Страница 9 от 308 ПърваПърва ... 78910111959 ... ПоследноПоследно
Резултати от 121 до 135 от общо 4608

Климатици Fujitsu General - впечатления

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #121

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от lada2107
    При мен трабите не го запояваха никаде.
    Разшириха краищата с някакъв иснстромент и ги затегнаха с нещо като гайки и си паснаха с накрайника на самото тяло (аз следях всичко от близо ) . Това нормално ли е ?
    А то и на виншното и на вътрешното тяло там кадето се слагат трабите си беше с накрайник с резба . Незнам как ги запояват, режат накрайника с резбата , кадето се хваща трабата или ?
    Определено кефиш.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    10
    #122

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Здравейте някой можели да ми кажи за този модел Fujitsu ASY-12LC- Inverter как работи при -10 градуса външна температура ще топ..добре

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #123

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от slaviperko
    Здравейте някой можели да ми кажи за този модел Fujitsu ASY-12LC- Inverter как работи при -10 градуса външна температура ще топ..добре
    Перфектна машина е. Много тиха, икономична, надеждна и топли добре при много ниски температури от сорта -10.
    В класацията се нарежда непосредствено до Дайкин и Мицубиши.

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    350
    #124

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Здравейте, както написах преди време си купих този климатик General :
    http://www.bulclima.com/bg/product/1...teristiki.html
    Та значи , вчера валеше , температурата беше около -1 и 0 градуса , климатика ми се размразява 2 пъти за 4 часа .
    Аз не разбрах какво става докато не забелязах че ламбичката му мига и в опътването пище че се размразява. Погледнах външното тяло и видях че топлообменника целия е в скреж . След като се размразява 5 минути пак започна да си духа .
    Питането ми е това нормално ли е ? А иначе ако не е влажно си баца без да се размразява даже и при по-ниски температури
    Интересно ми е и това , че почти никога не духа осезателно топъл въздух . Само ако му задам 30 градуса почва да духа доста топло , иначе на 22, 23 духа леко топличко . Даже и при - 2 , -3 градуса на вън и зададени 23 вътре не духа яко топло .

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #125

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Инверторите регулират оборотите на компресора и затова духат различно при различни зададени температури.
    Иначе за размразяването изглежда нормално.

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #126

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от lada2107
    Здравейте, както написах преди време си купих този климатик General :
    http://www.bulclima.com/bg/product/1...teristiki.html
    Та значи , вчера валеше , температурата беше около -1 и 0 градуса , климатика ми се размразява 2 пъти за 4 часа .
    Аз не разбрах какво става докато не забелязах че ламбичката му мига и в опътването пище че се размразява. Погледнах външното тяло и видях че топлообменника целия е в скреж . След като се размразява 5 минути пак започна да си духа .
    Питането ми е това нормално ли е ? А иначе ако не е влажно си баца без да се размразява даже и при по-ниски температури
    Интересно ми е и това , че почти никога не духа осезателно топъл въздух . Само ако му задам 30 градуса почва да духа доста топло , иначе на 22, 23 духа леко топличко . Даже и при - 2 , -3 градуса на вън и зададени 23 вътре не духа яко топло .
    Гадно, ама няма как . Ако не ти е комфортно, просто увеличи малко градусите. Моя веднъж го напънах от 18* на 25* и след около 30-40 минути почна да размразява. Иначе до сега (от около 3 седмици го имам) съм го засичал да размразява 2 -3 пъти.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #127

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Предишния ми ДЖЕНЕРАЛ така размразяваше, че го продадох 4 месеца след като го купих. Казаха, че това било нормално.
    Нормално ама друг път! Веднага си купих ПАНАСОНИК и край на проблема. Нема размразяване като онова чуденце.

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    350
    #128

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Ми то аз не виждам проблематика в това че размразява . То не се усеща че размразява , просто ми беше интересно дали е нормално. А и когато го засякох да размразява видях че питата на виншното тяло буквално цялата е в скреж. То ако не беше се размразил , поне според мен щеше да замине оребрението или да се спука някоя трабичка.

    Цитат Първоначално публикувано от soon
    Казаха, че това било нормално.
    Нормално ама друг път! Веднага си купих ПАНАСОНИК и край на проблема. Нема размразяване като онова чуденце.
    Е добре панасоника не размразява никога ?
    Или има някакъв щит , който го пази от влагата във въздуха и не кондензира по външното тяло , и не замръзва?

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    149
    #129

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Няма климатик, който не се размразява. Разлики има само в датчитиците и програмата за размразяване.

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #130

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от soon
    Предишния ми ДЖЕНЕРАЛ така размразяваше, че го продадох 4 месеца след като го купих. Казаха, че това било нормално.
    Нормално ама друг път! Веднага си купих ПАНАСОНИК и край на проблема. Нема размразяване като онова чуденце.
    Най-вероятно си взел по-мощен.

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    409
    #131

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от soon
    Предишния ми ДЖЕНЕРАЛ така размразяваше, че го продадох 4 месеца след като го купих. Казаха, че това било нормално.
    Нормално ама друг път! Веднага си купих ПАНАСОНИК и край на проблема. Нема размразяване като онова чуденце.
    Сигурно поради по малката му мощност при отрицателни температури/нали го дават до -5 градуса/няма сила да образува скреж!Майтап де!

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    350
    #132

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Здравейте ,
    как са "Fujitsu General "-ите ? бацат ли
    Тук в София е 0 градуса , мъглата с нож да я режеш . Моя General си баца безпроблемно, при зададена 22 градуса .

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    48
    #133

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    И моя Fujitsu - ASY A9LCC си бачка супер при задена 25 градуса, че сме с бебе.

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    149
    #134

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Много се заскрежава от мъглата.
    Сварих го по едно време с напълно запушена пита от скреж.
    Доста на често се размразява.

  18. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    350
    #135

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Вчера някой комшия над мен беше направил мизерията. Гледам аз ко праи климатика и ко да вида , един пепелник фасове, люспи от домати , семки от чушки в-у него. Побеснех И отидох си купих един квадрат поликарбобат 6 мм , прозрачен с кафеникав отенак. И си спретнах едно навесче. Незнам дали си внушавам , но след инсталацията на навесчето климатика май по-малко заскрежава. Даже сега няма грам скреж , а вън не се вижда на повече от метър от мъгла . Възможно ли е навеса да го пази

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 9 от 308 ПърваПърва ... 78910111959 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатици Fujitsu General
    От badr във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2217
    Последно: 12-11-23, 20:41
  2. Сервизни ръководства за климатици Fuji, fujitsu, General
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 29
    Последно: 25-11-21, 23:39
  3. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 00:53
  4. Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 351
    Последно: 27-10-11, 21:44
  5. Каква е разликата между(Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric) и кои да избера
    От bat.zdravo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 28-07-11, 00:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе