Страница 10 от 59 ПърваПърва ... 8910111220 ... ПоследноПоследно
Резултати от 136 до 150 от общо 880
Like Tree399Одобрявам

Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #136

    Re:Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    За тези машини стандартен тръбен път е 5 метра, минималния 3 метра.Та, извода е, колкото по-дълъг, толкова по-добре, поради паразитните шумове на фреона при къс тръбен път.На парапета на балкона може да имаш вибрации, какъв е парапета - тухла, бетон, метал.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    12
    #137

    Re:Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    Железобетон е. По принцип е доста солиден, но и аз имам леки притеснения ако случайно се получи резонанс... но едва ли.
    Благодаря за бързата намеса!

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #138

    Re:Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    Точно при железобетона може да се получи резонанс, поради монолитната конструкция и ако уцелят някоя арматура.Не е лошо, когато го монтират, да го оставят да поработи и да изчакат да видят, дали няма шумове и брум по парапета.Тогава може и едни тампони да сложат, за да погасяват вибрациите към парапета.

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    351
    #139

    Re:Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    Настоявай да ти сложат тампони с прекъснат болт още при монтажа.Инак по-добре е да са на място позволяващо лесен достъп до външните тела.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    251
    #140

    Re:Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    Аз като новобранец с първи климатик се зачетох за принципа на работа, и пише че в режим отопление климатика взима топло отвън и го вкарва вътре. Любопитно ми е откъде точно "отвън" взима топлото- външното тяло, външния въздух или ......?

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #141

    Re:Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    Цитат Първоначално публикувано от IVO-1977
    Аз като новобранец с първи климатик се зачетох за принципа на работа, и пише че в режим отопление климатика взима топло отвън и го вкарва вътре. Любопитно ми е откъде точно "отвън" взима топлото- външното тяло, външния въздух или ......?
    Външното тяло взима топлото от външния въздух и го вкарва вътре. Принципа е по сложен но това е най простото обяснение.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #142

    Re:Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    Цитат Първоначално публикувано от IVO-1977
    Аз като новобранец с първи климатик се зачетох за принципа на работа, и пише че в режим отопление климатика взима топло отвън и го вкарва вътре. Любопитно ми е откъде точно "отвън" взима топлото- външното тяло, външния въздух или ......?
    А малко по-сложно (но пак просто) може да се обясни така: когато климатика работи в отопление, топлообменника на външното тяло е с температура по-ниска от температурата на околния въздух. Така, циркулирайки вънпния въздух през външното тяло отдава топлото във него (понеже въздуха е по-топъл от температурата на външния топлообменник). И независимо, че навън може да е -10, то пак външния въздух се явява по-топъл и може да се вземе топлинната енергия от него.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    251
    #143

    Re:Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    Благодаря за отговорите. Сега вече разбрах основната идея. А аз си мислех че просто компресора повишава налягането на фреона, той става топъл и по тръбите топлото е вече вътре. Значи ако се изравнят температурата на външния топлообменник и външния въздух, КОПа става 0. А каква е приблизително тази гранична температура. Май много взех да питам.

  11. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #144

    Re:Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    Цитат Първоначално публикувано от IVO-1977
    Благодаря за отговорите. Сега вече разбрах основната идея. А аз си мислех че просто компресора повишава налягането на фреона, той става топъл и по тръбите топлото е вече вътре. Значи ако се изравнят температурата на външния топлообменник и външния въздух, КОПа става 0. А каква е приблизително тази гранична температура. Май много взех да питам.

    Зависи от климатика. Има серии от 1-2 години които запазват КОП до -15 и им агарантират работа до -25 градуса.

    ето едни модели, http://varmepumpe.no/images/stories/...ticlecn-pb.pdf на които ако е вярно даеното в таблицата при -25 гардуса КОП 2.95 за 12-ка, КОПА трябва да е близък до 1-ца едва някъде около -40 градуса...

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    135
    #145

    Re:Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    на които ако е вярно даеното в таблицата при -25 гардуса КОП 2.95 за 12-ка,
    На тази таблица са дадени максималната отдавана мощност при различни външни температури, а не КОП.
    А при -25°С копа ще е около 1.5.

  13. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    4
    #146

    Re:Техническа информация за, General Fujitsu и Fuji Electric

    здравейте имам молба докато се чудех какъв климатик да си вземем и се рових във форума някъде попаднах на инструкция за експлоатация на български за Fujitsu asya12lgc а сега не мога да я открия ако някой я е срещнал да ме упъти къде е че в нашата книжка няма български а само руски от който разбирам доло горе нищо благодаря предварително

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #147

    Re:Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    Цитат Първоначално публикувано от steprenka
    здравейте имам молба докато се чудех какъв климатик да си вземем и се рових във форума някъде попаднах на инструкция за експлоатация на български за Fujitsu asya12lgc а сега не мога да я открия ако някой я е срещнал да ме упъти къде е че в нашата книжка няма български а само руски от който разбирам доло горе нищо благодаря предварително
    Заповядайте: Позиция 18.
    http://v-clima.com/download_manual.php

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    251
    #148

    Re:Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    12LGC с капилярка ли е, и има ли филтър- дехидратор?

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #149

    Re:Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    Цитат Първоначално публикувано от IVO-1977
    12LGC с капилярка ли е, и има ли филтър- дехидратор?
    С EEV е, но няма филтър.

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    251
    #150

    Re:Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    А има ли инверторен модел на Fujitsu с филтър?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 10 от 59 ПърваПърва ... 8910111220 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнения за Fujitsu/General Fujitsu/Fuji Electric 07 LU
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 0
    Последно: 03-11-13, 12:40
  2. Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 351
    Последно: 27-10-11, 21:44
  3. Каква е разликата между(Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric) и кои да избера
    От bat.zdravo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 28-07-11, 00:38
  4. Fujitsu/General/Fuji Electric - за това къде се произвеждат
    От bestregards във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2
    Последно: 11-08-09, 11:32
  5. Доволни ли сте от LGC серията на Fujitsu, Fujitsu General и Fuji Electric
    От dgenov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 12
    Последно: 13-07-09, 18:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе