Страница 9 от 59 ПърваПърва ... 789101119 ... ПоследноПоследно
Резултати от 121 до 135 от общо 880
Like Tree399Одобрявам

Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    16
    #121

    Re:Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    А иначе стандартната кондензна тръба какъв живот има?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #122

    Re:Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    Цитат Първоначално публикувано от pann
    А иначе стандартната кондензна тръба какъв живот има?
    На теория не мога да кажа, но от практиката при мен, тази която не е изложена на слънчев пек (тази, която минава през стаята ми) не е мръднала за 3 години. Същата ползвам и за външното тяло (една гуфрирана), която лятото се нагрява до адски температури. Въпреки, че е станала по-крехка от това нагряване, до момента все още не се е напукала или пробила за 3 годишно ползване в тези условия. Предимството и е в гъвкавостта, но те ти пречи ако искаш да се презасраховаш да сложиш и друга тръба. Ако втората машина ще я поставяш в отделен тръбен канал, тогава не мисля че ще е необходимо да се презастраховаш - дори и да стане пробив, което е малко вероятно, то той ще се отведе от голямата тръба.

  4. JTD
    JTD е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    2
    #123

    Re:Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    Здравейте,
    Аз искам да попитам за помощ относно една тема на колега от форума.
    По спомен ще я опиша. Та въпросния колега (не запомних ник) беше дал препратка към изследване на климатик, Фуджитсу, като беше изследвал за една година целия му ток, който харчи.
    По помен беше някаква дипломна работа към Техническия университет.
    Ще се радвам да ми помогнете с намирането на въпросния файл, че от 2 часа се ровя и все още не мога да я намеря.

    Благодаря предварително.

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    296
    #124

    Re:Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    Това е описание на Board man намери го във форума на Фуджитсу като ник и мисля в подписа му седеше темата или поне това което те интересува.

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    170
    #125

    Re:Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    Иди в по-горната секция - "Всичко за климатиците" и виж темата - "Колко ми харчи климатика" закачена най-отгоре.

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #126

    Re:Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    Цитат Първоначално публикувано от JTD
    .. беше дал препратка към изследване на климатик, Фуджитсу, като беше изследвал за една година целия му ток, който харчи. По помен беше някаква дипломна работа към Техническия университет.
    Не е дипломна работа, доста по-опростено и практично е. Ето го директния линк: http://hvac.bjr-labs.com/hvac.pdf

    Но имай предвид, че това не е типичния случай на употреба на този модел климатик. В примерите, които са дадени той е поставен в значително по-малко помещение отколкото се препоръчва за този модел. Иначе може да проследиш и текущата статистика в реално време в система, която прави директен мониторинг и в момента от линка в подписа ми. Необходимо е първо да избереш устройство от тук:
    http://www.energy.bjr-labs.com/?page=select
    след което да отидеш на страницата, която визуализира резултатите тук:
    http://www.energy.bjr-labs.com/?page=monitor

    Там освен графики има и таблична форма с актуалните данни за предните месеци:
    http://www.energy.bjr-labs.com/?page=monitor&grt=6

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    12
    #127

    Re:Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    [img width=800 height=358]http://i52.tinypic.com/16iha83.jpg[/img]
    Някой може ли да ми разтълкува тая картинка.Дали правилно съм разбрал че таблицата показва при каква външна и вътрешна температура колко консумира и отдава климатика като мощност.Но не мога да разбера какви са вторите температури отвесно.Не можах да намеря дефиниции за CDB и CWB.http://www.fmair.co.uk/download_file.../files/secure/

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #128

    Re:Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    Сух и мокър термометър.

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #129

    Re:Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    Още един интересен факт по отношение на управлението на вътрешния вентилатор при моделите LCC/LD и LGC: При първите процесора следи честотата на въртене и подава коригиращо напрежение. Това става като от изхода на мотора постъпва сигнал към входа на процесора. При модела LGC такава опция не се предвижда. Подава се само сигнал от процесора към мотора - напрежение, с което се задава скоростта на въртене, но от мотора не постъпва сигнал към процесора с който да бъде следено самото движение (честота) чрез обратна връзка. С оглед на това, процесора на LGC не може да диагностира повреда в двигателя на вътрешния вентилатор. По отношение на външен вентилатор - и двата модела (LD и LGC) следят сигнал от мотора на вентилатора, с което могат да открият повреда в него, както и да прочетат реалната честота на въртене.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    135
    #130

    Re:Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    Ето сервизните на трите марки:

    http://www.fgeurofred.co.uk/default.asp?docId=12663

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    15
    #131

    Re:Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    Здравейте колеги, за първи път имаме проблем с Fuji Elektric 12 LGC от този тип: вътрешното тяло, когато е на супер тих режим издава монотонно тракане. Огледахме всички възможни варианти за които се сещаме - евентуално дисбаланс на турбината, смазахме втулката на тампона, огледахме оста на турбината за наранявания и кривини. Клиента казава, че това е на определен период, не е постоянно. Някакви идеи? Благодаря предварително!

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #132

    Re:Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    Цитат Първоначално публикувано от klimastil
    Здравейте колеги, за първи път имаме проблем с Fuji Elektric 12 LGC от този тип: вътрешното тяло, когато е на супер тих режим издава монотонно тракане. Огледахме всички възможни варианти за които се сещаме - евентуално дисбаланс на турбината, смазахме втулката на тампона, огледахме оста на турбината за наранявания и кривини. Клиента казава, че това е на определен период, не е постоянно. Някакви идеи? Благодаря предварително!
    Ако проблема е в един тих звук от сорта на: "тък..тък..тък.." то това е породено от тампона (предполагам че в следствие на дисбаланс на турбината и е чест проблем за тези климатици). Аз предполагам че целия тампон, който ляга в профилираното легло на пластмасовото шаси вибрира (а той е гумен) и този звук е породен от звука от прилепването на самия тампон към пластмасата. Може да се пробва да се укрепи самия тампон по-добре (по-стегнато) към самото легло. За целта при монтажа да се подпъхне някаква допълнителна лента в леглото (а защо не и гъвкава лента от мек плат, който да пречи на гумата на тампона да прилепва към пластмасата.

  16. Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    7
    #133

    Re:Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    Здравейте ,тези филтри Йонизиращ филтър и Ябълков катехинов филтър
    на ASHA 12 LGC усещат ли се и за колко време. В магазинът ми казаха ,че след около 3 мес. се изхабяват и дори е по добре да се махнат ?

  17. pas
    pas е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    138
    #134

    Re:Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    Цитат Първоначално публикувано от ivosladur
    Здравейте ,тези филтри Йонизиращ филтър и Ябълков катехинов филтър
    на ASHA 12 LGC усещат ли се и за колко време. В магазинът ми казаха ,че след около 3 мес. се изхабяват и дори е по добре да се махнат ?
    мисля че, ЛГЦ няма йонизиращ филтър, до колкото знам за другия горе долу е така, но за ароматизиране продават ароматизатори и то евтини. виж плазмата при ЛДЦ е друго.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    12
    #135

    Re:Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    Здравейте!
    Тия дни ще ми монтират 2 машини - една 09LD плазма и една 09LG. Бях избрал места за външните тела така, че да има под 1 метър тръбен път, но достъпът до тях е по-сложен - 8 метра височина на гладка фасада.
    Монтажниците ми предлагат друг вариант - да изместим машините на достъпни за ремонт и поддръжка места. Едната отива под един прозорец на фасадата, а другата на парапета на балкона. Така тръбният път и на двете ще иде на около 3 метра. При тоя вариант машините ще слезнат на 1.50 м под нивото на вътрешните тела.
    За денивелацията ми обясниха, че това е по-добрият вариант, тъй като маслото ще остава във външните тела. За растоянието казаха, че няма да се отрази на работата, а е по-добре машините да са на достъпно за ремонти и поддръжка място.
    Смятам да приема варианта им, но все пак ще съм по-спокоен ако чуя още няколко мнения по въпроса.
    Благодаря ви!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 9 от 59 ПърваПърва ... 789101119 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнения за Fujitsu/General Fujitsu/Fuji Electric 07 LU
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 0
    Последно: 03-11-13, 12:40
  2. Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 351
    Последно: 27-10-11, 21:44
  3. Каква е разликата между(Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric) и кои да избера
    От bat.zdravo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 28-07-11, 00:38
  4. Fujitsu/General/Fuji Electric - за това къде се произвеждат
    От bestregards във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2
    Последно: 11-08-09, 11:32
  5. Доволни ли сте от LGC серията на Fujitsu, Fujitsu General и Fuji Electric
    От dgenov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 12
    Последно: 13-07-09, 18:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе