата , кадето се хваща трабата или ?


  13.  
     
  14. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #117

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    ba4_dido - ела да ти пусна моето вътрешно тяло на Панасоника, ще бягаш. Шуми си колкото трябва.

  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    101
    #118

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    ba4 dido през деня не ми беше направило впечатление за шума от фриона,но тези дни беше по-студенко и го бях оставил през ноща да си върви климатика.Вечерта,като си легнах и всичко е тихо започна да се чува много ясно завирането и то бая сериозно.Тръбния път е около 1метър.Вътрешното и външното тяло са едно срещу друго.Прочетох по-нагоре,че тръбният път ако е по-малък от 3 метра това завиране го има,а монтажниците ми казаха,че това бил най-добрият монтаж,като телата са едно срещу друго.Ама и нашите климатици са много мощни за стаите.Дано като хване якият бахър да не изключат толкова често.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    137
    #119

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    ba4 dido,дай Боже повече такива колеги.Свършили са си работата добре,черпи комшиите,че не си паднал на дървари.Нямаш си идея какви изпълнения има."Кипенето"както го наричаш си е нормално в някои случаи.Същото можеш да го чуеш и при някои хладилници.Късмет и безпроблемна експлоатация.

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #120

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от criss
    ba4 dido,дай Боже повече такива колеги.Свършили са си работата добре,черпи комшиите,че не си паднал на дървари.Нямаш си идея какви изпълнения има."Кипенето"както го наричаш си е нормално в някои случаи.Същото можеш да го чуеш и при някои хладилници.Късмет и безпроблемна експлоатация.
    Наистина, хората отделиха много време за монтажа - 8 часа за фуджицуто и една мидея. И аз мисля че си свършиха работата добре. Даже предложих да им помогна с нещо но те ми отказаха. Не търся вина в тях, просто мисля че (по-скоро се надявам) това кипене да намалее поне. Колкото до комшиите вече им изляха един тиган олио (върху климите де) и само ако разбера от къде...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 308 ПърваПърва ... 6789101858 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатици Fujitsu General
    От badr във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2217
    Последно: 12-11-23, 20:41
  2. Сервизни ръководства за климатици Fuji, fujitsu, General
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 29
    Последно: 25-11-21, 23:39
  3. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 00:53
  4. Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 351
    Последно: 27-10-11, 21:44
  5. Каква е разликата между(Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric) и кои да избера
    От bat.zdravo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 28-07-11, 00:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе